Příběh se odehrává v malé jihomoravské vesnici Mouřínov, v níž končí silnice. Obyvatelé touží stát se obcí „průjezdní“, a protože je mezi nimi přeborník ve vábení jelenů, vynaloží velké úsilí, aby se v obci konalo mistrovství Evropy v této ojedinělé, avšak zajímavé disciplíně. Obec žije přípravami, ale nejen jimi. Souběžně s nimi se rozvíjejí zřejmé i nevyslovené vztahy obyvatel, a jak přípravy ovlivňují jejich život, tak jejich vztahy ovlivňují průběh příprav. A jednoho dne konečně mistrovství vypukne... Jak dopadne, a zda budou mít obyvatelé skutečně obec „průjezdní“, na to si už počkejte do uvedení filmu. (oficiální text distributora)

crozet

Poctivost, minimalismus a neokázalost zpravidla neproráží (k 17. 2. 2011 na csfd.cz 56%), ale své diváky díkybohu přesto přivolají. A v tomto případě nepředpokládám, že by je přímo přivábily podivným zvukem, který celým filmem neustále prolíná a mimo to je docela znechucující - to spíš ona ve své totální autenticitě téměř cynická fotka soudobého života na venkově se vším všudy, s bonusem podobenství aktuální politické praxe.. Nesleduju příliš soustředěně filmové ceny na všemožných výročních akcích a festivalech, resp. neumím si moc věcí pamatovat, nicméně pokud se tak snad už nestalo, Igor Bareš jako Mirek Topolánek by nějakou tu hereckou dostat patrně měl. ()

arcticsky

Když jsem viděl Zedníčka v roli starosty slzet s kloboukem na srdci při Beethovenově "evropské hymně", šel jsem do kolen.... ()

waits

Nudil jsem se. A může za to zřejmě můj nedostatečný smysl pro humor (risknu to, že mě intelektuální osazenstvo zařadí mezi omezence a prozradím,že jsem se zasmal skutečně jen jednou,v závěru, když se premier roztančil na podiu) a naprostá neschopnost ocenit pletenici lidských priběhů "jako ze života" odehrávající se v prostředí současného venkova. Nerozumím komentářovým srovnáním s Dědictvim (přes odér buranství v pravém smyslu komedie), Slavnostmi sněženek (Menzlem skvěle podané hrabalovské figurky), Vesničkou (taktéž Menzlova "pouze" vykreslená atmosféra oněch let) nebo dokonce s Hoří, má panenko (nadčasové zachycení lidských povah s výtečným mrazivym humorem). Muži v říji jsou proti tomu jen civilním, ale soucasne nikterak hlubokým, objevným nebo vicevrstevnatým pokusem o kritické prokreslení charakterů naší doby. Pád z kolotoče, soutěž v jeleni riji a další zápletky mi nepřišly výrazně odlišné od scénářů českých filmů poslednich let, u řady postav by se nic nestalo, kdyby ve filmu vůbec nebyly - Vančurová , Huba, Váša. (Kdyby chtěl Sedláček natocit vylozene alternativní zábavu, mohl v záveru nechat recitovat Petra Vášu některou z jeho "fyzických" básní nebo ho nechat zazpívat některý z kousků ze starého Ošklidu nebo Zkopce). K pocitu, že sleduji něco, co vede odnikud nikam, se přidala i nespokojenost se zvukem (z moderování jsem nerozumněl téměř ničemu), nasvicením některých scen (ale třeba to tak mělo být a odbornik by to ocenil, čert ví) a hudbou. A je mi to líto, protože Pravidla žzi se mi moc líbily.. ()

IvcaSammet

Já nechápu, proč se Pražáci pořád snaží cpát k nám na Moravu a prznit nám naše nádherné nářečí ... Chápu, že to Čecháčkům připadá vtipné, ale mě teda rozhodně ne ... Buď si nechte napsat scénář Moravákem a nebo si to nářečí do huby prostě neberte! ... Herecké obsazení sice není špatné, ale stejně jsem se při sledování docela nudila ... Námět filmu sice nezní nijak špatně, ale bohužel se ve finále ve filmu pořádně ani nic nestalo ... Místo toho, aby se tvůrci zaměřili na vtipné hlášky a scény, vsadili na to, že se Čecháčci budou bavit naším nářečím ... Průměrem hodnotím jenom proto, že se to se zacpanýma ušima přece jenom shlédnout dalo a občas jsem se i nějakou scénou pobavila. ()

Vesecký

Ne že by ten film neměl slabiny, ale dneska mi sedl. Především měl, jak se říká, "grády", od počátku, kdy to vypadalo na nudu a bezduchou zábavu a kdy často nebylo rozumět hovoru, až po chvíli na železničním přejezdu, od něhož to už byla prvotřídní komedie. Excelentní ožralý premiér Igora Bareše a gorily dohlížející na jeho močení v kukuřici, tak to jsem se už dlouho tak nezasmál. A pak tu bylo velice krásné civilní herectví Jaromíra Hanzlíka a výborně zahraná role alzeimerovky v podání Marty Vančurové; je dobře, že po letech je této skvělé herečce, kterou jsem měl vždycky moc rád, umožněno účinkování. ()

