Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Kaucuk

Krampol - WTF LOL, tomu mohl dát roli mafiána s umělým chrupem jen někdo toálně mimo. O ostatních hercích (Korn, Duchoslav, Švandová) radši ani nebudu psát. Děj totálně něco odlišnýho od jedničky (kterou mám celkem rád), připadá mi to jako skloubení Sám Doma, Kobry 11 a Kameňáku. Ne Ne Ne už nikdy víc! Je mi líto ústřední trojce z prvního dílu, který tam aspon trochu přivedou nějakou nostalgii. ()

MrGregor

Jako jednička, akorát ještě o něco hloupější. Hlavní hrdina se chová k přítelkyni ještě hůř, ještě větší opilství a dějová linka s Krampolem nás zdatně posouvá na úroveň Kameňáku 3. ()

duffi

Rozhodne mne irituji lide, co kritizuji komedie a davaji "odpad" proto, ze nemaji nejake poslani nebo neco podobneho. Ja jse se kralovsky bavil, to je to co od komedie ocekavam a navic jsem se bavil vice nez u jednocky a pokud se vam jednicka nelibila, vubec nechapu, proc byste na to nekdo chodili a domnivali se, ze se zmeni koncept nebo humor. Za moji rodinu davam 4x 4* ()

arajnoha

Opravdu, začátek mě zklamal, protože se do příběhu nehodí. Pokud bych měl porovnat první díl, tak byl o poznání více spjatý s Moravou. Druhý díl je spíše akčnějšího typu. Některé prvky byly ovšem dobré. ()

Adrushka

Pokud bych měla 2BOBULE srovnávat s prvním dílem, musím říct, že to na jedničku opravdu nestačilo. Chyběla mi tam ta lehkost. Když to vezmu bez srovnávání, tak to byl průměrný český film. Místy jsem se smála, nelitovala jsem těch peněz. Ale že by mě nějak zvlášť nadchl to říct nemůžu. ()

MilesTeg

Poněkud nevyrovnaný scénář, chybějící reálnější a zábavnější zápletka. Zkrátka pokračování se nemá točit jen proto, že předchůdce vydělal. V tomto vínovém podžánru je stále nejlepší Fracouzský polibek s Ryanovou a Klinem a tomu se nepřiblížila ani jednička ()

whisker

Krampol se vrátil a Korn se taky předvedl. Jako volné pokračování to nebylo zase tak špatné, pár světlých chvilek si tam najde každý. Některé scény jsou opravdu povedené ... Třeba Krampolův výběr z automatu nebo modrý jazyk zabijáka Korna. A samozřejmě konec ala romantika, nic pro mě :-). ()

Bludicka.Julie

Nevím, proč se mi to děje u Bobulí, ale jednička mě v podstatě moc zklamala, ale já jsem stejně chtěla vidět tu dvojku, i když jsem věděla, že bude ještě horší...nějak pro tu atmosféru a pro to víno snad:) "Maruško, přece nechceš být už teď vdova, to ti tatínek zařídí kdykoliv potom!":D ()

radeckator

Pokus o vytřískání maxima z divácky úspěšné jedničky zcela vyřadil ze hry případnou trojku. Naštěstí. Měla-li by mít sestupnou úroveň asi by se označení ,,odpad" zřejmě nevyhnula. Jiří Krampol by se již neměl pouštět nikdy do ničeho, protože trapnější herecký výkon už jsem dlouho neviděl. ()

E lan

Dvě bobule jsou méně než bobule jedna, to je třeba říct hned na úvod. S jazykem na vestě se tenhle film u mě doplazil k dvoum hvězdičkám za vcelku nudné, nic nepřinášející, sem tam trapné, sem tam trochu vtipné brázdění od nikud nikam. Jak jeden z mých kolegů správně poznamenal je to opravdu zbytečný film. Je třeba vyzdvihnout katastrofální výkon Krampola, který s věkem ztrácí byť ten nejmenší smysl něco obstojně zahrát, klasicky neherecký výkon Jiřího Korna nemá smysl zesměšňovat, jen se na něm ukazuje, že je-li špatný režisér, jsou výkony neherců nepříjemně zřetelné. Nu a k tomu pozitivnímu, hledám, hledám, no ano, trochu tady funguje trojspřeží Hádek-Voříšková-Langmajer, sice míň než v prvním díle, ale přesto dejme tomu... Musím zkončit, když o tom tak přemýšlím, s těma ** jsem byl příšliš shovívavý... ()

mudvayner

Vypadá to moc pěkně... škoda jen, že je to taková ubohost :/ Jedna za příjemný prostředí, druhá za to, že jsem se kupodivu nenudil... ()

Bbronx

Šílená nuda ta hvězdička snad jen za terku voříškovou a jirku korna jinak děj se táhne nudí a druhej den si člověk z filmu nic nepamatuje. Hlavně ať už netočí pokračování ()

hlína

Další prázdné představení, u kterého se první hodinu a půl budete nudit, ale pak film naštěstí skončí... ()

BDMarty007

Bobule 1 žádná sláva nebyla, ale jako oddechovka se to dalo. Bobule 2 bohužel navazuje spíš na to špatné z Bobulí a ve výsledku je to mizerný odvar. Herecká přítomnost Jiřího Krampola, Jany Švandové a Jiřího Korna nevěštila nic dobrého a skutečně, zejména Jiří Krampol ve své roli "nezklamal". Hloupý scénář ve spojení s Krampolovým hýkáním je opravdu silná káva. Bohužel to dobré z Bobulí 1, tedy zejména Tereza Voříšková a trocha té vinařské poetiky je zde značně upozaděno. Vysloveně směšné jsou i ony „vinařské scénky“, které implikují, že asi v každé moravské vesnici permanentně v centru sedí parta dědků a popíjejí a glosují… Nevím, kde na to „nadějný ruský režisér“ přišel. Smutnou záležitostí je pak ústřední aktér těchto scén Jan Skopeček. Buď by měl mít člověk na stará kolena dost rozumu a nebo mít okolo sebe lidi, kteří se o něj postarají a zabrání mu, aby ze sebe dělal na stará kolena debila a parodii sebe sama. Na druhou stranu, když jsem viděl line-up Krapol & spol, kde už snad chyběl jenom Václav Vydra a Jana Paulová… bál jsem se, že by to mohlo dosáhnout i „kvalit“ filmů jako Waterloo po česku. A tak nízko to zase nakonec nešlo, v podstatě myslím, že to snad v žádném okamžiku nepřekročilo hranice únosnosti. Jenom to občas bylo hodně hloupé, šíleně klišovité a o ničem. Za tento drobný úspěch dávám 1 hvězdičku a za hezkou a přirozenou Terezu Voříškovou, která se asi jako jediná nemusí za svůj herecký výkon v tomto kuse stydět, dávám druhou. ()

Petey

První díl byl oproti dvojce dobrej. Ve dvojce udělali z moraváků naprostý burany a debily. Jedna * za Voříškovou. ()