Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

mgerlich

Pro mě příjemný překvápko. Timovi předchozí 4 filmy mi připadají mnohem vyvanutější. Po špatných referencích a nulovým očekávání jsem fakt pozitivně šokovanej. ()

migsee

Až na ten konec je to naprosto dokonalý!!! Burton se konečně zase vrací k té své bizarní zvrácenosti, kterou na něm všichni tolik milujeme. Hurá!!! ()

elanista1

Vzdy tomu podlahnem, tomu rozpravkovemu kuzlu ktore skryva kazdy Burtonov film. Najvacsiu slabost mam na konce filmov, ktorym sa vzdy uplne poddam. Ako to uz tradicne byva u Burtona, uvodne titulky a pasaz za nimi nenormalne dobre, ale od chvile ked sa Depp prebudil z dvestorocneho spanku prislo trocha vytriezvenie v podobe nezaujimavej strednej pasaze, kde vyplnou su prevazne debaty o zmene technologie, zvykov a vsetkeho mozneho v priebehu 200 rokov, dalej predstavovacie debaty, ale ked toto vsetko preckame /ani nie tak dlho/, tak pridu aj nejake zimomriavky, na ktore som cakal. Eva Green sa zhostila svojej ulohy carodejince s uplnou vaznostou a so svojim demonickym usmevom a sexi vzhladom suverenne vedie, ale urcite sa nedaju zahanbit ani vsetci ostatni. Mozno ze polovica postav je zbytocnych, ale to nevadi, je to neuveritelne putave, vobec to nenudi, je to prijemne vtipne a celkovo vizualne krasne, samozrejme ako som ocakaval. ()

Toumyk

Elegantní burtonovka, která zcela jistě oko příznivce potěší, nicméně to rozhodně mohlo být trochu více vypilované, hlavně co se týče psychologie postav. Myslím si že např. Sweeney Todd nebo Edvard byli daleko víc propracovanější než Barnabas. Ale tak rozhodně film stojí zato vidět. Depp je úžasný a potěší i Chloë Grace Moretz. ()

Aeres

Odrhovačka na entou, kde 4 hvězdy jsou jen přímým efektem Johnyho z Depa, protože se tak nějak počítá s tím, že když ho nacpou před kameru, nebude to úplně průser. ()

Don Maty

Vie snáď niekto akým spôsobom chcel autor vykresliť dej? Vtipne? Strašidelne? Wow, tak rozpačitý scenár som asi v živote nevidel. Obrovské skoky medzi žánrami mi dávali veľmi zvláštny pocit. Masky boli príjemné :) teda konkrétne johnny depp bol príjemný, ako vždy...3* ()

waltosin

Johnny Depp je megadobrej, ale bohužel nemůže utáhnout slabej příběh bez špetky smyslu. Nemůžu dát polovinu jenom kvůli Johnnymu a příběh kterej mě prostě nezaujal nechat plavat! 45% ()

HeyHou

Ani vlastně nevím, co k tomu napsat. Burton mě celkem zklamal, poslední dobou už to u něj nějak vázne a vypadá, že točí jen proto, aby něco točil. Po půlroce si z celého filmu nevybavuju ani jednu scénu, což je dost špatné ()

principessa

Temné stíny se u mě setkají rovněž s temným hodnocením! Kdyby se mezi hlavními postavami neobjevil Johny Depp a Helena Bonham Carter, nejspíš bych ani nehádala, že tenhle ubohoučký výtvor vzešel z Burtonovi hlavy. Určité Burtonovské prvky tam sice jsou, ale jinak se spíš jedná o takovou nehorázně nepovedenou tarantovinu, která však postrádá veškerý smysl pro humor, ačkoliv se o něj více než hodně snaží. Marně jsem v tom hledala Burtonův nenucený smysl pro vtip, který dokáže rozesmát a zahřát u srdce, aniž by se snažil divákovi znásilnit bránici. Je to vtíravé a nudné! Nudila jsem se tolik, že, kdybych se raději během té 10-ti hodinové cesty z Bruselu do Plzně dívala ve tmě z okna, bavila bych se nejspíše víc. Budu to považovat za takový Burtonův režisérský epileptický záchvat, který se snad více nebude opakovat. Zas na druhou stranu, nové věci se mají zkoušet, a kdo jiný si může dovolit takový úlet, aniž by mu to pochroumalo hvězdnou kariéru a ego než velikáni tohoto typu! ()

George.Camel

První Burtonův film o upírech, víc akční než komedie, ale to si každý musí prožít sám. Hvězdné obsazení, návrat do 70 let a raději v originálním znění, než s dabingem. :-) ()

Cannonball

Bez humoru, bez temnoty ale hlavne bez tej typickej atmosféry kvôli, ktorej som si Burtona obľúbil pred 20timy rokmi. Nič len prázdnota. ()

Pikolik

Úmorně nudné, bez vtipu, bez nápadu, bez logiky. Tima mám ráda-velice, toto byl však jeho nejhorší počin vůbec. ()

ZHODNOTITEL

Klasická Burtonovská hororová komedie s jistou dávkou výtvarnosti a originality. Opět krásně zpracované období sedmdesátých let, díky kterému celý scénář a výprava získává šmrnc. ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra