Slartibarkfast

Vcelku pěkný film se spoustou známých herců, resp. jejich hlasy. Roztomilý Kuky bloumá po lese a hledá cestu domů. Místy legrace, místy k zamyšlení. Třeba při pohledu na hmyz je tam velice pěkné poučení o sexu. Vcelku roztomilý počin s trochu prkeným dabingem postav, ale myslím, že si v něm každý najde to své. Já si z kina odnášel dobrý pocit a úsměv na rtech. Svěrákovi se nezapřou.. 75% ()

Němi

Asi by Kukymu víc slušel formát Večerníčku, protože jde vlastně jen o hromadu několikaminutových scének s velmi chabým základním dějem, ale výtvarně je natolik okouzlující, že se i ta lehce natáhlá hodina a půl dá bez problémů vydržet. ()

silentname

Tu je ďalší film, ktorý som už veľmi dlho chcel vidieť, no nikdy som sa k nemu nebol schopný poriadne dokopať. "Kuky Se Vrací" je zaujímavým filmovým dielom Jana Svěráka, ktoré je úplne iné ako jeho predošlé filmy a ide skôr o dospeláckejšiu rozprávku, ktorá však má v sebe dosť elementov, aby bola schopná zabaviť aj mladších divákov. Myslím si ale, že niektoré momentky viac ocenia dospelí. Postavy ma bavili, jednotlivé situácie boli zaujímavé a nie je to film, ktorý by mal v sebe nejaké zlé myšlienky ani nič podobné. Plus je super, že je to spracované oveľa špinavšie a les nepôsobí ako také krásne miesto, kde je všetko super. Naopak mi to skôr atmosférou miestami pripomenulo klip od kapely Radiohead "There There". Rovnako v ňom cítiť tú rozprávkovú atmosféru, no súčasne aj niečo temné a nebezpečné. Pekný projekt, ku ktorému sa možno v budúcnosti aj vrátim. Hodnotenie: B ()

Slarque

Vyloženě klukovský film. Dobrodružné příhody plyšové hračky jsou natočené velmi hravě, dialogy občas zajiskří (výborné byly narážky na ekologii či sex) a příběh dětského vypravěče to celé jen tak nerámuje, ale logicky ovlivňuje. Pro rodiny s dětmi lepší volba než většina digitálních animáků. ()

WANDRWALL

Když píše scenář jen Jan Svěrák, tak to prostě nejede. A přece co dělá velká propagace filmu, třeba špatného, a kolik lidí na něj jde. To už se ukázalo i u neskutečně špatných "Vratných láhví", na které do kina přišlo skoro milion diváků, což je v dnešní době na tak malou zemi ohromující číslo.***Škoda, přál jsem tomuhle filmu kvalitu, ale přání nestačí.***(2.12.2010) ()

Tomco

Originálne, vtipné, zábavné a hlavne vizuálny orgazmus. Túžim sa s Kukym a Hergotom previest na te káre! 80% ()

Willy Kufalt

Jako téměř vždy u Jana Svěráka, jde o hodně povedený kousek v rámci svého žánru. KUKY nejenže v mnohých směrech připomíná celosvětovo oblíbené americké animáky pro děti, ale ještě je několikrát převyšuje využitím reálních lesních exteriérů, originálních loutek místo animovaných postaviček a taky hranou dějovou linkou s malým klukem. Tématem astmatu u kluka vytváří Svěrák současně i příběh ze současnosti, přičemž pak všechna ta pohádková linie slouží něco jako sny nebo představy dětské fantasie. To všechno jsou (ještě s kamerou Vladimíra Smutného) velice silné klady, které vnímám a oceňuju, ale bohužel se už nacházím hodně mimo cílovou skupinu a jako celek mě KUKY nebavil a neoslovil natolik, abych byl schopen dát víc než 3 objektivní hvězdičky. (50%) ()

Arsenal83

Tak toto nie. Kuky se vrací by mal mať pracovný názov Děti se k filmu nevrací. Pretože dospelí sa len môžu chytať za hlavu, čo to je za blbina, no deti možno aj umrú strachom. Alebo tie postavičky mali byť niečo milučkého? Mne prišli desivejšie než kamene z Fantaghira. ()

Bachy

Ohromná škoda, že Jan Svěrák měl potřebu míchat děj v lese s reálem. Jasně, moc ho tam nebylo, ale přesto přeskakování působilo poměrně rušivě. Vizuálně jde totiž o naprostou dokonalost, kdy jsem byl opravdu hrdý, že takhle to vypiplali češi. K problematickému dabingu - prvních cca 10 minut mi taktéž oba (a nejmladší zvlášť) Svěrákové trhali uši, ovšem zvykl jsem si a ke konci jsem si i říkal, že to tak možná sedělo k náladě více. Tudíž já byl nadšený, o tom žádná. Schmitzer a Liška jsou neuvěřitelní. Jsem ohromně rád, že se někdo pustil do tak originálního a nápaditého projektu. 8 palců nahoru. ()

iamek

Po dlouhé době jsem v českém filmu viděl radost z čisté filmařiny. Dabing, postavičky a autíčka hodně povedené a roztomilé a Janu Svěrákovi patří velký respect, že to dokázal tak krásně z režírovat a rozpohybovat. ()

Chrustyn

Hravost a nápaditost Svěráka mladšího je stejně úžasná a fascinující jako hlas Svěráka staršího. Tentokrát se pan režisér vydává do světa loutek a vypráví příběh plyšového medvíka, který putuje nebezpečným lesem domů. Na filmu je vidět obrovský kus práce a i v digitálním světě tento "analogový" snímek nevypadá ani trochu trapně ale musím uznat, že počáteční zábavnost v mých očích velice rychle vyprchala a pozdější Kukyho cestování mě nechalo naprosto chladným i v těch největších akčních scénách. A konec byl vyloženě slabý. ()

dopitak

Až na ten odpornej product placement v podobě igelitových tašek ALBERT je Kuky výbornou hrou (rozuměj, že Jan Svěrák si vyhrál). Trochu rozpačitý úvod utne příchod hlas von Hergota, pardon Zdeňka Svěráka, a pak už se jenom usmíváte a rozpoznáváte další a další hlasy. Filmařsky technicky naprosto dokonalé. ()

bassator

45th KVIFF 2010 - OFFICIAL SELECTION - COMPETITION - Soutěžní sekce + 36. LFŠ UH 2010 - VISEGRÁDSKÝ HORIZONT - Český horizont (Kuky se vrací / KOOKY / Kuky se vrací) ()

Jirka_Šč

Má to pěkné okamžiky a kdyby to zůstalo příběhem loutky vracející se domů, budu hodnotit výš (domácích loutkových filmů je jako šafránu). Bohoužel se do toho "montuje" linie astmatického chlapce a logika příběhu trochu pokulhává. V polovině filmu jsem měl kacířskou myšlenku, že nedokoukám :(. ()

lena60

Rozpáraný Kuky ze sebe v jedné scéně souká výplň z pilin. Po skončení filmu jsem se cítila asi jako dítě, kterému se dostane do rukou podobně vyprázdněná plyšová hračka. Trochu zklamaná. ()

triatlet

Svěrákovská poetika klade v tomto příběhu sice větší důraz na ekologii, ale především se snaží rozvíjet fantazii. ()