My děti ze stanice Zoo

• Západní Německo Christiane F. - Wir Kinder vom Bahnhof Zoo (více)

ujo_chmel

Kniha bola ovela lepsia a komplexnejsia. Vo filme je strasny chaos a naozaj tomu nepomahaju ani totalne mizerne herecke vykony. ()

TheNail

Příliš depresivní...z toho filmu jsem si neodnesl nic jiného, než pěknou depku...prostě film o fetu a následcích. Plus za vložky s Davidem Bowiem :) ()

montel

13-letá Christiane (Natja Brunckhorst) žije pouze se svou matkou v Berlíně. Otec je opustil a s ním i Christianina mladší sestra. Příběh se rozjíždí ve chvíli, kdy Christiane zamíří poprvé na diskotéku, kde se seznámí s příjemným klukem. Přes lehké drogy se dostává brzy k tvrdším a tvrdším a společně se svým přítelem začínají prodávat svá těla na nechvalně proslulé stanici Zoo. Cesta z tohoto začarovaného kruhu je velmi krutá a bolestná...Výborné filmové zpracování knižní předlohy, kde nejsme ušetřeni drsných a realistických scén. Myslím, že to němci natočili velice působivě a mě nezbylo nic jiného, než dát plný počet. Skvělé 80% ()

anonyym

Hned, jak jsem dočetla knížku, vrhla jsem se stejným nadšením na film. Jenže nadšení odpadlo, když jsem viděla, že si autoři filmu nejspíš vymysleli svůj vlastní příběh a peníze se snaží vytřískat jen díky stejnému názvu. Nejen, že film úplně ignoroval to nejzajímavější - totiž Christianiny začátky s fetem - on ještě navíc působil uměle, vykonstruovaně a hlavním hrdinům jsem sotva uvěřila aspoň nos mezi očima. Naprosté zklamání, jedna hvězda za jakž takž solidní hudební doprovod. ()

KleaCarter

Jeslti byl jedním z hlavních účelů, aby se po shlédnutí tohoto filmu člověk k drogám ani nepřiblížil, u mě to určitě zapůsobilo. ()

Esquirol

Pamatuji si, když jsem kdysi v nějakých 13 letech poprvé četla předlohu. Přísahám, že ta kniha mi doslova explodovala v hlavě. Hltala jsem každou stránku jedním dechem, a vzadu na krku mi permanentně stály chlupy hrůzou neskutečné reality, která se odehrávala ve skupině lidí, kteří tenkrát byli stejně staří jako já. Syrová mluva, nechtěná přesnost a detaily ze života drogově závislých, z přímého pohledu jedné z nich. Film, který je podle této knihy natočen, nemá ani z 5% tu samou atmosféru, je to mdlé, nemastné, natočené pouze s úmyslem šokovat. Ale musíme se asi pozastavit nad tím, že film byl natočen jen pouhé dva roky po vydání knihy a jeho hlavním účelem bylo pravděpodobně především ukázat na problematiku dětí závislých na drogách. ()

embee

I když se vynikající autobiografické knižní předloze zdaleka nevyrovná, přesto jde o velice působivý snímek a dávám plný počet. Natje Brunckhorst jsem uvěřila úplně všechno. ()

Vacice92

moc se mi nelíbil výběr herečky do hlavní role a celkově mě ten film zas tak moc nezaujal, asi je to tím, že sem dřív četla knížku, která byla perfektní a tím ovlivnila i můj náhled na film. ()

stepni.vlk

Syrový příběh, který nedělá kompromisy a nemaluje nic na růžovo ani na černo. Pokud lze pravdivě vylíčit život dospívajících lidí, kteří se v 80. letech vydali na cestu drog, pak opravdu jedině takto. Všichni herci mi nejdřív přišli velmi strnulí, ale s narůstající stopáží jakoby jim vrůstaly role přímo do těla. Hodně zde udělala také práce s maskami a líčením, které je na mistrovské úrovni. Kdoví, jestli by dnes šel natočit takový film. Vzhledem k nízkému věku herců by patrně rozbouřil nejedny puritánské vody. Dílo je naprosto nadčasové a kdoví jakým směrem by se ubíral můj život, kdybych v 17. letech nečetl knižní předlohu. Příležitostí jak sejít z cesty bylo za život více než dost. Tenhle film lze snad doporučit úplně všem. Rodičům, dospívajícím, učitelům....zkrátka všem, komu záleží na životě. Otázkou zůstává, co s těmi ostatními a tím nemyslím jen oběti drog. Buďte rozvážní a laskaví, ale přitom odhodlaní a nekompromisní. Nepovažuji se za radikála, ale s tvrdými drogami to jinak nejde. ()

