Duch doby: Dodatek

Režie:

Peter Joseph

Scénář:

Peter Joseph

Volné pokračování prvního Zeitgeistu, ve kterém se tvůrci již nesnaží nikoho o ničem přesvědčovat, ale pouze chtějí tímto filmem informovat co nejširší veřejnost. Zeitgeist: Addendum předvádí, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na celé lidstvo, v další části rozebírá vykořisťování a ovládání zemí mezinárodními korporacemi a celý film vyusťuje předložením návrhů na zlepšení života, společnosti a světa obecně. (wader)

Aluminium odpad!

Začiatok sa sľubne vyvíjal v duchu prvého filmu. Ale kvality "jednotky" nedosahuje. Celé mi to pripadalo ako propaganda nejakej sekty, hlavne ten koniec. ()

THE_Joko

Všetci tí, ktorí tento dokument zavrhujú očividne žiju v raji, kde je všetko krásne, vonave v najlepsiom poriadku. Nikdy sa na vás nespáchala krivda, všetko je tak ako ma byt. Korupcia je len v amerických filmoch nas sa tu netýka! Politici nám chcú dobre dodržujú sľub chudoby, vzdy splnia predvolebne sľuby do bodky! ZOBUDTE SA! Skúste si zobrat z tohoto dokumentu aspoň niečo a ZAMYSLITE sa! Ci naozaj mate pocit, ze sme si tu všetci rovni??? PS: PanBozkari povinne "ODPAD" :-) ()

Socom

Druhé pokračovanie z dielne tvorcu snáď najlepšieho dokumentu o minulosti, súčastnosti a so zdvihnutým ukazovákom aj našej budúcnosti.Opäť viacero zaujímavých tém, ktoré majú vždy jedno spoločné-ZISK a PROFIT. Odporúčam pozrieť aj viackrát pre dôkladné pochopenie.Je dôležité pochopiť, čo je prvoradým cieľom tvorby Petera Josepha. Nieje to žiadny ZISK, žiadny PROFIT, je to posolstvo šíriť medzi ľuďmi skutočnú pravdu. A tá pravda je v tomto dokumente. Veľmi detailne popísaná tvorba peňazí, mrazivá spoveď bývalého ekonomického atentátnika Johna Perkinsa/autora knihy SPOVED EKON.ATENTÁTNIKA/ a mnoho šokujúcich faktov týkajúcich sa vecí o ktorých nemá 80% ľudí ani najmenšie tušenie. A tie veci sa v skutočnosti naozaj dejú. Len treba premýšľať a spraviť si svoj obraz.Všetko do seba zapadá len treba používať rozum a neveriť všetkému, čo sa povie v TV a napíše do novín. Ako inak /100%/. ()

chelsea17

Reálný obraz současného života. U někoho to dokáže změnit vnímání světa o 360 stupňů,někdo to odsoudí jako báchorku o výmyslech. Pro mě osobně je to důvod k zamyšlení, co by mohlo a mělo být jinak. Ještěže takové filmy existují. ()

Quipido

První díl byl bez pochyby zajímavý, tento film ale už překročil přijatelné meze. Opravdu hodně se zde forma přibližuje brainwashingu, vše je opravdu jednostranné a sugestivní. Jak tohle ohodnotit? Stejně jako jedničku, nedám žádné hodnocení. Film lehce osloví lidi se slabou osobností - což je paradoxní: snímek vyzývá k tomu, abychom věci zkoumali vlastním rozumem, přesto ale on sám nedává prostor k něčemu takovému, protože vše předkládá jako hotovou věc a jedinou možnou pravdu. Není to dokument. Na druhou stranu souhlasím s obsahem filmu (na rozdíl od formy - například si všiměte, jaké grafické zpracování tento druhý díl má: vše vypadá jako starý film, včetně "chyb a škrábanců" na filmu...to má vyvolat dojem, že koukáme na svět, který je již přežitkem a je třeba jej nahradit "novým světem"), základní myšlenky jsou podle mě správné. Potíž je v tom, že vize autorů je naprosto nerealizovatelná a stejně by ve výsledku nefungovala - peníze sice v našem aktuálním, finančním světě způsobují všechny vyjmenované problémy...ale stále se jedná jen o jakýsi katalizátor. A člověka nikdo nezmění. ()

agassi68

Teda neviem, čo všetko je z toho naozaj pravda, ale dosť to na mňa zapôsobilo. Tie ekonomické veci zneli celkom logicky, najmä zisk a korupcia. A je každému jasné, že pracovať pre blaho ľudu tejto krajiny znamená v preklade voľte ma a potom dajte pokoj, keď si kradnem pre seba.. ()

Luk Skywalker

Mnohem lepší než první díl, protože nabízí i nějaké řešení, ale stejné hodnocení dávám proto, že některé věci jsou neskutečně natáhnuté. Dále je jasné, že není všechno pravda a taky už vím jak asi fungovala fašistická propaganda, ale na všem je zrnko pravdy a tady jich je opravdu dost a to stačí sledovat naše média (která nejsou tak zkorumpována jako ty americká) a navíc se s autory v určitých názorech shodneme a dále se taky člověk něco dozví o technologiích, i když leckteré věci jsou u dlouhodobě známé. V neposlední řadě je to neskutečně dobře natočené, to se musí nechat a všechno sedí a souvisí se vším (než se v tom začnete pitvat). Projekt Venus je utopistický, ale částečně by mohl fungovat zvlášť s rozvojem technologií, který v současnosti probíhá. ()

Gismo.kv

Penežní systém nám brání v pokroku a vede nás do záhuby, to je svatá pravda. Film je ale jinak silně zaujatý a člověk by mu neměl slepě veřit, moc faktu zde není, spíše jen samé spekulace a teorie. I tak se mi líbil a určitě stojí za zkouknutí. ()

JirkaLexa

Druhý dokument z repertoáru Petera Josepha hodnotím také velice kladně a znovu zmiňuji, že nutí lidi k zamyšlení se, umožňuje jim otevřít oči a vidět problémy, které jsou fatální a zejména zůstávají neřešeny a nezveřejnovány. Tento díl však obsahu pro diváka až moc složité informace, které nemusí být pochopeny a plně rozumnět by pak mohl pouze odborník v ekonomii a finančnictví, což jsou témata, kterými se tento druhý dokument zabývá převážně a rozhodně to není dobrý způsob, jak informovat širokou veřejnost... 75% ()

Kublai

i kdyby bylo třeba jenom 27% celého Addenda pravda, objem informací a sugestivní forma jsou natolik podmanivé, že by se oba Zeitgeisty měly povinně vysílat studentům středních škol a gymnázií během hodin dějepisu. I přes určité dezinformace a technologickou naivitu je toto dílo vizionářským opusem nové doby, nemilosrdně shazující veškeré snahy lidí 19. a 20, století do bezedné jámy - ale! Přiznejme si: pokusíme-li se oprostit od toho, čemu nás učí vlády a korporace, světový monetární systém, odmyslíme-li si produkty pestrých a lákavých značek umístěné pod stromečky v raném dětství, zahodíme-li předsudky a dosavadní chápání globální světové společnosti, Zeitgeist:Addendum zasahuje na nejzranitelnějším místě: v lidském srdci. V mém případě to byla solidní trefa do černého. ()

guri

Prva cast o centralnej banke a vytvarani penazi z nicoho bola fantasticka. Obcas si vynutila nejaku pauzu, aby som presne pochopil, co znamenala posledna sprska informacii, ale na druhykrat som si to skutocne uzil. Druha cast o americkej vlade a Latinskej Amerike bola velmi zaujimava, hoci vyjadrenie jedneho jedineho cloveka mi bolo malo. Najhorsia bola podla mna posledna cast o velkych korporaciach a hlavne projekte Venus. Na jednej strane zaujimavy napad, no na strane druhej to snad nemysleli vazne! Mi to pripadalo, ako stredoskolsky projekt o buducnosti utopickeho sveta. Tym, ze tato cast bola najdlhsia a tvorcovia projektu Venus prevazne pred kamerou, cely dokument takto u mna statil minimalne jednu hviezdicku. ()

K.a.r.i.n

Velice zajímavý dokument nejen o ekonomice. Dozvíte se, kde se berou peníze a jak vzniká inflace, ale tvůrci zabrousili i do politiky nebo technologie. Obrazové zpracování nic moc, ale s rychlostí, jakou běhaly titulky, bych stejně víc nestihla :) Důležitý je pak samozřejmě obsah. Zeitgeist nutí k přemýšlení a nabízí dost ožehavá témata. A i když se na všechno dívá jen z té "jedné strany" a ke konci sklouzává k poněkud utopickým názorům (projekt Venus), považuju ho za velice povedený. Důležité totiž pro mě bylo, že Zeitgeist předkládá otázky, na které vzápětí podá jednoznačnou odpověď. Působilo to na mě dojmem, že tvůrci vědí, co chtějí divákovi sdělit. Takže za 4*. ()

mi-ib

Nějak nevím jak tohle video uchopit. Určitě je v něm spousta pravdy a může hodně lidem otevřít oči, ale velmi pochybuji, že může na systému, v jakém se svět nachází, něco změnit. Z tohohle důvodu vlastně ani neuvažuji přihlašovat se do nějakého hnutí, jelikož v jeho úspěšnost mám velmi marou víru. Zeitgeist: Addendum mi přišlo spíše jako video k nějaké náborové akci k nějakému náboženství, či ideologii, kterých bylo a je velké spousty a člen toho a toho hnutí vám řekne přesně tohle - všechno je špatně, my víme jak to opravit. Že lidstvo směřuje do kelu, na to bych si klidně i vsadil, ale i řešení s názvem Venus mi přijde utopistické. Vždycky na světě bude existovat nedostatek a tudíž i vzácnost. Už jen proto, že zeměkoule není nafukovací a proto je nemyslitelné, že každý by měl tolik kolik potřebuje. Navíc pochybuju, že by se každý člověk spokojil s tím co má. Podle mě je to, že člověk chce víc a víc úplně přirozené a vidíme to i ve zvířecí říší, kde žádné peníze nejsou. Určitě mi tohle video hodně nového řeklo a asi zase o trochu víc chápu jak to na světě chodí, ale hodnotit ho nebudu, protože je pro mě až moc rozporuplné. Na jednu stranu velmi poučný snímek a na straně druhé prachoobyčejná agitka. ()

Trifi

Tento dokument mi otevřel oči. Člověk si uvědomí jak slepý byl... Neříkám, že všechno co předkládá je křišťálová pravda, ale drtivá většina ano a to bohatě stačí. Je mi z dnešního světa do breku... ------ Plus: Překládaná fakta, poutavé zpracování -- Mínus: Mizivé procento toho co předkládá není zcela korektní ------ Recept: 85% fakta, 10% Jacque Fresco, 5% zpracování ------ Hodnocení: 100% ()

Primavera

Opäť zaujímavý dokument, na rozdiel od predošlej časti mi pripadal viac naivný. Projekt Venus ráta s tým, že odstránením systému založeného na peniazoch sa odstráni takmer úplne ľudská kriminalita. O tom by zrejme nielen sudni psychiatri vedeli rozpravat svoje. Takisto hadzanie problemu globalneho oteplovania Zeme len na aktivity ludi je naivne. Slnko zvacsuje svoj objem a oteplovanie bude prebiehat s nami alebo bez nas .... Rozhodne aj tento dokument ako jeho prva cast stoji za pozretie a zamyslenie sa. ()

mudvayner

Oproti prvnímu dílu méně poutavé, nudnější a zdlouhavější. Zbytečně dlouhá stopáž. Ale obsahově stále zajímavé, i když první část je na tom mnohem lépe. ()