Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

Jeanecek

Ta stylizace je asi fakt moc, ale kdyby byla menší, tak by to asi bylo horší... No.. proč ne - je to takový všelijaký, ale vlastně mě to místy bavilo. Teď zpětně mám tak trochu pocit, že by se tam daly najít prvky připomínající Havlovo Odcházení, které považuji za geniální. Bohužel mi tady hodně nesedla kamera. ()

ChickenPate odpad!

Šílenost, čekal jsem kdy konečně přijde něco čemu bych se zasmál, ale po celou dobu filmu se tak nestalo. Připadalo mi to jako kombinace (už tak dost nezajímavého) Skřítka a nejnudnějších částí české sody kterým je ustřižen konec. Pan Mádl v roli "mafiána" dodává filmu ještě příšernější rozměr. ()

Psycho.R

Paní Ester si pozvala dnes do studia pana Tomáše. Povězte nám, s kým byste se chtěl potkat? Kdo si myslíte, že za stěnou bude? :-D ()

josieaddms odpad!

Takhle špatné filmy se nevidí ani u amatérských začátečníků s domácí kamerou a eurem padesát v kapse. Vorel přece není úplně špatný režisér, tak nechápu jak mohl natočit tuhle hrůzu. Až na pár výjimek mu tu strašně špatně hráli, a obzvlášť herečky. Janečková a Sedláková byly k nesnesení. Navíc Sedláková se tam ještě předváděla nahá. Příběh to mělo strašně stupidní, nelogický, a téma bylo jak od desetiletého dítěte. Asi se pan režisér snažil rýt do dnešní společnosti, ale vůbec Čechy a jejich problémy nevystihl. Tohle byl film který jsem sotva vydržela sledovat do konce. Vtipné to nebylo, chytré taky ne. Lituji že mu tolik sponzorů na to dalo peníze, protože by bylo na světě o hovadinu míň. ()

Shakaar

Další snímek z řad polistopadových režiséřů, kteří se snaží divákovi vnutit svoje pojetí filmového umění (pokuď se tomu tak dá říci). Pokuď jste viděli dokumentární serii na ČT Rozmarná léta českého filmu, pochopíte proč Tomáš Vorel po mnoha pokusech, zapadl do bahna českého filmu...ne že by jiní na to byli lépe. ()

montimuf odpad!

...Viděli jste to?!... Co to, ty voe, bylo? Takovou žumpu jsme dlouho neuzřel! Já si dokážu představit, že to měla bejt nějaká parodie/satira na náš Kocourkov, ale jako tohle je totální dno domácí produkce... nikdy více! ()

sisimiut

chápu, že tenhle film spousta lidí odsoudí a některé herecké výkony,jako např. Kateřina Sedláková jsou opravdu nemožné. Ale nalijme si čistého vína,ono to tak fakt funguje. Ta obrovská hrouda patosu má ve svém jádru úžasnou podstatu a myšlenku. Za mě 50% ()

Likan7 odpad!

Vrchol trapnosti a ubohosti. Raději bych se celý den koukal na Ordinaci v růžové zahradě 3, než si znovu pustil 90 minut tohodle pekla. Opravdu si nepamatuju, kdy jsem viděl tak hrozný český film. Herci jsou naprosto šílení, příběh neexistuje, kamera příšerná, střih ještě horší. Možná tu je pár momentů, u kterých se člověk lehce pousměje, ale většinou jen sleduje postavy po lobotomii, který se snaží hrát v takovým filmu. Přestože je pro mě Gympl geniální, tak Ulovit miliardáře mě jen utvrdilo, že Gympl nebyl dobrý díky panu Vorlovi staršímu, ale díky prostředí a Mádlovi. Naopak pan Vorel je jako režisér naprosto tragický, nefunguje to ani jako sebeparodie. ()

lakart

Takto natočit film už musí být prostě záměr tvůrce. Herci nehrajou, scénář to asi ani nemělo, kamera je bez kameramana a dělá si co chce, příběh je nulový. Satira? Kritika společnosti a vyobrazení karikatur a institucí? Takhle asi ne. 20% ()

Parm1

Viděl jsem tento film na youtube, bez toho, abych si napřed prohlédl hodnocení na csfd. Kdybych se sem napřed podíval, na film bych se nejspíš asi ani nepodíval, ale přitom to stojí opravdu za to a já se hodně bavil. 70% ()

zapalik odpad!

Něco tak primitivního jsem ještě neviděl. Stereotypy, bohužel ani trošku vtipný. Ztráta času a lítost nad promrhaným talentem. ()

Monggol

Dal som tri, ale vzhľadom na hodnotenie, úplné nepochopenie zámeru tvorcov a totálnu stupiditu tunajších "hodnotiteľov", ktorí tomu dávajú odpad už na základe traileru filmu (a ešte majú potrebu sa tu s tým dementne pochváliť), pridávam ešte jednu hviezdu navyše. ()

Alojs odpad!

Hromada odporných postav, hromada trapných situací, hromada trapných žvástů... Hlášky jako "Typ*čo" nebo "Chtěl bys jí opíchat, co?" nemají v současném českém filmu obdoby. Kam se - proboha - poděl kloudný vtip? Miliardář je místy natolik trapný a ubohý, až je zarážející, že to TAKHLE CHTĚL NĚKDO NATOČIT a že to NĚKDO DOBROVOLNĚ FINANCOVAL. Po celou dobu projekce jsem si říkal: "To si, Vorle, děláš pr*el?!" [[[P.S.: původně jsme se s partou vypravili do autokina na 2Bobule, ale popletli jsme program. Když nás poté ze všech stran sevřela další auta, nebylo úniku.]]] ()

minee

jednu malou hvezdicku davam za Matonohu, ktery pobavi vzdy! a druhou za odhalenou pravdu o nasich spoluobcanech. Takze dohromady 1hvezda vic nic. ()

godspeed odpad!

nevím, co přesně mi brání označit tohle dílko jako odpad. snad jen to, že se tam objeví i vávra a toho si vážím, díky projektu šumná města. jediný rozumný herecký výkon = mádl. ze zbytku se mi lehce zvedal kufr....tak ne, čím se víc blížil konec filmu, tím jasnější mi bylo, že to je naprostá sračka. odvyprávět film o banánové republice se dá různým způsobem, ale tohle je totálně bez vkusu a ambice. ()