V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

Aluminium

Nuda, nuda, nuda. Vtipné narážky sa míňali účinkom, Jack Black bol neznesiteľný a tá hodina a niečo mi prišla ako nekonečné nekonečno. ()

Meteorista

Nemůžu si pomoct, celý mi to přišlo děsně ujetý a přehnaný. Herci přehrávali a Emily Blunt udělala děsnou chybu, že odmítla hrát v Iron Manovi 2 a vybrala si místo toho tenhle paskvil. Jacka Blacka mám rád, tady mi ale děsně nesed, stejně jako celý film. Jinak film vykrádá všechny možné, sice to i tak funguje, ale připadlo mi to děsně nelogický. Tohle už mi nepřipadlo "in" a "cool" ani pro mládež, i když ta potom čapne. Možná, že jsem to špatně pochopil, protože místy mi to přišlo, jakoby si chtěl tenhle film utahovat, nebo oslavovat (nějak jsem nebyl sto to rozpoznat) dnešní hyperkonzumní svět. No kdybych si to měl ohledně tohohle filmu v hlavě srovnat, nepodaří se mi to a tenhle komentář je stejně splácaný jako film. Bohuželš. ()

Brambu

Teda, nevím co jsem čekala, ale tohle vážně ne. Chvílemi jsem se u toho těžce nudila, což je zlé, u mě rozhodně. Ani Jack Black to bohužel nezachránil, zkrátka těžký podprůměr. Velmi dopředu čitelný film a žádné překvapivé či zajímavé akce, takže pro mě moc nic... ()

Schimpy

Asi naozaj nie som cieľová skupina tohoto filmu. Po hodine sedenia v kresle som nevedel či sa na tejto smímke mám smiať alebo plakať. V obsahu sa píše moderný, rodinný a komediálny film, ale ja som tam vážne nenašiel ani jednu pasáž ktorá by sa dala nazvať komediálnou. Som fanúšikom Jacka Blacka ale takýto prepadák som ešte nevidel. Ak by to bola produkcia Hallmarku tak to beriem... Žiaľ viac ako 1* som dať nemohol. ()

Venous666

Už by se ti Amíci měli na natáčení literárního díla vykašlat. Tohle se nečekaně nepovedlo. Kdyby se hlavní role nezúčastnil Jack Black, tak by to dopadlo katastrofálně. Tento vyžraný típek má přímo talent na rodinné komedie. Pokud si chcete odpočinout a pustit si nenáročný, velmi nenáročný snímek, tak neváhejte... ()

MovieFive

Víc než dvě hvězdičky si film v mém případě sice nezaslouží, přesto byl lepší, než jsem čekala. Jack Black tu má paradoxně nevýraznou roli, která ničím nepřekvapí-naopak mnohem výraznější jsou skvělí Jason Segel a Emily Blunt. Děj jsem čekala delší a rozpracovanější, ale to bych už asi od podobného typu filmu chtěla moc :D ()

kamigava

Milý film a Jack Black se do role Gullivera vyloženě hodí. To hodnocení je podle mě docela kruté. Já jsem se skvěle bavil až do konce. Hodně mě rozesmálo, jak těm Liliputům nakecal, že hrál ve Star Wars, Titaniku a nechal přejmenovat Avatar na Gavatara :D ()

Wolvie

Příšernej blivajz,který od odpadu zachraňují jen zajímavý vedlejší herci,kterých mi bylo při sledování líto.Gulliverovy cesty nedokáží v divákovi vzbudit jiné emoce,než ty negativní a člověk se ptá,jak proboha mohl někdo v Hollywoodu takový projekt odklepnout.Zasloužený propadák a Jack Black znovu dokazuje,že ho jako herce nikdy mít rád nebudu. ()

Luk Skywalker

Jak píše obsah moderní a komediální pojetí románu Jonathana Swifta, které pojí základ románu a různé narážky na filmy (např. Gavatar - to se mi líbilo). A nebyl by to Jack Black, kdyby v tom nebyla rocková muzika a v závěru hudební vystoupení. Je to nenásilný, pohodový a vtipný film. Konec je tradiční "Made in USA." A nakonec bych vypíchnu, že se ve filmu objeví i Iron Man :-). ()

Hapretor odpad!

