Nastala chyba při přehrávání videa.
 • okkac
  *****

  Na britských seriálech mám nejraději to, že jejich série má jen pár dílů, takže si drží všechny díly vysokou kvalitu a nerozpliznou děj do mnoha episod. Whitechapel má díly po 45 minutách a zatím 3 série. První dvě po 3 dílech a třetí o 6 dílech. Season 1: 90% Už z názvu seriálu je jasné, kde se děj bude odehrávat a co bude hlavním námětem. Ano je to slavný Jack Rozparovač, který v dané čtvrti řádil a v dnešní době někdo přesně kopíruje jeho vraždu po vraždě ve stejný den v roce, kdy se stala. Na oddělení přichází nový vedoucí inspektor Chandler, který jak se zdá je tu jen přechodně, jelikož vlivní lidé mu tahají za nitky, aby se dostal na vyšší pozice, stačí když vyřeší alespoň jedinou vraždu. Ale netuší, že tento případ bude pro něj zkouška ohněm. Všechny tři díly jsou správně plné takových hrůzu nahánějících prostřihů, neštítí se drsné, ale realistické brutality, i když se v ní nevyžívá. Většinou jde o rychlé prostřihy, nebo zohavené tělo je v pozádí záběru. Season 2: 80% Tentokráte se zde objevují vrazi kopírující styl nechvalně proslulých gangsterských dvojčat Krayů (přiznávám, že nikdy předtím jsem o nich neslyšel, tak jsem si na chvíli musel číst na Wikipedii :-). Místo hororového tu máme více civilnější pojetí s větším důrazem na postavy, kdy se u Chandlera začínají více projevovat jeho poruchy s důrazem na přísný pořádek.Pro mne trochu slabší, než první série. Season 3: 90% S třetí sérií přichází změna konceptu, kdy jsou zde 3 případy, každý po 2 dílech. Tentokráte se nejedná o kopírování vražd z minulosti, ale je zde nová vyšetřovací taktika, kdy se v archívu hledají velmi podobné případy, takže zkušenosti z minulosti mohou poskytnout nový pohled na současný případ, nebo nalézt vodítko. Vrátila se temnejší atmosféra, což je jen dobře a náš inspektor Chandler, který je posedlý prací se nakonec snaží najít nějakou partnerku, kdy se v každém případě objeví potencionální známost, aby se v závěru naděje rozpadly na prach. A když už to konečně vypadá nadějně, tak zasáhne velmi krutý osud. Uvidíme jestli vznikne další série. Doufám, že ano. Výborných kriminálek, který je celkem málo. Těch s hutně temnou atmosférou obzvláště. Season 4: 100% Tak nová sezóna zachovávající mustr předešlé (6 dílů, 3 příday, každá na dva díly). A opět znamenitě. Je to vlastně asi jeden z nejtemnějších seriálů, co jsem zatím viděl. Tak hutnou atmosféru nikde nenajdete. Přípdy jsou velmi kvalitní a podzápletka s démonem na policjení stanici jen dokonává atmosféru všudypřítomného zla. Snad se další série dočkáme dříve, než za 2 roky.(29.4.2012)

 • BoredSeal
  **

  1. série:Těšil jsem se, ale čekal jsem asi až příliš. Samotný nápad kopírovače vražd Rozparovače předem odsuzuje seriál k snadné předvídavosti. Je jasné, že pokud vrah selže v naplňování předlohy, bude to až někdy ke konci. Seriál už je trochu starší, takže trpí otravnými klišé doby typu krátké záblesky a haluze a kdyby se vystříhaly všechny sekvence, kde si detektiv mne v napětí spánky a komická figurka literárního vědce, možná by se to vešlo i do dvou dílů. Televizní rutina.(8.8.2015)

 • evilmind
  *****

  Původně jsem si díval na první řadu jen kvůli jinému pohledu na Jacka Rozparovače. Nicméně atmosféra pro dnešní dobu tak neobvyklé detektivky mne zcela pohltila, a díky ní byla více než koukatelná i řada druhá. V aktuální třetí řadě pak nadšení graduje - tahle detektivka nestojí na vymakaných technikalitách, ne zcela na postavách, a dokonce ani ne příběhu, ale čistě na nepříjemně mrazivých pocitech, které v divácích styl vyprávění vzbuzuje. Brutalita zločinů kontrastuje s jistou naivní neschopností detektivů, kteří se k nějakému výsledku nakonec dopracují spíše důkazům navzdory, nejsou tu žádní nadlidsky inteligentní supermani. Fandové Psychoville rovněž ocení roli Steva Pembertona, a množství referencí na reálné sériové vrahy.(15.4.2012)

 • Allien.9
  *****

  No dobře, postavy jsou možná trošku klišé, ale seriál jako takový má tak dokonale mrazivou atmosféru (palec nahoru za hudbu, kameru a střihy), že nejde hodnotit jinak. Chemie mezi Rupertem Penry-Jonesem a Philipem Davisem je geniální (povedených "otcovských" chemií je oproti těm "bratrským" poskromnu), scénář je inteligentní a hravý (troufám si říct, že identitu vrahů odhalí před finálním rozuzlením málokdo), nechybí naturalistické, hororové ani emoce vyvolávající scény a o to více mě ničí, že seriál nebyl obnoven pro pátou sezónu. "Whitechapel" se tak zařadí mezi další skvělé - na svou kvalitu brzy ukončené - seriály, po kterých zůstane pořádně, ale pořádně hořká pachuť... 1. série: 95%. Téma, které už pomalu znáte nazpaměť, zpracované tak, že se budete bát (no dobře, "bát" možná ne, ale mrazit vás bude určitě). Noční Londýn, tajemný vrah napodobující (?) Jacka Rozparovače, profesionálně-osobní konflikt diametrálně odlišných vyšetřovatelů, zkrátka neopakovatelný seriálový zážitek.:-) 2. série: 70%. Denní světlo "Whitechapelu" příliš nesluší a ubírá mu na atmosféře víc, než by se na první pohled mohlo zdát. Oproti Jacku Rozparovači, jenž je jakousi superstar kriminálního světa, působí párek gangsterů ze šedesátých let, o jejichž existenci navíc nemá většina světa ani ponětí, jako hodně slabý odvar. Ač tuto tématiku nemusím (což se možná maličko odrazilo i na mém výsledném hodnocení), samotní Krayové jsou naprosto famózní (nejlepší probační z "Misfits" a hned 2x :-)) a rozklad týmu, na kterém se podílejí, představuje nejzajímavější scény druhé série. 3. série: 90%. Mrazivý návrat ve stylu první série, který je ještě o stupeň hororovější. Ne, nedělám si legraci, některé scény by hravě strčily do kapsy většinu hororů natočených po roce 2000.;-) 4. série: 85%. O chlup slabší než předchozí série (hororová atmosféra je maličko slabší + druhý příběh nezaujal tak, jak by mohl), po psycho stránce je však 4. série nepřekonatelná a totéž platí i o (ne)happy-endu. Whitechapel je prokletý a DI Chandler s ním.(26.3.2013)

 • InJo
  ****

  1. série: 80 %(13.12.2011)

 • Phil Davis

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace