Golet v údolí

Komedie / Drama

Česko, 1995, 90 min

• Houdini

Český Lev 2 : Kamera, Hudba + 2 nominace: Herec HR - Ondřej Vetchý, Herec VR - Jan Hartl(8.9.2004)

Trochu úsměvné, trochu smuné vyprávění o životě v zapadlé židovské osadě kdesi na Zakarpatské Ukrajině.(13.8.2002)

Prumerny film, ale opet skvely Ondra Vetchy - jasne nejlepsi cesky herec.(23.5.2002)

Mně se to líbilo. Taková sonda do života židů... a pro příznivce Hrubešové a Bočanové povinnost vidět!(27.12.2007)

Literární klasika.(13.8.2008)

O tento film bych neměl absolutní zájem, pokud by nebyl podle knižní předlohy. V maturitním ročníku jsem poměrně často koukal na filmy podle knížek, abych se zároveň bavil i rozvíjel své vědomosti k maturitě z ČJ. Golet v údolí je docela povedený film, který je rozdělen do několika částí. V každé se nám dostaví příběh z židovského prostředí a díky českým hercům, kteří jsou pro podobné filmy poměrně vhodní, se na ponurý film dá koukat. 55%(30.12.2007)

• kingik

Film, který mě nepřesvědčil o svých kvalitách. Vše od režie až po herecké výkony v hlubokém podprůměru a ve velmi nezajímavém televzním zpracování.(5.1.2011)

Golet v údolí patří myslím k té lepší polovině toho, co bylo u nás v 90. letech natočeno. Je to roztomilé, něžné, poetické, podepřené dobrými hereckými výkony pánů Vetchého, Hartla a především Ornesta, zahanbit se nedávají ani ženy-herečky, na pozadí lahodný hlas Lubora Tokoše. A pro fajnšmekry se tu Markéta Hrubešová (zase!) svlíkne a nabídne na odiv ty svoje (výstavní) pětky. A kdo by přeci jen radši menší, je tu ještě "Mahu". Tímhle rozhodně nic nezkazíte.(16.9.2008)

62 % - Vynikající Vetchý a velmi dobře zachycená atmosféra, jak se asi v takové komunitě žilo.(26.1.2007)

Vcelku příjemný poetický snímek s překrásnou kamerou a výbornými herci. Nicméně postrádá v podstatě jakýkoli děj a místy trochu nudí. Ještě, že délka filmu je poměrně přijatelná. Podobná témata zkrátka patří spíše na stránky knih než na obrazovku. Zajímavost: poslední filmová role Josefa Kemra.(29.12.2011)

• Oktavianus

V zásadě jsem proti zfilmovávání špičkových literárních děl. Golet v údolí je nádherná Olbrachtova kniha (spolu s Nikolou Šuhajem mě přesvědčila, abych se jel na Zakarpatskou Ukrajinu podívat), ale paskvil, co z toho Dostál udělal, s tím má společného asi tolik jako já s miliardářem. Dvě hvězdy dám jen za dvě...ehm, no, Markétu Hrubešovou :-)(14.7.2012)

Poměrně zdařilé převedení stejnojmenné knihy Ivana Olbrachta ve film, v němž se stejně jako se obyvatelé židovské vísky Polany noří do mikve, i divák noří do obrazu každodenního, v tomto světle příliš často nezobrazovaného, života židovské komunity.. Nicméně člověku / diváku alespoň částečně znalému tématu nenabízí nic zajímavého, a tak pouze sleduje velmi lidský, ač jednoduchý, příběh chudého Bajnyše a jeho kobylky, nutno říci dost zchátralé, Julči. Bajnyše Zisoviče tradičně skvěle ztvárnil Ondřej Vetchý, jehož dojemně civilní a svojí až naivně strhující herectví patří k nejzapamatováníhodnějším stránkám Dostálova snímku..(3.6.2013)

Dobra a pozvolna atmosfera zidovske osady z podkarpati. Vyborny Hartl, jeho pribeh me ale oproti Bajnyse ( Vetchy ) bavil o poznani mene. Na to, ze se puvodne jednalo o televizni film, tak Golet v udoli nedopadl vubec spatne...(22.12.2011)

Pekne zpracovany pribeh podle stejnojmenne predlohy, hezky ukazane zidovske zvyky, chudoba, ale take charakterove vlastnosti jako jsou pokrytectvi, rodinne pouto, sobeckost aj.(13.1.2008)

Jen ta tematika je nám poněkud vzdálená, jinak to není vůbec špatné.(11.2.2010)

Příjemný, zapadlý český film, jehož největším kladem je herecké obsazení a malebná příroda.(17.8.2007)

Golet je podle mne povedený film, oblíbenec Hartl i Vetchý skvělí ve svých rolích. Na TVfilm naprostý nadprůměr! Navíc proto, že to točil kamarád mé babičky, který se narodil v místě, kde jsem strávila nejdůležitější část dětství...Hanačka děkuje Hanákovi :o))(29.10.2007)

Film se odehrava v male a chude zidovske vesnici kdesi v oblasti byvale Zakarpatske Rusi. Nelehky udel muzu a jejich zen je obcas vesely, ale po vetsinu casu smutne melancholicky a pro me nic nerikajici. Vykony zucastnenych hercu jsou dobre. 50%(27.12.2007)

Celkem vkusně zpracovaná povinná školní četba. Markéta ještě taky vypadala k světu, né jak teď v ulici jak vyschlá větev.(25.12.2007)

Já bych tenhle film neodsuzoval, podle mě se docela povedl a perfektně dokázal zachytit obraz židovské Ukrajiny.(2.10.2003)

<< předchozí 1 2