Ip Man

• Hongkong Ye Wen (více)

Demonic189

Velmi príjemne stráveny čas v spoločnosti neuveritelne sympatického Čiňana, ktorý to naklada kazdemu hlava-nehlava. Na 5* to ale (zatial) určite nie je. ()

milhouse333

Čínské akční filmy mají oproti těm západním jednu obrovskou výhodu a to, že dokáží kung-fu dát tu správnou atmosféru, která se v těch západních "karate filmech" vytrácí. V Ip Manovi se skloubí naprosto všechno od perfektní atmosféry Číny 19. století, kdy byla okupována Japonskem s uchvatnými bojovými scénami, poutavým příběhem o síle ducha a o tom, že kung-fu není pouze bezduché mlácení lidí pěstmi do nosu. A i když mi to ze začátku moc nepřišlo, film nabídne ke svému konci i velmi silnou myšlenku. Jediný pocit nedotaženosti u mě měla celý film hudba, jistě se na ní dalo zapracovat daleko lépe. Rozhodně kdo má ale rád bojová umění a dobré filmy, nebude zklamaný... ()

Chosef76

Nejsem nadšeným fanouškem čínských filmů s bojovou tématikou. Tento film mě zaujal mistrně vyváženou směsí bojového umění, sociální problematiky Číny v době japonské okupace a duchovního poselství wing chun . Dialogy v těchto filmech bývají často trochu připitomělé a ani tady tomu nebylo jinak , ale s podivem... zde mi to nevadilo ;-) ()

Claude Speed

Kdo neviděl, nepochopí. Excelentní snímek o jednom z nejlepších bojovníků Wing Chun. Po všech stránkách dokonale zvládnuté řemeslo, ať už de o představitele hlavních postav, výbornou choreografii Kung-Fu, Kawaiho dobový soundtrack, nebo příběh, který i dává smysl, a kupodivu se i nějakým způsobem vyhýbá kdejakým klišé. Teď už jen zjistit, co se kde pokazilo na udílení Cen Akademie, že všechno dostali nepřizpůsobiví občané... ()

Armin82

Tady už není ani co psát,všechno zde bylo řečeno. Už když jsem viděl na začátku,jak Ip man seřezal prachovkou nafoukanýho vandráka,bylo mi hned jasný,že litovat nebudu! Vynikající Donnie Yen,vynikající příběh,vynikající choreografie soubojů včetně toho nejlepšího souboje mistra Ipa proti 10ti japoncům! Ve filmu se hledají negativa marně! 100% ()

lakart

Výborný snímek o bojových umění. Některé tyto filmy mají dobrou akční stránku, ale vždy se jedná o jednoduchý a bezduchý příběh, ale vzhledem k tématu tohoto filmu se jedná o pravý opak. Příběh Ip Mana je úžasný a jsem moc rád, že to někdo zfilmoval a ještě více jsem rád, že to zfilmoval na tak vysoké úrovni. Bojové scény za doprovodu vynikající hudby prakticky nemají v těchto moderních filmech konkurenci. Donnie Yen, kterého mám v hlavě zakořeného jako svalovce z filmů Red Force 4 a Tygří klec 1+2, mě svým výkonem nesmírně překvapil. Hlavně ať američané nedělají vlastní remake :D 90% ()

Franc1s

Viděl jsem před lety, ted jsem se podíval znovu na všechny tři filmy a opravdu jsem uchvácen. Od začátku do konce bylo na co koukat, stále se něco dělo. Film měl hlavu a patu. Ip man byl, je a bude velká osobnost, co se nezastavil a bojove umění tak zdokonalil, že se na něj nikdy nezapomene. Už jsem nečekal, že někdy uvidíme podobné filmy..10/10 ()

Pilník

Je vůbec možné, abych byl z nějakého filmu takhle hotový ??? To že miluji bojová umění, to se ví, ale že Ip Man předčí veškerá má očekávání, totálně zrujnuje mou představu o tom, kam až sahají možnosti bojových umění, jak mistrovsky se dá tento film natočit...Hltal jsem každou vteřinu filmu, přál jsem si aby to nikdy neskončilo a nakonec se dozvím, že tento Mistr ovládající Wing Chun byl učitelem mého idola Bruce Leeho.... Prostě nemám slov, asi neexistuje lepší film na toto téma ( i když Fearless je také skvost ) !!! 100 % a zařazení do Top 10 filmů. !!! ()

Jonatána

Vynikající film. strašně jsem mu držela palce a v klidu mě drželo to, že vím, že učil Brucea Lee, takže to prostě musel dát a přežít :-). Donnie Yen je skvělý a hned, když to skončilo, mi syn musel pustit i dvojku. Fakt výborné. ()

vincchuppo

V první části návrat k old-school kung-fu žánru, poté se film zvrhne ve výborné drama. Byť dle autentického námětu mi děj přišel celkem předvídatelný, nic to ale nemění na tom, že jsem se skvěle bavil a kung-fu bylo super! ()

Mik_e

Vynikající film o bojových uměních. Souboje jsou natočeny velice působivě. Patosu je zde tak akorát, navíc snímek obstojí i po příběhové stránce. Na Ip Mana jsem narazil zcela náhodou, ovšem o to příjemnější překvapení následovalo. ()

mogul01

Skvělý film, po kterém jsem měl chuť přihlásit se na hodiny Wing Chun. Je třeba ho vidět v originilále, ta čínská intonace při mluvení je zábavná a celkově dokresluje úplně odlišný styl chování oproti zapadní kultuře. ()

Likan7

Východoasijská kinematografie se mi líbí víc a víc. Musím uznat, že jsem od, dnes už legendárního, Ip Mana čekal něco jiného. Bitky, bitky, bitky. Samozřejmě, fighty tu jsou taky (a jsou naprosto fenomenální) ale Ip Man má uvnitř i zajímavý příběh a vykreslení Číny před a během války. Tohle mě bavilo asi ještě víc, než příběh, který ruku na srdce tu skoro není. Ale jak říkám, historické události, souboje a Donnie Yen jsou natolik zajímavý a dobrý, že si film chválu určitě zaslouží. Jsem zvědavý na další díly. ()

Kingjiri

Po delší době zajímavej životopisnej film. Minimálně proto, že v něm nechybí dostatečně silnej příběh a dokonce ani akce. V úvodu se objeví pár scének s nevtipnym asijskym humorem, ale od japonský okupace už se jedná hlavně o drama, který slušně šlape. Bojový scény jsou pěkně zahraný i nakroucený, jen jsem si řikal, že jich mohlo být o něco víc nebo by aspoň nějaký z nich mohly být delší (finále určitě). Za dramatickou dějovou linku, akci a hudbu čtvrtá hvězda. ()

Maximilianus

Yuri Boyka Číny. Len s tým rozdielom, že v tomto filme sa prejavila japonsko-čínska elegancia, štýl boja, kedy stačí po pár úderoch povedať, že sa bojovník vzdáva a to sa považuje za prehru, pričom nie je nutné úmrtie. Aj tak som bol v pár scénach prekvapený zvýšenou brutalitou, avšak na boj na život a na smrť vyššie spomínaného Yuriho to nemá. V podstate je to film o súbojoch, čo by aj mal byť, a to pozadie druhej svetovej vojny iba dodáva taký hlbší význam všetkým tým súbojom, pretože úprimne, kým nezačala vojna, tento film bol komédia. 7,2/10. ()

Nix

Já tenhle film žeru. Skvělá kombinace dramatu, kung-fu, dokonce začaték má i vtipný nádech. Bojovné scény jsou fenomenálně natočený a Donnieho Wing chun je dokonalost, krásně natočený. Jakmile Donnie seřeže 10 lidí, tak to je pro mne vrchol filmu, na to bych se mohl dívat celej den. Tenhle film má co nabídnout a období války mezi Čínou a Japonskem a jeho atmosféra je zachycena tak, že občas působí opravdu mrazivě. Za mne je to must see movie. ()

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz

Nejlepší filmy desetiletí dle ČSFD.cz