Orel Deváté legie

• Velká Británie The Eagle (více)

V roce 140 našeho letopočtu, dvacet let po zmizení římské deváté legie na severu Británie, přijíždí do Británie mladý římský voják Marcus Flavius, aby zde sloužil jako velitel posádky. Marcův otec byl velitelem deváté legie, která zmizela i s jejich symbolem, zlatým Orlem. Marcus věří, že vykoupí čest svého otce odvážným působením zde v Británii. O pár dní později Marcusova bdělost zachrání většinu mužů posádky, na kterou zaútočí keltské kmeny. Je vyznamenán za statečnost, avšak kvůli zraněné noze je propuštěn za služby. Později se Marcus dozví, že na severu Británie někdo symbol Orla deváté legie spatřil, a tak se rozhodne, že se vydá do neprobádaných končin za Hadriánův val. Doprovod mu dělá jeho o Esca, který Římany nenávidí, ale který je Marcovi zavázán, protože mu během gladiátorského souboje zachránil život. Po několika týdnech putování severskou divočinou se Esca a Marcus setkávají s Guernem, což je bývalý římský voják Lucius, který bojoval v řadách deváté legie pod vedením Marcova otce. Lucius sdělí Marcovi, že symbol zlatého orla ukradli Pomalovaní, což je jeden z nejkrutějších kmenů mezi Seveřany. Marcus i Esca dojdou až k Pomalovaným, kterým Esca řekne, že je synem náčelníka, který prchá před Římany, a že Marcus je jeho otrok. Díky tomu je Esca kmenem Pomalovaných přivítán a přijat. Esca po pár dnech Marcovi pomůže v noci tajně přepadnout válečníky, kteří hlídají Zlatého orla... (TV Nova)

Al44...

Velmi slabý a hloupý film. Pitomý příběh, nesympatičtí herci, spousta putování a přesunů, vizuálně hnusní Piktové. Abych jenom nekritizoval - ve filmu jsou pěkně zachyceny překrásné přírodní scenérie a objevuje se tu ve vedlejší roli starý Donald Sutherland. ()

Pekisan

Nepriame a pravdepodobne nechcene pokracovanie Centuriona. Menej akcie, viac ukecane. Kvalitativne trosku lepsie, na druhu stranu to u mna zabijal cesky dabing a bolo to o 20 minut roztahanejsie. Vseho vsudy dalsi priemer, ktory neurazi. ()

misbos

Škoda přeškoda, protože v jednotlivostech - keltský furor před bitvou, římská želva, extatický rituál tuleních lidí... - je to vynikající. Jenže ... jenže "příběh" to táhne do kopru, protože hrdina nám jaksi "nedospěje", neprohlédne, nedokáže se vymanit z moci toho zlatého fetiše, i když má možnost nahlédnout pošetilost "uctívání orla" (právě onen extatický rituál), naopak k sobě stáhne lidi, kteří se z téhle "oidipovské" fáze dostali (bývalí legionáři). No bodejď by ne, kyž se tu nikde ani náznakem neobjeví žádná ženská, že? .-) ()

cerbygerby

Dobrodružné drama s Tatumem, který si poslední dobou častěji odskakuje do akčních scén z toho předchozího tancování, ale mě to vůbec nevadí, své role zvládá vcelku dobře, takže i tento film táhne jen on, protože to zdaleka nedosahuje kvalit podobných snímků Římských bojů. Tento v sobě postrádá více děje.. a poslední bitka kde najednou skoro umírající s bandou staříků zmákne celou tlupu ..nooo nevím... podle mě se to celé mohlo smrsknout o půl hodky a pak by to bylo v pořádku.. takhle to dá jen na kvalitní 3* - 60% ()

HOFMAN

Nakonec dávám vyšší hodnocení, protože často zmiňovaný Centurion tomu nesahá ani po kotníky. Příběh sice není nic moc, ale má to tu správnou atmosféru. ()

PEZ

Dve byvale tanecne hviezdy - Channing Tatum a Jamie Bell - ako vojnovy bojovnici v casoch Rimskej rise? No ved preco nie. Obidvaja zahrali svoje postavy na urovni. Musim povedat, ze tak ako som Channinga Tatum zo zaciatku nemusel, tak v poslednej dobe mi robi stale vacsiu a vacsiu radost. Pri tomto filme mi dost dlho svietili 4 hviezdicky, ale predvidatelny, slaby a vlastne nezmyselny zaver to uspesne prekazil. Skoda, napatie film mal, skotske exteriery dodavali spravnu atmosferu casu minulych a hudba Atliho Örvarssona bola priam vynikajuca. Zamrzi najma, ze prerod Esca a zaverecny boj Marcusa vyzneli znacne neuveritelne - popretim vsetkeho, co sme dovtedy videli. Odhliadnuc od toho, vcelku chutna historicka jednohubka. ()

cartwheel

114 minut zamyšlených pohledů Jamieho Bella. Pokud jste na konci nečekali, že se ti dva obejmou a půjdou vstříc společné budoucnosti, je s vámi rozhodně něco špatně. ()

dodona

Čo sa mi na filme najviac páčilo, bola vynikajúca hudba Atli Örvarssona. Kombinácia Channing Tatum a Jamie Bell mi v podstate nevadila, ale prekvapilo ma, že Channing Tatum svojou odhodlanosťou, alebo ako to nazvať, zatieňuje Jamieho Bella. Isto talentovaný Jamie akoby z frustrácie, že nemal dostatok filmových príležitostí vzal úlohu, o ktorú vlastne ani nemal záujem a tak ju aj zahral – bez záujmu. Donald Sutherland a Mark Strong to lepšie ani zahrať nemohli pri tom priestore, ktorý dostali. Samotný dej filmu mi pri skoro dvojhodinovej minutáži prišiel dosť oklieštený. Nepostrehla som žiaden vývoj postáv a doteraz nechápem prečo Esca zradil vlastných aby pomohol nájsť symbol rímskeho „barbarstva“ a útlaku. Česť je síce česť, ale no tak uznajte ... Mám pocit, že scenárista vypustil z knižnej predlohy niekoľko podstatných častí. I tak je však Orol Deviatej légie dobre pozerateľný a minimálne o triedu lepší ako nedávny Centurion, ale rating PG13 mu dosť uškodil. ()

cinemaboy7

To bylo tenkrát, kdy čest pro muže znamenala stejně, jako v současnosti znamená flaška piva a fotbal v televizi. Takže všechno. Přiznávám, že bych se na film netěšil, kdyby v něm nehráli moji dva oblíbenci. A ani jeden z nich nezklamal. Zajímavá příroda snímaná neokoukanými pohledy kamery, hodně dobrá hudba a hlavní představitelé dělají film dobře koukatelný. Není tak výpravný jako Troja nebo Alexandr a bitvy jsou nepřehledné, chaotické a trochu sterilní. Čekal bych od válečného a historického filmu trochu víc řežby a létajících končetin. Naštěstí se ve scénáři nenašlo místo na milostný příběh Marcuse a nějaké severské divoženky a celý příběh stojí na vztahu Marcuse a Esca. ()

Spaziergang

Po dokoukání jsem měl stejný pocit jako když jsem viděl Centuriona. Znáte takový ten pocit, když něco skoro 2 hodiny děláte a pak zjistíte, že to vlastně bylo uplně zbytečné? PS: Místo Marka Stronga tam mohl klidně hrát Janek Ledecký, protože pod tou tunou nalepených vousů stejně nejde poznat :-) nemluvě o tom, že se tam ukáže asi na 10 minut Taky jste nevěděli, že jazyk římanů byla angličtina? .-) ()

RajAthen

Film, kde všichni umějí záviděníhodným způsobem běhat. A také o cti, rodičích a dětech, přátelství... Přesto film na jedno použití s některými poetickými záběry a postavami, které se občas rozhodují podivným způsobem. ()

kwaicheng

Velmi nevyužitý potenciál. Fakt, že se někde ztratilo pět tisíc chlapů tam prolétl jak cézarovo lejno římskou kanalizací. Kde nic, tu nic. Mohlo to být mnohem tmavší a hororovější, to by pak bylo něco. Tatum a Bell pořád vypadali jak filmový herci, nezapadali. Konec byl zmrvenej o sto šest, ještě jsem čekal, že když odcházeli, tak že si Tatum nasadí rovnokšilťáckou čepici a já se dozvím jak s Bellem založí novou crew...Začátek vypadal celkem slibně, ale jakmile Tatuma vyhodili z armády, tak to šlo do kytek. ()

sonoluca

Lepší Centurion. Macdonald nenabízí podobnou řezničinu jako Marshall, jeho Orel ovšem plachtí o poznání jistěji a s větší noblesou. Örvarssonova variace na Zimmera, nadprůměrnej Channing, vynikající kamera - dvě hoďky poctivý filmařiny, kterejm by slušel vyšší rozpočet. ()

sarfian

Zo začiatku fajn, no potom nastane útlm a film je dosť zdĺhavý a nudný. Bitky len na začiatku a taká mini mikro bitka na konci, čo je dosť slabota na to, že ide o film z čias rímanov. VIDENÉ 1x ()

netWoor

dokud je film o "Římanech" (rozuměj, základní tábor) má vše co má mít a to bez závažných chybiček (byť želva není útočná formace). Jakmile se ale dva výtečníci vydávají na pochod, nastupuje nuda, kterou ke konci vystřídá kýč (želvu odpouštím, závěrečnou formaci a následný boj nikoli). Přesto se mi to líbilo víc než Centurion, bohužel na plné čtyry hvězdy to nestačí .... ()

Zemřel herec Paul Ritter

Zemřel herec Paul Ritter

06.04.2021

Akční hrdina budoucnosti?

Akční hrdina budoucnosti?

11.11.2010

Ještě nedávno jsme se mu vysmívali pro jeho fešáckou tvářičku a nevalné herecké schopnosti, hvězda Channinga Tatuma však stoupá. V G. I. Joe jsme mu akčního hrdinu docela věřili, v pozvolna se… (více)

Včera jsme to roztočili, drahoušku

Včera jsme to roztočili, drahoušku