Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Durgas

Čo povedať, od Burtona som videl aj podarenejšie kusy. Johny stále skvelý, navyše sa mi rátalo, že v jeho upírskej podobe tento krát vyvolával oveľa menej vzdychov nežnejšej časti kina než obvykle :) Za to Eva Green bola pre tú druhú polovicu obecenstva viac než zaujímavá... Príbeh nenudil, mnoho krát pobavil ale... nič extra. Z kina som ale rozhodne neodchádzal sklamaný. Nakoniec len dodám, že Barnabas Collins si nevybral správnu ženu :) ()

Kejtlin

Abych se přiznala, čekala jsem od toho něco víc. Nevím přesně co mi tam nesedělo, ale něco prostě bylo špatně. Většinou se do Burtonových filmů ihned zamiluju, ale tenhle mě nějak neoslovil. Prostředí i kostýmy byly kouzelné, ale postavy byly nějak nedomrlé. Je fakt že poslední "bitka" mezi upírem a čarodějnicí byla příšerná a hodně připomínala scénu z filmu Smrt jí sluší. Bylo by to spíš na 2*, ale mám Burtona ráda a kouzlu jeho filmu neodolám, takže 3*, ale slabší. ()

Withree

Film s nejzbytečnější vedlejší ženskou rolí v historii. Ano, ukazuju na tebe Heleno!! Abych tu jen neprovokoval, tak se mi zdálo, a teď jak čtu nejen mě, že Temným Stínům absolutně chybí nějaká výraznější nosnější linka a také typický morbidní burtnovský humor se zde vyskytuje velmi, ale velmi zřídka. Finále efektní až nudné (Chloe WTF!), hlavní hvězda Depp se stále ještě nevymanil ze sparrowských grimas. No, dá se říci, že chápu modrou a relativně nízké hodnocení zde na databázi, nicméně se ale na to kouknu znovu, rád se nechávám takto mučit. ()

Múra

A mně se to líbilo! Jestli není Burton originální, jak tu polovina z vás tvrdí, tak kdo potom? Ty kostýmy, hlášky, hudba.. Ošklivá Cooperovic ženská mě bude ještě dlouho bavit :D (Jo a to teď všecko, kde bude upír plus ženská, bude srovnávaný s Twiligt? Achjo.) ()

ISAJ

Obcas tam je aj celkom zabavna scena, alebo nejaka vykradacka, ale cele to posobi dojmom strasnej nudy skoro pocas celeho filmu. Burton sa na to poriadne vykaslal, vela scen tocil urcite druhy stab, a vobec je to celkovo strasne suche. Warneri si mysleli ze ked vyjde novy film s napisom from Tim Burton a v hlavnej role s Deppom, tak ze s toho budu mat poklad ktory bude mat stomilionove trzby. Nakoniec je z toho pekny prepadak, a ja sa z toho len velmi tesim, pretoze to uz nezachrani ani ta supertrapna reklama na macdonald. Scenar uz nie je ani smiesny a ani zaujimavy, efekty su katastofa a huba je tiez podpriemerna. Film pri ktorom sa clovek tesi na koniec, a to vobec neni len take jednoduche aby sa to prianie splnilo, pretoze aj ta stopaz je prestrelena. 2/10 ()

Moiraine

Tima Burtona mám ráda, ale tohle mě nebavilo. Někam se úplně vytratil humor pro Tima Burtona typický. Atmosféra taky nic. Těch pár málo povedených replik je na dvě hodiny zoufale málo. Johnny Depp má sice charisma a hudba se mi hodně líbila, ale to stačí tak maximálně na ty dvě. ()

Foo

Pan Burton měl určitě slabší chvilku. Pár vtipných scén, trochu hororu a Alice Cooper, ale jinak nemastné, neslané. Temná atmosféra, takový chvilkový návrat do Ospalé díry. ()

Oonika

Tak nebyla to úplně klasická Burtonova špička, spousta věcí šla ještě vychytat... Ale ta skoro poslední scény, kde ožívají sochy, byla teda fakt skvělá! A Johnny mi klasicky hrál na moji notu, škoda, že jeho postava nedostala víc prostoru při adaptaci na nové století, mohlo být víc skvělých vtípků. ()

Louie

Byl to snad první film Tima Burtona, který mě začal postupem času nudit a dokoukal sem ho spíš ze slušnosti. Burton by se očividně rád vrátil k hravosti Beetlejuice (kterýho miluju), ale nějak mu to nevychází. Navíc mi přišlo, že film očividně trochu zrecykloval a upravil nápady ze stornovaného Beetlejuice 2... ()

waska

Mám Johnnyho Deppa rád. Mám ho hodně rád. Považuju ho za jednoho z nejlepších herců současnosti. Ale to, jaké si vybírá filmy fakt nechápu. To už nemůže být náhoda. Chápu, že díky Timovi Burtonovi se tak trochu dostal tam, kde je teď, ale má tohle zapotřebí? Film, kde děj je nudný, kde se neděje nic nového, co bychom někde jinde už neviděli, plno nelogických dějových "zvratů".. Alespoň perfektní casting je to, proč se na film podívat, jinak tam nevidím zhola nic, co by za to stálo. ()

