Hlad

Věznice Maze v severním Irsku, rok 1981. Situace mezi odsouzenými z řad irské republikánské armády (IRA) a dozorci se začíná vymykat kontrole. Ponižující a čím dál tím brutálnější praktiky dozorců naopak utvrzují vězně v jejich odhodlání k odporu. Bobby Sands, vůdce vězňů, dává pokyn nejprve k odmítání jakékoli hygieny. Ale když je tato „provokace“ potlačena policejními těžkooděnci, vyhlásí generální hladovku. Téměř sedmitýdenní hladovka se zapsala do krvavých dějin britsko-irských vztahů a rozdělila společnost na ty, kteří v irských vězních viděli obyčejné teroristy, a na ty, pro které se stali novodobými mučedníky. (oficiální text distributora)

7suede7

Nie je o com rozmyslat,5 a ked mozem aj viac. Je to fyzicky a urcite aj psyhicky narocny film,ktory nepotrebuje dialogy-je to vizualne dielo. McQueen to proste vie a klaniam sa mu. Robi film ako umenie a toto ja berem vsetkymi desiatimi! ()

Kazisvet III.

Nedokoukal jsem.. Moc zdlouhavé a ačkoli je námět dosti silný, ztvárnění je natolik nudné, že se potenciál filmu vypařil jak thc skrz vaporizér. 1,5/5 ()

gotham

Fassbender je sice vynikající, ale celkově je ten film o ničem, naprosto nesourodý sled různých, po většinou nechutných scén, kde jde autorovi dost často pouze o jediné - šokovat. Upřímně řečeno, bylo mi úplně jedno jak to skončí, jen už aby to bylo. 30% ()

pafka

Ne ne ne, tohle neni moje koukani. Malo se tam povida, coz by nevadilo, ale je to natolik strohe, az to skodi. Ne, ne. Proste neni to zle, ale ne. Tenhle zpusob vypraveni je pro me dost odtazity. V zasade nelze se vcitit do pocitu toho cloveka, coz mi docela chybi. Neni videt, co se mu stale honi hlavou apod. Vlastne dosti dokumentaristicky. ()

Aywes

Pro mě podivuhodné nic u kterého máte na konci zvláštní pachuť na ústech. Možná je to hlad, ale možná tomu filmu něco chybí. Drive? Delší stopáž? Nejspíš je chybou ta délka. S hrdinou jsem se nestačil ztotožnit. Přesto snaha u "Kubrickovské" konverzace působí jako dominantní části filmu. Jsou lepší dramata. ()

Iswet

Osobně vydržím hodně, ale tohle hraničilo místy s přílišnou nechutností a bizarností, že jsem váhala jestli se na to dodívat či ne. Má zvědavost však byla silnější a já shlédla snímek nabitý emocemi, tvrdohlavostí, pýchou a odhodláním, s kterou se vězni pustili po mnoha stávkových nezdarech na protestní hladovku v čele s Bobbym Sandsem. Člověkem plného elánu a síly bojovat a z něhož se postupem času stala troska odkázána na pomoc druhých. Místy nechutný film, který bych nedoporučovala osobám slabší povahy. ()

lomikarus

Velmi drsný a syrový film, precizní po formální stránce, bez inklinace k jedné či druhé straně. Realistický "pozorovací" režijní styl, ale nenabízí bližší zžití s postavami. Tento odstup je sice režisérským záměrem, mě ale příliš nesedí. ()

david666

Pro sledování filmu potřebujete silnější nervy než u leckterých hororů. Další důkaz, že realita je často drsnější než fikce. A pak že se podobné věci dějí jen v totalitních režimech. ()

Cocteau

Dovolím si tvrdit, že v některých částech filmu je potřeba se fyzicky nutit k jeho sledování. Minimum dialogů (vyjma nesnesitelně dlouhé dialogové scény uprostřed) dává možnost zaměřit se na vizualici, která je zcela odzbrojující. Na konci se však nemohu ubránit dojmu, že forma vítězí nad obsahem. ()

brasek

Film sa opiera o isté skutočné fakty, čo je plus... mínusom je to, že je to nezáživné... dialógy nie sú žiadne, vo viacerých scénach sa mlčí, alebo sú úplne o ničom. Musím súhlasiť, že film nemá možno ani dej... ale vo viacerých sekvenciách má to nádych reálnosti a krutosti. ()

jopal

Silny emocionalny zazitok, ktory mohol snad len byt trosku sviznejsi a mali byt zrozumitelnejsie podane dovody takehoto "samomasakru"... Edit: po druhom pozreti 2018 stahujem 2 *, nezazivna nuda. ()

metztlimoon

Dlhý, tichý a trochu nudný politický film. Napriek tomu silný a dvíhal sa mi z neho miestami žalúdok (tesne pred tým, ako Bobby začal hladovku, som zjedla tri tousty, ble). Michael F. zase raz stúpol v mojich očiach, lebo pre film spraví očividne čokolvek. --- Štyri hviezdy: a jednu za tie nechutnosti a zvyšné tri pre Fassbendera (lebo si to zaslúži). ()

bmolko

Naturalistické a brutální. Minimalistické a vizuálně silné. Film je okleštěn o vyložení souvislostí, postavy se vynořují a mizí, jen Fassbender zůstane až do konce. A co se týče jeho výkonu, opět nezklamal. Spojení McQueen-Fassbender prostě funguje velmi dobře. ()

mummie.spy

Skvelý námet (jedna hviezdička) v podaní skvelého herca (druhá hviezdička). Výkon M.Fassbendera je vskutku na úrovni. To ostatné - žiaľ - trestuhodne premrhaná príležitosť podať divákovi film o téme, ktorá je dosť vážna na to aby o nej vedel každý . Zdĺhavé scény o krutosti, ktoré svojou zdĺhavosťou vás znudia tak, že nakoniec už ani krutosť nevnímate, navyše absencia dejového spádu je zárukou toho, že tento film je hodné vidieť maximálne jedenkrát za život a odporúčať ho niekomu do pozornosti je značne diskutabilné. ()

Eeve

Samozrejme, nie je pochýb o tom, že režisér naozaj pôsobivo a hlboko rozvinul tému ľudských základných práv a IRA ako takej, takisto nie je pochýb o vynikajúcich hereckých výkonoch, v čele s Michaelom Fassbender, no mňa to akosi nechytilo až do takej miery, ako väčšinu zúčastnených :) osobne najviac mi prekážala občasná niekoľkominútová stopáž jednotlivých scén, pretože je pravda, že určité momenty bolo treba predĺžiť, aby ich človek pochopil, porozmýšľal, ale pokiaľ to pokračuje aj niekoľko minút po danom pochopení, začínala som sa kvalitne nudiť, čo som neplánovala (viď scéna umývania chodby). Najsilnejšie momenty samozrejme posledných 20 minút, v nich je zosumarizovaný celý feeling samotného filmu. ()