Moravským venkovem, vínem a láskou napravený pražský podvodníček Honza žije s přítelkyní Klárkou v chalupě po dědovi, a snaží se proniknout do tajů vinařství. Dům se sice rozpadá, vinaření se příliš nedaří, ale Honza se s Klářinou pomocí nevzdává. Jeho poklidný život však nečekaně skončí, když se objeví kamarád Jirka, který utekl z Prahy. Bohatý podnikatel Kocúrik ho přistihl se svou dcerou Marií, a protože pro někoho takového ji nevychovával, najal si na Jirkovu likvidaci nájemného vraha Tichého. Ten se vydá na Pálavu a ubytuje se u souseda Kozderky. První pokus o Jirkovu likvidaci nevyjde, protože i když Tichý poškodí brzdy Honzova starého auta, dvojice dojede v pořádku a zpátky ji kvůli podnapilosti přivezou policisté. Do Višňové dorazí manželé Kocúrikovi, kteří se kvůli těhotné dceři vydali za nic netušícím Jirkou. Naštvaný je na něj i Honza, protože rušivě zasahuje do jeho vztahu s Klárou. Jirka se ho snaží usmířit, a tak se pustí do práce, oba však propadnou do tajného sklepa, kde objeví nejen archívní víno, ale také díru vedoucí do Kozderkova sklepa. (TV Nova)

Niktorius

"Tak na Moravu já nejedu!" chce se mi křičeť spolu s Juró Krampolovym, dyž čučim na 2Bobule a vidim, jak divná a zvrácená zemňa to mosi byť. Všude samé stréc v kroju, co kolem háže fóry jak v Kameňáku, baráky só tam napojeny na jediné jistič a děvčice se dokážó zamilovať až potym, co jejich galáni spadnó do vody. A že se dá natočiť tak zfušovaná scéna, jako je úvod do totoho filmu, tož to sem dosuď nečul. ()

troufalka

Napsat pokračování čemukoliv je nelehký úkol. Pokud už si chce někdo zmrvit svůj vlastní film pokračováním, je to jeho věc, ale pokud to udělá někdo jiný, je to většinou průs...švih. To je případ 2Bobulí. Je to smutné, ale je to tak. ()

PinokKio

Nastavovaná kaše. Tvůrci si bohužel nepovšimli, že doba grotesek, kdy stačilo jen někam padat a běhat jako tady je pryč. Čekal jsem, že mi dvojka kromě fajn muziky přinese alespoň nějaký příběh, bohužel se tak nestalo. Spousta věcí zůstala nevysvětlena (co ten tajemný sklípek?) či nakousnuta. Těžko říct, jestli by mi více nedalo hodinu a půl sledovat nějaký atletický závod, kde se mi to neustálé běhání může i líbit. Slabších 40%. ()

Spooner

Jedno z mnoha zbytečných pokračování. Příjemný jemný humor a poetika moravských vinic je ta tam, zbyla jen celkem dobrá kamera a přibyla hromada trapného a samozřejmě "hezkého českého" humoru. Takže se tady Jirka Krampol válí v žížalách, Korn dostává elektrické šoky a o Janě Švandové několik postav prohlásí, že je to vážně kost. No prostě tady je něco špatně. Příběh samozřejmě nedává smysl a můj postoj k filmu by se dal přirovnat k postoji postavy Voříškové. Stejně jako ona je postupem času čím dál víc nasraná na Hádka, tak jsem já čím dál víc nasranej na celej film. Jenže já to, narozdíl od ní, tvůrcům nakonec neodpustim. ()

Xmilden

Nečekal jsem že druhý díl Bobulí bude směle atakovat "špičkové" novácké produkce. Stalo se. Lukáš Langmajer je dozajista nejméně sympatický herec co se ve filmu vyskytuje. Dokáže mě taky urvat když půlka moravské vesnice má pražský přízvuk. To už si opravdu ti herci mohli dát více záležet, podobně jako to dokázali pánové Postránecký nebo Táborský. Film má tak strašně slabou dějovou linii, že jsem jen nevěřícně kroutil hlavou kdo tento scénář mohl vůbec vypustit. Tereza Voříšková nehraje, jen se hezky tváří a Kryštof Hádek také 0. Pochvalu si zaslouží snad jen dvojice policajtů a pan Lipský, který se vyskytuje pouze nahodile. Resumé: Kameňák vs. 2Bobule = remíza. ()

Hrabka

Některé momenty jsou docela zábavné, ale jinak to je solidní kravina. Kouzlo skvělé jedničky je to tam. 45% ()

cheyene

Netroufám si tvrdit, zda je tento díl slabší jak první. Dal bych je na stejnou úroveň, protože co se porce humoru týče, bylo ho tu stejně (celkově ale spíš málo), kamera si opět vychutnává krásu Moravy, hudba též potěší a příběh je okořeněn novými tvářemi, z nichž nejvíce potěšil Jiří Krampol. ()

Jamal

Ne tak hrozný, jak jsem si myslel, ani ne tak dobrý jak jsem doufal, ale celkem příjemná nenáročná podívaná se s klenicí vína. ()

paascha

Kdyby to nebylo o víně, byla by to sračka. Každopádně je dobré vidět, čeho všeho jsou některé hvězdy schpné. Korn, Krampol, Švejdová, Táborský a Duchoslav by měli okamžitě začít dělat něco jiného, protože po tomhle už je nikdo nebude chtít vidět. No, asi všichni by měli dělat něco jiného. Doufám, že nějaké chamtivé hovado vymyslí, že by bylo dobré natočit trojku! ()

Shakers

2Bobule majú bližšie skôr ku Kameňáku ako k Bobulám, ale stále sa na to ešte dá pozerať. Príbeh je síce dosť slabý a vlastne aj nudný, ale hlavné postavy našťastie svojím humor dokážu zabaviť(narozdiel od tých nových), aj keď nie už tak kvalitné a všetok humor je skutočne ako keby okopírovaný s Kameňáku. Záver filmu je slabý tiež a rovnako tak aj scénár, ale keď to berme ako celok, tak to zas takú nuda nie je. 55% - 3* ()

Big Bear

Jestliže Bobule jakž tak chutnaly, 2Bobule jsou jen zkvašeným jablečňákem... Snaha vylouhovat z původního ,,dobrého ročníku'' co se ještě dá tu byla evidentní. A zatímco původní nasazení Hádek, Voříšková, Langmajer v prvotině fungovalo, tady jsme již sledovali jen jejich roztahané přežívání... Navíc mne Langmajer (Lukáš!) začíná utvrzovat v dojmu, že hrát neumí. Táborský tu už lehce přehrával a nasazený Jirka Korn..Pche... Hrát vrahouna mu nešlo ani v Braku (2002) tak nechápu proč se o to pokoušeli tvůrci zde. No a ke Krampolovi se raději nebudu vyjadřovat nebo by můj koment admini mohli smáznout. Marně Krajčo zpíval své hity do průletů vrtulníku nad moravskou krajinou v západu slunce..tady to už ani krásné záběry Moravy nemohly zachránit. Tohle je za jednu bobuli jen kvůli Voříškové! * ()

Deimos

TV/// Obsazení 7/10 Děj 5/10 Hudba 5/10 Prostředí 7/10/// +Lubomír Lipský, Terezka Voříšková, Jana Pidrmanová a další účast dobrých herců, krásné záběry prostředí, toho filmaři využili -slabý scénář, žádná příběhová osa, film často stojí na místě, vytratil se humor/// Ještě slabší než první film, který patřil do kategorie neurazí pobaví. Tento bohužel ani moc nepobaví, i když třebas takový Korn, Táborský nebo Krampol jsou celkem vtipné postavy a párkrát úsměv nahodí. Největší problém mi dělal Lukáš Langmajer, který nemá charisma, jeho postava je otravná a bohužel se na obrazovce vyskytuje častěji než slečna z obálky./// Celkem 57%/// ()