Lasombra

První půlka snímku hodně vtipná, když si upír čistí zuby, nebo se prochází městečkem ve víru 70 let a disco koulí jako v Horečce sobotní noci, nebo ho služebná najde spát ve skříni, či snad vzhůru nohama nad postelí jako správný vampýr. Depka opět temnotemně zazářil, tak jako v Edwardovi. Ale zápletka filmu byla už trošku jednodušší, to by mi ani tak nevadilo. Horší byla druhá půlka na můj vkus příliž překombinovaná (sestra Vlkodlak?) a vůbec tak nevynikly dvě hlavní postavy zamilované dvojice. Místo toho byl ale pěkný pohled na postavu čarodějnice Angeliny, která tomu dala to správné kouzlo. Žel však její konec a smrt byla až přílž "hollywoodská". Škoda, škoda Burtone, že ti ten závěr moc nevyšel. ()

Bublinka6

Burtone, Burtone, co jsi to proved? Jde o snad nejnepovedenější dílo tohoto jinak geniálního režiséra. Scénář připomíná "Jak pejsek a kočička pekli dort", co scénáristu napadlo, to tam přihodil a doufal, že z toho něco vzejde, ale nevzešlo. Kolísání mezi žánry komedie-horor-fantasy je absolutně necitlivé a bije do očí. Pseudovztah Barnabase (Johnny Depp) s vychovatelkou (Bella Heathcote) vypadá téměř pedofilně. Prostě to celé nefunguje a třetí hvězdičku přidám jen za hvězdné obsazení mými oblíbenými herci (Johnny Depp a Helen Bonham Carter), překrásnou Michelle Pfeifer a za dračici Evu Green. ()

vincchuppo

Film, od kterého všichni čekali něco úplně jiného. A proto byli zklamáni. Ale pokud bych neměl přistupovat k tomuto snímku předpojatě, nehodnotil bych jej o moc lépe. Atmosféra, barvy, efekty, kostýmy, výprava, herci... vše za jedna. Ale podání bylo lehce mimo. Chápu, že mnoho lidí tento koncept neoslovil. Mě se líbilo zasazení do sedmdesátých let, to bylo opravdu stylové. Ale podle mě byl film pojat tak, že ho mohl málokdo pochopit. Myslím, že to všechno okolo, říkalo něco víc, než slova, která divák slyšel. Jednoznačně se jedná zvláštní projekt. ()

Claude Speed

Hodně podařený film. Tim Burton tentokrát nepoužil úplně svůj temný styl a vsadil spíše na komediální prvky. Hvězdné herecké obsazení je skvělé, a je na co koukat. Johnny bez výhrad... to je jasné, Eva Green je víc sexy než v bondovce, Ch. G. Moretz je už teď jedna z nejlepších hereček současnosti, J. E. Haley taky zaválel atd..... Film byl zkrátka zmáknutý skoro na výbornou, akorát trochu zamrzí vyprchání typické burtonovské atmosféry, ale což o to, taky nemusí být každý Timův film stejný.... 85%. ()

Sykon

Sem tam se z temných stínů vyhoupne nějaký zajímavý nápad, který ovšem stejně rychle jako se objevil i rychle zmizí. Je to škoda, protože zábavní potenciál by tu byl. Takhle se jedná jen o přehlídku podivných charakterů, jejichž sledování mě sice na chvíli zaujalo, ale že bych se nemohl od filmu odpoutat se rozhodně říci nedá. ()

Rincewind

Film je na hvězdy dvě, ta třetí je za Evu Green (fakt ne za její herecké kvality). Protože to hlavní, co Dark Shadows chybí (kromě mnoha jiných věcí), je atmosféra. Vždyť je to Tim Burton, doprčic! ()

Franc1s

Zklamání, jedním slovem zklamání. Burton a Depp trošku ustřelili a vytvořili jakousi reality show o upírovi a čarodějce. Tohle a označení jako komedie? WTF? 2x jsem se pousmál a nejvtipnější chvíle byla kdy ta babka čistila Deppovi obličej... A ani ten konec mě nedostal, ničím! Vše tak jasně nalajnovaný, že jsem měl sto chutí to v půlce vypnout. A pak ještě Burton zkouší zaútočit zvratkama čarodějnice, hotovo jako. A nemluvě o těch zbytečný 2hodinách, no na tohle bych fakt do kina nešel.. Jediným plusem vizuál, Alice Copper a skladba v úvodu filmu.. Todle nesahá ani po kotníky Továrně na čokoládu, ďábelskému holiči nebo Alence... Trapas!!! ()

Polnoch

Z tohto filmu mám zmiešané pocity, veľmi často je na hranici s úplnou blbosťou. Niektoré scény dokonca pripomínajú lacný fantasy film z produkcie Disney channel. Na druhej strane je tu famózny Johny Depp, ktorý ho ťahá z úplnej podpriemernosti. 5/10. ()

M0NCA

Můj drahý Time, Ty sám jistě dobře víš jaké pouto mezi námi je. Není žádným tajemstvím, že mé city k Tobě jsou nehasnoucí a můj slib lásky k Tobě bude trvat věčně. S ohledem na náš vztah mi ale vysvětli, proč jsi natočil něco takového? Proč Temné stíny, které nemají co říct a jen tak halabala plácají rádoby vtipné řeči v kombinaci s podivnými grimasami všech postav? Doufám tedy, že pro tentokrát se pouze mistr tesař utnul a budu tolerovat tento Tvůj prohřešek s letmou vzpomínkou na Ed Wooda, přičemž zatlačím slzu, neboť už to není, co to bývalo... Se srdečným pozdravem Tvá Monča. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra