Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Jello Biafra

A ja som sa tak tešil, že uvidím gangsterku, ktorá by mohla konkurovať filmom jak Snatch či Layer Cake. Režisér William Monahan (inak scénárista Skrytej Identity) však nemá až taký veľký režisérsky um jak Guy Ritchie či Matthew Vaughn. Čo mi na filme vadilo najviac, to sú jednotlivé podzápletky, ktoré často nikam nevedú. Napríklad jedna podzápletka sa točí okolo toho, že hlavný hrdina riskuje všetko, aby pomstil slepého bedzomovca, ktorého sotva poznal. Plusové body ale získavajú skvelí herci, ktorým dominuje Ray Winstone ako psychopatický mafiánsky boss a hlavne herci držia celý film nad vodou. London Boulevard nie je film vyložene zlý, má totiž svoje svetlé momenty a aj drsný britský humor, lenže hlavne kvôli nedotiahnutému scenáru sa jedná o priemernú záležitosť. ()

Heraldika

No..trochu rozpaky. Colina zbožňuji, ale taková pecka to tentokrát nebyla. Začátek je skvělý, ale pak se děj nějak prapodivně roztříští a nedokáže přitáhnout pozornost ani k jedné části - love story o ničem a urychlená, kmotrovská část spíš k pláči, ach jo. Takové málo uvěřitelné, či co, škoda. ()

Chater

Snaha o Pulp Fiction. První půl hodina prakticky bez zápletky, nudná Keira...film, který zapomenete hned poté, co vyjdete z kina. Možná tam bylo něco, co mi uniklo, nějaký poselství, jako například užívej života dokud můžeš...to je dneska ale bohužel v každym druhym filmu. ()

Šakalík

Obsahově plytká krávovina úplně o ničem, která se místy tváří tak strašně „cool“, až to je k smíchu. Filmu postrádá jakoukoli režii, kdy jednotlivé scény jsou poslepováné tak nějak zmateně, takže to v globálu netvoří logický celek, ale jen jakýsi chaotický shluk snímků. Některé postavy jsou tam doslova do počtu a třeba i samotná Keira Knightley jakoby vůbec netušila, co se od její postavy vlastně chce. Colin Farrell v hlavní roli to se svým charisma sice jakž takž ustojí, ale sám celý film, který prostě nemá příběh, utáhnout nemůže. Úplným požehnáním je David Thewlis v roli Jordana, jehož herecké partie jsou tím nejlepším, co divák ve filmu uvidí. Kromě něj to je ale naprostý děs. Britské snímky jsou většinou zárukou kvality, ale jak vidno, výjimky existují. ()

Soweek

Je těžké udělat dobrou gangsterku a přitom se nesnažit kopírovat velikány jako Guy Ritchie. Colin Farrell pokračuje další famóznía vcelku oiginální gangsterkou hnedpo jeho In Brudges. Nudný začátek, který vás přiměje se domnívat, že se jedná o jakýsi obyčejný romantický film se promění v to, co prostě Britové umí nejlépe a nebudou v tom nikdy předstiženi. ()

Looser

Vše co ostatní odsoudili se mně líbilo, Colin je bůh, dobrej hudební podkres, dobrej casting, hrdinové taky ok. Možná je Colin až moc bůh, ale to mi vůbec nevadilo a v rámci tohodle žánru tady byly rozhodně větší přehmaty. ()

ZkuKol

"Šestákové" melodrama křehké krásky a drsného chlapa s gangsterským pozadím ve velmi stylovém provedení. Monahan má zjevně rád drsné chlapy s vroucím srdcem a trpí slabostí pro cool vizuál. Přímočaré a hláškami oplývající dialogy se starají o to aby film neztrácel tempo, Knightley aby neabsentoval sexy element, Friel tomu dodává až komickou atmosféru a Winstone mrazení. A tím vším se brobourává ledoborrec zvaný Farrell, stále dle mne nejlepší herec své generace s takovým množstvím charismatu, že když vejde do baru, mají už všechny ženské kalhotky zavěšené na lustru a klín otevřený jak jeptiška u zpovědi. Příběh není moc promyšlený, občas si vlastní svět dost zjednodušuje, občas je až příliš mimózní a závěr mohl být trochu na úrovni. Každopádně to dojem udělá a mě jako fanuška Collina a britských gangsterů to velmi dobřeč pobavilo. Už aby konečně tenhle machr prorazil v první lize! Vylézt z kriminálu a začít nový počestný život je utopie, jenž každému naivovi dá pěkně zabrat, ale hezky se na to kouká... 80% ()

