Pavlínka9

Komedie, u které jsem se příjemně bavila :) Ještě ke všemu "prošpikována" dobrými herci, kteří se při hraní podle mého názoru nemuseli do ničeho nutit a byla to pro ně jen určitá oddychovka :) Obtloustlý Baldwin, mírně unavená Streep a sympaticky "vyjukaný" Martin tvoří trojici, která se mi moc líbila a jejich "laškování" jsem si užívala. Co bylo na všem ale úplně nejlepší - ten dům :D :D ()

lennyd

Jane (Meryl Streep) si po deseti letech od rozvodu konečně začíná budovat vlastní život - děti se už rozutekly do světa, a okolo se začíná ochomýtat sympatický architekt Adam (Steve Martin). Jenže jedna noc po promoci syna, kdy se znovu setká s bývalým manželem (Alec Baldwin) a díky alkoholovému opojení spolu stráví noc, začíná vše komplikovat. Jane si nyní přestává být jistá úplně vším, a nejvíc sama sebou... Pokud si dopředu všimnete jména na režisérské židličce, máte zpola vyhráno. Od tohoto okamžiku je naprosto jasné, jaký film bude, a pokud hru Nancy Meyersové na zaláskované puberťáky i v pokročilém věku přijmete, budete si film užívat stejně jako já. Samozřejmě některé scény působí (v mém věku) trochu úsměvně, ale za dvacet, třicet let budu rád, pokud budu mít alespoň trochu stejné vitality jako postavy ve filmu (nebo případně jako jejich představitelé - M.Streep, S. Martin nebo A. Baldwin)... ()

uiu

Spíš než komedie mi to přišlo jako drama s komediálními prvky. Pokud chcete vidět 60 letou Maryl Streep a 50 letého Aleca Baldwina skoro polonahé v hotelovém pokoji, tak je to film právě pro vás. Mě se spíš udělalo špatně. Jinak zajímavý náhled do rozvedené rodiny, kde ex-manželovi rupne v bedně, po letech od rozvodu si uvědomí, že si nerozumí s manželkou a 5-ti letým synem, kvůli kterým se rozvedl, a chce se vrátit k bývalé ženě, která už ale randí s architektem, který jí dělá přístavbu. Líbí se mi, jak v amerických filmech jsou všichni finančně zabezpečení, skoro nikdy nechodí do práce nebo jsou majitelé restaurací, kam chodí třeba 1x za týden a žijí na bohatých předměstích s obřími pozemky. ()

dANo

Alec Baldwin ma aj v tomto filme presvedčil, že ho fakt nemám mať prečo rád... Príbeh nie je zlý, ale realizácia trochu škrípe a nezachránili to ani ďalší herci, resp. scenár. Takže konštatujem priemerný filmový zážitok, ktorý stačí vidieť raz. ()

Timak

až na ten konec ... Navíc jsem měl víc než jednou pocit, že jsem to už viděl ve filmu - Lepší pozdě nežli později - a jaké překvapivé zjištění, že to točila ta samá osoba ... Ale jinak jsem se opravdu dobře bavil. A i když Steve Martin opravdu nenudil a nebyl špatný, tak se mi sem prostě nějak nehodil ()

VasaX

Ubulená nuda. Sto a dvacet minut ubulené nudy. A to fňukají především herci, ne diváci. M. Streep, narozdíl od "Prady" si zde můj respekt rozhodně nevysloužila, pocit že hraje-nehraje se táhl každou minutu, kdy byla na scéně. Alec Baldvin byl o něco lepší, avšak ten pocit tu byl také. Steve Martin byl z hlavních rolí asi nejlepší, ale asi jen proto, že role poněkud archetipického charakteru tichého klidného dobráka mu celkem sedla. Nejvíc ze všech mě ve nakonec bavil John Krasinski, který však se svým Harlym neměl i přes oněch dlouhých 120 minut tolik prostoru. Dějově je to plané jak suché lehce rozvařené brambory. Zabředávání do děje, které se v podstatě nehýbe, kde se seznamujeme s taktéž mdlými charaktery a započínáme směr zápletky, je prostě na zaplnění první poloviny (tzn 60 minut) trochu málo. Filmu se ani trochu nedařilo udržet mou pozornost, zábava díky stopáži byla taky tam, takže dávám jednu hvězdičku, protože to není úplný odpad a maminkám blížícím se věku hlavní hrdinky, by se mohl celkem i zamlouvat. ()

VanTom

Kýčovitá, leč pohodová romantická komedie pro starší a pokročilé… ženy, rozhodně pro ženy. Mně tudíž bylo z pubertálně „rozpučené“ Meryl Streep a bujného Aleca Baldwina občas trapně, nicméně i tak legrace převažovala a distingovaný Steve Martin zachraňoval rozumným seniorům čest. ()

svobik

Ne, nesmál jsem se, nebylo čemu. A když už se Meyers pokusila o vtipný moment, skončilo to utápěním se ve vlastní trapnosti (zhulený večírek vede). Postavy vesměs nesympatické, často špatně odehrané, emocionální faktor nulový. Opravdu mi přišlo až směšné, že v závěru úplně všichni brečí, jenom divák znuděně čeká, jestli bude následovat ještě jeden nebo tři konce. Nancy Meyers mě doteď jenom nebavila, po It's Complicated jí opovrhuju. Mimochodem, nominace za scénář na Glóbech je urážkou kinematografie. 4/10 ()

