Po třech letech strávených za mřížemi, Mitchel (Colin Farrell) opouští věznici s dobrými úmysly. Ale když potká starého přítele Billyho (Ben Chaplin), gangstera, který se zrovna ohlíží po nějaké práci, Mitchel se k němu připojí, výměnou za místo k bydlení. Když se znovu zaplete se svou minulostí, je vtažen do života Charlotty (Keira Knightley), filmové hvězdy která se schovává před hordou fotografů a reportérů. Přitahován její krásou a zranitelností, rychle se ujímá role jejího ochránce. Začínají spolu plánovat nový život v Los Angeles, ale plány jim zkříží gangový boss Gant. Mitchelovi je jasné, že před Gantovým hněvem není v bezpečí nikdo z jeho blízkých a rozhoduje se vyřešit věci mezi nimi jednou provždy. (oficiální text distributora)

Nassau

Tohle nezachránil ani výborný Colin Farrell a překvapivě dobrá Keira Knightley. Vrcholem všeho byl neskutečně špatný konec. Hodně slabé 3*. ()

korndaddy

!!!!V tomto komentáři je SPOILER!!!! Dobře, tak pěkně od začátku. Colin si to vyjde z basy. Rozhodne se, že bude hodný chlapec a bude udržovat baráček nějaky superstar ve stylu Přemka Pohlahy. Ani tu Ophelii neobtáhnul a to ji prej měli všichni. Ale v pohodě. Začne skoropracovat, ale prostě podsvětí ho chce zpět a Colina si vyhlídne zdejší největší kápo a chce s ním ovládnou svět. Ale Colinovi se to nelíbí a hned na druhý schůzce ho Colin zprcá jak malýho fakana a na třetí ho zjebe ještě víc. To se ale Gantovi taky nelíbí a tak se rozhodne něco mu provést. Mezitím Colin začne táhnou s onou Keirou, která se (co si budeme vyprávět) mohla o něco více vycpat. A takhle to tam jede do té doby než Gant navštíví Colinovo ségru. A to se už vážne naštve a během následujících pěti minut přepere Colin Gantovu manželku paragánskou padinou a oddělá bosse všech bossů. A to je vlastně vše. Než se film pořádně stačí rozjet je po něm. Colin je pořád drsnej, s Keirou mluví o hovadinách a doprovází to naprosto stupidní hudba, kterou bych očekával ve filmu ze sedmdesátých let. Prosím pana Monahan ať zůstane jen u scénářů a nesere se do větších soust. ()

KoRner

Nuda strieda nudu, kecy striedajú kecy. Na konci strieľanie. V skratke je to celý film a k nemu odomňa len toľko, že veselší koniec by mu pristal viac. ()

Benedygtus

Poslednich 15 minut, ze bylo to nejzajmavejsi na filmu? Prd. Naopak, me se velmi zalibil tento film jako celek. Prisel mi nevsedni a ikdyz stylem a mozna i nekterymi scenami pripominal tento film jine(zvlaste filmy od Guye Ritchieho), tak mi prisel zajimavy. Soundtrack mohl byt trochu bohatsi, jednotlive sceny... no nic. Proste plnohodnotne 4* ()

Lukoboss

C. Farrell hrál vždycky v zajímavých filmech, ale tohle zrovna nebyla trefa do černýho. Jo je to gangsterka, kde se vyhrožuje, zabíjí, nadává a hulí, ale celkovej koncept je tak zvláštně poslepovanej, až to působí podivně. Některý roviny a myšlenky jsou nedotažený, pravděpodobně schválně, nicméně to ve výsledku nemá s celistvostí co do činění. ()

BluT

Podruhý se mi to líbilo víc než poprvý. Mělo to prostě správnej gangsterskej "feeling". Colin Farrell je skvělej herec a i když moh bejt scénář vypointovanější a břitčí, tak on to utáh v pohodě. Solidních 80% ()

Wally

Tak to dopadá, když si někdo umane, že natočí gangsterku po vzoru G. Ritchieho, ale vůbec netuší, co dělá a moc se mu to nepovede... Ten film nemá v podstatě žádnou dějovou linku a příběh...všechno se tak nějak děje a pohnutky osob jsou někdy zcela nepochopitelné... Anebo v tom má být to kouzlo a já se nechytil. Jedná hvězda navíc za hudbu... ()

SphereF

Trochu mi to připomínalo Carlitovu cestu a trochu Sbal prachy...Příběhy postav nebyly sice tak propracované a chvílemi to na mě působilo trochu zmateně, ale celkový dojem perfektní. O tento dojem se postarala i výborně zvolená hudba společně s charismatickým Farrellem. Trochu to zkazila Keira, když jsem viděl její obnažené a vystouplé klíční kosti...:)) ()

Rssa

Ačkoliv příběh je jasný, tak celková motivace postav v některých případech je docela nejasná. Ani komediálně založené, na gangsterku málo osudové, vyznění docela do ztracena. Ale nemůžu si pomoct, Farrell je výborný, charismatický a přesvědčivý, stejně tak Thewlis. Spousta známých tváří v malých rolích se ale dala využít daleko lépe. Těsné 4 hvězdy, 75 % ()

cab

Proc se nedrzet jedne linky a prechazet od navratu kriminalnika do reality k romanci smrncnute podobnosti s Osobnim strazcem na misto rozmachnuteho velkolepe pojateho dramatu s nejakou znamkou vedeni, kam se ma film uchylovat. Ocekavani byla znovu vysoka a jejich naplneni pod urovni. Neschopnost tvurcu je bolestna a to meli skvostne herce na place. 45% ()

MareT.

Tvůrci se snažili být až moc cool. A dopadlo to napůl cesty s určitou dávkou překombinavosti a to hlavně v postavách. Je jich tam až moc a některé, ač se mají brát jako důležité pro příběh, nemají ani dostatečný prostor. Každopádně se ale konce povedl. ()

Hanys_

Český název zase tak trochu klame tělem, takže chápu, že kdekdo čekal po přečtení Londýnský a Gangster stylovku Ritchieho kalibru, ale to už není můj problém :) Monahan totiž přišel s něčím úplně jiným a to něco jiného mi tady celkem dlouho chybělo. Až na pár zbytečných postav a menších scénaristických berliček nemám co vytknout a ten soundtrack, ten je úžasný. Hlavně závěr s Kasabian a jejich Green Fairy...8/10 ()

bloodline

Možno tento kúsok nepriniesol do svetovej kinematografie z hola nič originálne, ale rozhodne mi uštedril viac prílevu endorfínov, ako niekoľkokrát otrepaný námet pána Ritchie-ho v podobe RocknRolly. Film miestami šľapal lepšie ako thajská bordel-mama a Ray Winstone našiel jedno zo svojich dlho stratených "ja". Mrzieť môže neohrabaná réžia, ktorá by nabrala pri ostrieľaných "harcovníkoch" určite iný, kvalitnejší rozmer. Inak vo mne prevládala spokojnosť. ()

divak84

v první půlce to mělo všecko. semtam vtípek, semtam mrtvolka, semtam anglické pivo. Pak se to trošku zadrhavalo, aby se to pak ke konci zase rozjelo. zajimavě minimalistická věcička, která prostě anglickou tvorbu nezapře. klasická gangsterka s překvapením na zavěr není nijak extra, ale rozhodně lepší jak "kill the irishman" nebo "revolver". ()

Holina

Tak až na ten konec to byla celkem kvalita, ale není to úplně čistokrevná gangsterka. Možná kdyby se Farrell nasral víc, nebo dřív, bylo by to mnohem zajímavější. ()

Lewisek

Škoda, že tu Keira skoro nic nehraje, přestože prostor dostala. Celý film tak táhne Colin Farell s Rayem Winstonem a Colinovi to opravdu šlo. Strukturou mi to trochu připomínalo The Departed, jen to zbytečné kecání ve filmu mohli tvůrci nahradit dobrou akcí. ()

Colin, Keira a londýnský bulvár

Colin, Keira a londýnský bulvár

26.01.2009

Nebojte, nebudeme tady vytahovat žádné klepy a lechtivé nechuťárny. Ani se nezrodil další suprehvězdný pár. Tak se prostě bude jmenovat film, ve kterém se spolu objeví čerstvý držitel Zlatého glóbu… (více)