LBsmoke

tak sem zkoušel ale nezvládl toho kukyho a je mi z toho trošku zle.. postavičky a vizuál je moc dobrý (až na snoubení animovaného s hraným) ale vše co se týká slova mě vadí (příběh, dialogy, dabing, ondřej s./kuky, pedofilní nápady) přespříliš infantilní svěrákovina.. chobotničky vedou! ()

sona123

Reklamy kopec, ale možná jí bylo potřeba. Nebýt to od Svěráků, těžko by to viděla tak pětina diváků a rozhodně by to nemělo takový ohlas. Celou dobu jsem se ptala, pro koho je film určen - pro děti? Těžko, to není zábavné a dětské už vůbec ne. Pro dospělé? Možná jako dokument? Co mi nejvíc vadilo byly hlasy - čtenář jako by čten na pozadí, tak nějak neutrálně. Proboha proč? Ke Kukymu jsem si cestu nenašla a hledat ji už ani nebudu. ()

Zombi

Opravdu pěkná a výtvarně originální dobrodružná pohádka. Moc se mi líbil design postaviček a práce s kamerou a prostředím. Dabing mi nevadil, ze začátku byl trochu zvláštní, ale pak mi došlo, že filmu dodává tu správnou poetiku a pohodovou atmosféru. ()

Ollie235

,,Už nikdy o sobě neříkejte, že jste jenom blbá hračka." No, nemůžu si pomoct, ale pro mě nějak Kuky ničím víc není. Musím ocenit kreativitu a fantazii do toho vloženou, ale na víc se nezmůžu. Je to zbytečně zdlouhavé a nudné, možná by to fungovalo jako večerníček, ale na celovečerní film to prostě nemá. Škoda, ale tohle je krok vedle. ()

mosnak odpad!

Tahle ta divnopohádka z hlavy pana Svěraka mě spoustu nocí děsila. Často se mi o ní zdálo a postupem času jsem zjistil, že jí vlastně nenávidím. Celkově české animované, loutkové, kreslené filmy ztrácejí dech s těma světovýma, což ale není pro nikoho žádné překvapení. A to, že to dělal Svěrák z toho ještě nedělá národní kulturní poklad - 2% ()

ArthasKarfa

Krásný a zábavný film plný legrace, vtipu a dobrodružství :-) Dabing je prostě kouzelný a dodává filmu skvělou atmosféru hlasů skvělých českých herců, v čele se Zdeňkem Svěrákem a Jiřím Macháčkem.....jsem rád, že v našem českém prostředí vznikl tento zajímavý projekt. ()

Terezinka198 odpad!

Tento film mě nijak nezaujal - spíše znechutil vůči Svěrákovi, kterého mám ráda. Kdyby to bylo podané jinak, možná, že bych dala alespoň 1*. ()

laepus

Pro mě bez debat úžasný film a plné hodnocení. Přiznávám, bál jsem se toho a pustil jsem si to až na doporučení důvěryhodného zdroje... a nelituji jediné minuty strávené u téhle nádherné šílenosti. Mám rád filmy, které nedodržují tu klasickou českou charakteristiku posledních let - "film že života - nějaké slzičky, smích" - kravina. Ale naopak cením si filmu, který chce jít jinou cestou, svou vlastní cestou. Výtvarná stránka je úžasná, žádné laciné prvoplánové figurky, ale "uvěřitelní" obytelé lesa. A co dál - parádní hudba, která mi připomněla mnoho skvělých zahraničních filmů, navíc filmů oblíbených, takže další body nahoru. A závěrem to nejlepší - dabing. K němu nemám co dodat, jen snad to, že jsem se smál snad po celou dobu filmu. ()

Haniczka

Největší slabinou filmu pro mě byl zvuk. Zejména v první polovině zněly postavy jako ze studia a ne z lesa. Je sice pravda, že oba Svěrákové nejsou žádní dabingoví mázi, ale toto jim ještě ubralo. Lábus a jiní profíci z toho vyvázli o dost líp. ()

bellicek

Miniaturní přírodní prostředí a všudepřítomná rukodělnost. Skvělé. Jen škoda, že film není více Skálovější a tempo méně kolísavé. ()

Kratoc

Film má mnoho chyb, ať už tolikrát omílaný neumělý dabing Zdeňka Svěráka či některá lichá místa v dějové linii, ale o tom celý ten film není! I zdánlivá nedokonalost postaviček z lesa či skládky vytváří dohromady úžasný svět, který žije, dýchá k tomu vynikající kamera, která otevírá úplně nové perspektivy, když snímá les z pohledu deseticentimetrové plyšové hračky. K tomu přimíchejte klasickou českou loutkářskou školu (dokonalostí 3D už začíná být člověk znuděn), mnoho vtipných replik ("Nepijte stojatou vodu! Pijte vodu z proudu!") a navíc hudbu, která s filmem ladí a dotváří celkovou atmosféru aniž by scény přebíjela. Když tohle všechno smícháte v jednom velkém hrnci nazvaném Kuky se vrací, tak získáte hravou filmovou hříčku, která nadchne každého dospělého, který si rád hraje s fantazií a umí se na svět dívat skrze oči dítěte. Za mne pět hvězdiček. ()

LucyW.

Ano, něco tomu chybí. Poslední dobou se mi moc nechce hodnoti filmy, protože nevím, jak, ale po týdnu si jasně uvědomuji, že nejen estetika a zajímavé nápady (sníh), ale hlavně poznámky na totalitní téma, ťaly do živého (mě). Protože za zlem je někdy upřímná chuť a někdy jen záminka konat dobro. ()

Brejlil

"Jsem Kuky, medvěd plný pilin, s idiotským úsměvem a nejsem růžový, jsem červený. Vyhodili mně na skládku, ale já se nevzdám!!" Kuky, vedený strachem svého dětského majitele a jeho bujarou fantasií, prožije spoustu neskutečných dobrodružství se spoustu lesní "havěti". Vede krásná honička s podivné vypadajícímí, ale velice svižnými autíčky. Film má nepochybně svoje vady, ale je prosycen nadšením z vyprávění a neustále fascinuje hračičkovstvím při natáčení. Přesto mu pět hvězdiček dát nemůžu, není mi bohužel asi tak 10 - 12 let. ()

Pawlisman

Začátek a zápletk děs běs. Poté, co si člověk v lese zvykne - úžasné. Krásné, vtipné, originální - chce víc a víc. Po několika honičkách a zbytku děje odehrívajícího se na 4 kolech. Nuda. Parodie na star wars či indiana jonese? Zároveň i příběh nabízí běžný stereotyp ("Nine - 9"?). Ale pravda co pro děti vymýšlet složitého. Nakonci už se člověk skutečně trápí, opakuje se a prodlužuje a těch 90 min ne a ne utéct. I tak krásná kamera a výtverné triky. Originalita. 7,5/10 ()

Emzet

Původně jsem sice do kina šel s pocitem "bude to infantilní volovina", ovšem obavy se nenaplnily, alespoň ne úplně; proto se má kritika bude z větší části týkat úplně jiných věcí. Je sice pravda, že se Svěrákovi podařilo vytvořit docela zajímavé loutkové prostředí, na druhou stranu ale mohlo vypadat lépe - většina vedlejších postav designově splývá v různých barvách šedohnědé a růžový medvěd spolu s jednou PETflaškou jsou jediní, kteří vyčnívají. Navíc to všechno rozpohybované nevypadá leckdy nejlíp. Další výtku mám vůči dabérům - Zdeněk Svěrák je sice skvělý scénárista a schopný herec, ale co se dabingu týče, jsou jeho schopnosti prachmizerné. Alespoň tedy v tomto filmu. Přehrávající Macháček a sterilně dětsky recitující Ondřej Svěrák pak už jen dotváří pocit, že dabing mohl a měl být daleko lepší. Dějově je Kuky rovněž nevyvážený. Děti nebudou tak docela nadšeny, protože některá témata jim budou rozhodně unikat (pochopení provázanosti skutečného a fiktivního světa dalo zabrat i mně), dospělí se budou místy rdít pro nadbytečnou "dětskost" (rozmluvy se zvířaty, moralizování, absence jakékoliv dějové linie rodičů...) a poslední třetina filmu nemá skoro žádný děj a je pouze jednou velkou honičkou (pomineme-li epilog s bezdomovcem, který ale stejně působí jako tak nějak uměle naroubovaný). Já sám jsem měl problémy už jen se ztotožněním se s některou s postav - ať už jsem chtěl fandit infantilnímu Kukymu, recitujícímu Hergotovi, ultrapatetickému Anuškovi, či komukoliv jinému, vždy mě nakonec film nechal chladným. Vizuální a zvuková stránka filmu není nejhorší, ale obsahově mě Kuky minul. Pravda, mohlo to být daleko horší, ale podruhé se už rozhodně nepodívám. ()