Milý Johne

Dear John

Válečný / Romantický / Drama

USA, 2010, 108 min

• iamek

Americká verze Líbaš jako bůh. Jen místo smsek jsou zde citovány dopisy. Snímek natočený na jistotu výdělku.(5.5.2010)

• sochoking

Normálne by som mal nasaláme celého chcípaka v nemocnici ! Ved na čo myslel , ked on pokladal život za národ a pritom mu nakladal frajerku za chrbtom ??!(27.7.2010)

• Chrustyn

Hallstromovi kýčovité romance s pokusy o přesah, mám docela rád, protože jsou příjemné na pohled, dobře zahrané a chytré. V případě snímku "Milý Johne" však musím většinu zmíněných přídavných jmen odebrat, protože tentokrát se jedná opravdu jen o kýčovitou a ne moc dobře zahranou romanci, která netrpí na režii, ale hlavně na hlavní představitele, kteří nejsou dobrými herci a jejich postavy jim neuvěříte ani na minutu.(12.4.2014)

• WANDRWALL

Milý Johne, starosti, které řešíš v tomhle filmu bych chtěl mít. Závidím Ti ten Tvůj pěkný filmový život. Ale taky mě nudí. Neměnil bych.(25.4.2011)

Rozpočet $25miliónovTržby USA $80,014,842Tržby Celosvetovo $114,977,104Tržby za predaj DVD v USA $27,698,544 //počet predaných kusov 1,755,461║ Sentimentálna báchorka, ktorú zachraňuje pôvab Amandy Seyfried, na ňu sa dá pozerať za každých okolností, nafúknutý Channing Tatum sa mi tam absolútne nehodil. /40%/(15.1.2011)

• - Prakticky celý film se natáčel v okolí historického města Charleston v Jižní Karolíně. (Rosaviva)

• - Film je adaptací stejnojmenného románu Nicolase Sparkse, který vyšel ve Spojených státech v roce 2006. (Olík)

• - Být režírován Lassem Hallströmem bylo pro Channinga Tatuma (John) jedním ze zásadních pozitiv natáčení filmu Milý Johne. Švédský režisér stál u zrodu kariéry hvězd Leonarda DiCapria, Johnnyho Deppa nebo Tobeyho Maguirea a mohl mu v tomto směru pomoci. (Rosaviva)