Dorian Gray

Lidé se odjakživa bojí stárnutí, ovšem někteří více. Představte si, že byste si navždy mohli zachovat krásnou mladou tvář a místo vás by stárnul váš portrét. Jak tento proces ovlivní lidskou duši a charakter? Příběh Doriana Graye byl již mnohokrát z filmován a stal se legendou. Dorian Gray byl mladý anglický aristokrat, kterému v životě nic nechybělo. Měl hezkou tvář, peníze a věděl, jak na ženy. Jenže se bál stárnutí. Až jednoho dne si nechává udělat portrét a vysloví tajné přání - chce aby za něj stárnul jeho obraz. A přání se splní. Dorianu Grayovi zůstává tvář nevinného mladíka, zatímco obraz nese stopy času i všech hříchů a zločinů, kterých se dopustil. Ale žádné tajemství se nedá udržet navždy a minulost ho po letech dohání v podobě Hallwarda i bratra dívky, jejíž smrt kdysi způsobil... (HBO Europe)

*Colorado

Na Dorianu Grayeovi nebyl tak zajímavý Dorian Gray (Ben Barnes) jako lord Henry Wotton v podání skvělého Colina Firtha. Jinak jde o přehlídku hýřivého života hlavního hrdiny, a tak se tu nezřídka vyskytnou nějaké ty nahotinky a čuňačinky. Jinak palec nahoru za poslední verzi obrazu ve filmu, to se povedlo. ()

mala_kea

Už jsem se chystal říct "konečně dobrý horor, dokonce i zapojen do historie, to bude něco"...Jenže, asi jsem předčasně přechválil, protože jak to bývá zvykem, kdo chce moc, nemá nic. Nevím, jestli Parker toto příšloví zná, ale příště by se podle něho měl řídit, protože skvěle našlápnutý horor, musí zkazit závěrečná pointa se závěrečným tlakem, který neustály kullisy. Škoda, nic víc se říct nedá. ()

gogoroxy

Kniha je bezesporu lepší, po dobu čtení jsem byla do Doriana Graye platonicky zamilována a okouzlena jím, což se o filmu říci nedá. I postava lorda Henryho byla ve filmu výrazně ošizena o svou osobitost. Co mi však chybělo v knize bylo barvité rozebrání Dorianovi promiskuity, které zde nechybělo, ba přebívalo ale nejsem si jistá jestli mě to potěšilo nebo nechalo lhostejnou, scény postrádaly nahotu a zrůdnou vášnivou neřest. ()

martiq.1

Příběh,který zná kdekdo..ovšem v tomhle zpracování mě dost příjemně překvapil a potěšil.Krásná a precizní kamera,dokonalý střih a scénář překvapivě působivý.Perfektní role Doriana v podání pro mě nijak zvlášť známého Bena Barnese a ještě působivější role pokušitele Colina Firtha.Myslím, že Oliver Parker se dost snažil,aby to bylo poutavé a to se mu povedlo. ()

Ben Nevis

Kdyby se tak příšerně nesoustředil na hororové prvky, zasloužil by si o hvězdičku navíc. Obraz Doriana Graye není laciná hororová lekačka, jak se snaží tato adaptace podsouvat. ()

Fawkes

Někteří se možná budou divit proč dávám plný počet hvězdiček, ale mě hodnocení ostatních prostě nedonutí hodnotit jinak. Příběh napsaný perem Oscara Wilda mě okouzlil už kdysi, a proto jsem si jeho filmové zpracování nemohl nechat ujít. Ze začátku jsem měl pár pochyb ohledně Bena Barnese. Nebyl jsem si jistý, zda se na hlavní roli hodí, ale postupem času jsem nějak změnil názor, a na konci jsem došel k závěru, že se jednalo o jednu jeho z nejlepších rolí. Když jsem u těch herců, tak mi to nedá zmínit i Fionu Shaw, u které jsem si chvíli říkal "kruci odkud já ji znám", nebo Colina Firtha, kterého si pravděpodobně zařadím do oblíbených herců. Když vezmu samotný děj, ten je velice věrný své knížní předloze, některé věci možná trošku upravili, chování Doriana trošku pozměnili jiným směrem, ale i tak si myslím, že by měl Oscar Wilde radost. Na čem stojí Dorian Gray přece jen hodně, je taky hudba, kterou nejsem schopen vynachválit. Byl jsem překvapený jak hrozně moc do atmosféry pochmurných ulic starého Londýna pasovala. (90%) ()