Cejny

Příběh o nápravě jednoho strašného gangstera, ze kterého jde strach kam se podíváš a který má reskpekt větší, než šéf Cosa Nostra a Yakuzy dohromady? Na tento dějový a scénáristický mišmaš se kupodivu dívalo dobře. Můj oblíbenec C. Farrell si s další gangsterskou postavou poradil perfektně, což o to. Trochu víc režisérské snahy a mohl to být o chlup lepší film, na který by se dobře vzpomínalo. 65 % ()

marrjaana

Posledních 20-30 minut nebylo špatných- možná by se dalo říct, že bylo i dobrých, ale to hodinové utrpení, které jim předcházelo bylo hrozné, samostatnému konci bych dala 4*, ale vzhledem k tomu, že film musí fungovat jako celek tak průměruji se zbytkem filmu ()

mikulíšek

Skoro povedená gangsterka, která neurazí ani nenadchne. Jednotlivé části jsou cool a zajímavé, ale nějak to nepasuje dohromady. Film měl být buď delší a nebo neměl obsahovat tolik motivů a "podzápletek". Nejednou se stane, že se postava bez vysvětlení objeví, něco udělá a zase zmizí bez vysvětlení proč a jestli je důležitá. Příběh je zajímavý, možná až moc a nedůsledné vyprávění ničí všechno čím by film mohl být. ()

kenkaku

Poprvé a naposled. Udělám to vážně poprvé a naposled, že v komentáři provalím závěr. Varování proběhlo, víte do čeho lezete tím že čtete dál. Nemá to happy end a ten největší hajzl filmu (co by zasloužil ustřelit hlavu na 3x) z toho vyvázne. A to mě naštvalo. Takže podruhé na to nekoukám. ()

herr_carter

Ostře vygradovaná gangsterka se skvělými herci Farrellem, Knightleyovou, ale především Rayem Winstonem, který má pro podobné role záporáků předplacenou fasádu.................... moje hodnocení = 7,5 z 10. ()

sedm.1

K Londýnskému gangsterovi se mi bude vymýšlet komentář poměrně dost těžko, neboť je pravdou, že nemám ani příliš ponětí, co si mám o samotném snímku vlastně myslet. Kladně tedy musím určitě hodnotit Colina Farrella, který tu opět využil své nepopiratelné charisma a především díky jeho výkonu a působení mě jeho postava bavila a zaujala. Bohužel, po herecké stránce se k němu ale už nikdo další nepřidal, Thewlis měl možná působit divně, ale na mě působil divně tedy až moc, Keira je sice krásná a sympatická, ale její herectví jí prostě nevěřím, Winstonwe tu měl zas až příliš malý prostor na nějaké výraznější se uplatnění a Chaplin jen nudně přehrával. Nejsložitější to mám ale každopádně s dějem, kdy sice nemohu tvrdit, že bych se za těch 100 minut trvání filmu nějak vyloženě nudil, ale ten samotný příběh je prostě divný, nezajímavý, trochu i o ničem, a v podstatě by se dalo i tvrdit, že Londýnský gangster nemá vlastně ani žádnou pořádnou a smysluplnou zápletku. Navíc mi tu chyběla i nějaká výraznější stylovost a atmosféra, bez kterých si zrovna tento typ filmu také nedokážu představit jako dvakrát funkční podívanou, a jelikož vlastně celý film nedisponuje snad vůbec ničím výraznějším, jsou proto i mé pocity z této podívané dost vlažné a nezáživné, což se nakonec pak odráží i v mém slabém hodnocení, neboť na jednu stranu je to sice zvláštní, zajímavý, netuctový, na druhou stranu ale zároveň stejně tak prázdný, mdlý, bez koření a bez života. ()

Seti

Gangsterská ani romantická linie nefunguje, atmosféra žádná, jiskření nulové a tempo do třičtvrtě filmu katastrofální. Alespoň něco zachraňují herci a závěrečná dvacetiminutovka, jinak by se film utopil v naprostých sračkách. Čekal jsem něco jako podsvětím nasáklého Osobního strážce, ale dostal jsem poměrně nudnou záležitost, která sama pořádně neví, čím chce být. Velké zkalmání. ()

DavidS.

Nejlepším doporučením jak získat práci u labilní filmové hvězdy je právě vylézt z lochu...Jedinými okamžiky, kdy film není zcela mimo, jsou gangsterské chvilky mezi Farrellem a Winstonem, který je tady opravdu bad motherfucker...Rovina, která se snaží jít ve stopách Osobního strážce, který omylem zabloudil do Notting Hillu a poslouchal u toho soundtrack Pirátů na vlnách, je nefunkčním a nereálným kompilátem...Stejně tak jsou na tom chování i motivace postav...Hodně slabé tři hvězdy... ()

Spike23

A já doufal, že se konečně podívám na něco podobného In Bruges. Bohužel s tím to mělo společného akorát opravdu luxusní sejmutí nic netušící ženy :-). Film mi celkově připadal až tak moc depresivní a zdlouhavý, že jsem si kolem poloviny začínal přát, ať už co nejrychleji skončí a o nudné romantické stránce ani nemluvě. Jediné, co mě tedy potom překvapilo, byl perfektní konec, který bych v něčem tak nehorázně zdlouhavém nikdy nečekal. Když bych to po shlédnutí měl shrnout, tak se určitě jedná o něco nadprůměrného, jen jsem si v tom nijak nedokázal najít něco, co by mě dokázalo nějakým způsobem vtáhnout do děje, tudíž druhou polovinu filmu jsem musel přetrpět s poměrně velkým nezájmem. Jistě si London Boulevard své fanoušky najde, mně stačilo ale bohatě jedno shlédnutí ()

Michelle75

Nepřímá dějová linka dělá pro mě tento film zajímavým a jiným. Od začátku do konce se různé postavy střídají na plátně a to na první pohled nepravidelně a náhodně. Některé filmové okamžiky dělají pro mě film filmem. /např. když řidič pošle Mitchela někam a za vteřinu mu zdechne kára/. A tady jsem si jich užila docela dost, nehledě na to, že při tak svělém soundracku ten film velmi příjemně plynul. Fakt se divím tolika vlažným komntářům. ()

jondoe

Jedine co na tomto filme filme za nieco stoji je Colin Farrell, dve podporne vedlasie ulohy ( David Thewlis, Ray Winstone ) a plagat, ktory ma na film natolko navadil, ze som si ani neprecital obsah. Vsetko ostatne, mam na mysli pribeh, reziu, jednanie postav, kameru a vlastne uplne vsetko ostatne je uplne zle. Tym co film nevideli by som odporucill aby si pozreli prvych desat minut a zaverecnych patnast. Vsetko ostatne bolo pre mna jedna velka nuda a utrpenie. Smutny zaver film, ktory mi pripomenul o dost lepsiu gangsterku Carlitova Cesta ( tym co nevideli odporucam ) bol prvoplanovi a v konecnom dosledku tak trosku odkopirovany zo sponinanej Carlitovej Cesty. Film ako celok je jedna velka slabota v ktorej hraju dobry herci. ()

Herráček

Říkejte si co chcete, mně se na Farrella pořád dívá docela dobře... A teď už i na Thewlise... Ale Keira Knightley tady byla dost příšerná... A ten konec.? Božíčku... ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)