Werca86

Film pochází z oblasti mladých generací toužících po dobrodružství a poznávání okolního světa. Hlavní postava Christiane se bohužel chytí špatné party, začne postupně brát různé prášky a kouřit marihuanu až se dostane k tvrdým drogám. Se svým chlapcem a jeho kamarády (kteří už dávno v heráku jedou), co poznala na diskotéce začne brát heroin. Od šnupání k píchání do žil. Párkrát se pokusí se svým chlapcem odvykat, ale beznadějně. Velice poutavý film, který Vás chytne hned od první chvíle. ()

fuerza

Pre divaka z byvaleho sociaistickeho Ceskoslovenska velmi zaujimavy snimok. Zaujimavy hlavne z dovodu, ze moze vidiet, ake akutne to bolo UZ (!!!!) v roku 1981 na Zapade,po ktorom mnohi tak tuzili. Nechcem tym VOBEC obhajovat rezim "vychodny" ,nedajboze...kazdopadne je to zistenie, ze co sa na nas vo velkom vyrojilo po revolucii mali oni s minimalne desatrocnym predstihom (v dobrom i zlom)...... Pekne a ciste, azda len trocha vzdorovite a zmatene dievcatko meniace sa v 14 rokoch na grcajucu narkomanku kymacajucu sa po nastupistiach na privysokych opatkoch s igelitkou v ruke...najskor nevinne,no odhodlane "zu viel Rot auf den Lippen (Falco, Jeanny)" az po strhanu tvar zufalej trosky,ktora pre drogu urobi COKOLVEK.Pribeh velmi sugestivny pre svoju odpornost a pravdivost,akesi "nie, to snad ani nechcem vidiet, dajte to uz prec" a zaroven "ano,chcem to vidiet,...ake to asi je,co bude dalej?"...osudy narkomanov (cim extremnejsie tym lepsie) ludi proste lakaju,vzbudzuju v nich hnus a zvedavost...teda,film je z mojho pohladu napriek svojmu naturalizmu/prave pren urcite pritazlivy minimalne uz len nametovo. Herci su takisto presvedcivi. Zaver filmu mi vsak prisiel ostrihnuty a informacia z ust rozpravacky,ze sa z toho dostala vdaka mame (ktora si vsak pocas celeho deja nerobi takmer vobec tazku hlavu s osudom dcery, dokonca ani po tom, co ju najde zdrogovanu na vlastnom zachode) mi pride nepresvedciva... Najskor mi to cele prislo,akoby sme sa stale krutii v deji dokola.To iste "nechcem ale podlahnem...jedneho po druhom sledujem umierat tych,co su presne ako ja,ale vlastne mi je to jedno,ba dokonca snad o dovod viac slahnut si davku"....znova a znova..... Hned potom mi vsak prave toto prevedenie prislo autentickejsie a silnejsie.Tvorcovia filmu dobre poznali ludsku psychiku a vedeli o tom, ze okrem hnusu moze film (drogy) vzbudzovat akusi zvratenu zvedavost.A PRAVE PRETO to natocili takto,ako stale sa opakujuce hrozive prazdno.Aby ukazali,ze na tom nie je NIC pritazliveho,ze je to stereotyp na najmizernejsej urovni existencie a hlavne ziadne zazraky...Tak ako tam postupne umieraju vsetci,az to pomaly prestava byt sokujuce (a povedane s istou davkou krutosti) aj zaujimave,nikoho neprekvapi, ked napokon umrie aj postava Babsi....sama predsa povie,ze bud prestrane,alebo umrie. Prestanem alebo umriem.Uplne zretene posolstvo filmu podane velmi kvalitne...Fakt len skoda toho konca.Prisiel mi zjednoduseny. ()

