Duch doby: Dodatek

Režie:

Peter Joseph

Scénář:

Peter Joseph

Volné pokračování prvního Zeitgeistu, ve kterém se tvůrci již nesnaží nikoho o ničem přesvědčovat, ale pouze chtějí tímto filmem informovat co nejširší veřejnost. Zeitgeist: Addendum předvádí, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na celé lidstvo, v další části rozebírá vykořisťování a ovládání zemí mezinárodními korporacemi a celý film vyusťuje předložením návrhů na zlepšení života, společnosti a světa obecně. (wader)

Withree

Mnohem více žánrově zaměřené než starší bratříček, a takové více promyšlenější to bylo. Spousta finanční matematiky (tuhle část si budu muset pustit ještě dvakrát nejspíš), postupně se přejde k případům ekonomických nájemných vrahů, další části o projektu Venus jsou sice zajímavé, ale v této době by to byla hotová světová sebevražda. Samotný dokument nepostrádá ducha minulého dílu, jsou zde opět v menší míře připomenuty události 11. Září a opět také náboženské tématiky okolo Ježíše Krista. Ale stejně to bude z poloviny pravda a z poloviny balíčky nesmyslů stejně jako předešlý doc. A situace okolo peněz, kterými každodenně platíme, mají vskutku nebeský význam. ()

cyright

Skvost. Tesat do kamene, povinně pouštět na všech školách od jeslí až po vysokou. Oproti prvnímu dílu neuvěřitelný kvalitativní skok. Po stránce faktů nelze nic vytknout, protože takřka vše (snad až na náboženské téma), co je v tomto filmu vyřčeno, JE doložitelné, JE logické, leč stádu neviditelné. Film jen poněkud vyměkl v tom, že na plnou hubu neříká, že člověk je v podstatě sobec, a právě proto z tohoto kruhu není úniku. Není úniku, dokud se nezmění každý jeden z nás, což se nikdy samo o sobě nestane. A proto nás čeká 2012 ;-) ()

czroman2

omlouvám se, že je to ten samý komentář jako k prvnímu, ale sedí to prostě: Skvělý dokument o tom "jak se točí svět". Pokud je mi známo, je volně šiřitelný a věřím, že by ho měl vidět každý. Není třeba věřit všemu, ale taky není třeba mít předsudky a říkat si jaká to bude blbost. Tento film má sloužit především k ZAMYŠLENÍ!!! Představte si, že si říkáte, že to jsou nesmysly.. pak si uvědomíte, že by to tak ale mohlo být.. že to opravdu může existovat.. Ať si každý věří čemu chce. Někdo se třeba ani nechce dívat na věci realisticky, protože chce žít v pěkné představě, že vláda se snaží o naše dobro a že světu vládnou moudří prezidenté, kteří nejsou loutky bohatých lidí. Jo a že dárky nosí Santa.. ()

Tomket

Dokument, o kterém se baví lidé, kteří chtějí změnu. Film, který Vám chce vysvětlovat příčiny současného stavu společnosti na planetě Země. Dokument popisující i důsledky ukradeného jablíčka z rajské zahrady. Film, který vyvolává debaty. 5* pro zvýšení preferencí filmu a zajímavým myšlenkám na kterých by se mohlo stavit. Trapný komentář: gjjm ()

BuchtiCZ

pokračování kontroverzní 1, ke konci nás nakrmí troškou futuristické utopie, nicméně stejně podnětné a kontroverzní... ps.: ftipné je, když tenhle kousek někdo ohodnotí jako odpad a přitom napíše 200slovní polemiku s myšlenkami tam uvedenými ;), hodnotím právě proto, že zeitgeist, donutí většinu diváků si trochu zapřemýšlet, ne jen tupě žrát ()

Svetlusacek

Pokračování docela zajímavého počinu...myslím, že někdy není na škodu si během filmu zapřemýšlet..a Zeitgeist vás k tomu určitě donutí... ()

playboy_05

první polovina filmu famózní - velké finanční korporace, tajné operace CIA, vraždy na objednávku, rozpoutání války za účelem získání přírodního bohatství - tomu všemu bych věřil a nejspíš to tak skutečně bylo a je...ovšem ve druhé půlce, když tvůrci představili megalomanský projekt Venus, svět ve kterém by neexistovalo násilí, peníze, moc, všechno by bylo všech a zadarmo...to už je i na konspirační teorii příliš ()

Shredder

Moj osobny nazor na vec - Nesadol som si z tohto dokumentu na zadok a ani ho neberiem ako niaky objav Ameriky. Opat ako pri prvom filme plati, hlupaci ktory povazuju masmedia za absolutny, neomylny, slobodny a nekonecny zdroj pravdy budu film hodnotit ako odpad. To su ludia, ktory uz davno maju vymyty mozog a radsej kracaju poslusne v linii aby nahodou nevytrcali z radu namiesto toho, aby sa aspon raz v zivote zamysleli a pouzili vlastny mozog. Nepresvedci ich ani milion rozumnych argumentov ci dokazov, staci im ak nieco prehlasia v televiznych novinach a je to pre nich nespochybnitelna dogma, nech je akokolvek nelogicka. Proste vseobecna mienka sa povazuje za pravdivu, aj ked historia nas uci, ze oklamat davy je az primitivne jednoduche (vid pripad Jeana Calasa, "polsky utok" na Nemecko pred druhou svetovou vojnou atd). Samozrejme ako uvadza Djkoma project Venus je len utopicka vizia, avsak system v ktorom zijeme je popretkavany nechutnymi pavucinami spinavych tajomstiev a preto necudo ze sa najdu ludia, ktory nechcu byt len hlupe ovce pripojene k velkemu stadu zijuceho v iluzii. Nato, aby ste videli ze nieco nie je v poriadku nemusite pozerat dobre natocene dokumenty, avsak som rad ze tocia aj veci, ktore nutia ludi premyslat. ()

Doomer

Project venus, ač je dost utopistický tak mě docela nadchnul, sice myslím že by byla zapotřebí trochu drsnější forma Scientokracie ale to se taky lidem nesmí říct hned :-) tak či onak pro většinu lidí by to bylo velké polepšení. ()

Expertt

Stejně tak jako u každého tímto směrem zaměřeným filmem nemohu hodnotit plným počtem. Dozvědět se jestli toto vše je pravda je totiž zatím nemožné. Každopádně dokument je zaměřen, upřen pouze na jedno a to na svojí ideu, ale nikterak se nezabývá důsledky změn. Co se týče té výroby peněz - dluhu, ano grafy a kurzy měn je určitým vodítkem, ale co když to ovlivňuje něco dalšího. Co se týče energii - vodní, větrné, sluneční, geotermální. Otázka je jak..a co by to způsobilo, kdyby všude na kopcích byly větrníky, tak by to určitě mělo i negativní dopady a to hlavně na přírodu (hluk-zmatení zvířat, ovlivnění přirozeného proudění větrů,..), to samé ty přílivové elektrárny (změna mořského dna, lákaly by vibrace zmatené živočichy?,..) Geotermální, pokud by teda vše bylo takřka zadarmo s neomezenou energii tak by se zvýšila exponenciálně i její spotřeba, co způsobí když tento druh energie ze země odčerpáme? Automatizace - kde pak bude motivace lidí dělat práci kde je potřeba lidský článek ještě? A 90% všech pracovních sil automatizovat nejde...co se bude dít pak když teda všichni budou žít v naprostém blahobytu? Cestovat, užívat si volnosti -> znečištění, zvyšování populace -> problémy. Pokud tedy mají společnosti vlastnící nebo vládnoucí politickému, finančímu a mateiálnímu(ropa,plyn..) systému, takové zisky, tak je přeci budou chtít a použijou, používají proti tomu aby se nic nezměnilo jiným směrem než dosud a měli z toho zisk. Rád bych kdyby někdo věděl o dokumentu zabývající se: 1) Oněch zmiňovaných vladcích světa, rodin: Rockefeller, Rotchild, Morel..atd. 2) Vývovojem finační stránky světa - ropa,...v číslech. 3) Energetika - vše kolem toho i třeba o vynálezcích jako Tesla apodobně. Kdyby jo, byl bych rád za zprávu o doporučení. Díky ()

Zadri

Směska zajímavých myšlenek a naprostých blábolů. Tento film nelze brát jako dogma, ale jen jako provokaci k přemýšlení. Nic víc a nic míň. ()

Prankster

Je mi líto všech lidí, kteří hodnotí jako "odpad!" Copak už lidi opravdu ztrácí představivost a jsou tak zdogmatizovaní současnými názory, že prostě odmítají cokoliv inovativního?. Neříkám, že "žeru" všechno co mi v tomhle dokumentu podají, ale minimálně by mě to mělo donutit zamyslete se, což lidi po celém světě dělají čím dál míň - narážím tím na fakt, že celosvětově upadá školství a vzdělanost. Doporučuji shlédnout film "Who killed electric car", ve kterém je výborně popsán princip udržování, né-li zvětšování zisku korporacemi, bez ohledu na důsledky protože jde o zisk!!!!!. A nikdo mi nevymluví, že se ve světě obecně čím dál víc sere na lidi. V případě zájmu o tenhle film se ozvěte na icq 228 791 527 nebo si ho sami stáhněte na: http://www.zeitgeistmovement.cz/duchdoby/ ()

monikka87

Lepšie ako prvý Zeitgeist, ktorý bol viac-menej len kolekciou konšpiračných teórií, toto má väčší nadhľad. Vízie sú možno utopistické a cesta k nim naznačená nedostatočne, aj tak však vo mne film po dopozeraní zanechal optimizmus a nádej, že raz bude tento svet lepší. ()

MDesign

Výborný dokument, na prvotný Zeitgeist to však nemá. Addendum už pôsobí dojmom prílišného presviedčania ľudí o vykladanej pravde. Jednotka je predkladaná tak nenásilne. ()

PROTIVETRU

Aj keď možno pravdivé, ale podané príliš paranoidne. Hádzať všetko zlo a označiť ako jeho pôvodcu iba peniaze je dosť zaslepené a aj riešenie a svet budúcnosti ktorý ponúka Projekt Venus síce na prví pohľad môže vyzerať lákavo a reálne (ak podníkneme kroky ktoré odporúčajú), avšak (bohužial) je to obyčajná utópia. Ale pod 4* nemôžem pretože tak ako aj 1. zeitgeist je natočený veľmi pútavou formou ktorá na mnohých ludí pôsobí tak, že bezprostredne po filme majú pocit ako by im skutočne otvoril oči, avšak mne príde tá forma trochu manipulatívna. ()

MORION

..aj napriek, podla mojho nazoru trochu utopistickej myslienke, kedze neverim v natolku uvedomelost vacsiny ludi aby to mohlo fungovat tak, ako to bolo v dokumente predostrete. ()