Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

erapo

Pre mňa krásne oddychový film, ktorý nadväzuje na jednotku tým najlepšim - dobrým a solídne spracovaným scenárom. Dokážem pochopiť, že ľuďom sa to nemusí páčiť, respektíve sa pri tom nudia. Ale to proste musíte mať niečo v sebe z vinára, aby ste to dokázali pochopiť, respektíve vychutnať tú atmosféru. Pre mňa po veľmi (!) dlhej dobe konečne nejaký český film, ktorý dokáže kvalitou konkurovať Pelíškam. ()

Starda91

První díl bobulí na poměry české kinematografie byla slušná podívaná. Tušil jsem že druhý díl bude slabší, tak jak to u většiny filmu bývá. Ovšem nečekal jsem že to bude až takové. Připadalo mi že námět na většinu scén čerpali z prvního dílu, nic nového dvojka nepřinesla a jen tupě kopírovala jedničku. Výkony Jiřího Krampola a Jany Švandové mi přišly slabé a nějak mi do rolí neseděli. Jsem pravdu sklamán... ()

Blazis34

Pro mě dost nepodařené pokračování skvělé jedničky. Až na pár pěkných vtipných scén jsou ve filmu samé laciné vtípky. Často se děj trhá od toho, co začal v jedničce. Dost scén tam vůbec nemuselo být a jen zbytečně natahují film alespoň na hodinku a půl. To samé i s nějakými postavami, např. pan Tichý je tam úplně zbytečný a nezábavný. Dávám pouhé, ale bohužel zasloužené dvě hvězdičky - 40%. ()

Gadamf

Takéto filmy síce nie sú veľmi podstatné pre kinematografiu a jeho natočenie sa dá označiť ako "zbytočný", ale napriek tomu tam boli zábavné scény. Čakal som horšie, takže som celkom milo prekvapený. ()

bobin

Toto je velké zklamání. Po prvních Bobulích jsem byl celkem natěšený , ale toto zde je velmi slabý odvar . Děj veškerý žádný , motá se vše kolem jedné gravidity a sekundují tomu hrůzné herecké výkony. Takový Krampol , Korn , Švandová a další by zasluhovali pokutovat . Rozhodně si to nechte ujít ! ()

Saros

Jde vidět, že tu byla snaha vykreslit Moravu v těch nejlíbeznějších barvách, kde není stres a shon a kde se vše v klidu vyřeší u sklenky dobrého vína(což z vlastní zkušenosti není bohužel pravda). Bohužel tohle celé jaksi paradoxně ničí hlavní dějová linie, která je fakt trapná. ()

George.Camel

Není to odpad, ale průměr, který časem bude mít v televizi větší a větší sledovanost. Zvažuji, zda bych se na něj podruhé podíval. Ale věřím, že spoustu diváků tento film bude mít, je to přece o Moravácích a jejich vínu. ()

megajalec odpad!

Silná nuda, príbeh skôr smiešny a trápny, postavy komické (Korn), oproti jednotke odvar. Prirovnal by som to k zlomenému vínu - keď sa oňho nestaráte, pokazí sa vám, zlomí a je k ničomu ()

ChandlerBing

Velké zklamání po prvním dílu. Pro mě dvojka ztratila kouzlo jedničky a tak nějak, řekl bych, "zKameňákovitěla". Zkrátka se z toho stala typická "bláznivá komedie" plná situací, které se snaží za každou cenu pobavit, přitom jsou naprosto absurdní. Pár hezkých momentů jsem našel ale jinak slaboduché pokusy o vtipy. Škoda, že jsem se na druhý díl tak těšil. ()

MASH_4077

Ježiš jak já se těšil a pak tohle...... Takový zklamání. Proč tam vůbec pouštěli Krampola?? Jedinej kůň byl Postránecký a proto dávám 3 hvězdy. Nuda, nuda nuda jo a moment, zase nuda. ()

swinevenca

Divně vymyšlenej a udělanej příběh těžící jen ze zavedený značky Bobule. Až se divim, že Bařina nechal svoji věc někomu, kdo použil jen postavy a prostředí z prvního dílu, aby natočil jinak nepovedeně akční komedii, film úplně jinak stavěnej. Ale že to asi měla bejt především komedie, a já se zasmál dost, tak to nebudu nijak extra shazovat. ()

x_ander

Když se něco povede, tak to vydojíme, co to dá. A přesně takhle uvažovali producenti druhých Bobulí. Z příjemného filmu tak vymrdali (jinak to říct prostě nejde) pokračování, které není děláno s citem (který předvedl Tomáš Bařina, režisér prvního filmu), ale jen a pouze pro prachy. Takže místo vtipné a relativně uvěřitelné zápletky tady máme debilitu o nájemném vrahovi, která by pasovala spíš do filmu od Trošky. Do toho "tvůrci" vrazili blbě napsané a prasácky zahrané postavy, kterých se zhostili Korn, Krampol a Švandová, a průser je na světě. 2Bobule tak z povedeného prvního dílu degradovaly na epizodku seriálu Novácké kvality. Jednu * dávám za občasné problesknutí původní atmosféry a vtipu (především scény s Lipským). Jestliže po jedničce jsem měl chuť si dát dvojku bílého, po dvojce si radši zajdu spravit chuť na pivo. ()