Ať vejde ten pravý

Osamělý, šikanovaný kluk se spřátelí s upíří dívkou, která žije v utajení se svým strážcem... Dvanáctiletý Owen (Kodi Smit-McPhee), kterého tři spolužáci ve škole terorizují, se cítí osamělý a vyděděný. Doma sní o těžko uskutečnitelné pomstě. Do sousedství se právě přistěhovala stejně stará Abby (Chloë Grace Moretz) spolu se starším mužem, možná otcem (Richard Jenkins). Abby, také osamělá a vyděděná, naváže přátelství s Owenem. Vídají se však jenom v noci a když ne, domlouvají se přes zeď za pomoci morseovky. Chlapec se jí svěří se svým problémem ve škole a Abby mu radí, aby se nenechal šikanovat a bojoval. Owen brzy zjistí, že Abby není obyčejná dívka, ale staletá bytost, udržovaná při životě lidskou krví. Tu jí obstarává její strážce a v jejich okolí přibývají záhadné vraždy. Policie má jisté podezření a Owen cítí k Abby střídavě lásku i strach... (JOJ Cinema)

maverick10

Original jsem nevidel!! Ale i hned po shlednuti jsem se zamiloval do Chloe Moretz. Brutalni, melancholicky detsky romanticky hororovy pribeh, docela zvlastni smesice co? Dobre vybudovana atmosfera s pomalu se linoucim pribehem, kde dostavate tak trochu brutalni rany palici, abyste si ihned po one rane rekli aaaachh, ta je ale roztomiloucka mala vrazedkyne!!!! Prizemni realisticti zabednenci budou kroutit hlavou, ja ale tleskam. ()

M.i.k.e

I přes fakt,že Let Me In je prakticky zbytečným filmem jsem příjemně překvapen.Velké štěstí,že se tenhle remake dostal do rukou takového talentu jakým Matt Reeves bezpochyby je.Původní příběh sice nijak nevylepšil,ale co je hlavní niketerak nepokazil a navíc se mu povedlo zachovat alespoň část kouzla a atmosféry švédského originálu.Pokud by všechny hollywoodské předělávky měly dopadat takto,nebyl bych proti.Škoda,že vyjímka většinou potvrzuje pravidlo...70% ()

Chen

Problémem je, že na mě ona mrazivá atmosféra nepůsobila, tak jako na většinu ostatních, takže zatímco jiní si užívali její postupné budování, pro mě to bylo zdlouhavé a téměř nudné. Ale naprosto chápu, co některé tak okouzlilo. 6/10 ()

zdenotvor

Pôvodnú verziu som nemal možnosť zhliadnuť,ale tento remake ma veľmi bavil. Bolo to pre mňa niečo nové čo som ešte nevidel a film som si vychutnal dokonale. Chloë Grace Moretz mám rád a zahrala svoju rolu perfektne. Možno to nebolo dokonalé,ale ja som spokojný. Zaslúžené 4* ()

MA.KI odpad!

Zhlédnout o dva roky dříve natočený švédský originál a tento Reevesův remake v rozmezí několika hodin byla poměrně sebetrýznící zkušenost, jelikož režisérská pojetí a vůbec jejich přístupy k původní látce jsou diametrálně odlišné (viz např. scénu v tunelu nebo požár v nemocnici). ~ Nevidět originál natočený dle Lindqvistova bestselleru, zřejmě by jednu dvě hvězdy ode mě dostal i tento snímek, avšak při možnosti komparace nemohu jinak, protože bráno ze všech možných hledisek (atmosféra, vizuál, hudba, prostředí i ústřední herecké duo, přičemž u něho bych byl kritický nejméně) americká kopie coby pouhý komerční produkt pro specifického amerického diváka dle mého vkusu selhala. ()

Nach

Nestává se to často, abych vychvaloval remake švédského filmu, natočeného jen pár let po tom původním. Zde však dělám výjimku. Pojetí Matta Reevese (předvedl se již se skvělým Cloverfieldem) sice postrádá punc originality, se kterou již přišel Tomas Alfredson, ale styl vyprávění a celé pochopení tohoto filmu je o mnoho jednoduší, než u jeho Švédské verze, kde jsem se trochu ztrácel v jednání vedlejších postav. To zde je trochu více okrájeno a zredukováno, nicméně to přidalo na celkovém dojmu. Výsledek je srovnatelný s původním švédským filmem. 70% ()

