Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Cejny

Pokračování Bobulí bylo slabé, hodně podprůměrné a asi se do toho ani neměli filmaři pouštět, ale co už. Reklama na víno č. 2 je na světě a vzala pvodním Bobulím naprosto všehnu elegenci. 40 % ()

skinny

Sice u jedničky jsem dala 4* a 2Bobule 3* ale i přesto mi druhý díl přišel vtipnější než jednička, ale co vytýkám je zápletka s nájemnou vraždou, ( trochu na hlavu) a děj tak nějak "na přeskáčku". Jiří Korn mi na nájemného vraha vůbec nesedí:D ()

dita.krizova

Zlo českých filmařů je, že se vždy snaší udělat pokračování k filmu, který měl úspěch (viz. Sněženky a machři) a očekávají stejnou odezvu jako na první díl. Bylo tam pár vtípků, ale tak dobrý jako Bobule to nikdy nebude. Krampol a jeho mafie v čele s Kornem není moc dobrý motiv, zvlášť když se to odehrává na Moravě s těmi krásnými vinicemi a sklípky (ano, jsem z Moravy). ()

Maynard.

No, co dodat. Stupidní scénář /stejně tak jako v jedničce), stupidní herci (kromě překrásné Voříškové) a pěkná krajina s celkem povedenou muzikou. Bylo mi jasný, že tenhle film je uplně pro jiný publikum, než sem já, ale když je ta doba burčáku a vína, tak sem to chtěl taky ochutnat... Král debilních herců v podobě Krampoula mluví za vše. Nikomu neberu to, že se mu Bobule líbí, ale s kvalitní filmovou podívanou to má heozně málo společnýho. Kdybych měl spočítat, kolikrát mě film rozesmál, tak bych se nedopočítel - zero. Bohužel, podobný komédie pro absolutně průměrné a nenáročné diváky nikdy nebudou pro mě. Ale stejnak, ta Vošíšková se povidla :o) ()

kenkaku

Z průměru u prvních bobulí se prakticky vyklubal jen další průměr (no co by člověk čekal). Děj už je více ucelení (žádný zlom se nekoná. Morava jede na celé čáře), nicméně tomu "něco chybí" (nebo že by to byla pachuť recyklace, resp nastavované kaše?). Já nevim. Lukáš Langmajer je stejně jako posledně klasa a to na průměrné hodnocení stačí ;). ()

herr_carter

Zařazením pochybných individuí typu Krampol, Korn a Švandová se pokračování jinak celkem originální jedničky dostalo na uroveň těsně balancující mezi hovnem a kameňákem, škoda............. moje hodnocení = 2 z 10. ()

bari68

Znovu pecka!Teraz len trochu iná pointa,ale inak to samé:krásne ženy,víno, krajina...a dobrý humor.Hovorí sa, že dvojka sa len vezie na vlne predchádzajúceho dielu.Súhlasím.A je to tak aj v tomto pokračovaní a to je dobre!Film si udržal svoj veľmi slušný štandart, ktoré nastolili Bobule s predchádzajúceho roka.Herci sympatický,vtipný a hlavne výborné splynutie hudby skupiny Kryštof s naturalistickými scénami Južnej Moravy.Čo viac si želať? ()

Herráček

Než se to rozjelo, tak to bylo opravdu zoufalé... A abych rozjelo nějak časové umístil, tak to byl asi odchod Kláry... Poté už to mělo tu samou atmosféru jako předchozí díl a ten se mi přece líbil... A Krampola s Kornem se fakt nebojte... S tím, jak film tohoto typu vykresluje čecháčky oni do svých rolí padnou jako zadek na hrnec... ()

DavidS. odpad!

Nebezpečně podobné Kameňákům a bez špetky prosluněné a vinné poetiky...Nelze hodnotit jinak než na plná ústa - prasácká fušeřina!!! ()

RockChick

Příjemná komedie z prostředí moravských vinic. O třídu níž než Bobule, ale ve spleti komedií typu Líbáš jako Bůh, Veni, vidi, vici a podobných ptákovin stále solidně natočený český snímek. ()

Pollock

Trošku jsem se zděsil, že začátek filmu se ponese v celém jeho duchu, protože v ten moment bych neváhal dát odpad. Asi dvakrát jsem se upřímně zasmál jinak oproti jedničce velké zklamání a chvílemi dost trapná nuda. Na obhajobu snad jen dodat, že se u nás točí ještě daleko horší. Jo jo natočit slušnej film a to vcelku s dobrými herci není žádná sranda co pane Režisére? ()

Wally

Tak tohle pokračování se fakt nepovedlo. Příběh bez nápadu, věčně opilej Hádek s Langmajerem, kteří se půlku filmu motají zleva doprava a bolí je hlava z opice. Místo Krampola dát Laufera a máme tu Kameňák 4 se vším všudy. Když šel tento film do kin chtěla na něj přítelkyně strašně jít. Přemluvil jsem ji tenkrát na něco jiného, i když byla zklamaná a říkala, že mi to nikdy nezapomene. Sama teď však uznala, jak to byl skvělý nápad ...jen bychom vyhodily peníze. Velké zklamání. Jednu hvězdu dávám za nádhernou Terezu Voříškovou. ()

BluT

No, moc mě to nenadchlo. Jednička se mi líbila víc, i když jsem teď slyšel lepší ohlasy na dvojku. Příběh nic moc, Terezka hrála rozmazlenou čubku, takže taky nuda a pár vtipnejch scén to nespraví. ()

xaver

Další z důkazů, že ty dvojky a trojky jsou často jenom nastavovanou kaší. 3* dávám jenom kvůli Tereze Voříškové, která si je zaslouží. ()

Sajuska1991

Vždyť je to příjemný film ... nemá na jedničku, ale i tak, nechápu co všichni máte za problém s novějšími českými filmy ... Někdo zde napsal komentář, o novodobých pseudointelektuálech, kteří se přebíjejí v tomhletom podhodnocování a zdánlivě tvrďáckých a inteligentních komentářích ... nelze než souhlasit, obyčejný divák, který od toho neočekává ameriku, dostane naservírovaný příjemný, letní film ... ()

Zagros

První Bobule byly nakonec vcelku fajn film v rámci žánru. Vezly se na vlně příjemné atmosféry a herecky fungující dvojici Hádek Voříšková. Druhé jsou už lehce slabší. Sice se na ně po těžkém pracovním dnu dá mrknout a dokáží vás pobavit, ale  ten lehký sestup tam je. Jednotlivé nedostatky vyjmenovávat nechci. V jiných komentářích je jich dost a možná někdy až přes míru. Sám obecně nemám rád, když tvůrci po nějaké divácky úspěšné komedii hned začínají dělat pokračování. Jen tím dokazují svoji malou míru invence, absenci nových nápadů a vůbec tvůrčích neschopností. Až na výjimky to jde z kopce. Do třetích bobulí se už raději proto pouštět nebudu. ()

Teg

O chlup horší a infantinější než jednička, přesto pořád sympatická a hlavně vtipná pohádka o tom že máte zvednout pražský zadky a přijet na moravu kde se opijete ve sklípku a bude se vám tam líbit :) Modrý portugal si po projekci raději odpustíte... ()

Eraserhead

Stejně nudné jako jednička, ale pořád ne tak křečovitě trapné jako Miliardář. Vzhledem k návštěvnosti je to ovšem další signál pro české tvůrce, že se více vyplácí točit bezduché hovadiny tohoto typu. ()