Jezero smrti

O´Neill

Čekal jsem atmosférickou záležitost, které se mi však nedostalo. Film se mi bůhví jak nezamlouval ani v jedné jediné scéně, a to mám vyvražďovačky rád. Konec jsem rozhodně nečekal, čekal jsem klasický happyend. Bohužel však ani konec nezachrání tuto ponurou a nezáživnou slátaninu. ()

Sinn

Docela zábavné s několika správně krvavými scénami a celkem i originální zápletkou (aspoň jednou někdo neuvízl kvůli zkratce v divočině). Jen škoda těch několika blbostí, hlavní hrdinka sice hezká, ale trochu hloupá. Ale možná jsem ji jen nepochopila. Asi je lepší nechat bandě výrostků auto a utéct před nima, když ještě nevytáhli ani nůž a jen si z nich dělají srandu, než na ně zařvat a vzít si káru zpět. Asi je lepší koukat na mučení a vraždění přítele než běžet na silnici a hledat pomoc a signál. A blbnout k tomu s ModrýmZubem, aby poznali, že nemůže být daleko. A asi je lepší nezkoušet najít síť a zavolat si pomoc, i když výrostci si volají každou chvilku. Škoda, škoda. Jinak by to byl fajn krvák. ()

TomikZlesa

Kdybych chtel vyjádřit mé pocity tak zkopíruju koment od AngelAngie, naprosto se s nimi schoduje. Po, u takových filmů klasicky nudném začátku, přichází hodně napínavej a u mě dost realistickej film, který je vlastně vyjímečnej jen perfektním zpracováním a naprosto bravůrním koncem. ()

ad

Krutý a co do sledování velmi nepříjemný film, podruhé ho určitě nedám, ale nelituju, že jsem ho viděl... Opravdu velmi drsný horor - málokdy je něco děsivějšího než parta nevybitých puberťáků... byl jsem napnutý jak struna a film mě nenechal chladným, což se počítá (žádné umění v tom ale samozřejmě nehledejte)... ()

cubajz

na tomto thrilleru je nejděsivější, že v něm není vůbec nic nadpřirozeného nebo neuvěřitelného - podobnou partu výrostků má v okolí domova snad každý a u každé z nich se může stát, že prostě trošku přestřelí a už nepůjde vycouvat. Vidlácký konec jen podtrhává realistické vyznění... ()

starbrejkr

Brutus!! Nevím, jestli by nebylo výstižnější, kdybych tady nechal jen tohle jedno slovo. Těžko to něco víc vystihne a to vězte, že Jezero smrti rozhodně nevyniká nějakou krvavostí (i když se s ní taky úplně tak nešetří). Na tom filmu jsou nejbrutálnější myšlenky, které vás popadnou hlavně po jeho shlédnutí. Není to jen o děsivé realističnosti a výraznému varujícímu podtextu, ale i kvůli některým morálním dilematům, které hrdinka řešila (resp. spíše neměla čas řešit a řešíme je my tím, jak bysme se zachovali na jejím místě). V tom musím vypíchnout pro mě asi nejsilnější scénu filmu, kdy hrdinka stála před mapou a za ní se objevil jeden ten výrostek....Po zkouknutí filmu vám opravdu nebude dobře a nejlíp to vystihl můj kamarád slovy a citátem z Big Bangu "Teď bych si pustil film se Sandrou Bullock a Hughem Grantem". Marně přemýšlím, který film má tak pesimistické a negativní vyznění, možná Miluj bližního svého, ale tam to není až tak brutální, protože Jezero se s vámi nemazlí prakticky celou stopáž - onen idylický začátek totiý pak v kontrastu věcí následujících jen přidává na brutálním dopadu na diváka. Normálně bych asi tak "hnusnému" filmu nemohl dát plný počet, ale visí ve mně tak dlouho, že by bylo zostuzením tvůrců je nedat. Tleskám za obrovskou odvahu něco takového natočit. Viděno na v Horror cinema stanu na Brutal Assaultu 09. ()

DruidKarel

851. hodnocený film: Skvělý, bravurní, vinikající, překvapivý, strhující. Nepamatuju si, kdy bych se takhle naposledy bál. Vynikající příběh o skupince tyranů, kteří si prostě jedou po svém a nedají si nic namluvit. Hodně jsem se bál a pak i z tohohle filmu dlouho nemohl usnout. Taková bestialita, taková brutalita a tolik násilí jsem od snímků SAW neviděl. 5* musím dát a myslím si, že si to i zaslouží. 5* ()

dubinak

Mrazivý, dokonale propracovaný explotation horor, který váš prostě rozzuří, ať chcete nebo nechcete. Realisticky vyhlížející masakr, po kterém se určitě budete raději večer při procházce ohlížet do temných míst, jesti neuvidíte nějakého kapucáka s rukama v kapsách. Děj filmu doslova volá po šťastném konci, protože krutost záporáků je opravdu nelidská a tyto hyeny by se měly ze světa opravdu vyplít. Nejhorší na tomto subžánru je, že tohle se na světě opravdu děje a na tyto typy filmů by se měli dívat jen silné duše, které si tyhle tragédie neberou tolik k srdci. ()