Souhlasím s tím, kdo tady psal, že pan Swift se musí obracet v hrobě. Takovou ptákovinu a nesmyslnou slátaninu umí opravdu jen Amíci. Jack Black se svým pohybovým a zpěvavým nadáním tady nemá co zachránit. Třešničkou na dortu, leč shnilou, je pak pan Chris O'Dowd, který o co víc exceluje v IT Crowd, tak tady vyloženě nudí až prudí. Tuto hovadinu silně nedoporučuji tomu, komu se líbil stejnojmenný snímek s Tedem Dansonem. ()

mala_kea

A já se třeba vůbec nebavil. Tahle směsice všeho Hollywoodského novodobého plátna je paskvil nad paskvil. Jack Black dokáže udělat srandu na svůj vlastní účet, ale tady, jakoby ztratil jazyk. Jeho originálně neoriginální vtipné scenérie působí spíše smutně. Letterman by se měl navíc stydět brát si do pusy takové filmy jako temný rytíř, nebo seriál 24 hodin, které září alespoň v červených vodách, tohle byla prostě urážka i neoblíbeného avatara. Scéna mezi obry je tak otřesná, že bych jí doporučoval vystřihnout. Celé to působí strašně dětinsky a dospělý člověk musí mít sakra náladu tohle překousnout. Ještě, že agitačně-efektivní stránka nedopadla tak špatně. Alespoň ve 2D. Naprosto promarněný potenciál roku, který se již stává pro některé nostalgií (myšleno ironicky). A co jako ta Amanda Peet ? ()

PDcz

Naše akademická komise udělila 2** body [X] Dloooouho jsme nehodnotili odečtem bodů. Jsme zpět!!!!! Zatím.... [X] Minus 1* bod (z pěti)Podívejte, já vám to řeknu asi takhle. Když on to hraje pořád stejně! Ale hudba mu jde, to se s váma nehádám, ale ať se raději do toho herectví nepouští. [X] Minus další jeden 1* bod (z pěti) A jestli k tomu můžu něco říct, tak to na jednu stranu bylo pocitově děsně dlouhé, ale bylo to i krátké. [X] A minus posledni jeden bod (z pěti) Spousta zbytečných záběrů se mohla využít lépe. [X] Gavatar.. jo, ten byl dobrej :-D ()

J. T. Kirk

Zase úžasný komik Jack Black! V tomto trošku odlišném pojetí klasiky neválel jenom Black, ale i Segel a samozdřejmě a nádherná Amanda Peet a Emily Blunt. Není to sice žádná komedie roku, ale její hlavní úkol a to pobavit zvládla skvěle. To s tím domem mě naprosto rozsekalo... Škoda, že nedostaly obři víc prostoru. Každopádně se český dabing moc nevyvedl. Film jsem videl v pohodlí domova, pěkně v mém oblíbeném 2D a vůbec nechápu lidi, co na to šly do kina ve 3D... ()

caroleen

Docela pěkná a zábavná záležitost. Jack Black je v tomto filmu jako vždy svůj. To se mi líbilo. Bohužel či možná naštěstí nemám srovnání s žádnými jinými verzemi a to ani knižní předlohou. Pro naprosto nezaujatého člověka se to tedy dá považovat za hezkou komedii se zajímavým dějem. Rozhodně jsem se u této věci nenudila, nic mě neuráželo, ale asi ani nenadchlo. Zkrátka průměrný film, na který se dá příjemně dívat. ()

gumbo

No mělo to spoustu much. Kratičkou délku, pitomé dialogy, nesympatického hlavního hrdinu, laciný humor .... ale mě to nějak nedá jít pod 3 hvězdy, ikdyý ani nevím proč. Možná za to může skvělá kreace šíleního generála v podání Chrice O´Dowda, možná něco jiného, nevím. Každopádně průměr ... 50% P.S. Kdo čekal věrnou adaptaci klasiky, byl blázen. ()