Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

bartias

Michael Gondry se nemůže rozhodnout, jestli chce natočit film o zrodu super hrdiny, komedii nebo obojí. Žánr mu vůbec nesedl a jeho režie je většinu ze 119 minut mimo. O nějaké Gondryho magii se vůbec nedá mluvit. Seth Rogen se na hlavní roli nehodí. Že Jay Chou neumí pořádně anglicky je vtipné jenom prvních pět minut. Zatímco první chvílemi divoce improvizuje, druhý na něho nechápavě zírá, snaží se nevypadnout ze soustředění a nepropást svou repliku. Výsledek vypadá trapně. Christoph Waltz je tu zbytečně. Cameron Diaz je tu... proč? Akční scény nejsou zdaleka tak zábavně zběsilé jako v dobře sestříhaném traileru. Velkolepé finále je spíš velkolepá nuda. Ty dvě tři povedené scény Zeleného sršně těžko spasí. ()

tom88

Na moje prekvapenie som bol nakoniec s filmom vcelku spokojný. Trailery ma príliš nenavnadili, ale za to film prekvapil. Dej nenudil skoro vôbec, no miestami plynul film pomalšie. Akcia bola fajn a navyše celkovo sedel aj humor, na ktorom som sa miestami úprimne zasmial. Zábavných a vtipnejších scén bolo teda dosť. Nejde o nič výnimočnejšie, ale ide o popcorňák na úrovni. Pre masy ľudí, najlepšie pre fanúšikov komixu a akčných komédií. Setha Rogena som v začiatkoch moc nemusel, ale čím ďalej, tým viac ide u mňa do popredia. S hercami som vcelku spokojný. Aj keď nejde o nič preborné, boli silné chvíle kedy by som hodnotenie zdvihol. No predsa myslím, že sa film uspokojí so 70%. ()

otík

Neuvěřitelný nátřesk jak po vizuální, tak i akční stránce. Přirovnat to jde např. ke Scottu Pigrimu proti zbytku světa. Vizuálně hodně dravé, přitom ještě stále přehledné, a hlavně neuvěřitelně zábavné. Některé scény se opravdu povedly, akční scény jsou na výtečné úrovni a některé humorné scény jsou báječné. Příběh až zas tak moc ujetý není, ale zato je značně originální. Cameron Diaz, kterou moc nemusím, odvedla slušnou práci a hlavně není na plátně zas až tak moc často, zato Rogen a Chou si opravdu film přivlastnili a jsou skvělí. Ačkoliv tato bláznivost nemusí sedět každému, mě navýsost pobavila. Hudba: James Newton Howard ()

Radiq

Jedna lepší komiksovka, která potěší nejen akcí, ale i humorem. A oboje se vyskytuje ve vysoké kvalitě. Někoho to možná nebere, ale to mě nesere, tak ať se na to vysere nebo se na něho Kato nasere. Místo Cameron tam mohli dat někoho lepšího, ale na to sere pes, kterej dřív skákal přes oves a přes zelenou louku. ()

SoolenJV

Řemeslo podle klasického mustru. Ještě, že je tady Christoph Waltz, který si svého záporáka viditelně užívá a dokazuje, že není třeba ksichtění na to (jako třeba Seth Rogen), aby se dala udělat komedie. Akční scény celkem fungují, ale celé je to taková chuťovka na jedno polknutí, přičemž po zapití už jeden ani neví, co vlastně jedl. ()

TheBalrog

Bál jsem se, aby to nebyl jen další z řady filmů podle komiksové předlohy, který se odehraje v kinech a časem zapadne do všednosti těchto snímků. Překvapivě nezapadl. Je příjemně originální, vtipný a jsou zde dobře natočené akční scény. Režisér Gondry udžel všechna ty velká jména na uzdě a vznikl z toho jeden s těch lepších snímků. Velmi pěkně vypadl snímek i ve 3D, pro mne tedy milé překvapení na začátek roku. ()

Jackxx

Uplynul týden od návštěvy kina a stejně na ten film vzpomínám s úsměvem a s příjemným pocitem, že jsem si u tohoto filmíku krásně odpočal. A navíc pobavil. Až na poměrně zbytečnou postavu Cameron a trochu přehnanýho zbohatlýho floutka, kterého hraje Seth, jsem se moc bavil a Christoph Waltz byl prostě vynikající!:) Proto zvedám ještě o hvězdičku. "Chud - nov - sky" ()

miguel_111

Sranda no !!! Sršeň mal zopár svetlých momentov , občas som sa aj zasmial, herci boli znesiteľný a akcia tiež na slušnej úrovni. Pre mňa 70% ()

Doudis19

Vzhledem ke jménu režiséra, film překvapivě nejvíce ztrácí v chemii mezi ústřední dvojicí a naopak neméně překvapivě září v úchvatných akčních scénach tvořící naštěstí téměř dvě třeniny snímku. Výborně se doplňující směs akce a vtipu ve fantasticky vymazleném obalu. ()

dan.pacino

Kdo čeká napětí Batmana a akční scény Kapitána Ameriky bude zklamán. Trochu jiný superhrdina, který se řadí na úroveň Defendora a Deadpoola, sázející víc na vtip než na bojové scény. ()

Cedr

Poslední dobou se s rádoby humornými komiksovými filmy roztrhl pytel. Většinou to s nimi dopadá průměrně a Green Hornet není výjimkou. Při sledování místy rozhodně pobaví, ale s odstupem času ve vás zbude jen pocit naprosté ztráty času. Při sledování se skupinou přátel a pod vlivem "nějakých" zábavných omamných látek bych se nebál hodnocení zdvojnásobit. Objektivně však 45%. ()

Triple H

Som na vážkach medzi tromi a štyrmi. Každopádne film sa IMO nad očakávania podaril. Gondry sa teda sakra vytiahol - to by som doňho rozhodne nebol povedal. Akčných scén je veľa a sú veľmi dobré, miestami vizuálne našlapané a plné zaujímavých nápadov. Rovnako ma na prístupný film prekavpila lahôdkovo drsná likvidácia viacerých postáv (Waltz to schytal obzvlášť štýlovo). Príjemne to odsýpa, nenudí, humoru je tam akurát. Ten ťaží hlavne z Rogena, ktorý však zase hrá úplne vypatlané jelito a to až v takej miere, že si ledva ledva udrží sympatie (ak vôbec). Dávam menej, ale rozhodne by som Gondrymu zveril aj niečo väčšie - z tejto látky a scenára totiž vytrieskal maximum. ()

chelseaman22 odpad!

Já hlupák naivní doufal ve Waltze, jenže místo něj mi bylo pod ksicht podstrkováno duo, jež svou debilitou dráždilo každý neuron v těle. Ten herec, jak hrál zbohatlíka je úplně marný a nebýt z vlivné rodiny, tak zjevně dělá přidavače malty a ten rejžožrout (nejspíše Kim) by pracoval u Wayne Enterprises. Chudák dr. Schultz nedostal prostor na úkor té staré kozy Diaz, jež své chytrolínství prezentovala tak intenzivně, že by mne ale vůbec nepřekvapilo, kdyby začala mluvit o průběhu Phillipsovi křivky v dlouhém období! A jelikož jsem se na závěr samí ponořil do REM spánku, tak doufám, že jsem promeškal ten neskutečně pohádkový konec a přijetí té VOSY do League Justice! odpad! Celosvětový výdělek k 20.5. 2014: $227,817,248, což je 1,89 násobek budgetu..........467. nejvýdělečnější snímek historie a 76. nejvýdělečnější snímek uvedený ve formátu 3D ()

SG_ever

Nejdřív pozitiva: Seth Rogen začíná patřit mezi mé absolutně nejoblíbenější herce. I v relativně stupidních snímcích, jako bylo např. "Zack a Miri točí Porno" dokázal upoutat svým talentem a osobitým stylem. Tahle role mu padla a byl hlavním lákadlem na celém filmu. Výborně obsazeny byli však i ostatní role - cameo Jamesa Franca (jak to že není uveden ve full castu ani na IMDB ?!), hlavní záporák Christopha Waltze či parťák z "Japonské Šanghaje" Jay Chou. Herecké obsazení mělo však i jedno negativum - Cameron Diaz. Tahle "takřka padesátiletá slečinka" se svým "kurevsko-macešským" přístupem mnohdy dokáže zkazit celé scény a minuty snažení jejích kolegů. Místy dokáže svůj talent udržet na uzdě, někdy jsou její "hlášky" opravdu k nesnesení. I přes vcelku slušné tempo prostřední část snímku místy zabředala do klišé a nudila. Stokrát omlela, oprášila a občas i vylepšila všechny motivy z nových crazy akčních komedií posledních let (Kick-Ass, Scott Pilgrim proti zbytku světa) a ono to nějak fungovalo. Velice lahodný a oddechový start do nového filmového roku. Mohlo to být o kousíček lepší nebýt pár nudnějších pasáží, ale celkově hodnotím pozitivně jako průměrný snímek v rámci žánru a nadprůměrný (alespoň pro mě) v celkovém měřítku. (70%) ()

JimmyII

Nečekal jsem, že to bude až takováhle sranda. Už první scéna s Waltzem jako Chud-kdo-fským (ještě jednou díky, Quentine) a štěkem skvělého Jamese Franca dává tušit, že půjde o pecku nabitou svérázným a chytrým humorem a hláškami hodnými zapamatování. První polovina je pak humorem neskutečně nabitá, ve druhé už přece jen Gondry stupňuje akcent na akci a děj, ale i v této poloze je Sršeň velmi dobrý. Rogenův styl srandy se výrazně otiskl ve scénáři, který napsal s Goldbergem, zároveň je pro roli Britta Reida jako stvořený, chemie mezi ním a Katem je taky bezvadná a ani Cameron Diaz mi tu nijak nevadila (ono taky naštěstí nedojde k žádnému zbytečnému románku). Gondry se prokázal jako všestranný režisér a já mu tleskám a těším se na pokračování, bylo-li by stejně kvalitné. P.S. Proč ne ve 3D? Když už to teď umíme, stejně se bude brzy točit úplně všechno ve 3D. Mně se líbilo, že Gondry se nesnaží o přehnanou invazivnost, ale využívá jej spíš pro větší vtáhnutí do děje a vizuality, která je v Sršni skvělá! Suma sumárum: velmi mě to překvapilo, potěšilo a nakonec bavilo i víc, než příbuzný Kick-Ass. ()

žvanimírek

Přiznávám, že do kina jsem šel trochu s nechutí a obavou, že půjde o menší fiasko a nudu (kdybych nebyl závazně přihlášen na projekci ČSFD, asi bych to zabalil), k tomu se ještě přidala trocha rozhořčení, když jsem do ruky dostal 3D brýle (asi jsem nějak přehlídnul, že je projekce ve 3D)! Takže výchozí podmínky pro film a jeho hodnocení velice nelichotivé....Nicméně hned na začátku mě ze sedačky zvedla scéna v kanclu diskotékového pasáka, dialog Franca s Waltzem alias Blood-nof-skym byl odzbrojující a zároveň vynikajícím úvodem do cca 60ti minut brutálních hlášek, tempa a akce....záměrně píšu "60ti minut", protože pak tvůrcům asi trochu došel dech a dostalo se i na menší nudu, což ale ve výsledku není vůbec na škodu! Zmíněné intermezzo celkem bodlo, lze ho chápat jako klid před bouří, klid před závěrečnou půlhodinkou, která film vrátila zpět na 5 hvězd!! Výkon Ch. Waltze není ani potřeba nijak komentovat, prostě božské.....až se mi z toho zamlžila sklíčka! ()

Honzíno

Možná zbytečné 3D, nicméně není otravné a má i vyloženě světlé chvilky. Gondry natočil evidentně chytrý film, kde Seth Rogen své roli nezůstává vůbec nic dlužný a zbytek sestavy mu slušně sekunduje. Neuvěřitelně cool akce mě skutečně překvapila. Od Gondryho jsem takový akční nátěr nečekal a je vidět, že je to pan režisér. Věděl přesně, co chce a jak to natočit, aby hlavně pobavil a nedělal z nás ještě větší debily. Je krásné vidět, že i v Hollywoodu může jít znovu do světa pouze po pár měsících film, který není parodií, přesto bere hrdinství a komix na lehčí váhu, dělá si ze sebe legraci a nebere se vážně. Tím vším se stává tenhle filmeček ještě více sympatickým. Po dlouhé době snímek, během kterého jsem nekontroloval čas a jehož trailer je méně úderný a výrazný než film samotný. Škoda jen, že Waltz hraje skoro stejně jak v Panchartech. Skvělý úvod, legrace. ()

Jizni Tlapa

Sršáň si to vlítnul do českých kin jako uragán. Stejně tak dokázal rozčísnout mé očekávání a tak trochu pohrdající smýšlení o podobném žánru "comics crazy movie"! Z tohoto žánru je to pro mne vůbec nejpovedenější snímek neboť si dokáže udržet úroveň a zároveň si tak trochu/hodně ze sebe utahovat. Navíc oproti podobným snímkům (např. Kick Ass) se může pyšnit smysluplným dějem. Perfektně nasnímané zpomalené záběry. V nejlepším slova smyslu šílená hudba (scéna s podkresem Coolia je nejvíc). Zelený sršeň je prostě skvěle natočená absolutní šílenost se skvělým scénářem a jedinou hereckou hvězdou v podání sexy C.Diaz. Přiznám se, že bodnutí jeho imaginárního žihadla budu cítit ještě velmi dlouho. ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)