Kwaichi

Najviac ma zaskočila blízkosť realite, ktoré častokrát chýba dnešným hororom. Keď som to pozeral, povedal som si:"Toto sa môže skutočne v dnešnom skazenom svete stať, a je dosť pravdepodobné, že sa to aj deje." Dosť ma to odradilo od návštevy Anglicka :p ()

Joges

Tento filmový příběh je sice dost brutální, ale je rovněž i dobře vystavěný, rezonující. Takže ve vás na konci zavládnou pochybnosti: nežije v mém dosahu bydliště podobný prevít? ()

laik_60

nekonečná bezmocnosť nad ludskym zlom . Scenar i režiser nedávaju divákovi žiadnu šancu. Jednoducho niet svetlejšieho zajtrajšku. :( ()

C0r0ner

Výjimečně (Plivu na váš hrob) mě chytne film s nějakou takovouhle tématikou, kde se jeden člověk řeže s bandou fanatiků a vzájemně si pouští žilami. Jezero smrti bylo celou dobu velmi dobré, ale celý dojem mi pak zničil závěr, který udělal z průměrných buranských Britů krvežíznivá hovada, která zabíjejí cizince na potkání. 60% ()

Wormboy

Politcka nekorektnost z filmu priam srsi a divakovi neostava nic ine len si to vytrpiet s hlavnymi postavami. Treba vsak upozornit na to, ze nejde o ziadnu gore vtipnu chutovku, skor naopak, drsne je to sice dost, avsak atmosfera je skutocne hnusna, film je doprevadzany melancholickou a velmi citlivou hudbou a jedna zo zaverecnych viet rodicov, vyvolava silny (v dobrom zmysla slova) hlavou krutiaci moment a tak este umocnuje cely dojem z filmu. ()

Dannysek4U

Spetka Boormana, spetka Kids, jen mi to prislo v urcitejch momentech zbytecne natahovany, a to na ukor gradace. Navic bylo dost snadny, co prijde v nasledujicich minutach. Ale jinak kulervouci a na debut maximalne uspokojivy. PArkrat jsem se fakt otrepal zhnusenim. ()

Flynn

Hodně silný zážitek vyvolávající film. Když člověk vidí tu mládež kolem sebe, tak si říká, že je to docela možná story. Snad to nevyvolá u některých lidí podobné pocity jako Spielbergovy Čelisti pro žraloky, či Ptáci od Alfréda :o). Osobně mne vždy více zasáhne thriller/horor ve kterém je zlo představováno realnou postavou, žádnou vesmírnou obludou. To se tady povedlo do puntíku, banda mladých grázlíku v čele s fanaticky zmagořelým vůdcem je více než hrůzu nahánějící nepřítel. Skutečně si tenhle film budete nějaký ten pátek pamatovat. ()

Fallen_One

Původně jsem chtěl dát jen 3 hvězdy, protože to zas nebylo úplně tak super. Například logické chyby, ale ty se snad najdou všude. Že je tenhle horor čistě britský mne taky mile potěšilo, přece jen amerických strašidýlek už máme dost. Závěr mne donutil zvednout hodnocení o jednu hvězdu, a vůbec celkově si to nadprůměr zaslouží. Dobrá atmosféra a nečekaný osud hlavních aktérů. ()

Andre3000

Jako tohle je fakt naštvávací film. Nejenom, že většina těch špatných dětí bude v klidu, ale taky tam je plno nelogičností. Například jedny z mnoha - proč Jenny zůstala celou noc kousek od nabouraného auta, když věděla, že její přítel potřebuje pomoc? Opravdu by se naeal někdo tak zvrhlý, kdo by klidně upaloval lidi jen tak, protože je " strášně moc naštvaný " , že mu zabili psa? Když vlezla do popelnice, která byla plná tak z 1/5, proč vylezla celá špinává? Jaká ja šance, že po takové noci pojedete tak zběsile, že vjedete někomu na dvůr a narazíte do jiného auta? Opravdu by Jenny byla tak stupidní, že by se nechala zavést na jejich setkávací místo a pak se dlouze hádala s malým klukem a čekala až ostatní přijdou? Vzdal by se dospělý chlap, i když zraněný po autohavárii pár prckům? Pokud by ten hlavní vraždící rádoby šéfik opravdu byl tak vyšinutý a chtěl zabíjet, ostatní by se jen tak dívali a pomáhali? Nikdo by neutekl a nebránil se? Lidi probuďte se, možná to hrajou na chyby rodičů, ale ani na vteřinu jsem tomu filmu nevěřil, fakt sorry. Jako někde se možná něco podobného děje v nějakých ghettech, kde možná gangy jsou a občas někoho zabijí, ale tohle? To je přitažený za všechny tři zlatý vlasy děda Vševěda. Ano, neskrývám své nespokojení, protože ta zvláštní atmosféra co chvílemi u filmu byla, byla rušena naprostou nelogičností většiny věcí. ()