Ostré jako břitva

• Austrálie Underbelly
Drama / Krimi / Mysteriózní
Austrálie, (2008–2022), 55 h 56 min (Minutáž: 39–74 min)

Předloha:

Andrew Rule (kniha)

Caroline Craig, Rodger Corser, Peter O'Brien, Ian Bliss, Callan Mulvey, Alex Dimitriades, Kestie Morassi, Vince Colosimo, Emma Moore, Simon Lyndon (více)

Série(7) / Epizody(70)

Australský seriál Ostré jako břitva vypráví málo známý příběh rozmachu organizovaného zločinu v australském Sydney na přelomu dvacátých a třicátých let. Třináctidílný seriál byl natočen podle skutečných událostí. Hospodářská krize a prohibiční zákony přinesly sydneyskému podsvětí zlaté časy. Nejviditelnějším projevem vzestupu zločinnosti v ulicích města byly takzvané razor gangs. Protože nošení zbraní na veřejnosti bylo přísně trestáno, utkávaly se tyto bandy s břitvami v rukou. Levný a všednodenní nástroj mnohdy dokázal způsobit strašlivější zranění než palné zbraně. Sydneyskému podsvětí vládly Tilly Devine a Kate Leigh, které organizovaly prodej kokainu, provozovaly nelegální nálevny a prostituci. Zároveň proti sobě vedly nesmiřitelnou válku všemi prostředky. (oficiální text distributora)

TomStrom

První série byla výborná a druhá ji ještě dokonce předčila. Série třetí už kvalit svých dvou předchůdkyň nedosahuje, není to však způsobeno z filmařského hlediska, materiál který zpracovává už jen není tak exkluzivní jako u první a druhé série. Ty navíc nastavily laťku hodně vysoko. Minimálně první dvě série by neměli vynechat všichni milovníci krimi, Underbelly je výborně zpracováno, doprovázeno výborným soundtrackem a věrně zachycuje skutečné události. Úžasný je taktéž výběr herců, neboť někteří jsou až neuvěřitelně podobní svým reálným předlohám. Těším se na čtvrtou sérii. ()

LakiyL

Prvé 3 série sú veľmi kvalitné a diváka zaujmú a vtiahnu do deja bez menších problémov. So 4. sériou je to už horšie, no stále si uchováva svoju kvalitu nad priemerom. 5. a 6. séria je už len žmýkanie nie tak skvelých a spletitých príbehov austrálskeho podsvetia. "7. séria" už nebude vysielaná pod značkou Underbelly ale ako Fat Tony & Co. Pôjde o pokračovanie príbehu z prvej série. ()

JardaBauer

Po první sérii hodnotím za čtyři a půl a doufám, že po dalších sériích nebudu muset nějakou hvězdičku ubrat. P. S. : Kdybych měl hodnotit v rámci seriálových měřítek poslední díl první série, hvězdičky by mi nestačili:). ()

pacpac

Vynikající seriál. Po první sérii jsem si říkala, že druhá lepší být ani nemůže. Nebyla, ale ta třetí už ano. Do čtvrté sérky jsem se musela trošku donutit - nějak mně nelákala ta dvacátá léta minulého století a teď jí považuji za nejlepší. Bojím se páté série, jestli půjde kvalita i nadále nahoru, budu potřebovat extra hvězdičku :) . Dokud jsem nenarazila na tenhle seriál, ani zdaleka jsem netušila, jak násilnou a temnou historii vlastně Austrálie má. 1.série - 90%, 2. série - 80%ˇ, 3. série - 95%, 4.série - 100% .. na pátou se právě chystám. ()

Davemix

Po dokoukání druhé série musím říct, že se jedná o jeden z nejlepších seriálů vůbec. První série ještě nebyla tak dobrá (zřejmě nebyl tak vysokej budget :-) ,ale série 2 už jede na plný plyn. Jde o nekompromisní pohled na mafiánské praktiky v Austrálii a dále i po celém světě a navíc dle skutečných událostí. Fakt nářez ! 90% ()

kikin01

Méně známý australský seriál, který se svou autentičností, surovostí, a hlavně vynikajícími výkony všech zůčastněných herců řadí mezi mé nejoblíbenější z řad drama/krimi seriálů. Pro lidi, kteří mají rádi série podle skutečných událostí, vřele doporučuji. Příběh Vás vtáhne a hned tak nepustí, hudba je neskutečně trefná, a brilantní. Zajímavostí je, že tvůrci se snažily vybrat hlavní herce, aby byli co nejpodobnější postavám, o kterých tento příběh je. První série 95% , druhá 80%, třetí 90% ()

VLADEK

1. série - výborná a casting skvělý - 95%, 2. série - trochu slabší - 85%, 3. série - cesta dolů, ale stále velmi dobré - 80% ()

Fixda

Pro mne nečekaně dobrý seriál z Austrálie. Pohled na podsvětí v Melbourne z "obou stran" se stupňujícím se napětím v první sezoně, druhou jsem právě začal sledovat. ()

Thug_Leo

Série 1: Co se mi libí: omezená porce vaty, originální téma australských zločinců, věrohodnost vztahů, násilí i příběhu Co pokulhává: Scény skákají od postavy k postavě,mnohdy bez předchozícho představení nebo jejich záměrů či dokonce rozuzlení, záběry na obličeje trvající přiliš dlouho stejně jako stopáž polibků,výrazů,od/příchodů by šla krouhnout o pár sekund. Co je špatně: Kamera, která nahodile zoomuje, třepe se, je mimo centrum dění či je scéna sestříhaná nesmyslně. Hudba, kdy začne hrát old school techno běhěm rozhovoru, v půlce záběru nebo je kompletně chybně vložená. Co je nejhorší je občasně vložené prvky telenovely-> dlouhý záběr na ustaraný obličej roztažnošky a její tekoucí slza s lacinou hudbou z 80.let následováno klišoidní větou a střihem.Velice rozporuplné, kdyby to režíroval někdo lepší se zkušeným kameramanem dal bych 4* takhle 50% ()

xPepsa

1. serie **** 2. serie podle me slabsi. Nesympaticka hlavni postava, ktera vypada jak prerostle decko. Netere sex sceny mi prisly, ze tam jsou nacpane na silu. V jednicce se clovek dokazal trochu vzit do jednotlivych roli, ve dvojce jsou vsichni nesympaticti, nevyrazni cu*aci u kterych mi to bylo uplne jedno co se s nema stane. ()

Baerdeller

1.série - Výborná, ale je vidět, že televize od tohoto seriálu nečekala takový úspěch, takže je zároveň dost komorní (=je vidět, že se při natáčení šetřilo). Ale komu to vadí... Solidní 4* ///// 2.série - Jestli první byla výborná, tak druhá je naprosto dokonalá. Oproti první sérii máme mnohem lépe udělanou příběhovou linku a navíc je znát, že i vyšší rozpočet. Špica 5* ///// 3.série - Hmm., ta mi nesedla vůbec... Příliš podbízivá a příliš cool... Téměř každý díl vyloženě nudil a po šestém jsem to vzdal úplně... slabé 2* ()