IvyH

Meryl Streep je, dá se říct, šťastně rozvedená, když v tom to zase zajiskří s jejím bývalým manželem Alecem Baldwinem a mají spolu románek. Do toho se objeví architekt Steve Martin a komplikace jsou na světě. Je to právě ústřední trojice hrdinů, která dává jinak celkem tuctové romantické komedii neotřelý nádech. Když k tomu ještě přidáte Meryliny úžasné (a krásné) dospívající či už dospělé děti, vznikne vám zajímavý příběh o rozvodu, dětech, rodičích a lásce v pozdějším věku. Tento film proto sice není pro každého, přesto tihle staří a neklidní (a bohatí) mají něco do sebe a kdyby film neměl dlouhé dvě hodiny, postavy nebyly tak provplánové (ať žijí škatulky) a konec nevyzněl do ztracena, bylo by to na hvězdičky čtyři. Takhle je k tomu jen slušně nakročeno. ()

JohnSmith

Trochu jsem měl obavy z romantické komedie s hereckým obsazením starším padesáti let,ale musím říct, že jsem se bavil nad míru dobře.Streepová je vynikající jako vždy. Mrzelo mě,že Martin nedostal moc prostoru a při vzpomínce na jeho vynikající komiku je škoda,že zde zůstalo jen u zhulené scény.Naopak naprosto k sežrání je Baldwin, vypasenej labužnickej kanec s vynikajícíma hláškama a pohledem, kvůli kterému byste ho i politovali. Hlavně díky němu dávám 4* ()

blackJag

"HOME, SWEET HOME." Jestli je důvod, proč film tak skvěle funguje, nebude to provařená tématika, ale spolehlivé obsazení. Streepová je jako vždy dokonalá, Baldwin v posledních letech nedokáže zklamat a Martin je i přes moji averzi k tomuto komikovi neobvykle přirozený. Nakonec i momenty, kdy jsou do debaty zataženy oblíbené peprné prvky intimního charakteru, nepůsobí (jako mnohdy) ve vulgárním prvoplánu, ale v téměřné (a vzácné) souhře s okolním děním. 80% ()

strelenaL

Úchvatná podivaná, hrozně moc jsem se bavila. No taky jak by se mi Meryl mohla omrzet. Je to jedna z nejlepších hereček. Příběh poukazuje na fázi života po rozvodu dvou lidí. Nato jak nevyřčené věci mohou vyplavat na povrch a zamotat tak život do komplivané situace...ze které naleznete závěrem rozhřešení. ()

EvaM

Často je tento film spojován s naším filmem "Ženy v pokušení". Četla jsem již několik článků, kde se pravilo, že je to jako jeho druhý díl, ale podle mého názoru, se mu nevyrovná. Humor je velmi slabý a děj jednotvárný, proti našemu provedení, kde děj je vykompenzován výrazným vtipem, je tento filmeček velmi nudný a pro naše poměry moc americký. ()

Ev.D.

Do poloviny byl film víceméně nudný, ale od poloviny mě to začalo celkem bavit. Od srdce jsem se nasmála a konec dá se říct splnil mé očekávání. Průměrná komedie. Meryl Streep je skvělá. 4**** ()

Richard_Ba

Příjemný odvaz – ako by povedali naši západný bratia. Nie je to nič svetaborné, ani revolučné, ale sprostredkováva to príjemné emócie. Matriarchálna a božská Meryl si tak trochu svojou rolou zaspomínala na svoje úspechy z posledných rokov, kde pridala trochu kuchárskeho umenia (Julie & Julia) a ženskosti (Mamma mia!). Materské postavy jej neskutočne pristanú, a toto bola rola v ktorej znovu excelovala. Ale je to vlastne jedno, lebo ona exceluje vždy...Steve Martin bol obrovským prekvapením. Spolu s Meryl sa veľmi dobre dopĺňali, a hoci ho moc v láske nemám, zdal sa mi veľmi sympatický a presvedčivý. Scenár & réžia – norma. (10 hodnotenie, 7 komentár - 10.01.10) ()

faraon

milo (ne)komplikovaný film, najviac zaujme Alec, ktorého dobíjanie Streepovej je z filmu najzábavnejšie. Ostatné je takpovediac o tom istom, čo nám Nancy Meyers ponúka...ale stále kvalitne! ()

Pecival

Těžká pohoda. Sympatické, decentní nahlédnutí do útrap jednoho rozvedeného manželství, jejíž pozitivní fluidum vyzařuje (na mě) tím více čím déle je Alec na place (toho chlapa začínám mít docela rád). Ke konci snad trochu strácí dech, ale pro ty čtyři si nakonec doklopítá, přestože konec se mi nelíbil ... ostatně kolik romantických komedií se točí okolo opravdu dospělých lidech. ()

jenik71

Z 95% je to o psychologii tří hlavních postav, zbylých 5% je to komedie. Poté, co režisérka Nancy Meyers přivedla na svět filmy jako "Lepší pozdě nežli později", "Prázdniny" a především "Po čem ženy touží", jsem očekával alespoň stejně podobnou kvalitu. Tento film mě osobně ale moc nezaujal a vzhledem k zápletce je i neúměrně dlouhý a spousta dialogů mě přišlo zbytečných. Jistou myšlenku to ale má a díky Meryl Streep a Alecu Baldwinovi uděluji 50%. ()