triatlet

Svěrákovská poetika klade v tomto příběhu sice větší důraz na ekologii, ale především se snaží rozvíjet fantazii. ()

Šandík

Kuky je rozhodně velmi originální počin. Už jen to, že dnes, v době kdy se podobné filmy "točí" jako prakticky stoprocentní produkt počítačové animace, někdo natočí film využívající klasických animačních technik, si zaslouží obrovskou poklonu. Nejslabším místem filmu je po mém soudu scénář. Samotný nápad v podobě vyhozeného "mazlíka" není špatný a také rozvíjení příběhu jako Kukyho putování domů nakombinované s proměnou jeho charakteru pod vlivem nových okolností a zkušeností není špatný, ovšem prokreslení psychologie vedlejších postav je dosti nepřesvědčivé a především, naprosto nefunguje prolínání "Kukyho světa" se "světem lidí". Až v průběhu člověk pochopí, že celý Kukyho příběh je jen chlapcovým horečnatým sněním, což je vlastně škoda. Také "bezdomovecká" scéna, zjevně se snažící zmíněné dva světy propojit, byla po mém soudu dosti zbytečná. Ať už je ovšem scénář jakýkoli, podaný je zcela odzbrojujícím způsobem. Přiznávám, trhané pohyby mi nevadily a pokud jde o hlasy, myslím, že k jednotlivým postavičkám docela sedly. Úžasná je ta neskutečná spousta nápadů, s nimž si tvůrci hráli doslova jako děti... Suma sumárum, Kuky rozhodně není špatný film, ale bez zátěže překombinovaného a místy nedomyšleného scénáře by byl ještě lepší... Celkový dojem: 80% ()

sharky

90% Natrhněte jim pytlíky! Svěrák se vrací ve výborné formě. Technická stránka filmu je bezchybná. Vytvořil imaginární svět, který je sice postvený v českém lese, ale bez studu se muže měřit s nejlepšími výtvory Lucase, Spielberga nebo Jacksona. Scénář trošku skřípe zuby, některé berličky jsou hodně okaté, ale když nebudete řešit, proč je najednou v létě sníh a jak může plastová lahev zvětšovat, tak se koná přátelsky hravá pohádka. Pohádka místy velmi humorná i dospělácky chytrá až výchovná. Možná s trochu zbytečně moralizujícím koncem. Nebýt konce a zbytečných prostřihů do reálneho světa, které s přibávající stopáží ruší, bylo by to čistých pět. Ale přesto je dám, protože jsem poslední dobou viděl příliš mnoho špatných amerických superfilmů a tenhle malý český film je bezproblému strčí do kapsy. Navíc Zdeněk Svěrák má prostě hrozně podmanivý hlas a vždycky když promluví, tak až skoro hladí po duši...Největší hvězda je ovšem Kuky, sympatak jak se patri, cely ruzovy a jeste se rad tuli k cizim panum do postele, bejt gay, tak se s nim jdu hned zitra registrovat:) (Jako člověk, který v dětství věřil, že plyšáci jsou živí, důrazně varuju před morbidní scénou na skládce, kde jednoho tatrovka přejede). ()

Jinny

Jan Svěrák je hračička a svým filmem připomíná, že kdysi se u nás točily nejlepší filmy pro děti na světě. Kuky z celkového hodnocení nevychází bez ztráty kytičky (už proto, že mladší Svěrák není alespoň zatím tak dobrý scénárista jako jeho otec), musím ale smeknout před režisérovou odvahou dělat věci nečekaně a jinak, která tolika jeho tuzemským kolegům chybí. ()

hrona

Na Kukyho, se musím přiznat, jsem dlouho váhal, zda jít, či nejít do kina. Neprohloupil jsem. Film je nádherně zpracován po výtvarné stránce, automobilové honičky a hláškující postavičky v podání pánů Svěráka, Čtvrníčka, Lábuse, Macháčka, Lišky, Táborského jsou přímo skvostné (Svěrákovina, jako poleno). ()

