Nový animovaný komediálně-dobrodružný snímek o trpaslících Gnomeo a Julie dává nejslavnějšímu příběhu lásky na světě Williama Shakespeara další rozměr. Užít si jej můžete ve formátu 3D v kinech právě v období svatého Valentýna. Filmu se jako výkonný producent ujal zpěvák a skladatel Elton John, jehož písně jsou použité jako hudební doprovod. (oficiální text distributora)

jondoe

Skvely animak, ktoreho tvorcovia si tento krat beru na musku nesmrtelnu klasiku Williama Shakespeara. Namiesto ludi su hlavnymi postavami roztomili zahradny trpaslici. Mne osobne sa tato rozparavka velmi pacila. Primerana stopaz, vesele dialogy, krasne chytlave pesnicky a samozrejme modry Gnomeo a cervena Julia. To vsetko ma neskutocne bavilo a solidne som si to uzil. Aj ked je tento animak miereny hlavne na mladsie pubikum, kludne sa da odporucit aj dospelym. Navyse to nekonci tragediou, ako stara-znama klasika, ale stastnym, sladkym happyendom. A to predca ku rozpravke patri. Velmi slusne styri hviezdicky. ()

Han22

Co může být kýčovitějšího a hnusnějšího než zahradní trpaslíci? Asi jen film o nich. No dobře, taková hrůza to nebyla, nicméně převést Romea a Julii do světa oživlých porcelánových trpaslíků chce slušnej matroš. Tohle je čistě pro děti s naprosto průměrnou animací, spoustou lásky, slz a romantiky, podpořené navíc spoustou starých písní od Eltona Johna. Jediné co mě pobavilo byla mluvící socha Shakespeara a vraždící sekačka na konci, jinak slabota. ()

iXtr3m3

Pozreté po desiatich rokoch s dcérkou a zabavili sme sa. Celkom originálne aj na dnešnú dobu a nieto desať rokov dozadu, animácia stárne slušne a jednoducho sme sa bavili. ()

Fary

Totalni infantilni hovadina, ale ma to svy kouzlo. Shakespeare sice musi v hrobe rotovat rychlosti svetla, ale co uz. Pro decka ano - pro ostatni - setrete si penize na neco poradnyho... ()

bloodline

Účel svätí prostriedky a v prípade Gnomeo and Juliet to platí dvojnásobne. Hodnotenie by som skôr nechal na detských divákov, ktorí od spokojnosti určite nemali ďaleko, ako podaktorí dospeláci :) S príbehom, scenárom a adaptáciou som nemal väčší problém, graficky zvládnuté na veľmi slušnej úrovni, preto so strávením prostriedku k účelovej spokojnosti v mojom prípade musím vysloviť/napísať kladné hodnotenie. ()

danielosbourne

Jednu hvězdu dávám za chudáka beznohého plameňáka a druhou dávám za zjištění, že jsem se celou dobu mýlil. Myslel jsem si, že v naší pračce je hvězdná brána, v kterej se ztrácí ponožky...teď vidím že to není pračkou,ale trpaslíky. Teď už jen zjistit, kdo u nás na vesnici trpaslíky vlastní. ()

Ilhan

Jako by jste spojili dva motivy, nestárnoucí příběh Romea a Julie a Toy Story omezený na zahradní panáčky. Bohužel oba motivy byly už zpracované líp a tenhle film nepřináší žádnou hodnotu navíc. Není to špatné, není to ani nijak závratně dobré, 3 hvězdy tomu sluší. ()

seth82

Vzhľadom na to, že rozpočtom sa tento projekt zďaleka nepribližuje konkurentom z iných štúdií, to dopadlo myslím si, celkom dobre. Hoci film bol plný klišé, bez ktorých by sa určite zaobišiel, skvelý Britský humor to zachránil aspoň čiastočne, hlavne ak vezmem do úvahy pribrzdeného Ozzyho jeleňa a sarkastickú žabu s hlasom Ashley Jensen (film som videl v origináli v UK). Hudobne to tiež producenti celkom zvládli, score od Jamesa Newtona Howarda je aj napriek malému počtu skladieb celkom počúvateľné. Obrovská škoda toho záveru, ten mi tam jednoducho nesedel. V každom prípade veľmi vhodná oddychová zábava na večer. ()

Prochy38

Vaše slabá hodnocení nikomu neberu. V dnešní době je dost náročné zvláště v animovaných filmech přijít s něčím novým. Mně se tento animák opravdu líbil. Narozdíl od Disneyho příjemné a ne vlezlé písničky. Sympatické postavy, dobře nadabované... A ten Shakespeare?? Moc hezky udělané! To je hodně originální přístup! Film je hlavně i pro nejmenší. Jo, moc se mi to líbilo. 4* zaslouženě, 5* na protest! :) ()

Harapes

Výborný nápad s porcelánovými trpaslíky na námět Romea a Julie překvapí až nečekaně.Vtipné dialogy a promyšlený děj,kterému se neubrání ani Shakespeare.Prostě dobrej animák,který pobaví a potěší.A navíc dobrá hudba... ()

sona123

Věděla jsem, že to má být o trpaslících, že je to pro nejmenší, nejspíš blbost, chabě a zbytečně 3D. Tak oprava: je to o sádrových trpaslících! Normálně vedle sebe někde na předměstí existují dvě zahrady, sem tam s nějakým tím keříkem či hortenziemi, ale všude, kam se podíváš, jsou trpaslíci - menší, větší, modří a červení, někteří třeba sedí na záchodě (velký bílý záchod uprostřed zahrady!!!), tlustí, pomalovaní, kdyby vám to nestačilo, jsou tu i sádroví krokodýli nebo odporná žába s hadicí v puse a mezi řečí plive vodu. Tak jestli ještě nezvracíte, asi máte slabou fantazii, buďte za ni rádi. No, je to opravdu pro nejmenší, ale nechcete-li jim kazit vkus, vyhněte se kinu obloukem. Děj je podle Shakespeara, ten se i v pohádce objeví, ale je to docela parodie. Nechutná. Jako podkres tu hrají melodie Eltona Johna, který se i na chvíli objeví animovaný, ale to už je tak trochu rána z milosti. Že na tom pracovali tvůrci Shreka a Madagaskaru je docela poznat, ale připravme se na to nejhorší z obého. O tom, že to skutečně nebylo 3D, se asi zmiňovat nemusím, to jsou vyhozené peníze. Hvězdička za Liškův dabing a taky za to, že jsem ve zdraví vyvázla. ()

Mikeel

Příběh Romea a Julie je pro mne srdcovou záležitostí, a tohle bylo příjemné osvěžení příběhu, který byl už stokrát natočen, stokrát jinak a přece stejně. Pro děti má určitě větší hodnotu. Nejenže poznají příběh Romea a Julie, ale ani nebudou brečet na jeho konci, protože všechno dobře skončí. Krásný "americký happyend" :D A mě se to taky líbilo, protože to bylo optimálně dlouhé, respektive krátké, a hezky se na to kouká. Všechny pohádky přece nemusí dávat smysl. ()

Martin_W

Čekal jsem minimálně červený proužek, když jsem přivítal na profil filmu. Ale ne. Zábavná, zajímavá pohádka, jak pro mladší, tak pro starší publikum. Povedená animace, zábavné scény.. Tak v čem se liší od Pixarovek, nebo Disneyovek ? Tím, že se ve filmu objevila písnička od Lady Gaga ? Ne, to už snad přeháním. Skvěle udělaná pohádka, kterou si určitě ještě minimálně jednou pustím. 77% ()

Skarface

že bych zrovna musel ty nové animáky tak to vůbec ale když je nuda tak proč ne aspon jsem se trochu nasmál :) Jinak - pro děti dobré !! ()

Hepy13

Po většinu času zmateně pobíhající trpaslíci na zahradě. Docela se mi to líbilo, i když vtípků a hlášek tu mohlo být klidně více, ale ty které film nabídl se povedli. Čekal jsem nudu, ale bavil jsem se. Pěkné převedení nejslavnějšího milostného příběhu do podoby pro nejmenší. Dabing Pavla Lišky patřil k tomu lepšímu co film nabízí. ()

Eterninox

Těšil jsem se na imaginativní Shakespearovskou adaptaci, dostal jsem veskrze tuctový a nijak vizuelně oslnivý family flick s hvězdným hlasovým obsazením, který se o britského Barda opírá jen velmi velmi povrchně. Škoda. 55% ()

"Spravedlivé" Zlaté glóby

"Spravedlivé" Zlaté glóby