bourec

Originál sem neviděl,a je mi to u prdele,Nějak mi ty severský nuďárny neseděj.A tahle americká verze je trochu jak růžová knihovnička pro náctiletý.Prostě průměr každym coulem.Film na hovno.40%. ()

cariada

Na můj vkus strašně dlouhý na tenhle přece jenom komorní horor. zvlášt začátek mě nijak nezaujal. Jenže pak se děj ustálý a přehraje se pomalu znovu, čím vše dostává mnohem jasnější obraz. Je to něco na pomezí sociálního dramatu a ponurého hororu, kdy hlavní aktéři jsou 12 letí děti. Holčina byla úžasná. Snímek vás v táhne a nepustí. ()

BarryLyndon

Taky docela v pohodě, herci výborný, hlavně Chloe a Richard Jenkins, toho chlapa fakt žeru a Elias Koteas to taky nezahrál špatně. Měl jsem s tím v zásadě největší problém, že už jsem v rámci True Blood viděl co se týká upírů prakticky všechno a nějaký ty lekačky mne nechávali chladným. Nicméně jsem od Reevese od dob Cloverfieldu čekal víc. A konec mne zase moc nenadchnul, kdo viděl i švédský originál bylo to tam řešeno jinak? *SPOILER* Protože mi to finále s policistou a scéna ve vlaku moc neříkalo, v tomhle natočeném materiálu, bych to ukončil nalezením fotky a záběrem na cestu ve vlaku nebo tak něco. I ten bazén byl hodně divnej. *SPOILER* ()

Rocky88

Hlavní dětské role mají slušnou chemii, atmosféricky to taky není špatné, ale ve finále nevidíme nic nového, takže při náběhu titulků se v mysli objeví obligátní "meh". Zbytečný film. ()

cubajz

vcelku zbytečná americká předělávka skvělého švédského hororu, která oproti originálu disponuje zhruba tak třetinou mrazivé atmosféry a jen zlomkem chemie mezi hlavními představiteli. Na film jsem se podíval hlavně kvůli Chloe Moretz, ale musím říct, že ani ona mě tady nijak extra neoslnila. Kolem a kolem se jedná o vcelku průměrný kousek, doporučuji podívat se raději na severský originál Låt den rätte komma in, protože tomu sáhá Let Me In sotva po paty. ()

Wormboy

Po zhliadnuti svedskeho vynikajuceho originalu, precitani Lindqvistovej predlohy a opatovnom pozreti svedskeho Let the right one in, mi jednoducho pre tento americky remake nezostal ziadny tmavy bod, ktory by som potreboval vyplnit. Let Me In je nezaujimavou, nic nove neprinasajucou prerabkou, ktora sa snazi z aktualnej popularity povodneho materialu vytrieskat nieco aj pre seba. Vnutorna sila knihy, ktora bol zachovana aj vo svedskom filme je nenavratne prec, nuda strieda este vacsiu nudu a vlastne vizie nedostavaju absolutne ziaden priestor. Matt Reeves zrejme absolutne nepochopil, co robilo predlohu zaujimavou a predovsetkym inou. Velmi dufam, ze niekde v Argentine a ani nikde inde nehodlaju prezentovat svetu vlastny pohlad na pribeh Eli a Oscara. ()

destroy83

Že jde o remake, jsem se dozvěděl až po zhlédnutí téhle zvláštní dětské upírské romance. Originální švédský film mi nějak proklouzl mezi prsty při sledování té záplavy novodobých hororových filmů. Ale vraťmě se k remaku, který velmi emotivně líčí přátelství šikanovaného chlapce a neobyčejné dívky Abby, které přerůstá postupně v něco daleko hlubšího. Dějová linka je velmi dobře vystavěna a proložena v kontextu s vyprávěním sakra brutálními scénami. Ovšem ani toto společně s vynikajícím herectvím a tíživou atmosférou nedokáže diváka udržet bez občasného zívnutí po necelé dvě hodiny stopáže. Řádění i maska upírské Abby jsou ztvárněny na výbornou, jen v některých scénách působí upírské děvčátko lehce úsměvně - viz zmiňované šplhání na strom. Kamera zabírá urvané hlavy či prokousané tepny, ale nahota jde ve většině případů mimo záběr. Naštěstí se opravdu nejedná o další TWILIGHT, ale o poctivý kus hororové filmařiny, i když jde pouze o remake. Jsem docela zvědavý na švédský originál. Ve výsledném dojmu však americká verze nedopadá vůbec špatně a i navzdory několika tvůrčím přehmatům ode mne získává nakonec i čtvrtou hvězdu. ()

Juto

Režisér Matt Reeves nezničil elegantný švédsky upírsky príbeh tým, že ho prerobil. Pokiaľ niečo, urobil niekoľko vylepšení vrátane pridania napätej akčno-hororovej sekvencie v strede filmu. 8/10 ()

Martrix

I když je to pěkná řádka let, kdy jsem viděl švédský originál, pamatuju si tu atmosféru, divnost a jinakost. Tento remake nic z toho nemá. Ten příběh je naroubovaný na americké prostředí a už tím ztrácí na zajímavosti. Smrskl se na šikanu dvanáctiletého losera, který našel spřízněnou duši v upírce. Jenže to, co dělá dítě dítětem, není malé tělo, ale absence zkušeností, vědomostí, prožitků. Takže i americkému scenáristovi by mělo být zřejmé, že když je někomu sedmdesát, tak nebude mít ani v dětském těle mozek dvanáctileté holčičky. Ta dětská romance je tedy trochu mimo mísu. Navíc všechno je od začátku zřejmé a nepravděpodobně zrychlené. Americky doslovné, takže sterilní. Srovnání se vyhnout nedá a to nejvlídnější co můžu napsat je, že tohle je ok leda tak pro Američany. ()

Riley

Twilight předehra :) Ač faktem je, že film za momentální posedlost/opovržení Twilight ságou nemůže. Co mi vadilo - některé nelogické a dle mého názoru zbytečné prvky, které (chápu) tam byly, aby z toho byl udělán horor. Což je trochu škoda. Protože ta hlavní linie filmu je kouzelná. Dvě osamělé, nešťastné dětské dušičky, co tak moc touží,aby je někdo miloval. Nevidím to jen jako film o první a velmi netradiční dětské lásce, ale hlavně o osamělosti. A obě dvě ty děti působí tak ... smutně a nešťastně, což umocňuje ponurost a celý film provázející klavír. Chloe byla kouzelná - tomu děvčátku, co je naprostým outsiderem a nikoho nemá by neodolal nikdo. Nebýt jí, dle recenzí si spíš pustím ten originál - když všichni píšou, jaká je mezi nimi úžasná přitažlivost. Já ji viděla ale i tady. Suma sumárum : záleží z jakého pohledu se na film kouknete. Buď jako upírská hororová kravina nebo psychologické drama. Já si vybrala to druhé, ale protože to první se přehlédnout nedá, tak dávám 70%. ()

campix

Prostě nechápu snahu Hollwoodu o remaku každého aspoň trochu zajímavého nebo slavného evropského nebo asijského filmu. Na druhou stranu můžeme Reevese alespoň trochu pochválit za to, jak do děje zakomponoval nové elementy a povedlo se mu také udržet napětí a tu severskou mrazivost. Jediné v čem je Let me in lepší než Švédský originál je obsazení. Samozřejmě je více ikonické a profláklejší. Hlavně dětští představitelé se mi hodně líbili a Chloe Moretz se pár let ještě nezbavíme. Bohužel už mě prostě nebavilo koukat na to samé znova, zvlášť když mě ani originál nijak extra neuchvátil. Konec je přesně zkopírovaný, tudíž perfektní. ()

Režisér Batmana chystá nový horor

Režisér Batmana chystá nový horor

07.12.2020

Chloe Moretz je divná

Chloe Moretz je divná

26.09.2010

Přesněji řečeno Divná Emily. Postava se poprvé objevila v roce 1991 jako maskot pro oblečení od firmy Cosmic Debris, záhy poté se ale gothic dívenka stala hrdinkou úspěšné komiksové série… (více)

Hit Girl si opět brousí čepele

Hit Girl si opět brousí čepele

02.08.2010

A nejen pro pokračování Kick-Ass s podtitulem Balls to the Walls. Chloe Moretz zanedlouho uvidíme jako upírku v hororovém remaku Let Me In, poté si zřejmě zahraje v survival thrilleru The Rut. Ten… (více)

Novinková smršť

Novinková smršť

27.09.2008

Johnny Depp v dalším trháku od Bruckheimera, upírský horor od tvůrce Monstra a úmysly slavného scenáristy Shanea Blacka (ano, otřeme se i o Smrtonosnou zbraň 5). To všechno v dnešní vydatnější náloži… (více)