Ulovit miliardáře

• angličtina Catch the Billionaire (více)
Česko, 2009, 90 min

Předloha:

Martin Nezval (kniha)

Kamera:

Marek Jícha

Tomáš Matonoha, Ester Janečková, Jiří Mádl, Kateřina Pechová, David Štěpán, Josef Carda, Milan Šteindler, Radomil Uhlíř, Miroslav Etzler, Tomáš Vorel ml. (více)

Miliardáře touží ulovit každý i každá. Policisté, novináři, politici, umělci, dámy i chlápci od náboženství. Na úspěšného podnikatele Patrika Grossmanna je navlečena vykonstruovaná reportáž. Atmosféra zhoustne natolik, že si do něho může každý kopnout, a tím demonstrovat svou morálnost. I jeho přítelkyně, televizní rosnička, cítí, že by její kariéra mohla být ohrožena. Zdálo by se, že musí přijít nezastavitelný pád, když se v marihuanovém opojení dostaví spásný nápad… Podstatnější než příběh je odhalování vztahů a mechanismů, na nichž funguje informační společnost. Diktatury nepoužívaly Public Relations, ale propagandu. O propagandě věděl každý, ale nikdo ji nevěřil. O Public Relations neví nikdo, ale věří mu každý. Zkrátka být dnes miliardářem, není nic záviděníhodného… (oficiální text distributora)

loďa odpad!

Směs televizních zpráv, České sody a TELE TELE, bez příběhu, bez hereckých výkonů, nehodící se pro velké plátno, ale snad jen pro TV. Snaha o kritiku propojení byznys x politika x média.Tomáš Vorel si asi chtěl zahrát na Olivera Stonea, bohužel se mu to absolutně nepodařilo.Nejvíce mě asi pobavilo, že film ve kterém je spousta vulgarit a nějaký ten sex na efekt, dávala TV PRIMA v klidu v sobotu od 20.00 hod a hned po Ulovit miliardáře zařadila klasickou a neškodnou Smrtonosnou past, na kterou mě upozorňoval titulek „Film není vhodný pro děti a mladistvé“. ()

Sofie.com odpad!

Nechutnost. nechápu, jak jsme mohli vyprodukovat něco tak strašného. Blbost, kterou nezachrání ani Tomáš Matonoha, kterého mám většinou ráda. ()

Profík

Dal jsem 2**, ale ten film je skoro nehodnotitelný. Je vlastně (skoro) úplně šílený. Tvůrci zřejmě sjížděli nějakou drogu,kterou pak ale měli rozdávat i divákům. Surreálný zážitek. ()

hrabac odpad!

Vemte velopavlovický Červený tramín , pozdní sběr, ročník 2002 a nalejte si ho do ucha. Stejným způsobem promrhal Vorel kvalitní herce a spoustu celuloidu (asi je to na jiným mediu, to je putna, stejně je to zničenej materiál). Není k tomu co dalšího říct, scenář na zvracení, pokus o humor roven Anderovi z Kysúc a režie na zvracení. Fuj. Matonohovi to sáčko neslušelo. ()

Skrbel odpad!

Shlédnul jsem tento snímek po velké mediální kampani a nemám slov. Český filmový průmysl opět dokázal, že klesnout se dá ještě hlouběji. ()

piggmi

Jako kritiku společnosti já sama tento film prostě neberu - asi by se mi způsob provedení úplně nezamlouval. Jako sled vtipných (ne ale vždy, nalezneme tu i pár jen směšných) scének propojených hlavními postavami - to ano. Jen si nejsem jistá, jestli opravdu stálo za to dělat z toho film... ()

P/\/EL

sice to má jen 88 min, ale už po půlce mi to přišlo jak 3 hod. film, je to vlastně dost nudné, a určitě trapné, bizarní(úlítlý záměr, který moc nevyšel, ale zase na druhou stranu, já mám rád umělce, kteří na diváky moc nemyslí a dělají si nekompromisně, co chtějí, ikdyž kdoví, jak to bylo, možná je za tím i to, že jaksi řada režisérů už prostě nestíhá novou, sice to je na Red one točený(Nathalie krásně vystihla to 4K !!), ale prostě Kouř byl geniální, tohle je aná***)... Chvílema náhodou i vtipné a to dokonce docela dost(jo, třeba ten tlustý nezávislý novinář...:), ale jasně všemu, co mělo bejt vtipný určitě né, ale jako pro mě lepší jak ty Kameňáky, určitě, jako satira je to slabé, já nevim..mám prostě pocit, že to tak chtěli...A ten politicky nekorektní humor, nj, mě nepohoršuje skoro nikdy, ale přecijen, musí se to umět, myslel sem si, že sklepáci ho vždycky uměli, ale v tomhle případě mi to příšlo tak nějak dost nadbytečný(nepohoršovalo mě to, ale Židy přece v Čechách nikdo skoro neřeší..asi...když už teda ti Romové..).....Ten film by prostě moh bejt tak 30 minutovej, opravdu doba je jinde a takle utahaný věci se už nedaj....né, pokud neni dost nápadů..........je to prostě o ničem a je to škoda, protože v Čechách je toho určitě mnohem víc zajímavého, co by se dalo zpracovat..zreflektovat....samozřejmě....protivné postsynchrony, blondýna, která ale neni dost blond - a rosnička(kdyby tak obsadili skutečnou rosničku, nebo jé...zlatokopku...).......atd....je to strašně klišoidní.......ale necejtim hejt jako většina lidí tady......řikám si, že tyhle problematiky zasloužej reflexi...jenže........dneska sou ty nároky vyšší....takže to chce chytřejc.....a jasně..obsadit syna.......ježiš..pomalu mi dochází, jak moc provokativní to je, dyť lidi hejtujou Mádla, Esterku z Pošty....taky....mě teda vadil asi spíš ten syn - ten je takovej nudnej, ač neherec tak mi v Gymplu nevadil........jo..Gympl...byla určitě lepší satira.....a myslim, že náhodou vykreslila dnešní mládež celkem obstojně - líp jak většina šitu z tv one...teda nova.....Ulice...a teď ta nová věc na jedničce.......ale co...nevim...asi je to zbytečný psát všecko tohle na tohle....ten film je zbytečnej......tj.....snad moc neprodělali........ ()

