Diskutant

Námet pre Vec: Počiatok to bol skvelý. Prequel legendárnej klasiky Vec z roku 1982. No režisér stoho príliš nevyťažil, čo sa týka perfektnej temnej, depresívnej horrorovej atmosféry jednotky, tak dvojka ju naopak nemá, ponúka jedine viac akčnosti. Ani moderné počítačové triky tento film nezachránia, mimochodom dnešný trend prehnaných PC efektov asi nevymizne. Nejedná sa o vyslovene zlý horror, ale svoj účel klasického scifi horroru nesplnil. Na doplnenie informácii čo sa stalo pred Vecou 1 stačí, aj výkon hlavnej hrdinky stál za niečo. Nuž moderné pokračovania geniálnych starých klasík nikdy nemôžu až tak dobre dopadnúť :-) ()

iL3gAl

Je těžké a v mnoha případech nemožné překonat originál a Počátek to taky v nejmenším nedokázal ale dokázal mě na tu hodinku a půl slušně zabavit. Už mnohokrát jsem zmiňoval že nemám rád horrory takže zrovna tohle je pro mě ideální. Chvilkama mě to i docela napínalo, efekty byly vydařené a hlavní hrdinové mi tam celkem sedli. Čisté 3 ;) ()

johny68

Starý pán John Carpenter by z tohto diela asi zdesil, alebo dobre pobavil. Každopádne je to zneuctenie jeho diela z roku 1982, Až na pár vizuálnych efektov a horoorvých scén je to des, ()

chaosteory

Další z filmů, který se nikdy pořádně nezavděčí a vždy bude ve stínu slavnějšího "bráchy". Nejsem fanatický fanoušek Carpenterovi Věci stím, že bych na ni koukal 3x týdně a lezl po čtyřech jen při zmínce o ni. Ale to, že to byl (a asi i bude) jeho nejlepší film a mezi sci-fi horrory se sluní na špici je fakt. A ano, vídím ji častěji než jednou za rok :-) Takže co tu máme. -Jako prequel musí děj splňovat alespoň základní fakta a skutečnosti předchůdce, což se docelo povedlo. Autoři evidentně něco pochytili a snažili se děj co možná nejvíce přizpůsobit. -Aby se to v dnešní "americké" době chytlo, obětí musí být jak mraků, výsledek? Kokotů na porážku je pravda požehnaně, ale většina je jaksi infikovaná, takže víte co. -Vizuál a sním spojené KRVAVÉ vraždící orgie musí táhnout. No tady se něco posralo, efektní to sice je, ale krve je tu jak z vyždímaného tamponu, k tomu na místě kde to je zcela zbytečné a ani moderní serepetičky nejsou schopny takové brutality, jakou ztvárnil Carpenter. -Nakonec zbývá obsazení a . . . a je vůbec podstatné, když stejně všichni chcípnou? To si přeberte sami. Závěrem chci říct, že Počátek je daleko za klasikou a přesto se mi líbil, není tak syrový, ani brutální a do pořádného tlaku chybí pár Pascalů, ale jako úvod do děje takový být nemusí a já to po něm ani nechtěl. A závěr při titulkách víc než potěšil ()

montel

Antarktida, rok 1982. Na zdejší výzkumné stanici objeví vědci pod ledem neznámého zamrzlého tvora, který už zde odhadem leží několik tisíc let. Společně s ledovou krou jej dopraví na stanici a zkoumají jeho buňky. Mezitím však kra rozmrzne a tvor s eprobudí k životu. To co následuje si nikdo ze skupiny ani nedokáže představit...Tak začátek byl dobrý, děj mě zaujal. Postupem času se z toho však stala tuctová záležitost. Nic nového pod sluncem, sice dobré efekty i hezké monstrum, ale původní Věci Johna Carpentera to nesahá ani po kotníky. Ale za podívaní určitě stojí. 55% ()

pavont

Atmosfera je tu ina nez u povodnej verzie a takisto charakter ako Russel tu chyba. Nova Vec je trochu naviazana na sucasnost a posobi pomerne sviezo aj pre neznalych divakov. Beltramiho hudba zapadla skvele a celkovo sa jedna o solidny preguel. ()

