Nový animovaný komediálně-dobrodružný snímek o trpaslících Gnomeo a Julie dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Užít si jej můžete ve formátu 3D v kinech právě v období svatého Valentýna. Filmu se jako výkonný producent ujal zpěvák a skladatel Elton John, jehož písně jsou použité jako hudební doprovod. (oficiální text distributora)

Alementina

Detem se to libilo. Pohadka j eproate vic pro deti nez pro dospely, to je cely. Kdyby m9hly deti hodnotit, tak to ma urcite lepsi hodnoceni. ()

blackrain

Já jsem si myslela, že to bude kýč jako bič a to mě právě od shlédnutí filmu dost zrazovalo, ale plakáty, které byly téměř všude vyvěšené mě zase lákaly. Vlastně bych těm plakátům a reklamnímu humbuku okolo měla poděkovat, že jsem se nakonec zlákat nechala a tuhle ujetou parodii viděla, protože dokonale předčila moje očekávání. ()

ABLABLABLA

Skvělý animák s novodobou verzí známé tragédie. Nejlepší scéna? Těžko říct, ale asi největší salva smíchu následovala při zpomaleném skoku Gnomea a Tybalta a jak se najednou rozsvítilo světlo v době a skončili v pozici trakaře:) ()

kaylin

Na tomhle snímku je nejzajímavější to, že shakespearovský příběh je převeden do komedie, kde hlavní roli hrají zahradní trpaslíci. No, a to je vlastně všechno, co je třeba k tomuhle filmu říct. Pak už je to všechno jen standard, kde nic moc navíc nedostanete, dokonce i toho vtipu je zde celkem poskrovnu. No a asi je jasné, že tohle nebude končit jako Shakespearova klasika. ()

gegina31

Viděla jsem hodně zpracování Romea a Julie a tohle je druhý nejlepší hned po zpracování s Leonardem Di C. Trochu nerozumím tomu nízkého hodnocení. Tenhle animák by měl být rozhodně v červených barvách. Musím přiznat, že jsem se nasmála víc než například u Velké šestky. ()

Taninaca

Jeden z nejslavnějších příběhů všech dob už dostal hodně podob a byl vyprávěný v různých dobách a kulturách. Tak proč ho neobléci do slušivého animovaného kabátku a nepřiblížit ho i těm nejmenším divákům? A nudit se nebudou určitě ani ti větší. A kdo jiný by měl mít na svědomí hudební stránku filmu (mimochodem moc povedená) této anglické klasiky než sir Elton John. ()

Cl3ricK

Osobně bych řekl, že tenhle animák směle strčil do kapsy poslední dva Shreky. A to jednoduchostí a zábavností. ()

Jigy

Velmi pěkný animák. Pěkne graficky spracovaný, vtipný a plný zajímavých napadů. Neočekával jsem mnoho a dostal jsem víc než jsem chtěl. Prostě zábavná taškařice která potěší hlavně ty nejmenší, ale nezklame ani zbytek publika. Takže zatím dávám 3, ale myslim na 4 hvězdičky. ()

M.i.k.e

povedené,ale v konečném součtu mnohem méně vtipné,než jsem původně očekával.Potenciál tady byl rozhodně mnohem větší.I přes svojí luxusní stopáž na na několika místech ztrácí tempo a to je u podobného druh filmu trošku škoda.Celkově sem se tedy bavil,ale nevím jestli budu chtít vidět znovu...65% ()

honajz2

Námět se zahradními trpaslíky fajn, pár nápadů vtipných a zajímavých, ale na celovečerní stopáž to prostě nevystačí ani náhodou. Jako krátký film by to bylo geniální, ale takhle tu je spousta vaty, jako třeba plameňák (i když mi ze všech postav byl nejsympatičtější) nebo celá linka s kupováním sekačky. Ano, v příběhu to má své místo, ale bylo to tam skutečně tak nutné? Spíš ne. Nejlepší nápady jsou vyčerpány do 25 minut, pak už je to celkem nuda. Možná se z toho dalo vytřískat víc, ale spíš si stojím za tím, že by to fakt bylo lepší jako krátký film. Ale na dvojku se podívám, jeho zápletka vypadá zajímavě, tak snad dopadne líp. Lepší 2* ()

