Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

jungewolf

Velmi dobrá, hororově laděná komedie, typicky "burtonovská" - takže 4 * a 72 % . Výstižný komentář - VIZ Tom Hardy . ()

maestrotatum

Burton Company zas a znova v zajatí extravagantnosti akurát v menšom meradle ako sme zvyknutí. Tam vampír, tam hipisák a čarodejnica spoločne zahalení v pozlátku sépiovho filtru. Evka a Johnny robia divadlo a robia ho velmi dobre. Ich kombinácia je osviežijúcim útekom zo všednosti obyčajného sveta. Aj pre to je tvorba pána B pomerne dosť oblúbená a vyhladávaná. Pri tomto filme mierne ale fakt velmi málo zaváhal. Pri tej nadupanej hereckej spoločnosti som čakal minimálne také temné predstavenie, ktoré by mi neskôr bránilo sa ísť v klude cez noc napiť ale zároveň by mi to bolo smiešne lebo Burton. Temné tieňe sú teda filmom, ktorý mohol byť oveľa velkolepejším no v jeho podobe je teraz chrumkavým sústom, ktorý si svoj zástup fanúšikov nájde. Horkotrpký humor na pozadí hororovej scenérie je predsa dostatočne zaujímavým obrazom. Ja hodnotím [65%]. ()

Elessar.

Také trochu podivne. Miestami sa to tvárilo ako Addamsovci ale neviem čo o tom viac povedať asi to bude preto, že si príliš nepamätám o čom to bolo ()

wowylgu313

Tim Burton se nezapře ale ... ? Má na svém kontě již mnohem lepší kousky. Samozřejmě jedinečný a nezaměnitelný Johnny Depp odehrál to své. Ten nemusí prostě dělat už nic na víc, stačí že je buďto sex symbol a "štramák" nebo pomalovaný do absolutně jiné bytosti/osobnosti. Scénář filmu a tempo bylo slabší. Občas jsem se nudil, občas to bylo jakési předimenzované. :D ... Myslím si že hodnocení zde na ČSFD odpovídá. Těch 60-65% bych dal i tedy já osobně. ()

Dekovnik

Výborná atmosféra, skvělé kostýmy a opět bezchybný Depp. Tři hvězdy za Evu Green a nevšední vyprávění. Kdyby to mělo nějaký děj hodnotil bych výše. ()

Bruce_cz

Jakoby Burton nevěděl, jestli chce hrát na ironickou a komickou notu, nebo z toho udělat okázalý gotický horor ze 70. let a skončilo to nevýrazným mišmašem. Na jednu stranu je film málo vtipný, na druhou je až přehnaně okoukaný a nevýrazný. Kromě hlavní postavy Barnabase mi zbytek rodiny přišel jako taková doplňková kulisa a cítím z filmu, že není tak plně dotažený, spousta skvělých věcí je jen nastíněná, ale nechytí. Trochu promarněná šance. ()

Ilus

Johnny Depp v roli upíra. Už dávno mi bylo jasné, že tohle musí v podání Tima Burtona fungovat. Jen škoda, že to nepřišlo dřív. Kombinace ponuré atmosféry a dějě s ironií a černým humorem, dříve tak mistrně zvládnutá např. ve Sweeney Toddovi, tady značně pokulhává. Jako kdyby film sám nevěděl, čím chce vlastně být. Některé momenty jsou přehnané, mnoho věcí je nedotažených, film postrádá děj a z humoru se dalo dostat mnohem víc. Triky by si zasloužily 3D provedení, osudová láska trochu více prostoru a energie, aby ji ostatní nepřehrávali. Navíc nechápu, proč byla do role obsazena tak nevýrazná herečka. Přeci jen, mluvit o plodných bocích ženy, která žádné nemá, to moc nesedí. Stejně jako upíří outfit s ulízanými vlasy. Jinak je herecké obsazení vybráno skvěle a film se i přes své nedostatky celkem příjemně sleduje. Moje čtyřhvězdičkové hodnocení je přehnané, dávám ho proto, že se mi Temné stíny líbili víc než Alenka, která tu má procent nějak moc. ()

bittersweet

*SPOILERovitý komentář* Vzhledem k traileru jsem očekávala spíše bezduchý příběh plný barev. Nakonec se mi cca první 2/3 filmu líbily a aspirovaly by u mě na sice ne nejoblíbenější film, ale na film, který si budu často pouštět, i když má své mouchy. Potěšilo mě i, že většina motivů z původních seriálů byla ponechána nebo byla konfrontována s moderní dobou. Závěrečná bitka v sídle Collinsů však už byla moc. Bylo sice pěkné, že z Angélique udělali porcelánovou panenku a že rozhýbali vyřezávané obludy v domě, ale mohli to zkrátit, takto to na mě dělalo dojem, že spousta peněz z původního rozpočtu zbyla a když je mermomocí chtěli utratit, tak je nacpali do triků s domem. Ovšem upírský happy end a závěrečná scéna s Helen Bonham Carter potěší. ()

Evbad

Kdo má Burtona a jeho spolupráci s Deppem rád, ten s největší pravděpodobností nebude odcházet z kina zklamán. Depp je správně upírský, brána vrže, stromy jsou sukovité, hipíci zhulení a prostředí kýčovité. Prostě tak, jak se patří, účel pobavit byl splněn. Jsem rád, že jsem nedal na opovržlivé vzdechání místních znalců většinou obdivující melodramatickou složku taaak promyšleného děje, úchvatnou práci s kamerou, grandiózní hudbu a rafinovaný režisérův jemnocit pro psychologické prokreslení postav... ()

dacit

Tohle je společně s Planetou Opic nejhorší film Tima Burtona. Johnny Depp taky hrozný. Je mi vážně líto, že jsem za kino dal 600,- Z kina jsem odchazel s pocitem viny, že jsem kamarádům zničil večer. A to mam jinak Burtona a Deppa opravdu rád. ()

Tony.Frisco

Tim Burton je síce majster v temných atmosférach a milujem jeho filmy a hercov , ktorých obsadzuje (Johnny) ale toto mu moc nevyšlo oproti ostatným lahôdkam . Prvá polovica filmu super ale potom to upadalo nebolo to ono. Nekonečný zbytočný koniec radšej nekomentujem :D Keby tento film nevidím v kine , kde je atmosféra zaujímavejšia asi by som sa dosť nudil . ()

Setanta

Pořád jsem mezi 3 a 4 * a nemůžu se rozhodnout. Film má potenciál, úžasnou atmosféru, perfektní herce, zajímavou zápletku, vtip. Mohlo z toho být perfektní politikaření, pletichaření a nevím co všecko. Tak proč postavy vždycky jenom přijdou, dají si do držky a odkráčí? Je to dobrý film. Ale mohl být zatraceně lepší. ()

Stibak

Tak moc jsem se na to těšil a tak moc mě to zklamalo. Prakticky žádný děj, žádný vtip, jen skvělé kostýmy a slušný herecký výkon Johnyho Deppa. ()

veverysiak

U Burtona si môžeme byť istí, že nám ponúkne svojskú zábavu, je pravda, že na jeho najjagavejšie skvosty toto nemá, ale Vianoce tiež nie sú každý deň, osvedčené ikony, bizarné témy, nezameniteľný humor a vizuál, niekomu sa to už zdá málo, mne sa ešte neprejedol, takže 75%. ()

Miyamoto

Dark Shadows pro mě znamená bezmála největší filmové zklamání letoška. Na tohle jsem se těšil od doby, kdy jsem si přečetl, že se začnou točit, už jsem viděl charismatického Deppa, sexy Evu Green a Bellu Heathcote v rolích... A to je právě to. Příběh samotný je tu totiž tak plytký, že postavy nedostanou prostor prakticky k ničemu (a to ještě bez problémů odhadneme, jak to bude dál) a tak se celý film veze na více či méně povedeném vizuálu (Deppův make-up a celkový vzhled doktorky mi tady absolutně nesedly) a skvělé hudbě - jejich setkáním pak vzniká nejpůsobivější část filmu - titulková sekvence s Victorií (zároveň asi jediný moment, odkud si ji budete pamatovat). Bohužel, pak film upadá a po docela vydařeném začátku přichází nudný střed a naprosto katastrofální konec filmu, který bych s klidem označil za nejpředvídatelnější a nejhůř promyšlené finále roku (naprosto nudný souboj, vlkodlak, usmíření na konec - to vypadá jako studentská práce, ne jako dílo Tima Burtona...). Takže ** za titulky, lepší první polovinu a nakonec (a hlavně !!!) za Evu Green, která je tady naprosto neodolatelná :D ()

certiskon

Me film totalne nadchl, bala sem se ze trailer bude jen vystrih nejlepsich scen, jak uz to tak byva u mnohych filmu, ale bylo to zpracovane nad ocekavani :) pro milovniky Burtona a jeho bizarnich napadu urcite bude stat za shlednuti :) ()

tyrs26

Pokud se chcete zasmát a nehledat v ničem vědu, tak je tento film naprosoto dokonalá volba. Příběh není složitý, takže ho pochopí opravdu každý a rozhodně se u filmu i zasmějete. ()

kverula

Technicky a výpravně pěkné, dějově nuda, nuda, nuda. Na tenhle snímek jsem se fakt těšila, možná o to víc na něj snáším takovou kritiku. Příliš mnoho postav, které nedostávají dostatečný prostor se vylíčit. A Barbanáš a Angelika mě začínají nudit. Jéje a ten soundtrack....ten by si zasloužil víc. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra