Duch doby: Dodatek

Režie:

Peter Joseph

Scénář:

Peter Joseph

Volné pokračování prvního Zeitgeistu, ve kterém se tvůrci již nesnaží nikoho o ničem přesvědčovat, ale pouze chtějí tímto filmem informovat co nejširší veřejnost. Zeitgeist: Addendum předvádí, že náš současný životní styl založený na penězích je jen velký podvod na celé lidstvo, v další části rozebírá vykořisťování a ovládání zemí mezinárodními korporacemi a celý film vyusťuje předložením návrhů na zlepšení života, společnosti a světa obecně. (wader)

MartyMcFly89

Pokračování (překvapivě) pokračuje v napadání ekonomického systému a náboženství. Kritizuje politiku USA a finanční systém, snaží se obhajovat revoluci, která by měla podle něj nastat. No tak zase jako v prvním díle, byly tu věci, které byly pravda. Další, co se zdály pravdivé (a už jsem googloval, jenže co když i ten google je součástí podvodu ? to by se pak těžko hledala pravda, heh) a konečně i věci, které mi byly naprosto proti srsti. No tak alternativní zdroje energie jsou celkem rozumné řešení dnešní počínající krize. Samozřejmě, že ropným společnostem se nelíbí, když by měl být zaveden nový zdroj pohonu, což by jim vzalo práci. Přeorientovat se z ropy na něco jiného není tak lehké, pořád se vyrábí drtivá většina klasických aut, spousta lidí má ráda silná auta. Je to těžké. Nutno podotknout, že Fresco je jen jeden z mnoha futurologů. Docela mě zarazilo, že dokázal tak solidně argumentovat ve věku 92 let. Převraty v méně vyspělých zemích s pomocí USA, no nevím. To se dá těžko dokázat. Sice nám tu předkládají důkazy, ale věřit jim, tak blbý nejsem. Komunistické vize se mi také moc nezamlouvaly. Ale Dodatek má smysl, jistě. ()

dražis

No, pár věcí mě trošičku zarazilo, nebudu je tady všechny vyjmenovávat. Jedna za všechny je, že na začátku dokumentu mluví chlápek o tom jak pracoval pro US vládu a přesvědčoval vládce zemí ke svinstvu a za hodinu nám dává rady, jak bysme měli žít v souladu s přírodou,hmm, no nevim. To se trošku nepovedlo. Ale hlavní je se nad některými myšlenkami, či názory Zeitgeist zamyslet, popřemýšlet o nich a zjistit jak si mi sami stojíme. ()

Merwin

Film který nutí k zamyšlení, ale člověk to nesmí brát zase až tak vážně... Projekt Venus je opravdu projekt kterého s nikdy nedosáhne... a já bych možná ani nechtěl mám rád rozdíly mezi národy... je to jedna z věcí proč se cestuje, poznat jinou přírodu mentalitu národa atd. , problém je prostě v lidech no... nicméně tomhle bych věřil:http://cs.wikipedia.org/wiki/Teorie_o_kontrolovan%C3%A9_demolici_budov_Sv%C4%9Btov%C3%A9ho_obchodn%C3%ADho_centra ()

Unterschleif

Oproti jedntoke chýba moment prekvapenia a miestami som sa dokonca nudil, čo sa mi pri predošlom filme nestalo. Zaváňa to sektárstvom a vymývaním mozgov. ()

mablo

Economical Hitman...více s enevyjadřuji:(...kam jsme to jen dopracovali, ta "pravda" je tak odporná a nechutná, že zdravý rozum musí plakat, ale stačí se podívat opravdu na hodnoty společnosti a místo "pravdy" vidět pravdu! ()

BAADRAAM

Ja jsem prirodovedne zameren. V dobe, co jsem shledl tento dokument, jsem zrovna uspesne dokoncil stredoskolske vzdelani a byl prijat na lekarskou fakultu. Asi si umite predstavit, ze moje hlava byla naprosto presycena informacemi z biologie, chemie a fyziky. O prazdninach jsem me lvolny cas a tudiz jsem se rozhodl, ze bych se mohl zacit trochu vzdelavat i v predmetech, ktere doposud nebyly moji silou strankou. Zacal jsem se zajimat o politiku a ekonomii. No a na co ja pri svych laickych znalostech z obou predmetu nenarazim? Na Zeitgeist. Nikdy jsem nebyl zastancem konspiracnich teorii. Jsem toho nazoru, ze jim veri predevsim ti lide, kteri jsou s danym problemem nespokojeni. Kdo neni bohaty, nemuze za to prece on, ale spolecnost, nebo lepe receno - system! Konspiracni teorie jsou natolik vabive, ze je velice jednoduche jim uverit. Ja nemohu rici, ze bych jim neveril. Nemohu rici ani to opacne. Poznamka, kterou tady nekdo napsal - nejlepsi lez je takova, ktera se potka s alespon uzkou nitkou pravdy - je podle meho nazoru docela na miste. Nejsem vsak toho nazoru, ze by ta nitka byla uzka, coz vsak neni v kontradikci s uvedenym tvrzenim. Nekde jsem kdysi cetl, ze pravda neni schovana POD tim mnozstvim infomaci, ktere mame k dispozici, nybrz prave MEZI tim mnozstvim. Domnivam se - a opodstatnuji to ciste matematicky, z teorie pravdepodobnosti - ze pravda bude jakousi mozaikou toho, co nam serviruji oficialne, a toho, co se dovime v konspiracnich teoriich. Nas ekonomicky system je zalozen na dluhu, s tim souhlasim. Nejsem vsak toho nazoru, ze by tento system musel za kazdou cenu zkolabovat. Myslim si, ze je schopen - s obcasnymi modifikacemi - fungovat nadale. Chceme- li zmenit dosavadni system (zalozeny jak bylo spravne receno na nedostatku) na system, ktery nam byl naservirovan timto dokumentem, MUSELI bychom zmenit nasi povahu. Ano, je mozne, ze by se nekteri lide mohli akomodovat do "technologickeho systemu", ale spousta - a troufam si rict, ze vetsina - lidi ne. Ja mam tendenci se porovnavat, merit svoje schopnosti a "porazet" druhe. Nemyslim si vsak, ze by na tom bylo neco spatneho. Nikdy bych nikoho nepodrazil, v zivote bych nevzal uplatek. Mam ciste svedomi a doufam, ze i cistym zustane. Novy - technologicky - system zalozen na blahobytu, svobode a rovnosti mi vsak neposkytuje prostor pro rozvoj. Asi bych se dokazal prizpusobit, ale proc menit svoji prirozenost? At se podivame v prirode kdekoliv, vzdy se setkame s konkurencnim bojem. My lide jsme chytrejsi a dokazeme nase tuzby a emoce castecne regulovat. To ovsem neznamena, ze je dokazeme zcela eliminovat. Novy system se mi tedy ABSOLUTNE NELIBI a podle meho nazoru neni rozhodne lepsi, nez ten, jaky mame dnes. Abych to shrnul. Film velice dobre poukazal na nedostatky kapitalismu a socioekonomickeho zivota zalozenem na korupci. Nenastinil vsak zadny LEPSI system, lepe by udelal, kdyby v pulce skoncil. Nemohu si pomoct, ale spatruji tu jistou analogii s teorii Karla Marxe. Karl Marx dokonale zkritizoval kapitalismus, navrhl zdanlive lepsi system, ktery se vsak neosvedcil. () (méně) (více)

Patr1k

Forma dokumentu je na úrovni (zvuky, hudba, grafické spracovanie, strih, atď...), obsahovo je to až moc konšpiračné pre moju myseľ, každopádne si myslím, že cieľom dokumentu nie je človeka presvedčiť o vyobrazovaných "skutočnostiach", ale donútiť človeka zamyslieť sa a uvedomiť si veci, ktoré si doteraz možno neuvedomoval a aby sa stal sám sebe pánom...jediné čo mi vadilo (tak ako aj na predchádzajúcom filme - Zeitgeist: The Movie), bol niekedy až moc fanatický pohľad na vec, ktorý ukazoval len jednu stranu mince - tú zlú/skazenú/skorumpovanú, na druhej strane ponúkol riešenie (či dobré, to je na každého osobnom uvážení). ()