666teen

Rulanda zvaná šedá, špek a jiné dobroty. Hádek s Voříškovou budou mít hezký děti. Já si nechám svoje. Víno, děti i špeky. ()

Ruut

No tak to kouzlo jedničky se zopakovat nepovedlo a je to celkem rozbředlé a bez náboje. ALE terčí Voříšková, oba podvodničtí sympaťáci a Jiří Krampol (!!!, fakt) jedou. Profík by asi řekl: 2Bobule jest ukázková jednohubka na podmračené podzimní odpoledne. ()

Allien.9

První díl jsem dokoukala bez větších problémů, ale tady už jsem měla vážně co dělat. Nájemný vrah na Moravě? To jako vážně? To už ani nejde brát jako komedii, proboha... ()

ChewieDC

Začátek je jedním slovem příšerný, ale postupně se ty komediální situace docela rozjíždí a faktem je, že v druhé půlce je pár momentů, kdy jsem se jakože pousmál. Jednička je ovšem o úroveň lepší. ()

Vančura

Když jsem se k tomu filmu teď dostal - po dlouhých 12 letech od jeho vzniku - zjistil jsem, že na něm asi nechápu nic. Nechápu ten debilní název s číslovkou před slovem, nechápu proč to natočil nějakej Rusák (kterej už pak nikdy nic nenatočil) a nechápu proč to vlastně celé vzniklo, kromě obligátního důvodu vytřískat nějaké prachy parazitováním na povedené jedničce (stejné postavy, stejné letecké záběry na malebné moravské lokace, stejný červený Citroën 2CV, stejný styl nevhodného anglického soudtracku...). Humor mi zde už přišel hodně ubohý, obsazení je bída (především příšerné trio Krampol & Švandová & Korn, který si zde podle všeho zopakoval stejnou roli jako ve starším českém filmu Brak; Langmajerova postava je zde ještě nesympatičtější než minule, a ani ta Voříšková se mi zde už nelíbila), a celé to zabil otravný product placement na Hyundai a stupidní postavy policistů, jakož i podobně stupidní závěrečné rozuzlení, v němž se vše zázračně bezpracně vyřeší propadnutím do sklepa - scénář je celkově velká slabota. Jedničku mám hodně rád a ani trojka není kupodivu tak špatná, ale tohle se prostě nepovedlo. ()

kingik

Typická nenáročná letní pohodovka se stejnou hereckou sestavou z jedničky. Dvojka baví o něco víc svým "akčním" děním, vůbec to ale neznamená, že by pokračování mělo být jakkoliv kvalitní a smysluplné. Vše se tentokrát točí kolem dcery vlivného mafiána (Jiří Krampol), se kterou se zapletl Lukáš Langmajer. Nejlepší volbou, jak se vyvázat ze vztahu, je vzít roha na moravský venkov za svým nerozlučným kamarádem Kryštofem Hádkem a jeho sličnou Terezou Voříškovou, kteří na usedlosti po zesnulém dědovi spravují vinohrad a ještě touží přijít na trh s kvalitní odrůdou vína. Jenže mafián se svou ženou to nehodlají takto nechat a za nevykutáleným playboyem vyšlou nájemného vraha v podání Jiřího Korna. Jsme ovšem v komedii, vše je bráno s komediální nadsázkou, a konec ve znamení svatby obou kamarádíčků to jistí. Přihlouplý děj se snaží vyvažovat početný zástup gagů, které tentokrát nejvíce obstarali Krampol s Táborským, Korn byl v roli nájemného vraha dost trapný. Hlavní trio Hádek, Langmajer a Voříšková trochu zůstalo za očekáváním. Celkově se tato komedie dala přežít jen pokud vypnete mozek. 40% ()