Roman.Ticka

Kuky je postavička, která má co říct každé generaci. Dospělému připomenout, aby nezapomněl na dítě v sobě a dítěti vštípit morální hodnoty o rodině a humanismu. Např. o tom, že i bezdomovec je člověk jako jiný a ne vždy si za svůj osud může sám. Dětem se to líbilo a většina z nich má už doma Kukyho, takže se dostalo i na ekonomickou stránku věci. Jak mi byla robotická starostlivost matky protivná, raději se doma nebudu dívat do zrcadla, no co už, úděl matek není lehký. Příšerky z lesa mě moc nenadchly, asi nemám potřebnou fantazii, ale naopak pan Svěrák mi svým břitkým vykacím humorem velmi imponoval. A co na to osmileté děti? To vím naprosto přesně. Prý se nejvíc smály větě o dvou zvířátkách...jak dělají sex. Tomu rozuměly všecky, takže jak je to s tou výchovou?! ()

honajz

Mělo to zůstat celé animované. Všechny ty části v lese mají svoji poetiku, zajímavé výtvarné pojetí, podobné velmi hrám jako Machinarium, má to nějaký příběh. Ale všechny ty hrané části, celá ta rádoby realita, jsou šedivé, nudné a bez nápadu, s mizernými hereckými výkony (a zvláště od Novákové-Fuitové mne to překvapilo), přičemž ta zápletka s bezďákem už je skutečně zoufalost. A malý Ondřej Svěrák skutečně neumí hrát, dávat ho sem jen pro rodinnou atmosféru filmu příliš nepomohlo. A taková ta moudra, že do lesa odpadky patří, tož to jako sorry. --- EDIT: Našemu dítěti jsme museli film na DVD pouštět až od 2. nebo 3. kapitoly, právě jen ty postavičky v lese. Jak se objevili živí herci, ztratilo zájem. ------- Na české poměry nadprůměrné dílko, s úžasnými loutkami a dokonce akčními scénami, které však stejně jako Příběh hraček 3 doplácí na neujasněnost, komu je film vlastně určen. A na zbytečnou a úpornou snahu o realitu. ()

jonyyy

Opravdu velmi zajímavé a naprosto originální technicky a graficky. A to se musí ocenit, že se někdo u nás pokusil o něco nového. To není v ČR zas až tak často. Ale ten způsob vypravování mi moc nesedl. 60% ()

HellFire

Konečně český film, který se vizuálem plně vyrovná světové konkurenci. Sledovat všechny postavičky běhající a jezdící lesem je naprosto jedinečný zážitek. A Miroslav Táborský je nejlepší. ()

Deschain

Podľa mňa je aj tak ružový :) Do deja som sa naozaj vžila až v momente, keď sa mazel Kuky ocitol v lese a ujal sa ho svojský lesný aye aye Captain. Film má úžasné postavičky, skvelú automobilovú naháňačku, láskavý aj vyložene suchý humor doplnený parádnymi hláškami, spojenie prírody a bábok je vyložene milé. A obrovským plusom je samotný hlas Zdenka Svěráka. Ja toho pána naozaj obdivujem. Ku koncu som sa už mierne ošívala, prišlo mi to dlhšie ako tých 90 minút ale stredná pasáž až po zajatie kapitána bola veselým a napínavým dobrodružstvom. Dávam 4*, pretože napriek ťažkej psychickej situácii, v ktorej sa momentálne nachádzam ma milo pobavilo aj rozosmiala a taktiež to bol posledný film, ktorý som videla v bratislavskom FK Nostalgia. (FK Nostalgia - 20.6.2011) ()

