Cecilia zostáva verná Arnovi a pomaly sa napĺňa čas, ktorý si má odpykať za hradbami kláštora. Arn slúži ako templár vo Svätej zemi, kde sa vyznamenal v bitke proti Saladinovi a od templárskeho veľmajstra si pred rokmi vyslúžil glejt, ktorý mu mal zaručiť návrat do vlasti spolu so všetkými poctami, keď rád opustí. Keď však glejt ukáže so žiadosťou o návrat domov, nový veľmajster ho roztrhá. Arn musí znovu zostať bojovať s križiakmi proti Saladinovi, ale Saracéni templárov rozprášia. Cecília stále verí, že sa vráti a naplní sľub, ktorý si dali... (badygorila)

Z0oMb3E

Dve hodiny postupného úpadku. Asi tak by sa dalo opísať Arnovo nasadenie v druhom filme. Zatiaľ čo jednotka prekypovala nádhernými bojovými scénami, vycibreným šermiarskym umením a výbornou réžiou, dvojka už nemá prakticky z čoho čerpať. Vojna v okolí Jeruzalemu skončila ako skončila, tak treba vymiesť aj vo vlastnej krajine. Preto sa schyľuje k severskému derby kto sa dostane ku koučovskému kormidlu. Pieskom ošľahaný Arnie ako hrdá hlava rodiny samozrejme v zápase nesmie chýbať. A tu narážame na veľkú slabinu celého filmu. Ani jedna silnejšia scéna nieje dotiahnutá, ani jedna silnejšia scéna nevtlačí čo i len náznak slzy do divákového oka. A možností na prasknutie slzných vačkou bolo neúrekom. Tam kde by mal burácať orchester, ktorý by emócie vyburcoval do krajnosti je nepochopiteľné ticho a tam kde je priestor na chvíľku zamyslenia sa ťahajú niekedy až dotieravé husle. Moje tri hviezdy sú pre Arna troška krivdou, no spôsobenou veľkým očakávaním a následným sklamaním. Nevylučujem že po opätovnom zhliadnutí mnou spôsobenú krivdu severskej koprodukcii napravím. ()

Naslund

Nevím, jestli lepší než první díl, ale rozhodně vypadá daleko západněji, než první. Na konci prvního jsem se až radoval, jak hezky originálně a nezápadně je ukončený, a pak jsem se po pár dnech dozvěděl, že to byla jen polovina. Ta se mi ze začátku líbila opravdu hodně. Poušť ve filmech moc nemám rád, ale na rozdíl od westernů všech zemí, švédská ukázka pouště se mi zalíbila hned. A dokonce mi tam i znovu dali toho skvělého Saladina. Jen pak druhá část mi přišla taková výrazně naivnější. Skoro, jako kdyby najednou začal psát scénář někdo jiný. Buď tak, nebo si o velitelích vojsk ve středověku scénárista myslel hodně ošklivé věci. Něco takového jako že jsou stejní jako velitelé armády lumíků, kteří se sadistickou nevědomostí posílají své poddané na zteč obrovských propastí. ()

movieband

Úžasný severský historický film o Křižáckých válkách stejně jako povedené Království Nebeské. Seveřani mi ukázali, že jejich historické filmy, třeba postrádají tolik litrů krve, ale jsou nádherné svým zpracováním soubojů, kostýmy, přírodou a celkově svou filmovou krásou. Herci byli sakra přesvědčivý a herečky se svou krásou taky. Film rozhodně stojí za vidění, protože je to nádherný pohled jak na vyobrazení drsné a kruté války ve Svaté zemi, tak i na krásu severu. Oba díly beru jako celek (protože jsem to taky jako celek viděl asi 4 hodinovou verzi). 100% ()

Dexter1

Hneď na úvode budete trošku stratení, lebo je tu skok v čase o tých 20 rokov. Len škoda, že herci vyzerajú rovnako. Koniec prvej časti končil tak, že Arn sa bude asi musieť prebiť až domov, ale nestalo sa tak. Opäť kecy a keď už bol nádych na tú poslednú križiacku bitku, tak sa to úplne strihlo niekam inam. Nie som zvyknutý na takéto rozprávanie príbehu, ktorý zo svojho akciou nabitého potenciálu nevyužuje takmer nič, a svoje oporné piliere príbehu hľadá úplne inde. Ale hodnotím to veľmi kľadne, lebo od tých kasových trhákov sme zabudli na to, že čaro historického veľkofilmu nemusí byť len bojovom poli. ()

Dont

Oficiální text distributora je nesmysl, je to pokračování příběhu, které začíná tam, kde skončil první díl. Přitom druhý díl je o kousíček lepší. Ubylo romantických pasáží, místo nich se více válčí. Šťastná náhoda sice opět úřaduje více než je zdrávo, alespoň však seveřané nepokazili konec. ()

MrPierc

Vypadá to, že na film byly peníze. Pokračování je stejně dobré jako začátek. Jen bohužel nesplnil mé očekávání, protože jsem čekal obléhání či dobývání Jeruzaléma pomocí katapultů atd. Chorály během filmu jsou dobrým doplňkem. ()

zette

Nevim, jak moc tento film kopiruje dejiny, ale jako dobrodruzny film s historickym pozadim funguje dobre. Pekny pribeh, prehledny dej, dobre herecke vykony. Ani vyprava nezustala nijak pozadu. ()

dr.fish

Nejlíp by bylo sestříhat oba díly do jedné prodloužené verze. Pak bych dal plný počet...bylo by to bez chyby. Tady mne mrzí opakující se scény z jedničky. ()

majo25

Určite zaujímavý príbeh, i ked s velmi dlhou stopážou. Spracovanie a hlavne hudbu možno len chváliť. Výber hercov už menej, aj ked to až tak nekazia. Tú bodka po návrate si mohli ale kludne odpustit, už to bolo akoby nasilu tlačené. Tešil som sa na druhý diel a tu sa dočítavam, že to je to isté, len inak zostrihané - no zbohom. ()

WinnJets

Zhlédnul jsem oba díly najednou a proto je také jako jeden celek hodnotím. Vzhledem k tomu jak málo lidí tenhle film vidělo, mě doslova šokovalo jak dobrý příběh a kvalitní zpracování se v něm ukrývá. Film nejspíš úplně minul širokou veřejnost, dost možná i proto, že je z evropské produkce a tak nejspíš úplně chyběly jakékoli bombastické reklamy a upoutávky. Co mu ovšem na rozdíl od některých velmi propagovaných snímků nechybí (tedy alespoň z mého pohledu), je kvalita. Velmi poutavý příběh o neutuchající lásce celým dějem provází, čest, intriky, války, nenávist, či touha po sjednocení země a následném míru. To vše jde ruku v ruce s velmi slušnou prací s kamerou, skvělými historickými kostými či pověstnou krásou severské přírody. Tu navíc báječně doplňují ponuré kamené kláštery a hrady, které navozují onu potřebnou syrovou (dobovou) atmosvéru. Nechybí ani křižácká tažení pouští, i když právě části z Jeruzaléma a okolí, na mě z celého filmu zapůsobily jako neslabší článek (možná i proto, že malinko kopírovaly Klálovství nebeské), ale celkový dojem mi rozhodně nezkazily. Osobně mi nevadil ani evidentně nižší rozpočet či absence hereckých megahvězd. Nemám co rozmýšlet, jdu jednoznačně na pět... ()

mr.filo

Příběh o lásce, rytířích, boji dobra se zlem, jsou zde králové a královny. Bitvy, církev, taktizování, podrazy, pocty. Jako ze života. Epika epochy, emoce. ()

KarKulA

Akčnější pokračování Arnova příběhu, které má sice víc filmových chybiček a nepřesností, ale je zato svižnější, napínavější a bohužel i smutnější. Celkově více akce, větší bitvy (i když pořád v rámci daného rozpočtu). Každopáně na závěr si neodpustím dodat todle: Do prdele s celým Hollywoodským pojetím středověku, trapnym patosem a moudrama - todle bylo totiž přesně to, co to naštěstí nemělo a bylo to zatraceně dobrý. Ještě bych málem zapoměla - super kostými a hudba. ()

BuryGol

Nemůžu jinak. Je to dobrý, je to napínavý a není to z USA. Sice to nebylo až tak dobrý jako jednička a mělo to dost nečekanej konec...ale i tak za 5*. Jinak koukám, že to zatim viděla jen hrstka lidí...a první díl hodnotilo asi 60 uživatelů. Což upřímně řečeno moc nechápu. ()

Kangaxx

Historické filmy mám veľmi rád, škoda len, že v poslednom čase sa im tvorcovia vyhýbajú. O to viac však poteší, keď človek nájde nečakaný klenot, film, ktorý síce nie je známy, a však kvalitou predčí veľkú časť žánrových konkurentov. A práve takým filmom je Arn - nenápadný, ale skvelý, jednoduchý a predsa veľkolepý. Výprava sa mi neskutočne páčila, zábery spoľahlivo dotvárajú atmosféru. Vyzdvihnúť chcem tiež európsku triezvosť v scenári, postavy sú výborne nápísané, divák s nimi sympatizuje, prípadne ich nenávidí, hlavne však verí, že sa to všetko mohlo tak odohrať. Osudy hlavných aktérov sú stredoveko kruté, Arnovi a Cecílii človek ich lásku skutočne praje. Áno tento film má nedostatky (bojové scény sú síce na úrovni, no mohli byť dlhšie, armády mohli byť početnejšie a pod.), no celkový dojem je vynikajúci, v dôsledku čoho sa u mňa táto dvojdielna sága vyšplhala veľmi, veľmi vysoko v rámci rebríčka môjho obľubeného (historického) žánru. Verím, že naši severskí spolueurópania ešte nepovedali posledné slovo a v budúcnosti sa môžeme tešiť na ďalšie kvalitné filmové návraty do minulosti. ()

BMAJTZ

Tak víceméně všechno je stejné jako v jedničce proto nemá cenu se k tomu nějak dále vyjadřovat. Věci které jsem ale osobně ocenil ve dvojce jsou hlavně více akčních scén na úkor naprosto nudného talchání o ničem, kterého bylo v prvním díle až moc. Potom se mi líbil značný úbytek pánbíčkářských keců a to je asi tak všechno. Ostatní je opravdu při starém a nic se neděje. Je to pořád dokonale ploché a černobílé. A když už víte kdo je ten zlý tak víte co taky udělá, moc přkvapení se rozhodně nekoná. Přesto nemůžu říct, že bych se nebavil. Upřímně řečeno dal bych tomu asi trochu víc než prvnímu dílu, ale ten naprosto teatrální závěr, který si mohli tvůrci fakt odpustit, teda nezkousnu. ()

DavidS.

Poctivý, neuspěchaný a působivý historický film "severské" koprodukce s dobrými herci, velmi vydařenou výpravou, kamerou i hudebním doprovodem... ()

Jane18CZ

Shlédnutá nezkrácená verze - dlouhé, ale já chtěla vidět ještě víc. Jeden z mých nejoblíbenějších filmů co se týče doby, ve které je film zasazen. Nekompromisních 5* ()