Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Ollie235

,,Pánové, komu nevoní víno, tomu nevoní práce." První díl byl pro mě nesmírně pozitivním překvapením. Toto volné pokračování jeho kvalit nedosahuje, ale pořád je to pohodová oddychovka, která potěší příjemným prostředím a pár zábavnými momenty. Tentokrát trochu pokulhává scénář, kdy příběh místy nedává moc smysl, ale na průměrné 3* to i tak vystačí. ()

Strike

Průlety krajinou a scény, kde jsou pouze herci z ,,jedničky" jsou docela fajn, ale kde se vyskytnou ti noví (Krampol, Švandová, Korn) - to je zlo. Každopádně docela v pohodě koukatelné, čekal jsem větší zlo. 5/10 ()

M.E.K.Y

Po nebývale úspěšné jedničce, která byla příjemná a svěží, logicky muselo přijít pokračování... A už dopředu se počítalo s tím, že 2Bobule nepřekonají laťku nasazenou prvním dílem. Příběh mladého vinaře a ostatních svérázných postav se už ani nemá kam vyvíjet, takže veškerá další pokračování jsou zbytečná. Také se dalo čekat, že do dvojky vstoupí další vlna známých českých herců, ale bohužel někteří jsou otravní a nejsou ku prospěchu věci. Herecky se mi tady líbila Tereza Voříšková, která dostala trošku více prostoru a nekazila, jako třeba Lukáš Langmajer. Závěr? Z mého pohledu jsem trošku překvapen, protože po úspěšné jedničce se čekal celkem výraznější propad dvojky, ale nestalo se tak. Atmosféra jako v prvním díle se tady nedá nasát tak hluboce, protože se 2Bobule převtělily na klasickou, českou, žánrovou plácanou, ale nezatracoval bych je. Jestli potřebujete zabít čas na zhruba 90 minut, tak tato jednohubka by to měla zvládnout. ()

Maryinka

To zase byla jednou konina. Normálně bych se na to ani nedokoukala, ale byla jsem na tom se školou a ven jsem nemohla. Některé scény byly tak ujeté a neskutečně trapné, až jsem uvažovala, že dám odpad! Pár scén bylo ale docela snesitelných, hudba byla taky docela hezká (teda hlavně ta od Kryštofa, zbytek jsem ani nevnímala), záběry vinic kouzelné, i stopáž se dala snést, takže film nakonec na tu 1* došplhal. Tuhle kravinu už ale v životě nechci vidět! ()

Skarface

Ať si říká kdo chce co chce mě se tato komedie líbí dokonce víc než první díl ! Sice dvojka je víc zmatená teda aspoň na mě tak působí ale tím že miluju moravu a hlavně tu vinicu nemůžu nic vytknout ()

bufanda8

Podle mě jsou někteří tady až moc skeptičtí... Mi se to líbilo, pohoda a od srdce jsem se zasmála. České filmy nejsou vůbec špatné ;-) ()

IvcaSammet

2Bobule mám ráda úplně stejně jako Bobule. I tato dvojka má plno úžasných hlášek a vtipných scén, u kterých se pokaždé směju jako při prvním sledování. Přes to, že se kvalitativně vyrovnává svému předchůdci ale musím hodnotit "jen" čtyřma hvězdičkama. A to z jednoho prostého důvodu. Příběh 2Bobulí je totiž o hodně slabší než příběh Bobulí. Ten se totiž dal ještě brát jako "reálný", kdežto nájemný vrah, který neumí vůbec vraždit, to je už spíš velká pohádka ... Každopádně ale i tak se k 2Bobulím velmi ráda vracím a pokaždé se velmi dobře bavím. ()

Vesecký

Tedy rozhodně ne odpad, já se na rozdíl od jiných současných filmů bavil výtečně, řekl bych, že to byla komedie více crazy než ty první Bobule, možná méně propracovanější, ale sympaticky bláznivá, Jiří Korn v úloze nájemného vraha, Krampol naprosto svůj a ovšem Kryštof Hádek, z něhož roste jistě jedna z mála hereckých hvězd současnosti, milá Tereza Voříšková, na tu Rambovou si asi nezvyknu, krásně praštěná část s policajty, prosluněná Morava, žádná politika či velebení naší současnosti... Dobrý odpočinkový film. ()

dawe787

Příjemná podívaná a rozhodně kvalitnější jak první díl. Určitě se člověk více nasměje a to nejen díky lepším dialogům, ale i humornějším scénám a zápletkám. Trochu mě překvapil Korn v roli zabijáka, ale když dostal ránu od elektrického čertíka, tak to nemělo chybu. ()

xargos

Stručně: zklamání. Změna na postu režie a kamery je více než citelná. Přirovnání starých a mladých Bobulí k vínům (od Rentona) mi sedí asi nejvíc. Bobule navnadily, až jsem se bál, aby ty 2Bobule nebyly katastrofou. Není to (pro mne) přímo odpad, ale žádná sláva... ()

Kiedes odpad!

Nebojím se tvrdit, že scenář zřejmě napsal Vít Olmer a zrežíroval to Troška. Sračka non plus ultra. ()

JohnnyB.

Dobrý, opět děkuji CSFD. Podle tohoto servru jsem totiž od filmu absolutně vůůbec nic nečekal. Přítelkyni jsem několikrát řekl, že to bude kravina atp. Nakonec jsem byl velmi mile překvapen. Několik povedených scének, má to spád. Příběh ani konec nic moc, ale neurazí a pobaví. Prostě taková letní oddychovka... ()

Snake.Charmer

2krát nuda, 2krát trapnost, asi 2 scény u kterejch sem se zasmál a zase 2krát nuda. Jestli sem vyčítal prvnímu dílu dějovou vyprázdněnost, tak vězte, že dvojka je na tom obsahově ještě hůř. Ještě že je tu aspoň ta Terezka, Postránecký a Roden. No a Kornova figurka nájemného vraha je snad ještě trapnější než ty dva pražský fízlové z jedničky. ()

RedHot

I soulož mývala s lepenkovou krabicí na domácím videu má větší smysl a pointu, než tenhle tuctový škvár. Jednu hvězdičku uděluji čistě jen za skvělý soundtrack oblíbence Krajča. ()