Duch doby: Dodatek

Režie:

Peter Joseph

Scénář:

Peter Joseph

Volné pokračování prvního Zeitgeistu, ve kterém se tvůrci již nesnaží nikoho o ničem přesvědčovat, ale pouze chtějí tímto filmem informovat co nejširší veřejnost. Zeitgeist: Addendum předvádí, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na celé lidstvo, v další části rozebírá vykořisťování a ovládání zemí mezinárodními korporacemi a celý film vyusťuje předložením návrhů na zlepšení života, společnosti a světa obecně. (wader)

baribal

Méně konspirací, více faktů. Chvílemi obtížné udržet pozornost a stíhat tempo, jakým na Vás chrlí neskutečná fakta. V lecčems důležitější než byl první díl, v něčem zase méně zajímavé. ()

NinonL

Druhý díl je jiný, ale o nic horší, než první. Všechno je to jen o penězích a najdeš je všude, kam se podíváš. Za každým svinstvem, za každou manipulací, za každou lží, kterými tě denně krmí média i politici. A je jen na tobě, zda to chceš vidět nebo si radši v pohodlí obýváku otevřeš pytlík chemických chipsů. ()

Z0oMb3E

Konšpiračný dokument ktorý nechá každého na vážkach. Je to ozaj tak, alebo je to všetko vykonštruovaná blbosť. Nechám, aby si spravil každý svoj názor... Tu sa 4-1 hviezdičiek nedá dať. 5*= ľudia čo ich dokument oslovil so slovami niečo na tom bude......................odpad!= ľudia, ktorí dokument považujú za čistý výmysel. Treba vidieť ()

SaNcHeZ_cz

Dvojka se snaží jít ve šlépějích a rozvinout původní témata, nicméně závěrečné šlapání na plyn ve formě až otravné propagace utopického projektu sráží úroveň dokumentů o několik úrovní dolů. ()

GodComplex

Dokonaly dokument, ktery sice neni tak divacky atraktivni jako prvni Zeitgeist, ale o to vic je esencialne zasadni a jde do hloubky. Addendum je proste vec, kterou je kriticky nutne videt (je to na googlu volne k dispozici, takze povinne vsichni otevrit oci, mozek a cumet!) Boze, ja tak nesnasim kapitalismus. "The illusion of democracy is an insult to our intelligence. In a monetary system, there is no such thing as a true democracy, and there never was. 10/10 ()

Toshiro

První díl mě donutil se trochu zamyslet. Pomocí druhého jsem už jen smutně prohlédnul skrz zbytečnost takovéhoto filmu. Poskládat pár informací na rádoby smysluplnou hromádku, která odsuzuje současný svět, není až takové umění, jak by se mohlo zdát. Snít o lepší budoucnosti je fajn, je ale myslím lepší začít nohama v realitě a ne jí šmahem odsoudit jako kompletně špatnou, to umí každej teenager i bez dvouhodinového dokumentu :). ()

d-fens odpad!

7 miliárd (a viac) ľudí šťastných a spokojných vďaka technokracii (technológiám) je pre mňa stelesnenie tej najprízemnejšej formy materializmu, voči ktorému sa film paradoxne snaží ponúknuť alternatívu.... a aj keď atómy môjho tela vznikly úplne rovnako ako atómy tiel iných ľudí, ani v najmenšom ma to neinšpiruje k tomu, aby som sa s nimi cítil previazaný viac ako s chladničkou alebo urýchlovačom častíc v Ženeve.... ľudia ako ja sú proste prekážkou v napĺňaní sna idealistov typu Petera Josepha, a mám vážne obavy, že ak by sa dostali k moci, skôr či neskôr by so mnou začali zachádzať rovnako ako USA s ľavicovými diktátormi v latinskej Amerike.... aj z toho titulu je pre mňa 7 miliárd šťastných ľudí na planéte Zem viac ako odpudivá predstava ()

Fanucci

Obzvlášť části týkající se vlivu korporátní/bankéřské elity na zapojení USA do významných válečných konfliktů 20. sto. a "economic hitmen" byly vynikající! K až sektářsky působícímu Venus Project mám trochu rezervy a skeptický postoj, ale celkově jde určitě o povedený dokument nutící člověka (moje oblíbené kritérium) - přemýšlet:-). Bravo! ()

JOHN.NY odpad!

