První série ve stylu Jacka Rozparovače je vskutku brilantní. Každý ze tří dílů je napínavý, ale ten nejlepší je zcela netypicky díl prostřední. Jediná vada na kráse celé série je ten úžasně klišovitý detektiv Chandler. Bohužel zůstalo jen u jedné excelentní řady a ty další mne nedokázaly upoutat.(24.4.2011)

"Congratulations, you were right. So all you've got to do now is solve the insolvable and catch the most famous killer that ever lived. Good luck." --- Musim říct, že po první sérii jsem měl docela chuť to zabalit. Co pro mě Whitechapel jakž takž udrželo nad vodou byly jízlivé prupovídky vynikajícího Philipa Davise směrem k Penry-Jonesovi (viz úvodní citace) a instinktivní tušení, že tohle všechno přece musí připravovat půdu pro něco většího. Inu... dá se to tak říct. Zatímco v první sérii si DI Chandler akorát mne spánky, v té druhé už nastupuje na scénu vyšetřování vysloveně "ve jménu OCD", a Whitechapel pro mě tímto konečně nabralo na mrazivosti i jakémsi třetím rozměru. Poněkud přeexponovaný vizuál mě sice dál rušil, ale tentokrát už jsem tam už i tu pravou atmosféru cítil. Zvláště výborně zvládnutý finiš (s02e03) a Davisovo I told you this investigation will take you to some dark places, didn't I? But you don't have to stay there! mě nakonec perfektně naladily na třetí řadu...(7.1.2015)

Zatim dve serie a jsem velmi spokojen.(4.2.2012)

První řada dokáže zaujmout jak ponurou a napínavou atmosférou, tak případem Jacka Rozparovače. Hned jsem si oblíbila zmatkujícího detektiva Chandlera, který je jednoduše sympaťák. Druhá řada byla spíše zklamáním. Krayové pro mě neoplívají takovou aurou záhadnosti jako Rozparovač. Pouhé tři díly jsou navíc poměrně málo na to, aby se policie vypořádala s válkou s podsvětím a celá zápletka tak nakonec působila dost přitaženě za vlasy. Každopádně musím dát palec nahoru za bezchybnou garderobu Penryho-Jonese. 3. řada je skvělá, což je moc milé překvapení po slabé předchozí řadě. Všechny tři případy jsou zajímavé a dobře promyšlené. Zvlášť ten poslední je vyložený horor.(2.7.2011)

První sezóna kolem novodobého Jacka Rozparovače je dokonalá. Pro mě asi nejlepší britská detektivní minisérie tohoto století. O to smutnější je průměrnost druhé sezóny s "rocknrolla" gangstery Krayi. Ovšem přibyla už třetí a čtvrtá série a je se stále na co koukat - velmi slušné! (1. sezóna - 100 %, 2. sezóna - 60 %, 3. sezóna - 80 %, 4. sezóna - 70 %).(28.11.2011)