V moderním, rodinném a komediálním 3D pojetí klasické pohádky Jonathana Swifta hraje Jack Black (Škola ro(c)ku, King Kong) Lemuela Gullivera, obyčejného chlápka, který třídí poštu v redakci newyorských novin a sní o tom, že z něj bude autor cestopisů. Podfukem se mu podaří přesvědčit editorku Darcy, kterou tajně miluje, aby ho pověřila napsáním článku o Bermudském trojúhelníku. Během výpravy na Bermudy Gulliver ale ztroskotá a dostane se do dosud neobjevené země Liliputánů. Zde je sice nejprve zatčen generálem Edwardem (Chris O’Dowd), ale již brzy se z něj stane všemi obdivovaný a respektovaný obr. Gulliver pomáhá prostému hochovi Horatiovi (Jason Segel) namluvit si princeznu (Emily Blunt) a sám dokáže porazit nepřátelskou armádu Blefusciánů. K tomu přidá několik smyšlených povídaček o tom, jak vymyslel největší vynálezy světa a jak byl ve středu dění těch nejdůležitějších světových událostí a jeho důležitost nabývá vskutku obřích rozměrů. Když ale vyjde najevo skutečná pravda o tom, co je zač, ztratí Gulliver veškerou přízeň, kterou si u Liliputánů vydobyl. Navíc se kvůli němu Liliputáni ocitnou ve velkém nebezpečí, a tak mu nezbývá nic jiného, než nalézt způsob, jak napravit všechny škody, které spáchal. (oficiální text distributora)

rhodos

Strašná blbost ve stylu značně překombinovaného děje. Pouze herecké obsazení v čele s Jackem Blackem za něco stojí. ()

HardL

Typická „JackBlackovka“... Charizmatický milo-trápny herec je tentoraz zasadený do rozprávkového sveta. Moderné adaptácie klasických príbehov v láske zrovna nemám, ale v spojení z Jackom ma tento film celkom zaujal. Notoricky známy príbeh, infantilný humor a narážky či hlášky, ktoré starším ročníkom zas tak veľa nepovedia. Komédia stvorená na nedeľné poobedie, keď sa Vám s plným žalúdkom nechce príliš rozmýšľať. Tento film rozhodne neublíži, tak ako Vás ani nikam neposunie. Akurát si tvorcovia mohli odpustiť hudobnú scénu na konci filmu. ()

Khotzilla

Pokus o moderní, "rodinné" pojetí slavného románu J.Swifta. A další ukázka pádu do průměrnosti kdysi nadějného komika Jacka Blacka. Několik vtipných scenáristických nápadů dává naději, ale pak vše sklouzne do prvoplánové morality. Tvůrci akcentují navíc jen pohádkový motiv a zcela ignorují další roviny původní předlohy. A pravděpodobně jde i o jeden z úplně ukázkových příkladů zbytečnosti použití 3D. ()

mpet

Filmy s Jackem Blackem v hlavní roli zrovna moc nevyhledávám, ale tentokrát to nebyla taková velká pohroma, kterou jsem očekával. Místy je to docela vtipné a většina filmu příjemně plyne. Velice se mi libí moderní pojetí této pohádky. Jen bych vynechal tu závěrečnou scénu se songem War od Edwina Starra (ačkoliv tu píseň mám docela rád). Absolutně se tam podle mě nehodí a tak trochu mě to zkazilo dobrý pocit z filmu. Jo a ještě mohli vynechat Transformery. 55% je podle mě adekvátní hodnocení. ()

PatriotSVK

hmmm tak tento film bol dosť veľký prešľap. na druhej strane pre deti do cca 8 rokov možno celkom fajn a to jedine kvôli pestrofarebnosti a robotovi. ja ho budem hodnotiť ako dospelý človek a tak na viac ako 2 hviezdy u mňa nemá. ()

Major776 odpad!

Nelze nežli odpadem hodnotit už jen z toho důvodu, že jde o prznění předlohy s přídavkem toaletního humoru, který je fakt nechutný. A i když někde jakoby skoro téměř už-už zazní vtip, je to jen vzdálený náznak vtipu a nic víc. Do humoru na míle daleko a tak se baví jen ten co se bavit opravdu chce, áááNééébo fanoušek Jacka Blacka. Jenže takovému člověku snad stačí koukat na jeho plakát. No Ne? ()

IrmaVep

Nevím, co od filmu s Jackem Blackem očekávali ti, co se zasloužili o tohle nízké hodnocení, ale já když vidím, že někde hraje tenhle týpek, tak se na takový film koukám s tím, že se chci prostě jenom pobavit nad nenáročnou blbinou. A to se mu povedlo, několikrát jsem dost zasmála a celkově se mi to prostě líbilo. 3-4*. ()

Kevi1

To sme boli v kine ja, môj šestnásťročný brat a hrozná kopa detí. Mám pocit, že sa niekedy aj smiali, ale ja som len kukala, ako američania dokážu sprzdiť aj tú najklasickejšiu klasiku. Mám isté problémy s prijímaním týchto novodobých inscenácií, či už na plátne alebo v divadle, ale čo je veľa, to je prosto fakt mnoho. Nebolo ani vtipné, ani milé, ani poučné, ani romantické... proste nič. Možno tam boli zo dva vtipné momenty, tak dajme tomu, že na jednu hviezdu fajn, ale nech si deti radšej prečítajú knihu, než pozrú toto. Prosím. Okrem toho to bolo miestami až trápne a síce chápem, že to je určené pre publikum tak do dvanásť a a ja som na to išla dobrovoľne, ale dosť ľutujem rodičov, ktorí to museli pretrpieť pre svoje malé ratolesti. Nech im radšej po večeroch predčítavajú knihy a možno sa takéto somariny v budúcnosti prestanú točiť. ()

RADX1

První polovina mě až skoro "užasla". Pak to ale šlo doslova do kytek až po jeden z nejdebilnějších konců. Ono se asi o tom nedá víc rozepisovat.. ()

lazyman odpad!

Neskutečná slátanina klasického díla, rádoby převedená do současné doby. Film byl celkově zmatený, nudný, uspávající a ničím nepřekvapil a nezaujal. Herecký výkon Jacka Blacka byl zoufalý, nezáživný a hlavně ne!!! komický. V polovině jsem to už začal přepínat, ale pak jsem to nechal běžet, abych zjistil, jak ta "blbina" vůbec dopadne - to byl jediný hnací motor toho, abych to dokoukal do konce. Opravdu, ti Američané, dovedou klasiku neskutečně pos**t... Víckrát už opravdu ne!!! ()

somme odpad!

Fajn herci.. v blbine... Ale par usmevnych okamziku najdem. Treba kdyz jim Gulliver nakeca koho s kym prebil (Jack Bauer a 24hod), dum s panenkama a kdyz princezna (Blunt) sejme generala. Ale i tak bida. ()