Nach

Bohužel, animovaná, trpasličí verze Shakespearovy slavné hry se zde opravdu nepovedla. Nejen, že logicky vykrádá klasiku, ale krom toho vykrádá i jiné animované či hrané filmy. Vtipné momenty již jste viděli mnohem lépe zpracované jinde a ten zbytek za zmínku vůbec nestojí. Prostě a jednoduše: zklamání, které není velké, ale do průměru tento film má v kvalitě také daleko. 50% ()

baaaja

Zklamalo mě, že skoro všechny vtipné scénky, které se tu objevily, byly obsažené už v traileru.. Tak trochu jsem to i čekala, dost často to tak je, ale vzhledem k originálnímu nápadu na téma a zpracování jsem spíš doufala, že to tak nebude a že by z toho mohlo kápnout i něco víc. Nakonec se z toho vyklubal spíš průměrný animák, s trochou vtipných momentů ale taky s pár ne moc zajímavýma nezáživnýma pasažéma, který bych si pustila při nudným odpoledni jako takovou nenáročnou oddychovku, ale pravděpodobně ne víckrát než jednou nebo max. dvakrát. ()

Kwaichi

Pod značnou shakespearovho R(Gn)ómea a Júlie si teda predstavujem trochu lepšiu kvalitu. Nebola tam v podstate žiadna dráma a ani tragédia ak si odmyslím jednu rozbitú šálku. Aj keď sa figúrky hýbali, stále vyzerali umelo. Detský fanúšik film hádam docení viac ako ja. Ale na druhú stranu musím vyzdvihnúť romantickú atmosféru a trefný humor. ()

Pajky3

Elton John k animákům prostě sedí, ale že i Ozzy to mě překvapilo. Pro oživlé věci mam slabost už od dětství od dob Toy Story, takže se mi to líbilo a bavilo mě to. Jinak samozřejmě příběh nepřináší nic extra nového, ale je to prostě příjemná animovaná pohádka. 70% ()

campix

Zprvu to vypadalo, že Gnomeo and Juliet by mohl být vcelku solidní nápad na zajímavý animák. Ale chyba lávky ta tuctovost tady na vás dýchá z každé minuty. Děj je naprosto předvídatelný a ne že bychom na to nebyli zvyklý u podobného druhu filmů, ale tady to přímo bije do očí. Potěšilo mě hlavně zajímavé dabérské obsazení, které potěší už jen když ho vidíte takhle pěkně pohromadě. Jasně je tu i pár takových těch cool postav, které mají za úkol donutit vás smát a díkybohu i tady se jedna taková povedla a je jí gumový plameňák Featherstone s proměnlivým počtem nohou. Gnomeo and Juliet je tedy sice občas celkem zábava, ale pro dnešní náročné publikum jen další z mnoha. ()

Martrix

Malým dětem bude stačit pohled na trpaslíky, kteří občas něco legračního vytropí. Větší děti tak moc nadšené nebudou, protože ty už potřebují i nějaký ten děj, který je zaujme. A nejsem si jistý, že příběh o dvou znepřátelených sádrorodech postačí. No a dospělí? Ti kteří jsou klasikou netknuti a výraz Shakespeare mají spojený pouze se značkou rybářského navijáku, si budou pochvalovat originální a místy i vtipný animák. Pro ty, kteří mají klasiku rádi a jsou ohledně Romea a Jůlie v obraze, může být jejich animovaná parodie buď nestravitelná trapaslíkovina, nebo budou schopni velkého nadhledu a různé slovní hrátky je pobaví. Tento animák není hloupý, ale pro mě osobně je nezábavný, neoriginální a ... to asi stačí. Chápu že to není jen tak, najít opravdu originální téma pro vtipný animák, ale Shakespear nebude to pravé ořechové. ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby