Arthur Bishop pracuje jako zabiják pro tajnou vládní organizaci. Je disciplinovaný a ve svém životě má vše srovnané. Jednoho dne dostane nový úkol, který mu je víc než proti srsti. Má zabít jednoho ze svých šéfů, starého přítele McKenna. Domluví si tedy schůzku s druhým šéfem, Finchem. Ten mu ukáže důkazy o tom, že McKenn je zradil. Bishop v domnění, že jedná v zájmu dobra, svého kámoše skutečně odstraní. Brzy ale zjistí, že vše bylo přece jen trochu jinak. Setkává se i s McKennovým synem Stevem. Ten nemá pořádnou práci a neví, co bude po smrti otce dělat. Zabiják si ho tedy vezme pod ochranná křídla a snaží se ho naučit vše, co umí. Mladík je učenlivý, a tak brzy splní svůj první úkol v roli nájemného zabijáka, i když akce neproběhne přesně podle plánu. Bishopovi se ozve Finch, kterému se vůbec nelíbí, že ho zaučuje. Zabiják při dalším úkolu potkává na letišti muže, který měl být zabit kvůli údajné McKennově zradě. Z toho pochopí, že byl šéfem podveden. Finchova člověka na letišti zabije a rozhodne se zlikvidovat i jeho. On už však posílá skupinu zabijáků, aby oba, Bishopa i Stevea, odstranili. Steveovi dochází, že vrahem jeho otce je právě Bishop. Nenapadne ho, dokud nezabijí Finche. Po jeho smrti začíná boj mezi mistrem a jeho učněm. (TV Nova)

st.ranger

Z traileru byla znát naprostá odpoutanost od původního filmu, avšak zdání klame. Bohužel origibál měl jistý jedinečný prvek a to bylo zakončení, které je zde snaživě podobné, přesto pozměněné. Jako akční film příjemné a nenáročné, avšak ničím přínosné. ()

Johny_fork

Moc pěkné, přímočaré, vynikající přestřelky. Pro fandy akčňáků povinnost, Statham je Schwarzeneger pro 21. století a já začínám jeho kamennej výraz vážně žrát. ()

Terva

CITÁT - Udělej něco s tou tvou ochrankou, vypadaj jak nakreslený......... Příběh o tom jak zabiják cvičí svého nástupce, ale nejdříve se k tomu musíme dopídit, tak nepředbíhejme. Film ve své podstatě vyzdvihuje zabíjení. Pravda, jsou zabíjeni padouši, ale stále je to vražda a morálně je to nepřípustné, nebo ne, v dnešní době je to nějak obráceně. Příběh pracuje na několika velkých náhodách, které já moc nemusím. Chápu, že bez těchto náhod by se to nerozjelo, ale tady to bije moc do očí. Například scéna kolem 63 minuty a následující děj. Od 64 minuty mě to přestalo bavit. CITÁT - Šetři benzín, najdu si tě sám.......... Mě se to nelíbilo, dávám za dvě plus jednu za Stathama. A kdo to čte, není mrtvej. ()

Ouwen

Mám-li být upřímný, tak jsem zklamaný. Od takového filmu, s takovým obsazením si přeji vidět akci, jak to jenom půjde, jenže první polovina mně absolutně nebavila, druhá je o akci, jenže ta je strašně rychlá, takže jsem si nic nevychutnal. Strašně málo fightů, na ty jsem se těšil nejvíc, a když už nějaký fight nastane, rychle uteče, a když se střílí, tak z toho mám velkou píču, protože je všechno strašně rychlý a neměl jsem šanci si to užít. Mechanika jsem chtěl mít v topce, já věřil, že tam zapadne, ale takovej propad jsem nečekal. Slabší 4* a bojím se, že Blesk s Jasonem bude ještě větší odvar. I to Safe bylo lepší. ) ()

moviesfan

Přes počáteční nudu, kdy jsem myslel, že film vypnu, se naštěstí tempo poměrně změnilo a začalo se mi to líbit. I tak ale nebylo naplněno mé očekávání. ()

JohnCZ

Dějově absolutně nezajímavé, postavy ploché a nesympatické a se špatně vykreslenou motivací (Foster wtf) a celkově je The Mechanic strašlivě nezáživný film, který od ještě horšího hodnocení zachraňuje dobře natočená a dost surová akce, které však není tolik, aby utáhla celý film. ()

Suzie05

Příliš mnoho zabitých lidí, ale byla to rozhodně moc fajn podívaná. Teď totiž na vaši hlavu vyhlásím tak vysokou odměnu, že jakmile se podíváte do zrcadla, váš odraz vám bude chtít vpálit kulku mezi oči. ()

joehot

Totálně bezzubý film. Foster jako by ani nevěděl, co hraje, se Stathamem se nejenže vzájemně nedoplňují, momenty, kdy jsou na plátně spolu, jsou zcela prázdné. Jediná slušná scéna je tak s Donaldem Sutherlandem v podzemních garážích. ()

Padme_Anakin

Simon má u mě stále platnou jistou dávku shovívavosti za Camerona Poea a v rámci daného žánru mě prostě baví. Jasona sleduji jen jedním okem od kurýra a kvituji jeho zvláštní, stále trvající charisma. Ben ovšem tentokrát velice příjemně překvapil, sekundoval úspěšně a drsoně vystřihnul uvěřitelně. A za tu jemnou romantickou linku k něžnému pohlaví nemohu jinak, dávám čtyři. ()

Pishin

Přijemná oddechovka, na kterou s chutí vytáhnu otce, až zase bude mít chuť na nějaký akční Béčko. Hned v úvodu jsem se trošku nechal rozhodit pár ''kravinama'' ale naštěstí žádné další nebyly a nebo jsem přistoupil na tuhle hru. Statham likviduje všecho co se mu dostane do hledáčku a Foster na sebe nenechává čekat. Krev vesele stříká na všechny strany a hlavy se rozprskávají a já dávám palec nahoru. Líbílo se mi, že v určitých pasážích si bere něco z originálu, ale zároveň si jede po vlastní nové lince(nápříklad jako remake Bad Lieutenant). Shrnuto a potrženo: strávil jsem příjemné akční odpoledné bez zbytečných hluchých pasáží a to se cení. Poctivě vystřílená 70%tka (3 ½.) ()

PauloZ

Podle aktuálního hodnocení 64% jsem si myslel, že se Jason nechal opět ukecat na průměrný logiku postrádající akční výhul typu Kurýr. Jenže ono to tak vůbec není a za to jsem rád. Tohle určitě nepostrádá logiku v takovém měřítku, nejsou tu laciné a ujeté scény jako přeskok autem z mostu na most a podobně. Tohle je naopak velice solidní napínavá akční jízda. Začátek je sice trošku pomalejší, ale posléze se to rozjede, vyjasní a diváka nepustí. Pistolové scény jsou skvělé, precizní a choreograficky na výbornou! Navíc duo Statham/Foster je velice dívatelné, oni se k sobě prostě hodí. Foster je v jeho věkové kategorii asi jediný, kdo se vyloženě hodí na tyhle lehce psychicky pošahané, nebo drogově závislé postavy a když si veme do ruky kvér, tak si jenom libuju :-) Nemám jediný důvod nedat 4*, červenou barvu by si tenhle snímek zasloužil. ()

Marsik

Statham - můj oblíbenec opět nezklamal. Skvělá akční podívaná, která mě fakt bavila. 80% // (19.5.2012) NOVA - Český dabing mi tentokrát nevadil. Uznávám, že Cigánek se na Stathama hodí asi nejvíc. Po druhém shlédnutí ponechávám hodnocení, protože tohle je skvělý akčňák ze světa nájemných vrahů. Dokonce přidávám...84% (with J.) // (29.6.2013) NOVA HD - A po roce opět repete a opět velikánská spokojenost. Tenhle film má zkrátka hodně dobře nabito a neskutečně baví. Super akce, trefné hlášky, parádně natočená bitka (Obr vs. Foster), přijatelná délka a kvalitní scénář. Statham a Foster byli prostě skvělí a režisér West se může poklepat na rameno. Opět procentíčko přidávám :) Tedy, 85% (with J.) // (12.3.2015) NOVA HD - Já tenhle biják prostě žeru. Po čtvrtém shlédnutí zvedám na 5 hvězdiček. 90% ()

DEXTER099

Jeden z nejlepších akčních filmu s Jasonem Stathamem ne li ten nejlepší.Mechanik zabiják nešetří dobrou akcí,příběh nájemného vraha vás taky vtáhne bez problému a když přidáte stále nabručený výraz Jasona tak je to míchanice ,která vám bude chutnat.Mě navíc už po několikáté hodně sednul výkon Bena Foster.Doporučuji všem bez ohledu jestli jste fanda Jasona,Bena či akce.Simon West umí.Za mě celkově 85% a pět hvězd. ()

Andersis

K tomuhle snad napsat jenom jedno. Krásně zabalený dárek na který sem se těšil jako malé dítě, ale dostal sem jen tunu oblečení. ()

Kryton

Je tu Statham, který má i charismatický pot. Je tu Simon West co kdysi vytvořil akčnák deluxe. Je tu Sutherland co má zaručit jakousi mentorskou roli. Je tu i akce. Celek však působí chladně a akce až moc úporná. Místo akční béčkoviny alá originál, je pak film brán moc vážně. Škoda, protože film měl našlápnuto více. Takto je z toho obyčejná průměrná rutina, kterou svým charismatem ve scénách zachraňuje Statham. ()

ledzepfan

Další tuctová stathamovka z nekončící řady nevýrazných stathamovek.. Chodí tam Statham. Střílí tam Statham. Statham se tváří cool jako Statham... Klidně by to mohl být prequel, sequel, nebo třeba remake kteréhokolis střílejícího Stathama a nikdo by nic nepoznal.. ()

Statham předává kurýrskou štafetu

Statham předává kurýrskou štafetu

11.02.2014

Denzel si naverboval režiséra Drive

Denzel si naverboval režiséra Drive

12.12.2012

The Equalizer je seriál z osmdesátých let, který vydržel na obrazovkách čtyři sezóny. Jeho hrdinou byl bývalý tajný agent Robert McCall (Edward Woodward), jenž jako pokání za svou minulost zvolil… (více)

Režisér pro Expendables 2

Režisér pro Expendables 2

20.06.2011

Původně chtěl film režírovat sám Stallone, ale nakonec se rozhodl předat žezlo. Osud pokračování hitového krváku tak přechází do rukou Simona Westa. Ten má pořád pověst „režiséra Con Airu“ (jednoho z… (více)

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

Jason Statham ve válce s ruskou mafií

13.02.2011

Plešatý britský řízek jde z akce do akce a je to tak dobře. Momentálně je nájemným zabijákem v remaku The Mechanic a brzy se stane agentem Nickem Stonem v akčním thrilleru Echelon. Ten vzniká podle… (více)