Jezero smrti

Tomo

Škaredý škaredý film, fuj fuj. Při nekterých scénách budete odvracet zrak, ne kvůli krvi, která se tam v hojné míře objeví, ale kvůli pocitu znechucení, který vás přepadne když se stanete svědky uveřitelného, byť ne zcela pravděpodobného, příběhu (hlavně kvůli zavěru). Ale nakonec, proč ne. Pokud chcete aby Vás mrazilo a jste přesyceni duchařskými horory a remaky všeho druhu, pak Eden Lake je jasná volba. ()

bolf!k

Skvělá atmosféra. Film mě vyloženě vcucnul, jak jinak se vysvětlovat vlastní neustálé křičení "Utíkej ty krávo blbá" . Celkově to nevyznívá hloupě jako většina hororů a závěr byl navíc totální masakr. Děsivej film. 85% ()

Utero

Opravdu působivý thriller při kterém tuhne krev v žilách a při kterém jsem zažívál pořádná muka! Trochu mě mrzelo, že jsem se na konci nedočkal pořádné pomsty, naopak ještě větší beznaděje, ale to je jen slabší detail tohoto vynikajicího thrilleru. ()

ex.it

Dost reálný příběh, rychlý spád, situace bez východiska a přitom tak ironická, scénář originální, jen si nemyslím, že je to horor. A po pravdě jsem pak ještě hodinu dost vážně přemýšlela, co bych být tou holkou v některých situacích asi dělala já. U těchto filmů zamrazí, když v nich není nic, co by nás usvědčovalo o tom, že se nám nic takového v reálném světě nemůže stát. P.S. mám ráda špatné konce. ()

Skleni

V miestach kde Saw či Wrong Turn zaváhali a stali sa brutálnou spoveďou režisérov, je tento film inteligentnou akciou a kvalitným thrilerom. Neťahá sa do hororovej sféry či tajuplnej mystiky plnej monštier. Tej máme už dosť!! Tvorcovia použili návod akoby čistá akcia a doplnili do nej trochu "mäsitej" akcie. Filmom sa postavy pretĺkajú bez monštier a neviem akých zvukov. Žiadne scény z noci. Žiadne naháňanie za úmyslom zožratia. Proste konečne REÁLNY príbeh!!!!!!!!! A zato dávam 78% ()

AngelG

Hlavní hrdinka byla ohromně sympatická... rozhodně se nejedná o horor, ale spíše o takový zdařilý thriller.. + konec je velice, velice dobrý.. ()

Soul

Baví mě komentáře typu nelogické jednání postav, jenže ruku na srdce, kdo z nás se octnul skutečně v mezní situaci? Vážně byste si dokázali vždy a za všech okolností zachovat chladnou hlavu? A to teď nemluvím jen o "poškozené" straně. Krutý a bezohledný film, který nepotřebuje šokovat, přesto vás svou bezvýchodností stihne zadupat do země. ()

Ygnor

Ehh konečně zase proti proudu...(??) Tak co tenhle snímek určitě není, tak to je horror. Je to spíše sociální drama s prvky thrilleru. Samozřejmě, vykašleme se na šuplíky. Námět není zase tak hrozný, resp. je velmi aktuální, ale to celkové zpracování nese stopy naprosté prostoduchosti. Neuvěřitelně mne iritovaly kiksy, kdy hlavní hrdinové během setiny vteřiny byli schopni v kritických situacích jednat jako cvičení profesionálové z Vietnamu, ne-li jako jeden pan se jménem Leon (… to se už nebavím o způsobených zraněních), a jindy naopak se chovajíc jako naprostí troubové. Další nelogické aspekty raději pomíjím. Exploatace a násilí samozřejmě není samoúčelné, efekt sněhové koule je neopominutelný... ale proto nemusím film chválit. Chuť mi spravil závěr s dospělýma, ne už ten zbytečný epilog s nesympatickým adolescentem. Sympatie určitě vzbuzovat neměl, to vím, ale nevěřil jsem mu… Pusťte si raději Pána much. ()

parabellum

Po dlouhé době horor který si nebere žádné servítky a přímo pedancky ukazuje jak brutálně se dneska mládež chová. Čtyři hvězdy dávám za věrné zachycení dnešní brutální reality (zprávy jsou toho důkazem) a za hlavní hrdinku. Hvězdu ubýrám za používání paní berličky náhody, která je místy až moc do očí bijící. ()

posh.exe

Tak tohle byla mrda. Upuštěno od klasickejch zabijáků, co s nožem/sekerou/pilou nedaj táborníkům v noci spát - geniální nápad s těma spratkama. ()

