Dillon

Kam se hraou všechny ty počítačové efekty a triky. Ruční poctivá prácička je prostě jiná káva. A Svěrákův dabing nezapomenutelný. 80 procent. ()

Biopler

Srší to nápadmi a akčnými zábermi, vtipom a bujnou fantáziou Jána Svěráka. Spolu s jeho filmom Akumulátor 1 sa jedná o nevšedný český snímok. Myslím, že môže byť. ()

horovska

Dlouho jsem si dávala na čas, než jsem se odhodlala se na film podívat. A výsledkem bylo velké zklamání. Přiznám se, že jsem nedokoukala, neboť zvítězila touha spát. Nebyla jsem také schopna zbavit se pocitů trapnosti. Zdeněk Svěrák - ač je to má velká filmová láska - bohužel v tomto směru postrádá sebereflexi a tak dovede být skvělý jen v případě, že jej někdo šikovně usměrní. V duu s L.Smoljakem to fungovalo dokonale. Ve spolupráci se synem je to ovšem horší nebo dokonce zlé. A na tomto filmu se to bohužel ukázalo. Kdyby byl dabing dvou hlavních postav civilní - ale on je především strašlivý... a mentorské poučování do současných filmů nepatří - to už je nepřijatelné. Tedy hodnotím kladně snad jedině úžasné nápady výtvarné. ()

Lucas87

Tak jsem využil streamu od Seznamu. Rozhodně Svěrákovi nelze vytknout originalitu, která proudí z jeho fantazie. Mě to celkem překvapilo a mile, protože jak tohle přicházelo do kin, mi to nepřišlo jako něco extra zajímavého na co bych musel do kina nebo to někde stahovat. Docela jsem se spletl, a ty automobilové honičky v lese mě fakt pobavily :) ()

Mukunda

Taková bláznivina, ale má to docela duši. Dabing Zdeňka Svěráka mě, na rozdíl jiných zde, naopak uchvátil. Stejně jako určitá topornost pohybu postav, nebo třeba rozmluv se zvířaty to připomíná fakt, že celý příběh vypráví fantasie malého kluka. ()

Stíba

Má to svoje kouzlo ale nějak mě to minulo. Na Svěráky se za to ale nezlobím, protože jsem momentálně v životní fázi asi nejvíce vzdálené tomuhle vyprávění pro děti, které mi teď tak nějak leze na nervy. ()

GIK

Na mladého Ondřeje Svěráka jsem si zvyknul hned. Přeci jen sehnat desetiletého profesionálního a vyštudovaného herce se nezdařilo ani společnosti s půvabným českým názvem JAN SVĚRÁK PICTURES. Naopak se mi líbilo, že to není tak geniálně talentované dítě typu Holý, Čada, Kepka a spol. Co jsem ale nedokázal skousnou, i když jsem se fakt snažil, byl monotónní laskavý hlas Svěráka nejstaršího. Úplně ho vidím, jak čte před mikrofónem scénář, snaží se pořádně artikulovat, ale nějak tomu chybí lehkost.. Ještě, když z něj neustále padají slova nadávajícího Trautenberka: Herrrr..., teda musí to v pohádkách být? Ano, MUSÍ!!! Plus ošklivé loutky. Pořadí hnusnousti: Lábus se Čtvrtníčem vedou a na třetím místě, no ano Zďenku - Vy! Já bych tu hodinu a půl u toho nevydržel, ani kdybych dal za lístek pět set! Hodnocení: 10 %. ()

Votvirak

Pěkná pohádka pro dospělé. Srší vtipem,pohodou ,klidem a porozuměním. Jednoznačně počátek nové éry loutkových filmů. ()

matt85

Kouzelné dobrodružství které pobaví všechny, kteří se nechají unést fantazií vyzařující z tohoto filmu. Malé kouzelné detaily všemu dávají zlatou korunu. ()

VeeDee

Příjemný dobrodružný film pro malé i velké.... nenudí, má myšlenku a originální zpracování. Moc jsem se na něj těšila, ač se to dělat nemá, protože pak skoro vždy přijde zklamání, že to není až takové, jaké...... Trailer byl totiž výborný, nalákal... Kuky má holt dobrý marketing. Ale určitě milá podívaná. ;-) Jen ta Kristýna Nováková mi na maminku neseděla... ()

closed.eye

Čtyři a půl hvězdičky - malý mínus je za trošku rozvleklej začátek. Potom se to krásně rozjelo, dá se říct, že doslova :-). S výtkama ke "čtenýmu" dabingu nemůžu souhlasit, vnímala jsem ho od začátku jako záměr, kterej z celku pro mě osobně celkem ční, navíc, zvlášt' kontrast mezi lehce šišlavým dětským "odříkáváním" a brilantně ujetým Macháčkem, Liškou, a spol., je myslím vysloveně půvabnej. Výborný hlášky nemá smysl komentovat, šitý na míru dětem, ale je fajn, že dospělej si najde "Cimrman feeling" a baví se taky :-). Zvláštní pozornost samozřejmě zasluhuje animace - fantazie autorů pracovala na plný obrátky (musím kromě samotných loutek zmínit nápad se svítícím pařezem), po výtvarné stránce paráda, začnu si v lese dávat bacha, kam šlapu :-). ()

Candid

Začnu s klady… Velká poklona Janu Dvorskému. Animace je prostě úžasná! Samozřejmě nebýt originálního nápadu, který tímto opravdu oceňuji, kouzelný lesní svět by nikdy nevznikl. Pro mnoho lidí mínus, pro mne plus je dabing a to všech postav bez výjimky (včetně dua Svěrákových). Monotónní hlasy a ledabylé projevování emocí, ač už to bylo schválně nebo ne, dodávají filmu vtipnější ráz. Co už se mi líbilo méně a zrovna dvakrát na mě nezapůsobilo, bylo hraní Kristýny Novákové a Ondřeje Svěráka v „lidském světě“. Osobně by se mi Kuky víc líbil, kdyby se odehrával pouze ve fantazijním světě a příběh lidí byl úplně vynechán. Pokud se s tím ale smířím, ukončila bych to už někdy po scéně s vysavačem. Do jedné hodinky by se Kuky taky vešel a spíš by mu to prospělo. Takhle jsem chvílemi i bojovala se spánkem. Nebylo to špatné, ale že by mě to nějak nadchlo… Prostě si raději znovu zahraju Samorst nebo Machinárium než abych šla ještě jednou na „Kuky se vrací“. ()

Black-star

Jedním slovem kouzelné :-) Osobně mě to oslovilo a líbilo se mi to. Přesto si myslím že to mnoho dětí které se mnou v kině byly to nemohlo do konečného důsledku pochopit. V některých chvílích nelze svěrákův rukopis odpárat. Já smekám a doporučuji tento film, abyste si udělali vlastní obrázek... pro mě 76% ()

barajda

Nádherné loutky, příběh s ponaučením a celá rodina Svěrákova. Bála jsem se výkonu malého Ondřeje, ale příjemně mě překvapil. ()

pulDag

Geniální. Film nemá jedinou chybičku a smál jsem se od začátku do konce. Hláška střídá druhou a největší mordy dává Liška :> ()