Dr.Abe

První dokument veřejně vyzívající diváka k tomu aby něco změnil nebo udělal něco jinak......jasných 5* ()

Tillia

Druhá polovina filmu promarnila to, co vybudoval první film a první půlka druhého. Řešení krize materiálního světa je zde popsáno v podstatě jako utopický komunismus. Z deště pod okap. Škoda. ()

Houli

Tenhle film by měli vidět všichni, kdo jen trošku přemýšlí o společnosti ve které žijeme. Ti kdo o ní nepřemýšlí by po jeho zhlédnutí třeba přemýšlet začli. Jak je uvedeno v podtitulu film se nesnaží nikoho přesvědčovat jen ukazuje jiný názor na skutečnost, čehož si cením. Nemusíte věřit všemu, jen se začněte zajímat a ptát...Opravdu doporučuju shlédnout! ()

krt7236826

film zeitgeist je nabuchadnezzar , peter joseph je morpheus a človek ako je Jacque Fresco je neo je one je prvý ktorý ľudom otvoril oči a vedie ich dalej na ceste spásy k slobode. ()

Ronkar

Ale jo... dá se věřit tomu, že se společnost někdy v budoucnu vysere na bankoní systém a zkusí jinou formu vývoje. Bylo by to fajn, ale hádám, že to bude trvat ještě hodně dlouho + bude to chtít nějaký fatalní krize, které odkryjí nesmyslnost peněžní diktatury pro většinovou pupulaci = růst vědomí primárně. A to celosvětově, jinak fakt netuším, proč by se lidstvo nemohlo naopak propadnout do ještě větších sračak ala 1984. Když se dívám jakej komunikační chaos panuje mezi lidmi navzdory moderním technologiím a jak tupě lidi následují informace z mainstremových médií... očekávám spíš druhou možnost. ()

Kulik- odpad!

takhle ma dokument tohodle typu vypadat... vzit si nejake inforamce dat je do kontextu tak jak chci a zblbnout lidi co tomu nerozumi ()

skrabi

Lze se pozastavit nad přílišným technooptimismem a utopismem některých pasáží filmu, ale jinak bych v zásadě ani nekritizoval. Nakonec to musí každý posoudit sám. Načasovat zveřejnění se autorům každopádně povedlo mistrovsky.To je přesně můj názor... ()

myryam

Štvalo mě nekonečné opakování toho, co už jsem slyšeli a proto musím dát jen tři. Jinak moc zajímavé ()

Norzog odpad!

Pokus o svržení Chavéze organizovaný CIA se nezdařil, protože Chavéž věděl jak to v CIA chodí a byl na ně příliš vychytralý. Den jeho opětovného vzestupu byl "a phenomenal moment in history of Latin America". ()

tahir odpad!

Uplna hlupst ktora vidi konspiraciu este aj v tom ked si reziser prdne. Takych dokumentov sa da natocit milion a kazdy bude rovnako presvedcivy. ()

Bartson

Po shlédnutí jsem měl mnoho otázek...systém všichni mají všechno a člověk se nerodí s chamtivostí, mi nepřijdou zcela správné...když někdo bude mít dvě ryby a já jen jednu a bude pro mě těžké tu rybu získat lovem, samozřejmě mi naskočí myšlenka mu tu rybu jen tak vzít, ukrást a co pak, když nebude žádná kontrola...asi by to mělo být dotažené, ale samozřejmě jsou tyto myšlenky v začátcích, takže jsou tam nezodpovězené otázky...co je fakt je peněžní systém...makroekonomii studuji na vysoké škole a pokud se o to někdo zajímá, jsou mu tyto nedostatky jasné, ale bohužel jsou v celé společnosti, jak by tedy mohl jedinec to změnit, aby nebyl odstraněn někým jiným při vidině zisku...no každopádně dost románů...já toto podporuji...peněžní systém je opravdu k ničemu... ()