Jejich romanci poznamenala válka. Jedinou naději na společnou budoucnost představují milostné dopisy... Americký spisovatel Nicholas Charles Sparks patří mezi nejúspěšnější autory současnosti, na svém kontě má celou řadu mezinárodně úspěšných bestsellerů. Sparks bývá označován za krále romantiky, podle jeho románových předloh už bylo natočeno jedenáct celovečerních filmů. Mezi ty nejoblíbenější patří Vzkaz v láhvi (1999), Zápisník jedné lásky (2004) nebo Milý Johne (2010). Jak název posledního uvedeného titulu napovídá, ústřední motiv představuje milostná korespondence. Ta se stává jedinou formou komunikace mezi členem speciální jednotky americké armády Johnem Tyreem a jeho dívkou Savannah. Společensky nesourodá dvojice se do sebe bláznivě zamiluje během letních prázdnin v Jižní Karolíně. Po ročním odloučení vyplněném vytrvalým dopisováním ale jejich naději na společnou budoucnost naruší teroristické útoky z 11. září 2001. Loajální John se přesouvá na válečnou misi na druhý konec světa, kvůli nejistému vývoji navíc vnímá jako svou povinnost službu znovu prodloužit. Dobrosrdečné Savannah ale život bez jeho blízkosti nedává smysl, proto se jednoho dne rozhodne udělat nejtěžší krok ve svém životě a odesílá poslední dopis, který má představovat definitivní tečku za jejich osudovou láskou. Ústřední milostný pár ztvárnili hvězdní herci Channing Tatum a Amanda Seyfriedová. (Česká televize)

Veronika.Sl1

Milujem snáď všetky filmy s Channingom Tatutom, ale tento je u mňa číslo 1. Najviac dojímavé boli časti Johna (Channinga tatuma) s jeho otcom pri ktorých vám slza vybehnúť musela. Z hodnotenia som ubrala kvôli ľahko predvídateľnému koncu. Hodnotenie je 80%/100% ()

Iceman7Svk

Tento romanticky film od Lasse Hallströma spôsobil viac než som čakal. Vybraný herci k sebe neskutočne pasovali chemia tam fungovala. Amanda Seyfried to zahrala fakt dobre presvedčivo . Jedno čo ma tak kusok štvalo bol ten koniec. Sice skončil tak ako by sme si to všetci milovnici romantických komied priali ale nepáčil sa mi. Ten koniec by som zmenil uplne. INak film samozrejme nemal chybu Mám pár romantických filmov ktore umna patria do top 10ky. A ten tam rozhodne patrí. ()

DavidAAAA

Klasická, pomalá Hallströmovka, která nemůže nikoho, kdo má jeho styl rád, zklamat. Opět nám vypráví krásný příběh plný lásky, naděje i beznaděje a dělá to svým báječně pomalým a klidným způsobem. Amanda naplno využívá svoje obří telátkovský oči, láska je opět velmi komplikovaná. Film na skouknutí z postele v objetí s někým milým.. ()

Sejkorka

Přesně těch 65 %, možná k 70. 3 a 1/2 * . Děj hodně předvídatelný, snad, že příčinou selhání Savannah je Tim trochu překvapilo. Žádná bomba to není a hodně tomu pomáhá nádherná Amanda v roli okouzlující dobrotivé dívky. Pochopitelně, že Válka je vůl ..... PODRUHÉ 31-8-23 stále stejné hodnocení, možná krapet lepší - 69% Příjemná odpočinkovka na deštivé odpoledne. ()

Anosompozer

Čeněk Tuatam je gumený ako šuflíkový budy pomocníček. Navyše je strojený ako záhradný panák a chová sa ako vymaštená agresívna píča. Úplný kkt ktorého nepozvete ani na slanú vodu. Siegfried je jediný dôvod prečo by to mal chlap dopozerať. Ja osobne mám rád tieto ufónske tipy. ()

poppy75

knihu som sice necitala, ale celkovy namet-pribeh je dobry...ale filmove spracovanie hrozne...nudne a roztahane,akoby ani reziser nevedel kedy kde co....o scenaristoch ani nehovorim...v podstate sa dal pozerat iba zaver-od momentu ako bol johnov otec v nemocnici...isla by som s hodnotenim este nizsie, ale davam body richardovi jenkinsovi za stvarnenie ulohy otca...a savannah bola čupka...da slub, porusi, necha johna trapit, zjavne ju ani nezaujimalo ci vobec zije ,evidentne srala aj na jeho otca,hoci vedela,ze ten bude doma sam-hlavne ze od prveho dna ako spoznala johna sa jeho otcovi pchala do pozornosti-a nakoniec ked zbada po rokoch johna, tak okamzite nanho skusa triky, akoby sa nic nestalo-a pritom ako zvadza johna ma panicka v nemocnici umierajuceho manzela..dokonca aj tie peniaze vedela ako vylakat od johna... čupka, jednoducho-čupka...napriek zaverecnej scene dufam,ze sa nikdy nedali dokopy a čupka umrela sama... ()