poster

Milý Johne

 • USA

  Dear John

 • Slovensko

  Milý John

 • Slovensko

  Drahý John

Válečný / Romantický / Drama

USA, 2010, 108 min

Nastala chyba při přehrávání videa.
 • novoten
  ****

  Nicholas Sparks umí o lásce, co hory přenáší, psát skvěle. A i když film kvalit odzbrojující předlohy nedosahuje, funguje příběh na menším prostoru stále dostatečně osudově. Channing Tatum sice takhle dobrý výkon už nikdy potom nepodal a Amanda Seyfried ještě v dramatickém žánru nebyla dostatečně kovaná, ale ani to nijak zvlášť nevadí. Co ale s odstupem několika let vadí, to je oproti knize pozměněný konec, který celé auře duševního růstu dělá snad i trochu ostudu a z Johna dělá mnohem více sladký romanťák než co jiného. Pořád těm dvěma rozumím, ale to už je teď i trochu málo.(13.6.2010)

 • mil@n.fanatik
  ***

  Neurazí, nenadchne, ale že by mě přímo tahle romantická komedie/drama dojala, tak to tedy ne. Dávám slabší 3*... 55%(18.5.2010)

 • kingik
  ***

  Channing Tatum a Amanda Seyfried hrají zamilovaný pár, který se spolu seznámí jednoho slunečného dne na pláži. John a Savannah. On byl kdysi problémový mladík, rád serfuje a nyní je příslušníkem jednotky Zelených baretů. Ona je slušná až ostýchavá dívka téměř bez chyb, ale i přesto, že jeden bez druhého nemohou být, tak jednoho dne se právě ona rozhodne ukončit jejich vztah a provdat se za jiného, protože odloučení je pro ni nesnesitelné. On býval často odvelen se svojí jednotkou po11. září daleko od ní a jim nezbývalo, než být spolu nadále v kontaktu jen prostřednictvím sáhodlouhých dopisů, a to jí pochopitelně nestačilo. Vůbec dopisy v tomto filmu hrají stěžejní roli, protože slouží jako jakýsi prostředník, kterým si hlavní postavy sdělují svoje pocity, vyznání a momentální rozpoložení, tedy zkrátka věci, kterých by v běžné komunikaci nebyly před dotyčným schopní. Film byl natočen podle literární předlohy a zkušený Lasse Hallstrom režíruje citlivě i kýčovitě a nejsilnější jsou pasáže vzájemného odloučení dvojice. Naopak při společných scénách Tatuma se Seyfriedovou, jsem měl pocit, že by už zase byli nejradši od sebe. Od Hallstroma se dalo čekat i víc, a chvíli to dokonce vypadalo, že půjdu s hodnocením nahoru, ale konec nestál za nic. Film však měl své silné momenty a sliboval víc, než nakonec splnil. Tatum a Seyfried k sobě příliš neladili.(15.9.2010)

 • WANDRWALL
  **

  Milý Johne, starosti, které řešíš v tomhle filmu bych chtěl mít. Závidím Ti ten Tvůj pěkný filmový život. Ale taky mě nudí. Neměnil bych.(25.4.2011)

 • iamek
  *

  Americká verze Líbaš jako bůh. Jen místo smsek jsou zde citovány dopisy. Snímek natočený na jistotu výdělku.(5.5.2010)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace