1. seria - 80%(6.9.2013)

1.série Stíny minulosti v přítomnosti aneb Jack the ripper je zpět. Pořád nechápu, proč někdo nenatočí seriál přímo z doby, kdy řádil skutečný Jack (Ripper street k tomu mělo nakročeno), ale přejděme k seriálu; Nejlepší je na něm především ta ponurá atmosféra, temný Londýn, kdy se diváku až zdá, že to nemůže být to samé turisty milované město. Líbil se mi nápad s ripperologem nebo detektiv outsider, naopak policisté zabedněnci by se mi spíš hodili do nějakého českého seriálu (no potěš koště, jestli skutečně někde takoví strážníci pracují).(11.1.2014)

Původně jsem si díval na první řadu jen kvůli jinému pohledu na Jacka Rozparovače. Nicméně atmosféra pro dnešní dobu tak neobvyklé detektivky mne zcela pohltila, a díky ní byla více než koukatelná i řada druhá. V aktuální třetí řadě pak nadšení graduje - tahle detektivka nestojí na vymakaných technikalitách, ne zcela na postavách, a dokonce ani ne příběhu, ale čistě na nepříjemně mrazivých pocitech, které v divácích styl vyprávění vzbuzuje. Brutalita zločinů kontrastuje s jistou naivní neschopností detektivů, kteří se k nějakému výsledku nakonec dopracují spíše důkazům navzdory, nejsou tu žádní nadlidsky inteligentní supermani. Fandové Psychoville rovněž ocení roli Steva Pembertona, a množství referencí na reálné sériové vrahy.(15.4.2012)

První série ve stylu Jacka Rozparovače je vskutku brilantní. Každý ze tří dílů je napínavý, ale ten nejlepší je zcela netypicky díl prostřední. Jediná vada na kráse celé série je ten úžasně klišovitý detektiv Chandler. Bohužel zůstalo jen u jedné excelentní řady a ty další mne nedokázaly upoutat.(24.4.2011)

první dvě série jsou pro mě za solidní 4*, skvěle napsané, výborně zahrané s pomocí zajímavého scénáře, leč... Možná trochu rozvláčnější. Velká změna přišla s třetí sérií, to, že tvůrci místo jednoho děje na celou třídílnou sérii, dali jeden děj na dva díly při šesti v sérii (klatě, zní to zamotaně) a to podle mě zdvihlo kvalitu ještě o stupínek výš, samotnej závěrečnej případ byl prostě dechberoucí. Stejně tak jsem rád, že byl omezen prvek opakování a nápodoby a jeho transformace v "pouhé" braní historických příkladů. _)) viděny tři série ((_(24.12.2012)

• Phil Davis