Milý Johne

• Austrálie

Dear John

Válečný / Romantický / Drama

USA, 2010, 108 min

Průměrný romantický film s dvěma sympatickými herci. Příběh mě sice nijak zvlášť neoslovil, bylo to poměrně předvídatelné, ale romantická stránka filmu se povedla. Nebylo to špatné, ale ani nijak výrazně dobré. Takový pěkný romantický průměr. 50%(20.11.2010)

Netvárme sa, že ZÁPISNÍK JEDNEJ LÁSKY bol veľdielo - klišovitá (a pri tom zdrvujúca) romantická záplatka obohatená o citlivú líniu zo starobinca. A tak podobne je to aj tu. Romantika je romantická, rodinná téma a téma autizmu je dojímavá. Tentoraz však škodí fakt, že tu ide aj o Afganistan a americké valstenctvo (čítaj: šírenie slobody). Napriek tomu "to niečo navyše" je pomerne zaujímavo podané a miestami tak trochu rúca zaužívané klišé romantických príbehov. Slabšie ako Notebook, ale nie zase o toľko...(21.5.2010)

Na mě tahle romanťárna od Lasseho Hallströma zapůsobila víc, než jsem čekala (a rozhodně víc, než Zápisník jedné lásky, který mě vyloženě nudil). Ústřední dvojka byla dobře vybraná a chemie mezi nimi rozhodně fungovala, tatínek a Amandin zpěv byl milým oživením. Co mi trochu pokazilo dojem, byl závěr, takže ta 4* je slabší. Tu závěrečnou scénu bych prostě smazala, kazí celý film.(26.7.2010)

• Davies182

Příznivci nádherné Amandy Seyfried a čerstvě zamilované páry, které spolu vyrazí do kina, si k hodnocení mohou s čistým svědomím přidat hvězdičku. Pro nás ostatní běžné smrtelníky není nový snímek výborného režiséra Hallströma ničím jiným, než přeslazeným bonbónkem, jehož pachuť doznívá na patře úst ještě několik dlouhých minut po konzumaci. Což o to, v kině mi půldruhá hodinka utekla mrknutím oka a tak hrozná nuda to nebyla - jenže co je to platné, když je snímek viditelně režírovaný pro určitou část publika, do níž já sám nepatřím. Pětiminutová "válečná" scéna to rozhodně nenapraví. Peněz za lístek rozhodně nelituji, ale Lassemu posílám mírný pohlavek. Dedicated to finx.(16.3.2010)

• bassator

Předvídatelné od první do poslední minuty s klasickým "americkým" koncem... - 40%(13.5.2012)

• - Film je adaptací stejnojmenného románu Nicolase Sparkse, který vyšel ve Spojených státech v roce 2006. (Olík)

• - Prakticky celý film se natáčel v okolí historického města Charleston v Jižní Karolíně. (Rosaviva)

• - John Tyree (Channing Tatum) slúži v jednotkách U.S. Rangers, konkrétne u výsadkárov. (Odpocivadlo)