Rodina Collinsových bojuje s podivným prokletím, které je po celé generace pronásleduje. Rozhodnou se přestěhovat z Anglie do Ameriky, kde chtějí začít nový život. O dvacet let později je jejich syn Barnabas mocným mužem, který vystavěl velké město a vybudoval panství Collinwood. Jeho báječný život končí v okamžiku, kdy zlomil srdce krásné čarodějce Angelique. Ta proklela jeho rod, zabila Barnabasovu lásku a jeho samotného proměnila v upíra. Poté jej nechala zaživa pohřbít v rakvi, kde byl uvězněn téměř dvě stě let. Když se konečně probudí, najde venku velmi odlišný svět roku 1972 a ve svém kdysi velkolepém sídle poslední zbytky rodu Collinsových. Barnabas je odhodlán vrátit své rodině zašlou slávu, kterou však maří při každé příležitosti jeho bývalá milenka. (TV Nova)

Crybaby

Zo začiatku vás ohúri pekné prostredie, dobrá kamera, proste všetko ide tak ako by malo. Je to Burtonov film, hrá tam Depp, proste predpoklady tam sú. Ale bohužial výsledok je dosť zlý. Veľmi ma to sklamalo, najslabší Burtonov film aký som videl. Stopáž premrštená, príbeh podľa mňa hlúpy, lepšie by to bolo keby sa to odohrávalo v tom období okolo roku 1770. Film sa vliekol, nezaujal ma. Jedna hviezda pre Johnnyho, druhá za ten koniec ale toto ma fakt sklamalo. 4/10 ()

FREEWHEELER

-„How soon can the horses be ready?“ Veľmi fádne dielo. Sľubný námet a zábavný trailer ostali v minulosti, z filmu nesrší iskra a kopec času sa ocitá na plytčine. Humor ma neožiaril, veľmi strohý, vizuálnu krásu vyzdvihovať nebudem, nakoľko je to pre Burtona už rutina. Ten tak vysoko a prudko stúpal, až sa bojím, kam hlboko možno až klesne. 1 a pol*, zaokrúhľujem po spokojnosti s Pfeiffer a Moretz. ()

DonBraso

Taky se občas cejtíte ve stínu dobře,když jsou velký pařáky?Tak tady budete jako doma skoro,jenom proplujete stylem made in Burton a jdete se znova vyhřívat a čekat na lepší záblesky.Stylizace,kostýmky,svět,to měl Burton vždycky dobrý,protože to vždycky nějak vybočí,ale přijde mi to stále stejný asi jako kdybych hrál hru se stejnou grafikou,hratelností a nulovou životností.Nejvíc mě lákali ženský Green a Pfeiffer to bez debat,který ten svět trochu udělali určitě krásnějším.Cameo Christophera Lee taky nebylo špatný,co mě moc nebralo byla hudba,výběr skladeb debilní,ale myslim si,že to právě proto tak mělo být,ale na tyhle nucený figury pana rejži,abych si podepsal pod čepicí to nemusim.Příběh klasický s dětským klišé,Jonny Depp hraje stejně a stejně dobře,pár dobrých vtipků,který doopravdy obvzláštní docela dlouhou nudu.Pro mě průměrný filmek.50% ()

Kapka68

když jsem viděl trailer, jméno režiséra a obsazení, řekl jsem si, jo to bude asi dobrej film. Ha, zmýlil jsem se... Tak nějak příběh o ničem a celý mi to přišlo trošku nuda. Pár vtipných scén a mistr Johnny Depp si ty dvě hvězdy zasloužej. ()

pafka

Bohuzel, Burton trosku polevil a tam kde nebyl moc pribeh, nebylo tentokrat ani to dokonale vizualno, ktere to vzdy zachranilo a nas uchvatilo, jak jsme u Burtona zvykli. A ackoliv herci jsou skveli a Eva Green se muze pretrhnout, jak skvele hraje, tak to stale nestaci. A na cervene hodnoceni to proste neda. ()

a0001

Neuveriteľná "meganuda" a úplná detinská "blvkanica". Žiaľ inak sa nedokážem po zhliadnutí tohto filmu vyjadriť. Jedna hviezda IBA ZA JOHNNYHO DEPPA! ()

x_ander

Ačkoliv je Dark Shadows o upírech, film působí dost bezkrevně. Na Tima Burtona velice slabé. Tím nemyslím, že by film byl špatný, to v žádném případě. Jen není zdaleka tak zajímavý, jak by být mohl a spousta nápadů je v něm těžce nevyužita. Jako příjemná variace na Addamsovu rodinu je to fajn, ale do zapamatovatelného filmu má Burton tentokrát dost daleko. V hlavě mi zůstane jen ukrutně (ale neskutečně ukrutně!) sexy Eva Green, ale v tomhle případě bylo fackou natěšenému divákovi to, že v červených šatech se na scéně mihla jen na pár sekund ! :) ()