croftak

Potenciál je obrovský. Už jen ten samotný námět je skvělý, v prdeli světa v ledu za zasněženým kopcem najdeme jakože fakt velkou mimozemskou loď, zmrzlého ufona, který následně dokazuje, že na naší planetu nepřišel rozhodně šířiti mír. Horor bez atmosféry dělat prostě nejde, nevím co bych pochválil. Jako jednohubka k televizi na jeden večer ještě možná jo, ale víc ani ránu. ()

schindler

Asi takhle, všude čtu, že na původní Carpentrův film to nemá, jenže já jsem ho viděl poprvé teprve před pár lety a to už je v době kdy se valí na scénu spousta lepších či horších hororů, takže říkám slušný, ale nikterak zásadní film. Jo kdybych ho viděl na začátku 90. let na rozmazané VHS asi by to ve mě zanechalo hlubší stopu. Z toho důvodu tento nový film nijak nehaním, lidi se tu nechovají jako magoři, triky na výbornou, atmosféra mrazivá. Konečně zas jednou solidní horor. ()

teseth

Celý film na mě působil tak nějak zvláštně. Vlastně furt jsem nevěděl k čemu chtějí dospět. A tu příšlo posledních 15 min a já byl spíše zklamaný z toho zakončení. Rádoby poslední zápas ve vesmírné lodi je spíše nudný a nicneříkající. Ale pak přijdou titulky a ty mě srazili na kolena! To jsem absolutně nečekal a tudíž přivřu oči a dám 4*. ()

ellysium

Na tohle se těžko hledají slova.Nápad nechat všechny polárníky zarostlý,tak aby je nikdo nerozpoznal,vyšel dokonale.V některých momentech nikdo neví,jestli umřel ten,nebo onen.Jediní identifikovatelní tam byl černej "nor",moudrá doktorka a pes.Nablblá věc naklonovala vše,co se dalo a norové polovinu fimu prokvákají jakýmsi podivným dialektem,na který nejsou ani titulky.Ale řvát umějí všichni.Není moc,co hodnotit,takže dva kousky... ()

smely

Bohužel,nejsem spokojen a není to tím že jsem velký fanoušek klasické Věci.Efekty docela povedené ani příběh nebyl špatný,ale co mi tam nejvíc chybělo je ta atmosféra.Omlouvám se ,ale myslel jsem si ,že se u věci aspoň leknu nebo příjde nějaké to mrazení,ale to se nedostavilo.Snad jen u počáteční a závěrečné hudby(která pochází z originálu). ()

ragtime

Kto v dnešnej dobe točí zaujímavé pokračovanie/prequely/sequely si zaslúži chválu a v tomto prípade, klobúk ide naozaj hlboko dole. Pocta a prepojenie deja je radosť sledovať. Takto sa to robí. ()

Big Daddy

Počátek nesází na ohňostroj hereckých výkonů, ale v podstatě jako virus ve snímku jednoduše parazituje na atmosférických prvcích svého slavnějšího předchůdce (dějového pokračovatele). Naštěstí mohu napsat, že celkem zdařile a hlavně se snahou věrně dějově propojit oba související filmy. ()

Snakefinger

Triky pekelně dobře udělané, na nejvyšší úrovni. Tenhle film si klade za cíl pobavit, vydělat peníze (to asi na prvním místě) a docela se mu to daří. Atmosféra je mrazivá, jenom trošku pochybuji jestli je to s náhodně posbíranými herci nebo opravdovou zimou. Každopádně jsem se nenudil a o to tady jde. ()

complex

tak toto bol podľa mňa veľký blud... nemám na tom naozaj čo oceniť, akurát tak možno nápad, aj to len s prižmúreným okom... o tom prevedení radšej ani hovoriť nejdem... kto nemá čo s 98 minútami, tak nech sa páči ()

Hororová Věc se dočká rebootu

Hororová Věc se dočká rebootu