V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

bukowski83

Velmi slabá komedie i když jsem dlouho čekal, že Jack rozjede pro něj tak charakteristický koncert zábavy, blbostí, střeštěností a absurdity, tak jsem se nedočkal a tím pádem i hodnocení stojí za prd! ()

C0r0ner

Že se ve sračkách bude zahazovat Jack Black (a vlastně i zbytek osazenstva) je mi srdečně jedno, ale Chrise O´Dowda mi bylo vyloženě líto. Chápu, že se taky potřebuje najíst, ale za tuhle cenu? Swift nejspíš může být rád, že nežije, protože vidět tuhle zhovadilost by ho muselo nutně položit. Velká ostuda. 15% ()

Gabbo

Když jsem se díval na zdejší hodnocení, říkal jsem si na co to proboha jdu.. Ale vite co? Až na muzikálový konec jsem se docela dobře bavil. Film je taková milá oddychovka. Váhal jsem mezi třemi a čtyřmi hvězdičkami.. ale vzhledem ke zdejšímu hodnocení dám na truc čtyři.. ()

Sammya

Upřímně žasnu, že má tenhle film tak nízké hodnocení, když já jsem se v Královstvá Liliput přímo královsky bavila. Na 5* tam byla na mě pár mírně nechutných momentů (například uhašení požáru, ehm :D), ale i tak si myslím, že to byla opravdu skvělá komedie. Kromě zábavy jde také o skvělý výběr herců, mezi nimiž bylo několik mých oblíbených, jako Emily Blunt, Jack Black nebo nově taky Jason Segel. Chris O'Dowd byl super charismatický "záporák", snad nejlepší postava. Nečekala jsem od Gulliverových cest nic míň ani nic víc než nenáročný film, u kterého se pobavím, a přesně to splnil na jedničku a přesně proto se mi líbil. Nejlepší scéna: Horaciovo první namluvání si princezny, jeho našení a její prostoduchost, výborný :) A skupinové zděšení u hostiny :D a hlášku President the Awesome možná začnu používat :D ()

Pajky3

Komedie, která se prostě v určitých chvílích nevyhne trapnosti. Hlavní hrdina, spíš herec Jack Black mi nesedí. Na druhou stranu jsem byl velice rád za účast nejvyššího muže mezi liliputy. Navíc se mi velice líbila úvodní sekvence s titulkama, bohužel konec mi přišel absolutně hroznej. Koukat se na to ale dalo, průměrná komedie, která rychle uteče a vyšumí. ()

Juto

Jedinou arénou, v ktorej film hrá adekvátnu hru, sú vizuálne efekty. Príbeh je čím ďalej tým zúfalejší. 3/10 ()

blitzer

Filmy o zmenšených lidičkách mě vždycky přitahovaly. Navíc Blackovo ujíždění na rocku můžu v jakémkoliv množství, neboť jsem zasažen stejným postižením (Lili-Kiss rocks!). Emily Blunt je mi od Správců osudu sympatická a Chris O'Dowd mi tady vzhledem a intonací hodně připomínal Grahama Chapmana. Takže není, co řešit... příjemná oddychovka za 4*. ()

KajusaK

Opravdu nevím, co si o tomhle filmu myslet..Některé scénky byly perfektní ( stavba nového sídla, Titanic ) ale celkově film dost kolísal, i přes Jacka Blacka v hlavní roli. Za malé liliputy a pár povedených, vtipných scének včetně efektů dávám 3*. Průměrný film, který nemám potřebu vidět znovu. Dobré je to na shlédnutí skrz češtinu a povinnou četbu. ()

Šimpy

Sice celkem nevýrazné, přesto docela sranda. Škoda, že se Black nechává přehrávat jinými, ale aspoń jsou to lidi, které stojí za to vidět....Chris O'Dowd, Billy Connolly či Jason Segel. ()

KatanaCZ

Musím říci, že jsem poměrně nadšen. Jacka Blacka mám velice rád a jsem rád, že je konečně zpět, jeho poslední filmy nic moc. Pak je tu také skvělý Chris O'Dowd neboli a gentle irish boy, do role padoucha zapadl jak hrnec na pr*el. Příběh je velice jednoduchý, což je paradoxně hnacím ustrojím celého filmu, pořád se něco děje a netřeba klikatých uliček ve scénáři, díky kterým divák dojde k určitému poznání či rozuzlení zápletky. Jednoduše velice slušná komedie. ()

bartias

Ať žijí herci ve vedlejších rolích! Nejen, že Emily Blunt je schopnou princeznou, Chris O'Dowd v roli do sebe zahleděného generála Liliputů vyloženě září. Toho brát! Zato Jack Black se povážlivě okoukal. Rodinná komedie s nádechem fantastična je plná popkulturních narážek, ale buď už byly k vidění v traileru nebo nestojí zas tak moc za pozornost. Nějaké nelogičnosti ve scénáři nemá smysl řešit. Gulliverovy cesty jsou filmem, který končí "grandiózní" muzikálovou scénou s "veselou" písničkou. ()

tom88

Blbina s pripečeným scenárom, dejom aj hercom. Ale chvíľami celkom pôsobivé a vlažne zábavné. Zopár vtipných situácií a scén. Miestami fajn efekt a hromada kecov. Veľmi jednoduché a prostoduché pre nenáročných divákov. Alebo iba proste film na oddych. 52% ()

wendelin9

Jack Black už mě dokázal pobavit líp. Knižní předlohu jsme sice nečetla, ale něco mi říká, že autor by s touto slátaninou moc nesouhlasil. ()

Radiq

Pěkná blbost, na které jde vidět, že je to odfláknutý. Děj rychle běží, protože je asi všem jasný, že na tomhle nezbohatnou a že to diváky brzo přestane bavit. Přece jenom pár okoukanejch ksichtů Jacka Blacka nestačí a další víceméně známí herci (ten z How I Met Your Mother a ten z IT Crowd) sice svou přítomností potěší, ale nemám z nich fontánu. A další známí herci mě nudili. Je to holt levnej odfláknutej film docela o ničem, které mohlo být uznávané, pokud by se tvůrci víc snažili... ()

panMartin

Tak trapně mi už dlouho nebylo. Pěkná blbost, na které jde vidět, že je to odfláknutý. Dle mého názoru film jenom zobrazuje idiotské chování Jacka Blacka. A dabing finálního hudebního čísla je ten pravý vrchol pyramidy nevkusu. Na odpad to není ale jinak to nemá k němu daleko. K tomu se nedá ani nic slušného napsat. ()

Sabrewulf odpad!

První půlhodinka byla jenom nevtipná (3 hvězdy), po stylizování světa liliputů do současnosti (domy, obleky, sluneční brýle, KISS) to už bylo trapné (1 hvězda) a po domku pro panenky vypnuto (odpad jako vyšitý). ()

mr.filo

Jak podklady ke studiu použitelnosti zeleného plátna či jednoduchých kombinací hraného a trikového prostředí. Krásná literatura ani kouskem co by se do prťavé loutny vešlo. ()