Mortishka

Ach a to som sa naozaj tešila ...ale prečo ma vôbec nechytil za srdce? aháá už viem...nebola tam žiadna atmosféra, mala som pocit že bol veľmi zlý výber herca, strašne nesympatický ksicht! Jediné čo film zachránil a zaslúžil si u mňa zlatú strednú cestu je zaujímavý koniec....Inak sklamanie... ()

hazaba

Docela nezvyklá role pro Colina Firtha, docela dobrý výkon Bena Barnese, v několika případech zajímavá kamera, občas strašidelné. Nic vyjímečného se však nekoná, takže se film v hlavě neusadí a docela rychle vyšumí. ()

strikeman

Zejména v první polovině se z látky dalo vytřískat dle mého soudu daleko více a mohla být pojata méně "televizně", v druhé půli však již snímek poměrně graduje. Rozhodně bych však film nepovažoval za nějaký průser. 70% ()

burton

Jsou tu tací, co píší, že za dobrý film dají 50 procent, tři hvězdičky. Jiní se nudili a další si nejsou jistí, že měl Wilde na mysli nezřízené nezávazné šukání. Proč si nejsou jistí? Jsou snad jeptišky? Či mniši? Nebo jsou staří a už zapomněli? Navíc, zas tak moc toho tam není a je tam například i pěkně ďábelský obraz, který není statický a je moc pěkně démonický, jsou tam pěkné kostýmy, super prohnilý, místy snobský a chvílemi mlhavě děsivý Londýn. Já dávám za dobrý film pět hvězd. Nenudila jsem se, Wilde měl určitě na mysli hromadu věcí, včetně nezávazného nezřízeného šukání. Doriena Graye si tak nějak představuji. Podle srovnání s dobovými obrázky O.W. s představitelem D.G. jsem dospěla k názoru, že podobnost mezi nimi není náhodná a že nám tím chtěl rejža něco, cokoliv, sdělit. Dobrý film, opravdu stojí za podívání. ()

Olík

„Být stále mlád, to bych si přál, být stále mlád - vzepřít se jednou provždy kalendáři - jen mládí, nikdy stáří“. Hédonisticky román Oscara Wilda na filmovém plátně…..rozkoš, krev, hřích, dekadence, zločin, pýcha, věčné mládí. S tím se přece dá pracovat, obzvlášť když už jednoho zfilmovaného Wilda máte za sebou. Tak proč Dorian Gray jednadvacátého století postrádá jakékoliv charisma? ()

ZackSawyer

Atmosféricky výborné, herci vybraní na jedničku (obzvlášť ženy), já jsem se tedy nenudil vůbec, docela jsem si vychutnával požitkářství a avantýry Doriana, názory a postoje dané dobou a vůbec jeho chuť do života. Morální podtext i finále se dalo čekat. Já jsem nadšen! ()

Jeand´Boa

Není to zcela podle knižní předlohy, ale myslím si, že zrovna při tématu Doriana Graye je důležité ukázat, jak umíme odpouštět...Nikterak jsem snímkem uražen nebyl, nenudil mne, nenutil mne odbíhat, apod. - proto jej hodnotím kladně, ač bych mohl zatracovat, neb Gray je mojí oblíbenou literární postavou...Vyčítané hororové prvky bych také nepoužil jako snižující hodnoty - boj se svědomím, zkoušel jste jej již někdy někdo? Obávám se, že to horor je. Jak jinak jej tedy na plátně ztvárnit?... ()

Torgal

Tento film ma dosť sklamal. A neviem či za to môže Oscar Wilde, režisér alebo moja vlastná predstava o tom, ako by mal vyzerať príbeh o mužovi, za ktorého hriechy pyká jeho obraz a nie on sám. Technicky je celkom na úrovni a herci sú tiež solídny (hoci voči Benovi Barnesovi by som mal výhrady, ale chlapec sa aspoň snažil). Prerod Doriana z nevinného chlapca na hajzla čo prefikne všetko čo mu príde do cesty a neštíti sa ani vraždy bol ale spracovaný veľmi nedôveryhodne. Motivácie postáv sú tu celkovo nepochopiteľné (Dorianova snúbenica wtf?). Prvá polovica filmu je navyše nezáživná a zaujímavé veci sa začnú diať až v závere. 5-/10 ()

posh.exe

Mno. Na první pohled mi Dorian nepřišel jako ten supersamec, ale určitý neuchopitelný kouzlo teda měl. Trochu mě znervózňovalo to novátorský pojetí, i když věřím, že kdyby to Wilde viděl, hýkal by nadšením nad těma orgiema:) ()