Britt Reid je synem Jamese Reida, vydavatele novin Los Angeles Daily Sentinel. James jednoho dne zemře na alergickou reakci na včelí bodnutí. Po Jamesově pohřbu se Britt seznámí s mužem jménem Kato, což byl Jamesův zaměstnanec, automechanik a přítel, který ovládá bojové umění a učiní z něj svého asistenta. Britt a Kato se rychle stanou nejlepšími přáteli a společně se opijí. Oba se shodnou, že Jamese nenáviděli. Navštíví hřbitov, aby usekli hlavu Jamesově pamětní soše. To také udělají. Britt vidí, jak nějací zloději přepadnou muže se ženou. Když se je pokusí zastavit, zmlátí ho. Naštěstí ho Kato zahlédne a pomůže mu. Britt přesvědčí Kata, aby se z nich stali superhrdinové, kteří budou chránit město před zločinem. Britt si začne říkat Zelený sršeň. V boji se zločinem jim zdatně pomáhá i nově najatá sekretářka Lenore. Kato sestrojí auto vybavené několika kulomety a dalšími zbraněmi. Obrněnému autu začnou říkat Černá kráska a bojují s ním proti všem zločincům... (TV Nova)

intro

Podle mě mohl být o trochu kratší. Místama jsem se převaloval a nevěděl jak jsi v posteli lehnout:D. No i tak celkem dobrá zábava. ()

Solverino

Film jako takový je zralý na odpad! koukat se na to moc nedá, jedna hvězdička je za vizuál, pěkný auta a tak. Škoda toho, že se musím dívat na hnusnou Diazku s hubou od ucha k uchu :( to tam není nějaká hloupoučká sympatická mladší pipka? Herci jako takový jsou trapný, obzvlášť ten obtloustej "Sršeň" i ten nablblý ruský gangster. Spíše přehlídka trapnosti a ubohých křečovitých rádoby "hlášek". Vůbec nic mi neutkvělo a jsem rád, že na to brzo zapomenu. Možná tak to vysílat ráno pro rozespalé děti ve studiu kamarád... :( ()

blacktomas

Koukatelná žánrovka plná všemožného klišé s několika vtipnými a povedenými akčními scénami. Nic nového, nic převratného, jen další zfilmovaný comics. ()

RCecko

Začíná nám éra méně známějších komixových hrdinů na filmových plátnech! Green Hornet je tudíž pro mě neznámý nový hrdina. Nevím co přesně tento hrdina řeší za problémy v papírové podobě, ale tento snímek mě nějak neoslnil, nejspíše to je humorněji pojatou formou hrdiny, která tak nějak není úplně dotažena. ()

RoninNiro

Najednoduchšie merítko na posúdenie filmu je asi to, ako dlho vám ostane v hlave a s akou intenzitou si naň spomeniete. Častokrát potom originalita zvíťazí nad spracovaním. Tento film považujem za dobre spracovaný, ale neoriginálny a možno aj preto mi z hlavy vypršal ako šumienka hneď po jeho vzhliadnutí. Na zeleného sršňa sa však pozerá dobre a to aj vďaka dobráckej medvedej tvári herca Setha Rogena. V novom žánri hrdinov z ľudu si sršeň určite nájde svoje miesto. Aj keď téma nabáda prirovnávať film ku Kick Assu, Kick Ass to nieje už len kôli Katovi, na ktorého schopnostiach je vlastne položený celý film. Vysvetlenia, prečo Kato vlastne stráca čas so samoľúbim nímantom sa vo filme nedočkáme. Nakoniec film ani nieje psychologická sonda do Brittovej duše, má sa jednať hlavne o zábavu, pri ktorej sa divák nebude musieť zamýšlať. Jednoducho povedané, ak by niekto natočil aj dvojku, pozrel by som si ju, alebo inak, dennú tlač by som na chvílu vymenil práve za tento komix... ()

jafuska

u tohoto filmu mě přijde, že je stvořený pro náctileté, kde dobro by mělo fungovat nad zlem,ale všechno mě přijde hodně přitažené za vlasy, ano, čas dobře funguje a dá se na film podívat, ale víc než jednou určitě ne, nenadchlo mě to, děj má sice svůj spád, ale pořád mě tady něco chybí jen to nějak pojmenovat, film který má podobu s Iron man, a to asi říká za vše. ()

Martix

Tuctová americká přestřelka - tento dojem u mě převládal celé 2/3 filmu. Hlavní hrdina si podle mě až moc hrál na zkušeného borca, který všude byl a všechno zná...prostě na velkého namyšlence. Ale v závěru filmu mu všechno začne docházet a pokusí se zachovat jako normální člověk. Takže třetí třetina filmu v sobě ukrývá vyhrocený děj, ve kterém nebudou chybět klasické americké triky, jako třeba létající auta nebo výtah, který umí rozpůlit auto vejpůl. ()

Ernie_13

Nebolo to vôbec zlé, ale čo ma mrzí je, že to malo potenciál byť perfektné. Žiaľ, výber niektorých hercov, časť dialógov a scenáristická nedokončenosť to celé stiahli na 3/5. Ale určite stojí za pozretie (jedno). ()

Peter-1307

Určite lepší ako Kick-Ass, skutočne sa ma tento snímok pokúšal uloviť, a mysím si, že aj sa mu to podarilo a to scénarom, dialógmi ako i hereckými výkonmi. ()

pekas

Čekal jsem úchylnou kravinu. Rogen celkem má očekávání naplnil. Kravina to byla taky, ale vzhledem k závěru filmu jsem ji skousnul snadno. Nijak zvlášť mě tenhle film nenadchnul, ale auta měl v garáži slušná. Viděl bych to na čistý průměr. 50% ()

Swayne

Hollywoodsky brainwash ako sa patrí. Zazobaný týpek, verný pomocník a sexi ženská. Trio, ktoré nesklame v žiadnom filme. Bum-bum... tresty-plesky... výbuch... a happy end. Takéto filmy už nebudem hodnotiť z nejakého umeleckého hľadiska, pretože je to prvoplánovo natáčané s tým, aby na to šli ľudia akutár tak do kina, vyjedli kýbel pukancov za 5e a vypili 2l coly. Bolo to okej... na svoj žáner určite veľmi okej. ()

konysua

Stylový snímek, který mě potěšil parádním auťákem, závěrečnou akcí, Katem a Chrostopherem Waltzem. Střední část příběhu se moc nepovedla a určité akční pasáže nebyly doladěné (např. pohřbení za živa). Rozhodně se těším na pokračování a na to, co na nás zase Zelený sršeň nachystá. 7/10 ()

Jerris008

Já se těšila na komedii... ani jsem nedokoukala posledních pět minut, věřím, že jsem o nic nepřišla a čištění zubů před spaním pro mě bylo prospěšnější. Dvě hvězdy za Jaye a jeho bojové umění, na které se místama dalo koukat a za to vytuněný fáro ()

Mykhaluu

Škoda, přeškoda. Vývoj tupouna v hrdinu byl docela realistickým... Ale celou dobu to bylo (kromě povedených vtípků) takové nijaké, nemastmné neslané... A obsazení Cameron Diaz, aw man!!! ()

Davis I

Obsazení Setha Rogena mi prostě vadilo. A udělal mi z toho film na kterej se podívám určitě, až za delší dobu. Možná, že honorář Cameron Diaz byl už moc a tak si nemohli dovolit nikoho lepšího. Vsadil bych spíš na někoho neznámého, protože Jay Chou také není, až tak známá tvář a zvládl to slušně. Akce, humor, triky i výprava všechno na jedničku. Ale Britt zahraný Rogenem to všechno sráží oproti Kick-Ass, který je podobně laděným filmem. ()

mig21

Mám slabost pro tento styl humoru, ale zároveň mám pocit, že autoři i režisér mají na víc... Ale třeba se v dalších dílech víc rozjedou :) ()

Jantrneny

Náhodou. Já se celkem bavil. Sice byl film maximálně striktně konvenční a průhledný jako školní řízek, ale kupodivu jsem nezaznamenal žádná hluchá místa, která by mě odpoutala z křesla. Ideální odpolední oddych...na druhou stranu je fakt, že kdybych na to šel do kina, asi mě to za ty peníze neuspokojí a asi bych taky hodnotil krapet níž. ()

MaxForValue

Na to ako to je luxusne obsadené (Rogen, Chou, Diaz, Waltz...) je to luxusne nudné. Zbytočne rozťahaná dvojhodinovka, ktorá mať tak o štvrtinu menej pôsobí ako luxusná zábavka na nedeľné popoludnie. Takto mi je ho aj ľúto. Mal som pocit, že herci nemajú čo hrať a tak jediné čo som ochotný doceniť je humor, ktorý nebol bohvieako zábavný, ale vo svojej podstate originálny a osviežujúci. ()

jprmusic

Nesnáším Setha Rogena. Je to nesympatickej buran, kterej svým dementním herectvím musí zákonitě shodit každej film, ve kterým se objeví. Scénář je doslova slabomyslnej (tatínek umře na píchnutí včelou - to má bejt jako vtipný jo ? ), jedinej, díky komu dávám hvězdu, je Christoph Waltz - ale to je na rozdíl od Rogena herec. ()

Jeremiasz odpad!

parodie na ironmana, batmana nebo jakohokoliv jineho *mana muze byt vtipna nebo krecovita nebo trapna. Zeleny srsen je krecovite trapny. Za vsechny zvrhlosti tohoto paskvilu bych jen poznamenal, ze Scenarista, Rezise a Jay Chou se meli podivat na Ruzove Pantery a nacerpat trochu inspirace, jak ma vypadat spravne streleny zluty sluha, Ruzovy Kato je totiz elita, Zeleny Kato je ubohy odvar ()

Zeleného sršně čeká drsný reboot

Zeleného sršně čeká drsný reboot

16.11.2016

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

Seth Rogen jako Drake ve filmovém Uncharted?

03.07.2013

Tak to asi není představa, kterou by s producenty ze Sony a firmy Naughty Dog sdílelo mnoho fanoušků. Ti si v roli videoherního lovce pokladů Nathana Drakea odjakživa představovali Nathana Filliona.… (více)

Seth Rogen svolává B-Team

Seth Rogen svolává B-Team

28.12.2011

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

Gondry se vrací k „haluzím“, adaptuje Dicka

23.02.2011

Michel Gondry, jeden z nejosobitějších současných režisérů, dokázal Zeleným sršněm, že dokáže svůj originální rukopis odstavit na vedlejší kolej a natočit zcela standardní „hollywood“. Máme jej ale… (více)