Camac

Hezky se na to dívá, ale vracet se k tomu už asi nebudu, není proč. Zápletka je sice originální a figurky rázovité, ale děj je předvídatelný a nakonec v hlavě nezůstane nic. Myslím, že ani pan premiér si z toho moc pamatovat nebude, i když ho to nejspíš bavilo. ()

artas

Bolo to také nemastné, neslané, áno uchechtával som sa, ale žiadny záchvat smiechu to vo mne nevyvolalo. Atmosféra skôr ponurá a niektoré zábery, ako skutočné zabitie diviaka, pošahaná manželka podnikateľa, miestny truľo mi vyslovene vadili. ()

kowalski

S vodřenejma ušima **. Po technické stránce docela dobře zmáknuté ale po scénaristické stránce děs běs. Ve filmu se střídají docela dobré pasáže s vemi trapnými, křečovitými a zbytečnými scénamy. ()

sandinista

Dobrý snímek, který hezky plyne od začátku do konce. Čekal jsem však nějakou stupidní pointu, která by filmu nasadila korunu (a minimálně o dvě * nižší hodnocení). Ta se k mému podivu a potěšení nekonala. Film žádná divočina, o to větší pohoda. ()

J R C Pecuchet

Tak trochu nudný film. Dějová linka se téměř vytrácí a u diváka to spíše zachraňují lokální humorné scénky. Taky se mi zdá, že je děj uměle prodlužován - hlavně při návštěvě premiéra. Asi nejvýrazněji na sebe upozornil svými hereckými kreacemi Martin Trnavský. Scéna s železničním přejezdem je jedno z mála zajímavých a humorných míst v tomto filmu. ()

HouseMK

Poněkud plitké s příliš mnoho scénami o ničem. Navíc teď nevim, jestli máme doma pochroumanou televizi, nebo tak čtvrtině dialogů nebylo rozumnět? Každopádně mi to nepřišlo vtipné ani dramatické. Film trochu zachraňuje druhá polovina filmu, kde se děj trochu rozjíždí a už to není tak ukrutná nuda, přesto jsou u mě 2* maximem. ()

Jeremiah

Snaha navázat na stopu M.Formana se nepovedla. Vznikl film, který byl pouhým vyčpělým odvarem poplatným současné době a ukazující totální rozklad a likvidaci všeho českého. Snaha tu byla, ale šla jaksi mimo mě, a nelze než souhlasit s uživatelem "viperblade" a ptát se s ním - co tím chtěl básník říci? ()

gonga

Vidět Toto v kině, měl bych nutkání plivnout na plátno. Sterilní, nezáživná nuda umocněná nudou na nudu. ()

Matli

Žádná typická česká krávovina to není, jak se na první pohled zdá. Je znát, že zde hrajou divadelní herci a ne herci/neherci. Moravské nenucené prostředí potěší a pár hlášek taky nebylo špatných. Za podívání to určitě stojí. 61% ()

zelda82

Je to neco mezi Dedictvim a Slunce, seno a prece je to porad svoje. Zdaleka nejzabavnejsi je pasaz, kdy do vesnicky Mourinov prijede premier a jeho bodyguardi, kteri vedi, ze "to bude Saigon." Rozhodne prijemne prekvapeni. ()

Rockerman

Popravdě opravdu nevím, jak hodnotit tento film. Na jedné straně je cítit snaha o vtipný, ale nevtíravý film. To si myslím, že se povedlo, ale přesto se mi to zdá nějaké nedotažené. Chybí mi tak nějaké "hlášky", které pak kolují mezi lidma. Náznaky tam jsou. Možná, až to uvidím podruhé, tak to bude lepší. Zatím tedy lepší tři hvězdy. ()

#47

Byla jednou jedna prdel světa kdesi na Moravě kde toužili po nové silnici, a tak pozvali premiéra na turnaj v troubení na lesní roh. Rád jsem viděl po nějaké době Jaromíra Hanzlíka a mám rád i celou řadu dalších aktérů, ale celkově jsem filmu po celou dobu sledování nepřišel na chuť...až na pár vtipných momentů (gayové tlačící auto, žvatlání premiérova mluvčího...) to byly dvě hodiny nudy...asi tak na stejné úrovni jako Svatba na bitevním poli. ()

DHDV

Pár vtipných momentů jinak nic tento film nenabízí…Bohužel u tohoto filmu opravdu nemůžu nic pochválit. ()

Festival nad řekou se blíží

Festival nad řekou se blíží