Milý Johne

Milý John

Drahý John

Válečný / Romantický / Drama

USA, 2010, 108 min

Neurazí, nenadchne, ale že by mě přímo tahle romantická komedie/drama dojala, tak to tedy ne. Dávám slabší 3*... 55%(18.5.2010)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $80,014,842Tržby Celosvetovo $114,977,104Tržby za predaj DVD v USA $27,698,544 //počet predaných kusov 1,755,461║ Sentimentálna báchorka, ktorú zachraňuje pôvab Amandy Seyfried, na ňu sa dá pozerať za každých okolností, nafúknutý Channing Tatum sa mi tam absolútne nehodil. /40%/(15.1.2011)

• Zíza

Romantika? Drama? Válečný? Nějak jsem to asi zapomněla zaznamenat. S tátou bylo celkem fajn, ta jediná linie tak nějak stála za to, aby se na to člověk podíval, ale zbytek? Prázdné kecy, divné dopisy, vyumělkovaný vztah, falešné pocity… nestálo to ani za zlámanou grešli.(28.4.2012)

Kráva, dylina, idiot, pipka, blbec, úchyl – ano, tak to jsem všechno já! Můžete mi, prosím, někdo konečně vlepit facku (zájemci nechť mi píšou do pošty), abych se probrala z toho hrozného světa, ve kterém stále jenom brečím? Dear John je prostá romantika, která nejen příběhem, ale i prostředím připomíná Zápisník jedné lásky (můj oblíbený). Tak proč mi vůbec nevadilo, že už jsem to jednou (obrazně řečeno) viděla? Odpověď je jednoduchá. Vždyť jsem přes ty slzy téměř nic neviděla :o) Ale přejdeme k tomu hlavnímu, John - Tatum je krásný mladík, který jako herec začíná rozkvétat, Savannah - Seyfried je nádherná dívka, která již jako herečka rozkvetla. Tito dva se do sebe zamilují a rozehrají příběh s poštou, který citlivky (bohužel mě) rozpláče a zbytek publika…ehm… co je mi do nich?... no nejspíše neurazí. Další z řady romanťáren, u které si obyčejný divák odpočine :o)(27.7.2010)

Podobných filmů o lásce dvou lidí, ale nemožnosti být spolu, je už tolik, že nebýt něčeho výjimečného nebo originálního, už skoro nemá smysl na to koukat, pokud se v tom vysloveně někdo nevyžívá. I tento film spadá spíše do průměru nebo podprůměru, ale naštěstí jsou zde aspoň dva sympatičtí herci, především Amanda Seyfried, na kterou se stačí jen dívat a může vám být skoro jedno, jestli hraje nebo nehraje dobře. Plus se mi ještě docela líbil vložený příběh o sběru mincí, i když se nejednalo o hlavní dějovou linii. Aspoň něco tam tak působilo netuctově a to je dobře. ~(3,0)~(16.2.2011)

• - Film je adaptací stejnojmenného románu Nicolase Sparkse, který vyšel ve Spojených státech v roce 2006. (Olík)

• - Na soundtracku k filmu je možné slyšet i českou interpretku Markétu Irglovou a její společnou píseň se Glenem Hansardem „The Moon“. (Olík)

• - Prakticky celý film se natáčel v okolí historického města Charleston v Jižní Karolíně. (Rosaviva)