Puvodne jsem si chtel Zeitgeist: Addendum pustit rano a nechat se prekvapit a sokovat:) ackoliv ma film 2 hodiny, trvalo mi az do pozdniho odpoledne, nez jsem se dobral konce…Neustale jsem musel poznamenavat informace, ktere mi prisly nepravdive, a nasledne je googlovat. Prvni veci, kde me sokovala byla uvodni myslenka tohoto dokumentu…” Ekonomika je prezentovana matoucim a nudnym zpusobem. Nekonecny proud financnich vyrazu spolu se zastrasujici matematikou rychle odradi lidi od toho, aby se ho snazili pochopit. Komplexnost spojena s financnim systemem je jen maska, jejimz ukolem je zakryt jeden z nejvic paralyzujicich systemu, ktere kdy lidstvo melo.” Samozrejme ze ekonomika je slozita..jako kazda jina veda! Neni mozne, aby vede rozumnel kazdy clovek. V dokumentu se objevilo mnoho informaci, ktere mi prisly uplne mimo. V prvnim filmu Zeitgeist The Movie nam bylo receno, ze utoky na WTC byly zkonstruovane americkou vladou. Opak mi nikdo nevymluvi!! Ale tvrzeni, ze duvod utoku je zajem korporatokracie o obnoveni produkce opia v Afghanistanu, je nejvetsi nemysl, co jsem v teto souvislosti kdy slysel! Dale se dozvidame, ze ze 100 nejvetsich ekonomik sveta, je 51 spolecnosti a 49 statu, coz je podle mnoha studii pravda, ovsem dale se rika, ze pouze 4 maji sidlo mimo USA. Zajimalo by me, kde se vzalo tohle cislo? Ja jich tam napocital 27!! Takze tato informace ma naprosto nulovou hodnotu.. Aktivista John Perkins nam rika, ze vlada USA ovlada vysoke statniky strategickych zemi. Pokud jsou znacne “nepohodlni” zbavi je moci nebo je dokonce necha zavrazdit. Ten samy muz dale podporuje ekonomiku zalozenou na zdrojich, o niz mluvi futurista Jacque Fresco. Jeho vyroky, ze dokonalosti nemuzeme dosahnout mi neprisly moc na miste, kdyz se chvili predtim mluvi o, dle meho nazoru, dokonalem reseni energetickeho problemu pomoci geotermalni energie. Zajimalo by mne, jak ji chce ziskavat. Rika, ze 2000 ZJ by mohlo byt ziskano ”relativne snadno pomoci vylepsene technologie”. Tohle mi neprijde jako dostacujici argument…vubec cela tahle cast mi moc nesedela a korunovalo ji tvrzeni, ze: “Se vsi technologii muzeme vytvorit hojnost, ktera muze byt pouzita tak, aby to pomohlo zlepsit zivot kazdeho cloveka. Pokud budeme pouzivat technologie rozumne, s ohledem na zivotni prostredi, hojnost muze byt na celem svete. Je to velmi rozdilny system, a tezko se o nem mluvi, protoze verejnost neni dostatecne informovana o dnesnim stavu technologickeho pokroku.” Pokud se mi timhle pan Fresco snazi rici, ze je system vyresi vsechny problemy s chudobou a hladomory, fandim mu, aby fungoval jeho system, kdy bude cely svet sjednocen, lide nebudou nikomu podrizeni, vsichni budou spolupracovat a penize nebudou zapotrebi, protoze bude dostatecna hojnost..Ovsem pride mi to velice pritazene za vlasy! Uz jednou jsme si byli vsichni rovni..Opakovane hovori o neinformovanosti lidstva. Rad bych tedy zjistil, jak takoveho fungujiciho systemu chce dosahnout a nema-li nikdo vladnout, tak kdo tady ten system nastoli! Zaverem bych rad podotknul, ze jsem velkym odpurcem politiky FEDu. To jen aby si o mne nekdo nemyslel, ze jsem zarytym priznivcem politiky, kterou vede.. () (méně) (více)

ilemas

Někdo to nechce chápat, hloupí to nepochopí a ať je to jak chce, je v tom hodně pravdy a moudra a rozhodně to stojí k zamyšlení. Jeden z nejlepších dokumentů v poslední době co jsem viděl.Budoucnost je naší zodpovědností; pokud tuto zodpovědnost nebudeme schopni přijmout, budou za nás myslet ostatní. Poselství obou dílů je proste: ZAČNĚTE MYSLET !!! ()

easaque

4* další dokumenty Petera Josepha navazují na prvotní Zeitgeist a rozvíjí témata do větších podrobností. Oproti původnímu se rozhodně zlepšilo zpracování, takže je koukatelnější. Takže se tady dozvíte více o současné ekonomice, korporacích a možných směrech dalšího vývoje.Menší výhrady mám k pojetí, protože těch množství informací jsem chvilkami nezvládal pojmout a taky mohli být podány trochu srozumitelněji, ale to není problém si dokument zopakovat. Uvědomuji si, že některé názory jsou utopistické a v dnešním světě neuskutečnitelné, přesto je dobré znát směr, kterým by se mělo lidstvo dát na cestu, aby vývoj byl smysluplný a dlouhodobě udržitelný. Je to agitka, to si nebudeme namlouvat a snaží se nás ovlivnit jako ostatní. Svět vždycky byl, je a bude o tom, že ho budou dál posunovat lidí s velkou mocí a způsoby jejich manipulace můžou být tak krásně skryté. Ale je dobré znát i různé názory a trénovat své kritické myšlení. Proto všechny tyto filmy hodnotím velmi kladně a většinou potvrdil moje názory a pohled na svět [ PŘÍBĚH: 1 /// SMYSL: 2 /// ATMOSFÉRA: 2 /// TEMPO: 2 /// ORIGINALITA: 2 /// NÁLADA: 1 /// ART: 1 /// STYL: 1 /// CASTING: X (3*MAX) ] ()

cubajz

oproti minulému filmu víc ukecané a celkově zdlouhavější. Zatímco první Zeitgeist u mě vyvolal spoustu pocitů a dá se říct, že mě dokázal rozzuřit fakty v něm řečenými, druhý díl se (až na první čtvrtinu) věnuje spíše řešením a různým utopickým teoriím a nepředkládá nám "pravdu" tak nekompromisním způsobem jako jednička. Navíc je film prostřihán pár rozhovory, které na mě působili trošku nudně (ačkoliv se kolikrát jednalo o zajímavé teorie, tak nemusím pořád dokola vidět ty samé ksichty sedící v pohodlném křesle a divoce gestikulující rukama). Korunu snímku nasadil rekrutační konec a zasněný klip "to bude tak fajn až změníme svět" - jednoznačné zklamání. ()

exitak

No v popisu filmu se píše, že se narozdíl od jedničky nesnaží nikoho přesvědčovat :) Mám opačný názor, jednička se nesnažila, toto se snaží. Je to zajímavá myšlenka ale je to příliš utopistické a nereálné. To už tu bylo víckrát a režimy co se o to snažili... Víme jak to dopadlo. Řešení to je v pravdě dobré ale zatím nereálné. Navíc nesouhlasím s myšlenkou, že si mají být všichni rovny, prostě vždycky se najdou lidi co budou využívat společnost a nezaslouží si to samé jako druhy co bude něco smysluplného dělat. Furt tu bodou lidské vlastnosti jako závist, majenictví, touha po moci... které tomu ve finále podrhnou nohy a budeme tam kde jsme akorát se to bude jinak jmenovat. Technologie jde dopředu a vždycky pude a podle mě nemá cenu dělat nějakou revoluci za urychlení procesu, když na to stejně lidstvo neni připravený, třeba jednou bude ale nevidím to v dohledné době. S čím souhlasím určitě je, že by se mělo víc dbát na smysluplné využívání zdrojů a nedevastování už tak dost zplundrované země. To myslím tak na pár desítek let vystačí a víc bych to zatím neřešil. Jako dokument k zamyšlení určitě dobré, každý ať si z toho vezme co chce ale jednička se mi libila víc. ()

Riley

Zajímavá teorie, na které bude jistě spousta pravdy, nicméně je to podáno tak neskutečně fanaticky, až tomu jeden přestává věřit. Každopádně se těším, až budu bydlet ve Venusu a zajedu si na oběd do LA. Takže lidi, nezapomeňte přestat koukat na zprávy, šetřit elektrikou a nepracovat v bance, ať už je to tady. 45% ()