Gabretta

Parta nesnesitelných spratků, kteří mají "sílu" jen pokud jsou spolu, zelení oplývající krajina okolo jezera a k tomu zamilovaná dvojice, která - dle mého názoru - dělá všechno proto, aby zemřela. Ve filmu samozřejmě nezáměrně, ale při naprosto jednoduchém zamyšlení člověk vidí, jak jsou jejich kroky a činy nesmyslné... Film nelze jednoznačně vychválit, ale na druhou stranu jej nejde ani zcela odsoudit. Určitě jako jeho přednost bych viděla to, že divák se při jeho sledování nenudí - ani obsahem a ani svou délkou, 91 min a jedna napínavá a vypjatá scéna střídá druhou. Ovšem herci postupně chátrají - na začátku krásná Kelly Reilly vypadá na konci jako Jožin z bažin. Již výše zmíněná nesmyslnost v jednání postav, ta bije do očí a byla asi i tím hlavním, co mi kazilo celkový dojem z filmu, který bych já osobně určitě neoznačila za horor. ()

ZsuZska

teda takhle špatně u filmu už mi dlouho nebylo (když opomenu antikrista, to je jiná kategorie...), 4* ovšem nejsou za to, že mi bylo špatně, ale za to, že to bylo všechno tak uvěřitelný, až z toho šel mráz po zádech.. a skvělej konec, kterej nemohl bejt udělanej jinak ()

Étienne

Dávno som tak nenadával pri filme ako tentokrát. Prehliadol som dokonca aj mimoriadne "náhodné" scény a nelogickosť scenára, držal som obidvom palce až do konca. Gore scény na vysokej úrovni a mimika adolescentov trestuhodná. Chvíľami som si až predstavoval, čo by s nimi bolo, keby ich chytili. No, aj toho sa možno dočkáte. ()

foundation

Eden Lake sa mi váľal na disku priveľmi dlho a zrejme to je jedna z hlavných príčin konečného verdiktu ktorý síce nie je zlý ale očakávania úplne nenaplnil. Klasická rozbiehacia prvá polhodina je naozaj POLHODINA a miestami som mal prsty veľmi netrpezlivo pripravené na fast forwarde čo nie je dobrou vizitkou žiadneho filmu. Naštastie sa to potom trochu rozhúpalo, pridala sa atmosféra, nejaká brutalitka, pre ,,obyčajné,, publikum pár sychologicky ,,vyčerpávajúcich,, scén a celé to je ako bonus zabalené do poriadnej špiny a blata. Čo mne prišlo veľmi smiešne, že prsty som mal oveľa viac stisnuté pokiaľ išlo o Fassbendera, Reilly mi bola tak nejak ukradnutá takže aj ten koniec ma nechal pomerne chladným aj keď tu uznávam že väčšina normálnych ľudí sa pri ňom zrejme zosype. Pritom práve v závere by som ja osobne ešte pritvrdil a nenechal to celé iba na divákovi. Kto chce ryť, vždy si niečo nájde. Bohužiaľ v tomto prípade spadám do tejto kategórie aj ja a tak trochu sa hanbím lebo to robím viac menej z trucu. V rámci žánru to musí byť pre dosť ľudí naozaj pochúťka a ja ju tentoraz posielam iba do trojhviezdovej skupiny aj keď si objektívne zaslúži viac. Nie, skrátka a dobre. JA som chcel viac. Objektívne 80. U mňa slabších 70. P.S. Bez zbytočných spoilerov, myslím že na istý španielsky ekvivalent, ktorý síce stavil prakticky všetko iba na atmosféru, sa to ale nechytá. ()

Dimo

Impozantní, bezvýchodný film, do dosti pokročilé stopáže bez sotva významného zadrhnutí. Skvělá hudba, rozpoznatelná, dle filmu Descent. Ani trochu líbivé, vůbec ne pozitivní, pro milovníky happyendů nestravitelné. ()