Havenohome

Svěrákovska výchovná moralita. "Deti, deti, s ohňom sa do lesa nechodí!" Zaujímavé je sledovať ako tam napríklad spomínajú boha. Raz animisticky, inokedy kresťansky. Aj to usvedčuje rodinný tandem z ich gýčiarstva. Pre ľúbivosť všetko. "Ale lidem se to bude přece líbit!" (Viem, že tu starý scenár nepísal, ale jeho výrok hovorí za všetko: "Je cejtit, že to napsal někdo z rodiny.").............Chce to konkurovať americkým rodinným filmom. Bohužiaľ si musia uvedomiť, že americké rodinné filmy sú väčšinou plnokrvná zábava, v prvom rade majú vyriešený scenár a až potom je miesto na výchovu a nejaký presah. Nechápem, kde sa berie toľko obdivu z animovania plyšovej hračky. Technika rozpohybovania Kukyho je kontraproduktívna, doslova odfláknutá. Takýmto spôsobom nemožno utiahnuť celovečerák, register výrazov bábky je veľmi malý. V Čechách, kde má loutkový film takú tradíciu, je celý Kuky strašná hanba. Ďalší problém je spoliehanie sa na prirodzené lesné kulisy. Bábky v ňom v prvom rade zanikajú, les je síce pekný so svojimi štruktúrami, ale nie je dostatočne výtvarný. Toto všetko prispieva k nemožnosti sústrediť sa na príbeh, ktorý sám o sebe je veľmi slabý. Svěrákovci a Hřebejk, títo giganti českého kina! Vyhrali Oscara, robia návštevnosť, ale podľa mňa práve tieto entity a ich normotvornosť sú hlavnými vinníkmi toho, že sa české filmy nevedia vymaniť zo svojej provinciálnosti. ()

Ištván87

V průběhu filmu bylo pár míst, u kterých jsem si říkal, že tomu s největší pravděpodobností dám tak 3, nebo 4 hvězdičky. A to hlavně během scén z "normálního" prostředí. Ondra Svěrák mi vážně trochu vadil a celkově ty scény ze světa lidí mi nepřipadaly tak docela košér (přinejmenším ty na začátku). Ovšem to jsem ještě netušil, co na mě Honza Svěrák ušil za boudu... Od okamžiku kdy se na skládce Kukymu poprvé pohnou ruce, film (a Kuky) se rozběhne a já se nestačím dívat aby mi neušlo nějaké to kouzlo stvořené Svěrákovou hravou povahou. Je tu tolik hravosti, tolik fantazie, takové množství slovního, pohybového i na první pohled neviditelného či neslyšitelného humoru (Wilhelmův řev byl vážně skvělý), že si mě film velice rychle získal a už mi nedovolil aby se mi v hlavě mohly líhnout nějaké myšlenky vedoucí k nižšímu hodnocení. Oceňuji s jakou láskou a péčí se můžeme u Kukyho setkat na každém kroku, líbí se mi, jak film díky zdánlivě obyčejným loutkám a velice nedokonalým postavičkám umně skrývá, o jakou "piplačku" se ve skutečnosti jedná a naprosto mě dostaly některé hlášky (My jsme slyšeli že máš u sebe mazla, tak radši ťukáme), některé scény (Kukyho procitnutí na skládce a úžasná následující scéna jako vystřižená z Terminátora), ale asi nejvíc jsem se bavil s trojicí padouchů, ať už se jednalo o jejich zvrhlou morálku, o Anuškovy básničky či scénu s laserovým ukazovátkem (Nesviť mi s tim furt do očí).... Zkrátka a dobře, co můžu ještě dodat... Snad jen, že Kukyho můžu doporučit komukoliv bez rozdílu věku či pohlaví, že se jedná o příjemnou oddechovou záležitost protkanou krásnou hudbou, výbornou kamerou a hřejivým hlasem Zdeňka Svěráka a dalšími skvělými dabéry (Jirka Macháček má u Svěráka vůbec své nejlepší role).... Už dlouho tu něco takového chybělo, pokud tu někdy něco podobného bylo.... Pro mě osobně 90%, nicméně, přeci jen to trošku utlumím. 80% tomu sedne jak ulitých. P. S.: V obsazení mimo jiné chybí taky Václav Postránecký, Ondřej Vetchý, Jiří Schmitzer a nejspíš i Milan Steindler.... P. P. S.: Po druhé projekci jsem ocenil i hlas Ondřeje Svěráka, který najednou nezněl tak divně jak mi původně přišlo... ()

