Nastala chyba při přehrávání videa.
 • GeusX
  *****

  Výborná a velmi napínavá detektivka ze současnosti v klasickém stylu, v temných, ponurých ulicích Londýnského East Endu. První (mini)série (2009) (3x45min) o vraždách podle předlohy, podle Jacka Rozparovače: 95% # Ve druhé, znovu třídílné sérii (3x46min), řeší inspektor Chandler, seržant Miles a "bloody amateur" Ed další zločiny věrně kopírující gangstery ze šedesátých let. Opět napínavé, rafinované jak konspirace v Aktech X, až jsem se místy v záplavě informací při rychlých konverzacích trochu ztrácel (rozuměj, nestíhal jsem číst titulky :). 2.série (2010): 70% # 3.série je tentokrát šestidílná (6x cca46min) a čítá tři dvojdílné případy záhadných a děsivých mordů (1-vraždy v uzamčených domech / 2-rozčtvrcené oběti / 3-honba za psychopatickým vrahem). 3.série (2012): 80%, 90%, 95% #################### Doporučení pro milovníky strašidelných detektivek na pozdní večery!(4.11.2012)

 • snaked
  ***

  Moje hodnocení je asi příliš nízké. Obě řady jsou vyrovnané, ale v obou mi něco chybělo, bohužel, ve srovnání s dalšími britskými seriály a sériemi, které jsem měla možnost vidět, mě Whitechapel tolik nezaujal, nevtáhnul. Herecké obsazení i zpracování přitom nasvědčovaly, že půjde o hodně dobrou zábavu... Nicméně známé schéma, unikající copycat killer, asi byl pro mě příliš frustrující. Krátce: Whitechapel mi nesedl.(5.7.2011)

 • JosefGruber
  *****

  Skvělé ztvárnění Jacka "The Ripper" v současné době. Perfektní prolínání mezi událostmi roku 1908 a současným dějem o sto let později. Rozhodně se vyplatí věnovat tomuto dílu oněch 140minut.(13.7.2014)

 • okkac
  *****

  Na britských seriálech mám nejraději to, že jejich série má jen pár dílů, takže si drží všechny díly vysokou kvalitu a nerozpliznou děj do mnoha episod. Whitechapel má díly po 45 minutách a zatím 3 série. První dvě po 3 dílech a třetí o 6 dílech. Season 1: 90% Už z názvu seriálu je jasné, kde se děj bude odehrávat a co bude hlavním námětem. Ano je to slavný Jack Rozparovač, který v dané čtvrti řádil a v dnešní době někdo přesně kopíruje jeho vraždu po vraždě ve stejný den v roce, kdy se stala. Na oddělení přichází nový vedoucí inspektor Chandler, který jak se zdá je tu jen přechodně, jelikož vlivní lidé mu tahají za nitky, aby se dostal na vyšší pozice, stačí když vyřeší alespoň jedinou vraždu. Ale netuší, že tento případ bude pro něj zkouška ohněm. Všechny tři díly jsou správně plné takových hrůzu nahánějících prostřihů, neštítí se drsné, ale realistické brutality, i když se v ní nevyžívá. Většinou jde o rychlé prostřihy, nebo zohavené tělo je v pozádí záběru. Season 2: 80% Tentokráte se zde objevují vrazi kopírující styl nechvalně proslulých gangsterských dvojčat Krayů (přiznávám, že nikdy předtím jsem o nich neslyšel, tak jsem si na chvíli musel číst na Wikipedii :-). Místo hororového tu máme více civilnější pojetí s větším důrazem na postavy, kdy se u Chandlera začínají více projevovat jeho poruchy s důrazem na přísný pořádek.Pro mne trochu slabší, než první série. Season 3: 90% S třetí sérií přichází změna konceptu, kdy jsou zde 3 případy, každý po 2 dílech. Tentokráte se nejedná o kopírování vražd z minulosti, ale je zde nová vyšetřovací taktika, kdy se v archívu hledají velmi podobné případy, takže zkušenosti z minulosti mohou poskytnout nový pohled na současný případ, nebo nalézt vodítko. Vrátila se temnejší atmosféra, což je jen dobře a náš inspektor Chandler, který je posedlý prací se nakonec snaží najít nějakou partnerku, kdy se v každém případě objeví potencionální známost, aby se v závěru naděje rozpadly na prach. A když už to konečně vypadá nadějně, tak zasáhne velmi krutý osud. Uvidíme jestli vznikne další série. Doufám, že ano. Výborných kriminálek, který je celkem málo. Těch s hutně temnou atmosférou obzvláště. Season 4: 100% Tak nová sezóna zachovávající mustr předešlé (6 dílů, 3 příday, každá na dva díly). A opět znamenitě. Je to vlastně asi jeden z nejtemnějších seriálů, co jsem zatím viděl. Tak hutnou atmosféru nikde nenajdete. Přípdy jsou velmi kvalitní a podzápletka s démonem na policjení stanici jen dokonává atmosféru všudypřítomného zla. Snad se další série dočkáme dříve, než za 2 roky.(29.4.2012)

 • hrona
  *****

  Whitechapel, londýnská čtvrť aneb případy policejního týmu kopírující zločiny minulosti. První série 3 dílná si hraje s odkazy na Jacka Rozparovače - velmi působivé a tajemné. 2 série také 3 dílná o něco horší, spíše akčnějšího ražení s odkazem na gangstery. 3. série opět nabírá na kvalitách, tentokráte jsou jednotlivé případy rozděleny do třech dvoudílných epizod, ze kterých sálá neuvěřitelné napětí až mrazení. 4. série, a zároveň kvůli nízké sledovanosti definitivně poslední, jede stejný koncept, jako předchozí třetí, ovšem řekl bych, že některé epizody už by mohly z fleku prorazit mezi fanoušky realistického hororu - opravdu děsivé případy. Velice příjemné osvěžení a zpestření kriminalistického novodobého žánru. Jones je skvělý, trošku Monkovsky ulítlý, jeho kolega Davis se mi dostal pod kůži již v Sherlockovi, toho chlapa zkrátka žeru. Každopádně srovnáme-li Sherlocka s tímto výtvorem, je parta Whitechapelu přeci jen o poznání natvrdlejší, a namachrovanější. Ovšem v celkovém zpracování, navození správné tajuplné atmosféry, včetně vyřešení, si se slavným myslitelem mohou podat ruce.(18.2.2012)

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace