Duch doby: Dodatek

Režie:

Peter Joseph

Scénář:

Peter Joseph

Volné pokračování prvního Zeitgeistu, ve kterém se tvůrci již nesnaží nikoho o ničem přesvědčovat, ale pouze chtějí tímto filmem informovat co nejširší veřejnost. Zeitgeist: Addendum předvádí, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na celé lidstvo, v další části rozebírá vykořisťování a ovládání zemí mezinárodními korporacemi a celý film vyusťuje předložením návrhů na zlepšení života, společnosti a světa obecně. (wader)

Courrier

O druhém díle snad nejvíce manipulativního snímku, který jsem kdy měl tu čest vidět se toho opravdu moc říct nedá. Dokument funguje pouze jako jednostranné vyjádření něčí spekulace podložené chvílemi velmi spornými arguemnty. Peter Joseph si prostě chce prosadit svou a jede na to odzačátku do konce, netoleruje žádné jiné možné vysvětlení nepřipouští že by se mohl mílit a hlavně říká PRAVDU. Dle mého názoru bezduché vymívání mozků. Každý kdo má vlastní názor si nad tímto snímkem musí rvát zoufalstvím vlasy. 1* za snahu a odvahu prosadit svůj kontroverzní názor ()

wetrix

Tak jak tu psali mnozí jiní - na první díl to nemá, ale pořád dobré a mě to taky baví. Ve filmu je hodně pravd a perfektních filosofických myšlenek, ikdyž jejich navrhované cesty jsou absolutní utopíí, ale u některých svatá pravda. Nicméně rozbor principu peněz, trhu a jak co funguje je jinak popsaný ekonomický proces. Úplně souhlasím, že za x tisíc let se bude na tohle lidstvo nahlížet přesně tak, jak si to uvědomují aktéři dokumentu. Ale bohužel se nemohu zbavit pojetí tohoto filmu jako idealisticko-jehovisticko-absurdní a to v navrhovaných strukturálních a lidský změnách. Člověk nebude nikdy být chtít stejný a mít stejné věci jako druhý - v tomhle je náš druh "vyjímečný". ()

Majrek

První polovina filmu byla velmi zdařilá - zajímavý pohled, dobrá argumentace. Jak ale přišla řadu Venuše, už šlo o značně utopické - byť krásné - myšlenky a snímek trochu ztrácel svůj půvab. Dost těžko si lze představit, že vykořeněním peněz a pozitivní motivací by ze společnosti zcela zmizela kriminalita. Lidé se dají pozitivně motivovat, ale vždycky tu zůstane určité procento "nepřizpůsobivých", kteří se snaží na ostatní vyzrát. A co teprve myšlenka, že by nebylo potřeba žádných zákonů? To je taková anarchie v růžových barvách... Ale nadvláda korporací není rozhodně ideálním stavem a expanzivní americká zahraniční politika je v důsledku zhoubnější, než jakákoliv místní diktatura... ()

Serjoza

V prvních minutách dostaneme informace o multiplikaci depozit, které vám předají v rámci bakalářského kurzu na každé alespoň trošku slušné ekonomické škole. Následuje záplava spekulací a konspiračních teorií, ke kterým není uvedený jediný zdroj. Prostor k vyjádření dostane jen pár lidí, takových, jejichž názory podporují projekt Venus, kterému film dělá od 30. minuty reklamu, nebo jejich myšlenky tomuto projektu neodporují, a toto balamucení probíhá bez jakýchkoliv vyjádření oponentů = zastánců současného "režimu". Ať se na mě nikdo nezlobí, ale takovýmhle způsobem se ekonomický dokument, který chce být veřejností brán vážně, chovat nemůže. Hype kolem Zeitgeist: Addendum nechápu, je to film, který vám ve 120 minutách vyhučí díru do hlavy nástinem utopistické verze budoucnosti. Předpokládá, že jedinou příčinou lidských zlých skutků jsou peníze a jejich nedostatek. 20 % za několik myšlenek v úvodu, které mi obohatily pohled na tržní ekonomiku a její možná úskalí, o kterých se na školách moc nemluví. Zbytek není nic jiného než nabubřelý demagogický levičácký sranec. ()

LAZZiO

hovno ,aids ,incest ,biele maso, vrazdy, znasilenenia ktoreho sme svedkami kazdy den , su cistejsie elementy a su priamym dosledkom systemu ktory funguej uz par storoci ... (samozrejme ma na tom podiel aj ludska povaha..,ale tymto sa to ospravedlnit neda) ()

sanjozko

este lepsie ako jeho predchodca, kde clovek ziska uplne iny pohlad na svet a otvori mu oci co sa v skutocnosti okolo neho deje ()

Chloris

I druhý díl byl naprosto výborný. Finanční systém je zrůdný. Peníze vznikají z dluhu a úroky jsou zhoubou. Přiznejme si to, nikdo z nás nevidí peněžní systém jako celek, každý z něho vidíme jen tu svou určitou část a nad zbytkem jen krčíme rameny. Finančnímu systému sice rozumím asi jako toaletář jaderné fyzice, ale proboha, co když je to tak trochu pravda, koneckonců finanční krize tu byly jsou a budou. To, že komunismus, fašismus a kapitalismus jsou stejné, korupcí prohnilé neetické systémy, je prostě fakt, se kterým nelze než souhlasit. Doufám, že se nějaké další alternativy, třeba ve snímku prezentované ekonomiky založené na zdrojích, dožijeme. Pokud ne, nezbyde nám opravdu nic jiného než se celý život honit za penězma, jednat neeticky, baštit prášky na nervy a nalhávat si, že nám to takhle vlastně vyhovuje. Prostě za 5 hvězdiček plným právem a těším se na třetí díl! ()

Romanko99

Skor 2 a pol. Polovica filmu je celkom zaujima a putava, druha uplne nudna a totalne utopisticka. Samozrejme, kazda minca ma dve strany a ked si dokumentarista vyberie nejaky projekt, vacsinou nam ukaze len jednu stranu podobne ako v Zeitgeist: Addendum. ()

MonitoRewiew

Argumenty,které se nedají popřít, některé události si bohužel nemohu ověřit,ale budu jim věřit už proto,že názory které tento film představuje jsou velmi rozumné.Myšlenka zrušení peněz může být ve světě zaběhlých konvencí nepředstavitelná.Dá se pochybovat, ale možné to je.Jakto?Tak já bych např. taky nikdy nepomyslel,že si můžu půjčit peníze které reálně neexistují,ale můžu,říká se tomu multiplikační efekt a existuje i zjednodušený vzorec pro výpočet množství imaginárních peněz, vytvořených komerčními bankami v závislosti na výši povinných minimálních rezerv (které jsou u nás pouhá 2%). Jestliže je toto možné, proč ne opak? ()

RazielCZ

Zeitgeist: Addendum (česky Duch doby: Dodatek) je druhým vzdělávacím dokumentárním filmem ze série Zeitgeist poskytujícím kritický náhled na společnost dnešní doby, odhalujícím zásadní příčiny společenské korupce, s obsahem reálného návrhu řešení nezaloženém na konvenční politice, morálce, zákonech ani jiných zažívaných a zároveň zcela mylných představách o životě společnosti, nýbrž na moderním, nepověrčivém chápání toho, co jsme a jak konkrétně souvisíme s přírodou, jejíž jsme neoddělitelnou součástí, a jejími zákony. Dokument ve svém závěru prezentuje a podporuje nový, konstruktivní socio-ekonomický systém aktualizovaný na úroveň současného vědeckého poznání, ve kterém sehrává výraznou roli celoživotní práce sociálního inženýra, architekta, futurologa a vědce Jacque Fresca. Socio-ekonomický systém nazývající se Ekonomika založená na zdrojích, Ekonomika založená na přírodních zákonech / zdrojích nebo též Zdrojová ekonomika jakožto systém podporující vzdělání, etiku, hojnost a svobodu pro všechny bez rozdílu. Dokument Zeitgeist: Addendum (Duch doby: Dodatek) je k dispozici jak s českými titulky, tak s profesionálním českým dabingem pocházejícím od české pobočky Hnutí Zeitgeist. Snímek rozhodně doporučuji ke shlédnutí, neboť obsahuje naprosté základy informací o tom, v čem žijeme a čím bychom to eventuálně mohli, pokud se pro to rozhodneme, nahradit. Za sebe snímek hodnotím 95 %. ()