Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

Meteorista odpad!

Musím se přiznat, že horší herecké výkony jsem ještě neviděl - takhle přehánět můžou herci v divadle, ne ve filmu. Silně mi to připomínalo Kouř, taky přehnanost na druhou. Tento počin je vážně zločin! ()

Auteuil

Mi se tento film nezdál tak hrozný, jsou tam některé zajímavé myšlenky. Bohužel si myslím, že pan Vorel vidí až příliš kriticky situaci v naší zemi, dá se to srovnat s diskuzí na Novinky.cz. Jinak chápu, že diváka zajímá především atmosféra, příběh, akce, a z tohoto pohledu je film jaksi nedokončený, nevyladěný, odbytý. ()

Blackhawks odpad!

Větší blbost jsem snad neviděl.. vím že naše kinematografie za poslední roky je az na výjimky des, ale tohle i když je to staršího data, tak je to vrchol hnusu !! Nikdy více !! ()

Camac

Je mi to jasné: Matonoha je jako Kelner, Mádl je jako Dalík a Vorel je jako Oliver Stone .... Jenže jenom jako. ()

gonga

Většina zdejších samohonek evidentně nepochopila, že tak to tady u nás v České banánové republice opravdu chodí a z fleku se podělala do trenek jen aby si to nemusela přiznat. Dnešní realita je ovšem bohužel daleko horší. ()

BathoryMan

Ako tak pozerám asi som jediný široko - daleko,komu šmakuje humor Tomáša Vorla.Nemôžem si pômoct ale ja som sa na tejto hovadine zabával dobre :) ()

jamesjimbo

no tak zas tak zlé to nebylo si myslím, nicméně vorel už natočil tucet lepších a zábavnějších filmů, tohle byla fakt amatérština,, jako by to ani nedělal on... ale mádl byl fakt neskutečnej :D ()

#47

Podle plakátu a názvu jsem film původně tipoval na prostoduchou komedii o tom, jak děvčata bojují o srdce jednoho zbohatlíka a i zdejší hodnocení tomu napovídalo, ale už během několika prvních minut se vše ukáže zcela jinak. Hlavní myšlenka filmu je jasná - ukázat svět businessu ve své pravé kráse, tj. špinavé hry s konkurencí, policií, "nezávislými" novináři a jinými médii, rómskými iniciativami atd. atd. Vůbec určitá otevřená obžaloba médiálních manipulací jedné nejmenované komerční televize mi už dlouho chyběla, od první cinknuté reportáže z cikánkským hajzlíkem, doplněné odbornými stanovisky psychologa a rozhořčené učitelky houslí až po závěrečné účelové využívání příslušnosti k náboženské minoritě apod. Ne všechno se samozřejmě povedlo, některé scény byly trochu za hranicí vkusu (soulož na molu), někteří herci tak trošku přehrávali (Kateřina Sedláková, Ester Janečková a tradičně sám Vorel starší...), ale proč kamenovat film, který mě po celou dobu bavil a ze kterého jsem měl pocit, že se konečně někdo místo pitomých člověčinek pokusil udeřil do hlavičky hřebíčku. Podobný pocit jsem měl u Krausova Městečka (taktéž kritiky odsuzovaného) a když se globálně podiávám na současnou českou tvorbu, tak jsem za tenhle film rád. ()

Rockerman

Nejdříve jsem si přečetl několik velmi nahněvaných komentářů a teprve pak jsem se podíval na tu "hrůzu". Ale musím říct, že to až taková hrůza nebyla. Je to velká nadsázka, ale kritizují se tady média, politici a další věci z našeho života. Musím říct, že to někdy zas až tak přehnané není.Taková manipulace s jakýmkoli člověkem se přece občas děje.Film je tady od toho, aby tyto nešvary kritizoval. Takže můj verdikt zní ***. ()

Luk Skywalker

Satira, která mi vyhovuje. Upřímně jsem čekal českou romantickou komedii, protože název filmu k tomu vyloženě svádí. Mnoho lidí podle mě tento snímek vůbec nepochopilo nebo jim nevyhovuje styl humoru s jakým je to natočeno. Prostě takhle to dneska chodí. Ironie a sarkasmus z toho trčí. ()

TerushkaJ

Myslela jsem, že to snad bude pokus obnovit filmy typu Kopytem sem, kopytem tam, Kouř apod., když jsem viděla to herecké obsazení. Omyl, zklamání, vlastně se nebojím ani slov nuda a šok. Nezahodím ten film do odpadu jen proto, že tam jsou Ti naši herci, jen škoda, že s nimi stále neumíme pracovat. ()

Olík

Tak úplně nemohu souhlasit s umístněním v anti top 200 – Vorlova osobitá groteskní satira trefující se do dnešní doby plné politiků, lobistů, korupce, bulváru, rasismu, mediální moci a jiných nešvarů jistě není aspirant na českého lva, ale jako odpad bych jí určitě neoznačil. Jasně, Cardu bych vyměnil za Vávru, Sedlákovou bych vynechal vůbec, ten pravý šálek kávy to není ani pro Etzlera s Janečkovou, ale dvě hvězdy prostě dát musím. ()