Romanoff odpad!

Možná jsem ten film jen nepochopil. Možná to měla být parodie. Možná ti herci hráli špatně schválně. Možná.... Ale nic už nezmění fakt, že tento snímek Tomáše Vorla, snažící se upozornit na názory a postoje současné české společnosti, je pojat naprosto nevhodným způsobem. Film nabízí pouze katastrofální dialogy bez myšlenky a vtipu, nudné herce a jejich nulové herecké výkony, plochý příběh. Drazí programoví vedoucí našich televizních stanic, zamkněte prosím tento "nepochopený filmový skvost" hluboko do vašich archivů a zahoďte klíč do nejbližší řeky. ()

pikovyeso

nechápu jak může někdo tenhle film odsuzovat, ale nikomu to neberu. je to velmi dobře a vtipně podaný big business v kostce ()

vlkcz odpad!

Za tohle by se měl jednou Vorel smažit v pekle. Ne proto, že pořád ještě nepochopil, že co funguje na divadle, je prostě ve filmu úplně mimo. Ne za to, že mě chce přesvědčit, že příšerná Janečková může v někom vzbuzovat nějaký touhy. Ne za to, že mě trapnost fackovala, celou čtvrthodinu, kterou jsem se na to poprvé vydržel dívat. Ale za to, jak totálně zabil výbornou předlohu Martina Nezvala. Přiznávám, že po knížce jsem sáhnul proto, že jsem i z toho mála paskvilu, co jsem viděl, měl nejasnej pocit, že ten námět musí skýtat víc. Když jsem si knížku přečetl, tak se mi ten pocit potvrdil a já se přesvědčil, že na film kouknu ještě jednou. Bylo to utrpení a pořád mi není jasný, kolik musel Nezvalovi dát, aby mu dovolil to natočit. Nejen, že ve filmu je použit jen hodně zjednodušený příběh, ale závěr filmu jde navíc úplně proti vyznění předlohy. Knihu doporučuji, ale to co provedl Vorel, je ... nemorální. Pánbůh zaplať aspoň za Cardu a Mádla, který se nenchali úplně znásilnit a opravdu měli chuť hrát. ()

eli.s odpad!

Musím uznat, že na tohle se opravdu dívat nešlo. Raději jsem si při přepínání kanálů pustila zpátky reklamy. ()

hhyperion

Jak tady nekdo trefne poznamenal, film je o odpadu a nikoli odpad. Dnes to vidim potreti a musim rict, byt nejsem zadny fanda Vorla, ze je to sice bizarni, ale moc trefny kousek. ()

ouf

Tohlenz to vorel už trochu přehnal . Plochej útok na židle a cigny . V každym okamžiku spatření Sedláčkový mi cukala noha a koutek tlačítka stop ale přežiješ , viť. ()

Mezerník

Vorlův pokus o nový Kouř (kultovní film - společenská satira z konce 80. let) bohužel nevyšel. Nadhled sice u podobných témat neškodí, ale tohle je vážně omyl. Kdyby šlo o debut patnáctiletého studenta, odpustím některé pubertální a nevyzrálé "fóry", ale tohle, Tomáši?! ()

LuckyCZ

Hvězda za Jirku Mádla, který si tu roli náramně užil a za hlavní písničku, která mi vždycky zvedne náladu. ()

Kathleena

Tohle má jednu hvězdičku jenom proto, že mám ráda Matonohu. Děj katasrofa, herci katastrofa. Janečková by měla sedět doma a třeba rodit děti, ale rozhodně neobtěžovat okolí a když už tak snad jedině přiblble se tvářící v poště pro tebe. ()

J.M.Kubik

Toto je reakce na komentář od Radka99... mnohokrát jsem se o tomhle díle bavil se synovcem pana režiséra T.Vorla a naprosto se utvrdil v tom, že za "a" je správně. ()

Usirev odpad!

Pokud je něco komedie, tak mě to baví, ale tohle je vyjímka. Zde jsem se zasmál snad jednou. A od shlednutí si kladu otázku: To Ester platili za Poštu pro tebe tak málo, že zde musela hrát? ()

Baži

Do hlavní role, jak vidím v zajímavostech, byli zvažováni Trojan, Liška, Macháček, Langmajer.... to je jasný, že po přečtení scénáře to hodili do koše. ()