simoona87

Tento film ale aj kniha vyvolá v človeku množstvo pocitov - od úskosti, strachu, zhrozenia až po to, že si uvedomí čo je život zač. Ako tu už mnohí podotkli, s knižnou verziou sa to dá len ťažko porovnávať, no predsa. U nás doma táto kniha ležala roky na poličke a ani mi nenapadlo čo by mi mohla dať keby ju otvorím. Prvý krát som sa k tomu odhodlala v nejakých 12 rokoch, no vtedy mi nedávala zmysel. Nechápala som prečo dievča prepadli depresie, dorgy, prostitúcia. Odložila som ju neprečítanú naspäť, lebo som veľa pojmom vtedy ani nerozumela. Teraz som ju prečítala za 2 dni a pozrela si aj film a to mám len o 4 roky viac ako vtedy. A s takýmito ľudmi sa stretávam často. Už chápem pocity Christian ale jej životný osud bol ťažký. Kniha ho opísala podrobnejšie, dlhší úsek jej života no ten sa do 2 hodín filmu nedal zmestiť. Nič menej, myslím že režisér to zvládol veľmi dobre,hlavné veci sú zachytené vo filme a to je podstatné. Pocit z filmu bol rovnaký ako z knihy, ťažko sa prizerá ako sa mladý ľudia takto ničia len koli tomu že nezvládajú život. Ale stojí to za vydržanie lebo je to dosť náučné a hlavne aj taký je život mnohých ľudí. ()

vojta033

Ještě teď si trochu vybavuji, jak nám předčítala na hodině češtiny učitelka pasáže z knihy. Bylo to dost drsné a zfilmované to také nebylo pro nejslabší povahy. Myslím, že mě něco z míry nevyvede, a už vůbec ne film, ale tohle bylo místy až moc. Netušil jsem, jak to dopadne a do posledních chvil jsem myslel, že se ufetuje i hlavní hrdinka, ale vše neočekávaně dopadlo lépe. ()

Ajka13

Pustila jsem si to hned po přečtení knihy, abych měla s čím srovnávat, ale i kdyby knížka nebyla, stejně by na mě film příliš nezapůsobil. Ve srovnání s ní je film pouhou ohlodanou kostřičkou, která vzala vše až příliš hopem. Je jasné, že celá kniha se do filmu převézt nedá, ale už po pár prvních minutách je hlavní hrdinka na "háčku". Čekala jsem, že ten začátek vezmou opravdu pomalejc, aby i ti, co knihu nečetli, věděli, JAK vlastně se Christiana dostala k drogám. Takhle to vypadalo, že prostě zašla do klubu Sound, protože se doma nudila a zkusila pár tablet a pak i háčko. Nevím, podle hodnocení jsem asi jedna z mála, kdo to tak cítí, ale co se dá dělat. Chápu, že film je to starej, ale ne tak, aby nemohl být lepší. ()

Vořežprut

Drsné, hodně drsné. Nalákalo mě to na knihu, asi si jí budu muset přečíst. Co mi vadilo byl hlavní hrdina, kterej se tvářil zfetovaně skoro pořád i při stavech kdy měl být v pohodě ... Ale ta neskutečná deprese se povedla a ta beznaděj při větě ,,Teď už víme, že můžeme kdykoliv přestat ..." No sebralo mě to :-) ()

Auguri

Takových filmů o tématech o kterých se moc nemluví by mělo vznikat určitě víc. Je třeba škoda, že pokud vím nebyla zfilmována kniha Memento. Tento film mě trošku zklamal, filmy na příbuzná témata Mandragora nebo Requiem za sen mi přišly působivější. Rozhodně se mi ale líbil výkon hlavní představitelky. ()

tereza.k odpad!

odpornej film a ještě odpornější herečka a na víc o ničem.... mám snad ty feťáky litovat? Pro feťácký spratky vážně nemám pochopení. ()