Kingjiri

Tvůrci se nejspíš nemohli rozhodnout jestli o těhlech různejch UFO událostech natočit dokument nebo celovečerák, takže se nakonec rozhodli spojit obojí dohromady. A to mi nakonec přišlo jako uplně nejhorší varianta, protože nefunguje pořádně "reálná" složka ani ta hraná. Reálná složka byla určitě taky kompletně vymyšlená, jelikož něco takovýho by ve svý době obletělo celej svět. Když už, tak si tvůrci nemuseli v reálnejch záběrech vymýšlet klišoidní poruchy natáčení v těch nejzajímavějších chvílích. Občas bylo taky trochu zmatečný sledovat několik těch záběrů vedle sebe a ani to občasný prolínající se mluvení mě moc nenadchlo. Kromě obsahu se teda nepodařilo zabodovat ani pokusem o originálnější formu. Kdyby se aspoň člověk dověděl z týhle oblasti trochu něco novýho. Ale to, že se údajně dějou únosy mimozemšťanama jsem věděl už dávno. ()

jiriks

věřte si tomu nebo ne, já tomu uvěřil, je to opravdu zvláštní, jak mohly vzniknout takovéhle záběry? Jestli si to režisér upravil nebo ne, to nevím, každopádně skutečná doktorka vypadá hrůzostrašně..děsily mě záběry člověka, který zabil celou svou rodinu aby následně odpráskl sám sebe......běhal mi mráz po zádech a nejen u tohohle záběru. Objevil jsem se díky tomuhle filmu úplně v jiném světě, ve kterém není nic z toho, co známe my jako skutečnost, skutečností....děsí mě to a nechá ve mě ještě dlouho stopy ()

Ajvngou odpad!

Nuda k uzoufání a Mila Jovovich je bídná herečka (mimochodem skoro celej film šeptá, aby to bylo jóó strašidelný). Dialogy jsou úplně mimo a to, co divák už ví po zhlédnutí traileru (únosy mimozemšťanů), tak kolem toho se chodí po špičkách opět se strašidláckým výrazem ve tváři asi tak polovinu filmu. No děs. O logických mezerách nemluvě (policajt hlídá barák, ale jakmile se ztratí dcerka doktorky, tak obviní doktorku a ještě jí vezmu synka. O policajtovi ani zmínka a potom se na to prostě zapomene). Dementní film, kterej se snaží být stršně kůl a hustokrutej, ale to kouzlo padne jakmile Mila otevře pusu v úvodním kecu. SPOILER: a to nemluvím o tom, jak se zčistajasna naše psycholožka dozví, že manžel spáchal sebevraždu... ()

alienemo

Nenadchne ale ani nesklame. Film postavený na "skutočných" udalostiach, popretkávaný autentickými zábermi snimaných ručnou kamerou, postavený na stretnutí s mimozemšťanmi ma silné stránky (najme opisy ľudí o stretnutí v hypnóze) ale zvyšok je veľmi zle spracovaný a mizerne zahraný. Na jedno pozretie sa však takéto kiksy daju prehliadnuť. ()

cinemaboy7

Film ocení hlavně UFOlogové a vyznavači X-Files. Pro ostatní je to ztráta času. Nutno dodat, že skutečná Abigail, která vystupuje ve filmu je fakt psycho, takže je na zvážení, jestli se z ní stal magor před nebo po. ()

Alexandre

Na Čtvrtý druh jsem se docela dlouho těšil a po shlédnutí v kině mě v žádném případě nezklamal, naopak mě dostal natolik, jak už dlouho žádný film. O to víc je to děsivější, že je to natočeno podle skutečných událostí. Osunsanmi odvedl dobrou práci a Milla skvěle a přesvědčivě zahrála svou roli. Líbilo se mi promíchání filmových scén s autentickými, uchvátila mě temná atmosféra a zamrazily některé scény. Dostkrát jsem se lekl, což je u hororu samozřejmě správně. Po dlouhé době opravdu povedený horor ze soudku hororů vycházejících ze skutečných událostí. ()

Acrobat odpad!

Vzbudzovanie dimenzovaneho strachu v ludoch (divakoch) je coraz castejsim vyrazovym prostriedkom zamorskych, ci europskych filmov. Je potreba sirenia takehoto podvedomeho strachu? Polonahe dievciny a melonovy chlapci unikajuci pred zdeformovanymi „neludskymi„ vrahmi prestavaju byt v kurze. V tychto pripadoch vyvolavanie strachu mali na starosti prvoplanove lakacky, s masivnym a narazovym „rattle and hum“ efektom. Divak sa vsak boji len na tu chvilu, jediny okamih. Co tak nastrasit divaka trvalejsie, dat mu chrobaka do hlavy, aby premyslal o tom, ze nie je v byte sam a pod.? To je novy fenomen docu-horor(thriller)movie, ktore maju divakov presvedcit o skutocnosti vypovedi, ktore sa na divaka valia z toho-ktoreho filmu. Stvrty druh je dalsi zastupca tejto generacie. Nie je dolezite hovorit o obsahu, skor opatovne spomenut fakt negativneho zobrazenia stretnutia s (hadam) mimozemskou rasou. Opat su nasilni, destrukcni, nemilosrdni, s cielom preskumat a znicit. Pre mna to predstavuje obrovsky problem pri sledovani, kde sa len usmievam preco su opat oni ti zli. To ze veda sa priznava ze iny zivot existuje, ale chybaju o tom dokazy, len nastrbuje doveru v 90 minutovy zostrih, ktory ma tieto dokazy akoze podat. Nepodava, chce len opat navodit nebezpecnu dusivu atmosferu v kine, obyvacke, PC stole, ale inym sposobom – inak zvolenou formou, ktorou je roztrasena kamera, stylovo trikovo upravene snimky na dokumentarne zabery, hypnoza ako stav. To ze film nic nevysvetlil, neukazal, neanalyzoval, iba navodil dalsie pochybne otazky, nieze ci to tak bolo, ale ze ci ten cas nemohol divak vyuzit lepsie. Kto sa chce skutocne bat, nech siahne po literature opisujucej zazitky exorcistov. Pri ich citani mam uplne iny deprimujuci pocit, plny respektu az strachu, a pritom vidim len pismenka abecedy. Nepotrebny kusok, ktoreho „posolstvo“ nepotrebujeme vediet ani vnimat. (Zabery na moju milovanu Aljasku su vsak dovedene do vynikajucej podoby) ()

Dubron

Po dlouhé době spokojenost s atmosférou, navození pocitů strachu, obav, pochybností, podezření.... 3kála dozajista široká. Filmy, alespoň pro mě, jsou o pocitech. Na druhou stranu nedobré herecké výkony - Milla Jovovich zklamání, Elias Koteas - jak v plotě kůl, lehce vyčnívá. OST (Atli Örvarsson): 1. Flight To Nome 2. Owolowa 3. Hypnosis 4. The Owl 5. Ashley 6. Completely Surreal 7. They're Not From Here 8. The Fourth Kind 9. Torn Apart 10. Abduction 11. Northern Lights 12. Conclusion ()

Gardenboy

Film efektívne využíva jednoduchú barličku na podráždenie základného zdroja ľudského strachu - tým je strach z neznáma, z toho čo nepoznáme a nemôžeme vidieť. Na tomto staval aj úspešný Blair witch, Paranormal activity a prakticky každý úspešný horor. Film ukazuje prípad mestečka Nome na severe Aljašky, ktorého obyvatelia sú terorizovaný "čímsi" a má to veľmi nechutné následky. Problém je v tom, že vzhľadom na účasť známych hereckých hviezd "perfektnom" scenári to tomu filmu neverím. Sú tu veľmi efektné scény (zväčša v podobe autentických záberov), ktoré sú chytro v kľúčových okamihoch "neprehrateľné", čo môže mať len jediný skutočný dôvod : reálne tam nič nebolo a je to len veľmi chytro natočená fikcia. Už O dosť lepší Blair witch ukázal, ako sa dá natočiť veľmi vierohodne vyzerajúca fikcia, ktorá je na nerozoznanie od toho, keby to boli skutočné zábery. Miestami veľmi dobré, ale je to len film, nič viac. Tvorcovia sa mohli radšej rozhodnúť pre postup použitý v Proroctve z temnôt - bez autentických záberov,ale strašidelné jak hovado. ()

Forty-

Stavka na psychicku 'kartu' miesto vela ton krvi bola uspesna. Zimomriavky boli, lakacky boli, pribeh bol desivy. Nic revolucne, nic extra originalne, nic intelektualne. Ale slusny horor, smelo do toho ()

Zevon

Chlap šukal jinou jak červený králík, ta jeho mu na to přišla tak ho flákla do hlavy jak vepře na porážce a pak už v tom jela imrvere furt. Takhle na mne působil celý příběh, do kterého mi únosy a pokusy na lidech zapadají jen jako maskovací manévr evidentně vyšinuté, zhrzené manželky. Děs. ()

Respex

Velice solidní tři hvězdy. Opravdu jsem chvíli uvažoval co na tom může být pravdy, ale bohužel nic nic a nic :) Myslím, že nápad velice dobrý ale provedení je opravdu maximálně za 3*. ()

Petulka88

S tímhle filmem je trošku potíž. Nelze mu upřít snahu o autentičnost nebo o budování té pravé atmosféry. Jenže si tak trochu sám háže klacky pod nohy. Jakmile film začne na diváka nějak působit a atmosféra se dostaví, tvůrci ,,rozčtvrtí" obraz podle vzoru 24 hodin a začnou do děje vkládat ty ,,pravé" autentické záběry. Atmosféra je ta tam a zůstává jen chaos. Ona autentičnost ale není taky žádná velká sláva. Jakmile se autentická nahrávka už po třetí ,,v tom nejlepším" zasekne nebo totálně rozostří, už to člověk očekává a moc důvěryhodně to taky nevypadá. A samotný závěr taky není žádný zázrak. Když dojde na objasnění úmrtí manžela hlavní hrdinky (tímto nic neprozrazuji, zemřel před událostmi tohoto filmu), vysvětlení je docela slaboduché. Tento pseudodokument na mě působí jako naprosto průměrný horůrek s pár světlejšími momenty. ()

Werde

Napětí se mě drželo po celo dobu filmu, ale chyběl tah na branku, kterej by mě schoval pod peřinu....Škoda ()

netWoor

de facto divadelní hra (až na vyjímky se vše odehrává ve dvou až třech místnostech), která když vydržíte nudný začátek, přece jen vám nabídne trochu toho strachu a otázek, přestože řemeslně to teda žádná bomba není ... ()

Divian(R)

Film, který ze sebe chtěl udělat novou Záhadu Blair witch, ale díky dnešnímu rozshau internetu se mu to nepovedlo. Milla se snažila být hrozně přesvědčivá, ba dokonce byla, ale když při každém "skutečném" záběru to rušilo uplně stejně a bylo vidět jen něco, přestával jsem jí věřit i nos mezi očima. ()

tančísvlky

Veľké sklamanie , film podľa skutočnosti len málo kedy funguje. Vadili mi v tomto filme ,zbytočné snímanie dokumentu a hranej scény do jedného obrazu . Jediné čo je vynímočné a stojí za zaznamenanie je postava skutočne žijúcej dr.Abigail Tyler. Jej oči skutočne niečo videli... Milla Jovovich je vo filme tak nejako naviac a zbytočne . V tomto žánre už ťažko niekedy niekto prekoná seriál Akta X . O tom ,že existuje niečo mimo nášho vnímania asi ťažko spochybniť. Len pre lepšie pochopenie treba lepší film ako je tento ... ()

Bbronx

Tak špatnej a nudnej film sem teda dlouho neviděl. Za celou dobu mě film ani jednou nevtáhl do děje a poslouchat ubrečenou bábu 98 minut bylo stresující a depresivní. Sotva 30% ()

Milla Jovovich a vrah bez obličeje

Milla Jovovich a vrah bez obličeje