Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Maxmilian

No tak na jedničku to nemá. Humor je moc nucený, ale i tak jsem se docela pobavil. Trošku vyprchala pointa, ale reklama na Jižní Moravu je to pořád. Takže pochvalu si to zaslouží. ()

hull

Nevím proč, ale vzpomněl jsem si na film Brak, celé to působilo také trochu amatérsky, ale Miroslavu Táborského, Jířímu Kornovi i J. Krampolovi jsem věřil, že se snaží podat slušný výkon v mezích role. Roztomilým dojmem pak působil Lukáš Langmajer. Kdo se chce zasmát, tomu se příležitostí dostane dost. Ten kdo přijde do kina mudrovat nad kvalitou českých filmů, ať změní sál ještě v době reklamy. ()

unrocker

Ano je to druhý díl, už to není ta romantika a poezie prvního dílu, ano vracíme se zase opět na jižní moravu. Každý přece ví že dvojka není nikdy lepší než jednička. A tento film to také potvrzuje. Je to postavené více komediálně a Lanné občas používá nesmyslné a nepřehledné režijní pokusy, každopádně já jsem se příjemně pobavil a to měl být smysl tohoto snímku. ()

Mykhaluu

Právě jsem si zcela vědomě (tudíž je to moje vina a není mě třeba litovat!! Ale píšu to jako varování pro ostatní!!) při prohlížení galerie Jiřího Korna, otevřel i galerii z filmu 2 Bobule... a udělalo se mi fyzicky špatně!!! Nedívejte se na ten film!! Neviděl jsem ho!! Ale musí v něm být ukrytá veliká síla!! Jen z té chvilky na galerii se mi rozbušilo srdce a začala brnět levá ruka!! Dusím se!! Ne, to už přeháním, sice se nedusím, ale s dědou Simpsonem společně parafrázovaně křičím: "Zlo!!! Zlo!!!!!!!! V tom filmu je zloooOOOooo!!!" :) :-D :) A pár smajlíků na tom nic nemění! :) ()

Bigfuckman

Nevím, kdy a jak by se ti naši moraváci mohli starat o víno a vše kolem kdyby furt jen nasávali jako hlavní protagonisté. Voříšková mi je zde ještě sympatičtější než v prvním díle a to ne díky své kráse vnější nýbrž právě té druhé. Korna jsem snad krom pohádky Honza málem králem neviděl hrát kvalitně. Atmosféra Moravských lánu a vinoték a vůbec duševní pohody na mě opět zapůsobila velmi kladně až jsem z toho dostal chuť na červené vínko (nemyslím to co podával Táborský Kornovi). ()

Romeroo

Tak 2Bobule jsou o poznání horší než první díl…taková ta lehkost prvního dílu je pryč, dvojka je prostě až moc umělá, řekl bych až křečovitá…přesto to místy není špatná zábava, samozřejmě 1* dávám automaticky za Terezku Voříškovou, sice ona moc nehraje, ale za to se na ní tak moc pěkně kouká : - ))) Totálně mimo byla trojice Krampol, Švandová a Korn…45% ()

Lumpus

Dívat se na to dalo to zas ne že ne, ale podruhé bych si to určitě nepustil. Je to takové bez ladu a skladu, jakoby natočené jen kvůli jedničce, no ale je tam to vínko že :-) ()

L3G1ON4R

V jednoduchosti je krása, a tak poměrně vstřícné pokračování o našich bobulích a bobulkách se dá v klidu říct, že to byla pěkná podívaná. Neexistuje krása bez vady, to samé platí o tomto pokračování... ()

petisek

Po skvelom prvom diely som čakal od tohoto filmu oveľa viac. Žial pekné zábery na moravskú krajinu nevyvážia obrovské nedostatky v scenári. 2Bobule nie sú ani moc zábavným filmom, 2 hviezdičky dávam za asi skôr z nostalgie a za pekné herečky. ()

vieriX

Jednička jsi myslím, že byla hodně originální a neotřela . Dvojka si s ní bohužel nevzala skoro nic kromě hezké Terezy Voříškové. Byla to taková hloupá taškařice, kde pořad někdo utíkal , ale logika tam nebyla. Ps: jak se mohl k něčemu takové připlést Jiří Korn to nechapu ()

Marcus.das

Jednicka teda byla o dost lepsi, trosku jsem postradal "moravsky humor". Langmajer mi snad v kazde scene pripominal jednoho meho kamarada...ale jinak v celku prijemne koukatelna zalezitost, pri ktere jsem dostal i ja chut na vino!! ()

Budisovie

Pár dobrých scénok tam bolo, ale úplne zbytočné pokračovanie a pošramotenie povesti 1. Páčila sa mi scéna s červami a dobrý boli aj "rodičia Jiřího". Inak kŕčovité a bez fantázie. ()

vitac.

Z valné většiny souhlasím s tím, co tu píší ostatní uživatelé v negativních komentářích. Na druhou stranu mě film dokázal i překvapit - myslel jsem, že trapnost začátku se autorům již nepodaří překonat, ale posledních pár minut mě přesvědčilo o mém hrubém omylu. Za zmínku stojí také zázračné a střihové přechody "hrdinů" mezi stavy naprosté střízlivosti a totálního kašmíru (rozuměj silné podnapilosti), kterou si vysvětluju tím, že herci chlastali během natáčení doopravdy a jejich stav tak závisel pouze na tom, kdy kterou scému zrovna točili. Slabá jedna hvězdička za pár momentů, kterým se dalo zasmát a kdy jsem měl skoro pocit, že se dívám na dílo, které jde nazvat film. Avšak 2 bobule mají k odpadu blíž než záchodová mísa... ()

CaMMe

Upřímně? Čekal jsem hovno! Dočkal jsem se většího hovna mocněnýho dvěma, není to krásné? 1* za slečnu Voříškovou. 20% ()

Elegnor

Sympatické odlehčení, fóry nejsou nijak intelekčně náročný a celý se to nese na takový dětsko/seniorský vlně zábavy, dost odlišný od předchozího dílu.. Pokud bych čekal něco jako první díl, byl bych asi upřímně zklamanej, ale já nečekal vůbec nic a změna stylu filmu mi vážně vůbec nevadila.. Znova to ale vidět nemusim :) ()

Havala

Pokračování nevýrazného filmu, bohužel ani zde mě nic neoslovilo, až na tu pilotní písničku, ty byly vlastně obě docela zdařilé. Atentát i Cyrano. ()

vlKousek

No tak fakt jako těžkej odvar z jedničky, ikdyž Kornovi s Krampolem jsem se občas zasmál (a to ne proto, že by byli vtipný a to je na tom opravdu smutný)...... ()

ratpile

Bobule + Kameňák = 2Bobule. Poetika i lehčí humor jsou pryč; samoúčelných, s dějem nijak nesouvisejících vtípků naopak víc. Scénář přešlapuje od ničeho k ničemu a režisér nevykouzlí jedinou výraznější scénu. Takže, snad jen ta prsa Terezy Voříškové... A pořád se na to, tedy z důvodů mě utajených, docela dobře dívá. ()