Mikah

Když jsem viděla upoutávku, řekla jsem si, že to bude krásný film a vůbec jsem se nemýlila. Jsem moc ráda za to, že se nějaký takový objevil a dal mi naději, že i přestože česká kinemafografie upadá, občas se vynoří nějaký zářivý klenot, který má na to, dobýt srdce nejen českého publika. Proto i když má několik much, ráda mu to odpustím a ještě zatleskám. Jistě, je to film převážně pro děti, ale myslím, že je pro ně pouze jakýmsi sledem obrázků, sice krásným a lehce si ho zamilují, ale tu hlavní dějovou linii asi jen tak nepochopí, což ale vůbec nevadí, protože i přesto pravděpodobně budou spokojeny. Proto soudím, že v tomto filmu si něco najde každá věková kategorie, a proto je škoda, že u nás lidé nepůjdou na film, který je označován jako film pro děti.. Film nepostrádá originální nápad a jeho nádherné ztvárnění, je mile vtipný a kouzelný a jde vidět, že si s ním tvůrci s láskou vyhráli. Na můj vkus možná až příliš akční a dlouhý (to ale asi bude můj subjektivní pocit, jedno dítě v kině chtělo čekat na druhý díl), ale to jsou skutečně jen maličkosti, které pro mě nedokáží poskvrnit krásu filmu Kuky se vrací. ()

duklak2

Právě jsem přišel z kina a nevím, jak přesně okomentovat, ale hlavně zhodnotit tento film. Hlavní mínus je ten, že si nějak nedokážu představit, jak se dívají diváci střední generace. Na druhou stranu snímek nepostrádá svoji kvalitu, která zaručeně osloví mladší diváky. Efekty s postavičkami jsou skvěle natočené. Chvílemi žasnete. Příběh je ale slabý. Něco mu chybí. Herecké výkony je asi zbytečné hodnotit. Ale překvapil mě Kaiser v roli bezdomovce. Slušelo mu to:-) Potěšila mě akční automobilová honička. Z hlediska hodnocení jsem na rozmezí tří až čtyř hvězd. Dávám tedy lepší tři:-) ()

becki_tu

České loutkové variaci na Toy Story se toho, kromě nevyváženého scénáře, moc vyloženě vytknout nedá. Svěrák má to štěstí, že může obsahové nedostatky krýt technicky skvělou formou zpracování a diváky ohromovat tvůrčí originalitou. Nechybí ani laskavý Svěrákovský humor, který se ale někdy doslova bije se sentimentální podtónem, který je cítit z velké části filmu. Některé věci navíc působí trochu nelogicky (padouši vyváží odpad z lesa) a ani závěr s bezdomovcem se mi nějak nezdál. Svěrák nezklamal, cílová skupina Kukyho je ale někde jinde. 70% ()

Chickenka

Dělali sex, že jo? Kuky je taková pohádka pro dospělé...Má kouzelný příběh s klasickým motivem dobra a zla, ale navíc se zde objevuje pohled malého kluka, který vše komentuje a vidí svět svýma vlastníma očima. Záporák Anuška mě pobavil a volba hlasu Jiřího Macháčka byla trefa do černého. Co mi ale vadilo, byl dabing Zdeňka Svěráka, který svůj text odříkával zcela bez zájmu. Jinak celkově mě film zaujal hlavně svou netradičností a jedinečností. Ty pošírované zaječí bobky jsou luxusní. ()

Katullka

To je prostě nádherný film. Tak jemná témata zaobalena do života malého růžového, pardón červeného, mazlíka, to i mne ukápla slza. Krása! Svěrákovic rodina tohle prostě umí. ()