Dave_ff

Burton opět válí... A spolu s ním i Depp a Green. Výsledek je nečekaný, vtipný a celkově velice příjemný. ()

t.b.kat

Zklamání. Tim Burton vytvořil velice vizuálně dobře zpracovaný film, kterému však po herecké stránce chybí ta "duše". Hezky se na film kouká, ale to je asi všechno. Tima Burtona mám rád, mám ho rád za jeho geniální představivost, nevšední zpracování tématiky a vizuálně pohádkové zabarvení. Je to takový pohádkový Lars von Trier, kdež Lars své vize a představy zabarvuje v psychologickém tónu šílenství a nevyrovnané duše, Tim zas ve vizuální noblese a pohádkové duši. Když jsem se filmem "prodíral" narážel jsem v určitých částech na podobnost a inspiraci ve filmech jako: Smrt jí sluší, jeho vlastní Střihoruký Edward, Drakula, Adamsova rodina atd. Nebyl to v závěru film originální, jenž by diváka zaujal natoliko, aby měl chuť se k filmu vracet, leč pouze genialita Timova oka, která však - a musím říci bohužel - filmovému divákovi nestačí. ()

Mart2n

Duo Burton / Depp se zaprodali něčemu skutečně hnusnému. Jak opojeni mocí přistoupili ke svému počinu Temné stíny s naprosto rutinním přístupem. Burton se tentokrát vykrádá až moc okatě a nic nového nepřidává. Poetičnost i duše jeho filmů zmizela. Mnohé přitom vypadá moc hezky a draze, ale nějak se to ve výsledku míjí účinkem. K tomu všemu Depp často rezignuje na hraní a vystačí si s pouhými úšklebky. Ještě mnohem mnohem horší je Bella Heathcote, která svůj text často recituje jako na školní besídce. Tomuto „herectví“ jsme si přivykli u české produkce, u hollywoodské velkoprodukce je to skutečně nevídaný jev. Eva Green se pak může strhat, je skutečně neodolatelná, velmi dobře hraje, přesto její prsa film zachránit nemůžou. {5/10} ()

toomm

Původní popisek hororu se z infa vytratil rychle po uvedení do kin. A není se čemu divit, Dark Shadows je vším, jen ne hororem. Osobně jsem ale byl spokojen, shrnuto jednou větou - film se mi líbil. Možná jsem divnej, ale myslím, že stylizace mi s vtipnými vsuvkami sedla perfektně. Ač je pravda, že nápaditých momentů bylo méně, než bychom možná od Burtona čekali, já mám pro Tima slabost a mě si získal i přes to, že má na víc. 80% ()

Lula.cz

Zjišťuju, že filmy, které tu mají hodnocení mezi 60 - 70% patří k těm nejlepším. Temné stíny splnily mé očekávání v tom, že to bude zase klasický styl Tima Burtona, kterého mám opravdu ráda za jeho originalitu. Ani nemusíte vědět, kdo to točil, Burtona prostě poznáte rychle. A navíc když tu máme jeho oblíbeného (a mého taky) Deppa, nemůže být řeč o zklamání. Z ukázek jsem čekala víc humoru, to je pravda, ale je lépe pojmout Temné stíny jako fantasy. Když už ale nějaký vtípek přijde, stojí opravdu za to dvojnásobně. Líbí se mi, že to nejsou klasické, tisíckrát viděné gagy. Herecké obsazení je bezchybné, Helen Bonham Carter je jako doktorka-alkoholička vynikající a i postavy méně známé jsou zahrány opravdu dobře. ()

Charlinka

Po výtvarnické stránce to bylo skvělé. Velmi se mi líbilo postupné rozpadání Angelique na konci filmu ale co se týče zbytku tak teda dost slabé. ()

HellFireFery

Grafická podoba filmu, atmosféra, kostýmy - to je přesně Tim Burton! Problémem však je, že scénář není vůbec zajímavý a film neví, zda má být hororem, komedií, či dramatem. Jednou se chová strašně vážně a náhle se objeví nějaká, rádoby, vtipná vsuvka, která bohužel příliš vtipně nevyzní. Johnny Depp je můj oblíbenec, ale tentokrát jsem si jeho hraní moc neužíval (trošku za to může i otřesný dabing - kde je, sakra, Saša Rašilov???). Naopak mě poměrně překvapila Eva Green, která se v roli čarodějnice chytla. Film jako takový se ale vůbec nemůže srovnávat s ďábelským holičem Toddem či Alenkou v říši divů a to je velká škoda. Nápad a zpracování dobré, ale chtělo by to lepší scénář. ...snad příště. ()

markettka

That was fucking crazy :-D Miluju Burtona a všechny jeho šílenosti, podivnosti a ironie.. Spousta skvělých herců, ale na druhou stranu se ani jeden z nich nemá možnost plně realizovat. PS: Takovou divočinu v kanclu bych chtěla též zažít :-) ()

Rychlík Flash má režiséra

Rychlík Flash má režiséra